Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
13 grudnia 2019

Małopolska Chmura Edukacyjna

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas 2ac, 2b i 2d. Zajęcia prowadził dr Wojciech Wróblewski a omówione tematy to: 1. Jak powstają surowce skalne?. 2. W jaki sposób eksploatowane są surowce skalne.  Uczniowie na zajęciach wykonali ciekawe doświadczenia naukowe, które nie tylko spowodowały pogłębienie posiadanej wiedzy, ale również okazały się świetną zabawą. Następny wyjazd na uczelnię przewidziany został na 13 stycznia... Małopolska Chmura Edukacyjna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 grudnia 2019

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Już po raz kolejny w naszym LO w listopadzie rozwiesiliśmy plakaty z dostępem do różnych, darmowych pozycji czytelniczych. Akcja „ Upoluj swoją książkę” jest ogólnopolską akcją zachęcającą wszystkich ludzi do sięgnięcia po dobrą literaturę. Książki te nic nie kosztują. Akcja polega na udostępnieniu 12 książek na okres jednego miesiąca. Jeśli chcesz poczytać lub chcą poczytać twoi znajomi, wystarczyło zainstalować w... UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 grudnia 2019

MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA

W ramach wyjazdu uczniowie wzięli udział w wykładach na UJ, UP, UEK-u i PWSTE- język angielski, matematyka z rachunkowością, chemia, geografia, nauki społeczne. Język angielski: Alicja Kryda, Oliwia Bartyzel, Kinga Olszewska, Martyna Kościelna, Dominika Karwot, Julia Pacek Geografia:Amelia Byrgiel, Oliwia Leszkowska, Julita Moskal, Malwina Racut, Alicja Łętocha Nauki społeczne:Martyna Guzik Chemia:Magdalena Majder,... MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 grudnia 2019

TARGI KSIĄŻKI

24 października uczniowie klas: 1D, 1GB, 1GD i 2Dpod opieką swoich nauczycieli wyruszyli na 23 Targi Książki do Krakowa. Targi Książki to wielka impreza promująca czytelnictwo i książkę, która cieszy się rosnącą popularnością wśród osób lubiących dobrą lekturę. W czasie Targów uczniowie  mogli spotkać się z wydawcami i autorami ciekawych książek, jak również kupić interesujące książki w atrakcyjnej cenie.
#archiwum
9 grudnia 2019

Wyjazd na UJ

Uczniowie naszej szkoły uczący się fizyki w zakresie podstawowym wyznaczali ciepło topnienia lodu, badali maszyny proste oraz dyfrakcję i interferencję światła. Następnie uczestniczyli w wykładzie w ramach "NAUKOWYCH CZWARTKÓW" na UJ. Wykład był na temat "Dlaczego warto studiować fizykę (i/lub) biofizykę". Uczniowie  uczący się fizyki w zakresie rozszerzonym uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Wyznaczali... Wyjazd na UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 grudnia 2019

SPA 2019

W piątek, 29 listopada, w auli naszego Liceum odbył się finał IX edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej, konkursu dla młodych talentów od tego roku nazwanego imieniem Anny Kudeli, od lat jurorki części literackiej, wnikliwej czytelniczki, osoby potrafiącej docenić wrażliwość na słowo, niebanalne obrazowanie i wyjątkową wyobraźnię początkujących dziennikarzy, pisarzy i poetów. Zanim Dyrektor Adam Łukasik nadał SPA imię Anny... SPA 2019 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 listopada 2019

Przegląd Pieśni Patriotycznych

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym odbył się w naszej Szkole Przegląd Pieśni Patriotycznych. Poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki a najpopularniejszą piosenką była "Dziewczyna z granatem w ręce". Pierwsze miejsce zajęły klasy 3D❤️ i 1C❤️ a wyróżnienia otrzymały klasy 3B, 1GB, 1GD, 1B, 1D.❤️Frekwencja była wyjątkowo wysoka pomimo że niektóre klasy zaczynały lekcje znacznie później. Dlatego wszyscy uczniowie... Przegląd Pieśni Patriotycznych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2019

XII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

08.11.2019r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, reprezentacja skawińskiego Liceum uczestniczyła w ,,XII Powiatowym Biegu Niepodległości” w Czernichowie. W klasyfikacji generalnej nasza drużyna zajęła I miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej: kategoria mężczyzn - II miejsce Piotr Kawaler, III miejsce Konrad Balcer, IV miejsce Konrad Pasternak. W kategorii kobiet – IV miejsce Magdalena Nowakowska, V miejsce... XII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 listopada 2019

"Pożegnanie"

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Anny Kudeli, Nauczycielki LO w Skawinie, niezapomnianego wychowawcy wielu pokoleń skawinian. Społeczność szkolna LO traci w Zmarłej nie tylko wielce charyzmatyczną polonistkę, lecz również niestrudzonego kustosza zbiorowej pamięci oraz życzliwego ludziom, pogodnego człowieka pochłoniętego sprawami  Szkoły i lokalnej zbiorowości. Mamy świadomość, że wraz z Jej... "Pożegnanie" - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 listopada 2019

Skawińska Probówka Artystyczna 2019

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić do udziału w ósmej edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej i wyrażamy nadzieję, że przyjmą Państwo zaproszenie na ten doroczny przegląd artystyczny Powiatu Krakowskiego. Jak co roku, chcemy wspólnie przyjrzeć się bliskim nam na co dzień artystom - uczniom. W roku 2019 Skawińska Probówka Artystyczna będzie obejmowała trzy dziedziny i zostanie przeprowadzona w formie konkursów:... Skawińska Probówka Artystyczna 2019 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
31 października 2019

Budapeszt

Przygoda pasjonatów chemii oraz towarzyszących im młodych tłumaczy języka angielskiego rozpoczęła się już w czerwcu, gdy trzy grupy udały się z wizytą  do Instytutu Metali Nieżelaznych, którego oddział znajduje się w Skawinie. Tam, pod okiem naukowców, pani Soni Boczkal oraz pana Mateusza Węgrzyna chemicy uczestniczyli w doświadczeniach związanych z anodowaniem aluminium oraz korozją, by móc je samodzielnie powtórzyć. Podczas... Budapeszt - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 października 2019

Małopolska Chmura Edukacyjna

W ramach projektu przewidziano 2 formy wsparcia: zajęcia on-line i koła naukowe w trzech obszarach przedmiotowych: biologia, geografia, umiejętność uczenia się. Projekt przewiduje rekrutację 20 osób z każdej formy wsparcia na zajęcia on-line i 6 osób na zajęcia w kołach naukowych oraz wyjazdy tych uczniów na uczelnie wyższe. Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zajęciami i wyjazdami. Oprócz w/w form wsparcia... Małopolska Chmura Edukacyjna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 października 2019

Małopolska Chmura Edukacyjna

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego Małopolska Chmura Edukacyjna w obszarach: biologia, geografia, umiejętności uczenia się. Zajęcia, prowadzone metodą on-line przez ekspertów z krakowskich uczelni, rozpoczną się pod koniec października, a zakończą- w czerwcu 2020r.   Małopolska Chmura Edukacyjna
#archiwum
4 października 2019

BRĄZOWE MEDALISTKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 27.09.2019r. w parku miejskim w Skawinie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w których reprezentacja dziewcząt naszej szkoły na dystansie 10 x 800 m zdobyła III miejsce.                 Skład drużyny -  Blak Klaudia III C, Kryda Alicja II D, Kiewrel Agnieszka II B, Żak Natalia II AC, Grajny Dominika I D, Kryńska Karolina I D, Stefańska Oliwia I D, Ruśniak Aleksandra I GD, Dudziak Oliwia I GD, Marzec Zofia I C. BRĄZOWE MEDALISTKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2019

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW

W dniu 27.09.2019r. w parku miejskim w Skawinie odbyły się ,,Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców”. W zawodach wzięły udział 10-osobowe sztafety z Powiatu Krakowskiego. Reprezentacja LO Skawina w składzie: Norbert Bierówka, Kacper Kudela, Jakub Barcik, Michał Bijan, Krystian Boroń, Kamil Gałka, Maksymilian Ożóg, Konrad Pasternak, Mateusz Kosek i Marek Pilch - zdobyła I miejscei awansowała do zawodów wojewódzkich. POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2019

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY KRAKOWSKIEGO

24 września 2019r. odbył się w Giebułtowie ,,IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Krakowskiego”. W zawodach na boiskach trawiastych rywalizowało 7 drużyn – reprezentacji szkół średnich Powiatu. Drużyna LO Skawina zajęła 1 miejsce oraz tytuł najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju. Skład zespołu: Bierówka Norbert, Dutka Szymon, Lelek Jakub, Pasierbek Bartłomiej, Ruśniak Wojciech, Balcer Konrad,... TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY KRAKOWSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 czerwca 2019

WYWIADÓWKA

Zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów na wywiadówkę przed zakończeniem roku szkolnego. Wywiadówka odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 1700. Uwaga! Wywiadówka dla klasy 2a odbędzie się 13 czerwca (czwartek) o godzinie 1700.
#archiwum
9 maja 2019

Wiadomość dla maturzystów

MATURZYSTO!   Jeśli zamierzasz studiować na polskich uczelniach państwowych możesz składać wnioski o stypendia na rok akademicki 2019/2020 do 01.06.2019r. Bliższe informacje znajdziesz pod linkiem: http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/rozwin_skrzydla