Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

27 czerwca 2023

Święto szkoły 2023

Jak co roku, tuż przed zakończeniem roku szkolnego nasza szkoła świętowała. Rozpoczęliśmy czytaniem dla skawińskich przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych na skawińskich Błoniach w ramach akcji „Skawińska Przerwa na Czytanie”. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do wzrostu czytelnictwa, zarówno wśród najmłodszych, którzy z uwagą słuchali, jak i wśród nas, którzy na nowo odkryliśmy... Święto szkoły 2023 - ciąg dalszy artykułu »
22 czerwca 2023

Skawińska Przerwa na Czytanie

Skawińska Przerwa na Czytanie Skawińska Przerwa na Czytanie19 czerwca odbyła się II edycja imprezy promującej czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców Skawiny – przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Honorowy Patronat nad tą piękną akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – pan Norbert Rzepisko a organizatorami wydarzenia byli –Biblioteka Pedagogiczna oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie.W... Skawińska Przerwa na Czytanie - ciąg dalszy artykułu »
21 czerwca 2023

Uzupełnianie wniosków rekrutacyjnych o wymagane dokumenty

Komisja rekrutacyjna LO przyjmuje dokumenty uzupełniające wnioski rekrutacyjne tj. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach z egzaminów ósmoklasistów w dniach 6.07, 7.07, 10.07 w sali nr 2 w godzinach 9.00-14.00. Zwracamy się z prośbą, aby przedkładać komplet dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły+ zaświadczenie o wynikach z egzaminu ósmoklasistów).  
#mche
14 czerwca 2023

Transformacja Cyfrowa szkoły w ramach MCHE Grant 2 Małopolska Tarcza Antykryzysowa Pakiet Edukacyjny II projekt Małopolskie Laboratorium Transformacji Cyfrowej HUMINE

Udział szkoły w projekcie - Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE zmienia naszą instytucję. Zgodnie ze Szkolnym Planem Transformacji Cyfrowej zmieniamy się, uczymy i szkolimy się wszyscy: i nauczyciele i rodzice i uczniowie. Transformacja dotyczy nie tylko sposobów przeprowadzania poszczególnych lekcji, ale zmienia się też aktywność oraz praca ucznia na lekcji. Zmieniając się staramy się równoważyć nowoczesność z... Transformacja Cyfrowa szkoły w ramach MCHE Grant 2 Małopolska Tarcza Antykryzysowa Pakiet Edukacyjny II projekt Małopolskie Laboratorium Transformacji Cyfrowej HUMINE - ciąg dalszy artykułu »
14 czerwca 2023

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasz szkoła realizuje wniosek Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Powiat Krakowski jako beneficjent dotacji podpisał  z Wojewodą Małopolskim umowę na dotację celową  w kwocie 15000 PLN . Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCZ 2.0) na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu ukierunkowanego na wzmocnienie czytelnictwa oraz modernizację bibliotek w Polsce. Ze względu na skalę... Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - ciąg dalszy artykułu »
14 czerwca 2023

Dofinansowanie z projektu Poznaj Polskę

Dofinansowanie z projektu Poznaj Polskę Pragniemy poinformować, że nasz szkoła dostała dofinansowanie z projektu Poznaj Polskę. Projekt realizowany jest  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Starostwo Powiatowe w Krakowie. We nowym roku szkolnym 2023/2024 w ramach realizacji projektu, klasy pojadą na wycieczkę do Wrocławia.
13 czerwca 2023

Jak nie czytam jak czytam

 Jak nie czytam jak czytam ​Ogólnopolska akcja czytelnicza „ Jak nie czytam, jak czytam” wraca niespodziewanie po 4 latach nieobecności - w tym roku 7 czerwca! Nasze LO jak zawsze bierze w niej udział! Co prawda, w czerwcu organizujemy już dwie duże akcje promujące czytelnictwo, ale i w tej jesteśmy! Tym razem łączymy nasze lokalne czytanie z okazji Dnia Dziecka z ogólnopolską akcją promująca czytelnictwo i książkę. https://youtu.be/LdRTx9a8sAc​
13 czerwca 2023

Dzień Dziecka z Książką

Dzień Dziecka z Książką Dzień Dziecka z Książkąw ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”Tradycją stało się już czerwcowe spotkanie młodzieży licealnej z dziećmi klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, szkoły sąsiadującej z naszym liceum.W środę uczniowie dwóch licealnych klas humanistycznych: 1D i 2D wraz z wychowawcami zasiedli na kocach na wspólnym patio i czytali bajki, baśnie i ciekawe opowieści swoim młodszym kolegom. Wspólne czytanie... Dzień Dziecka z Książką - ciąg dalszy artykułu »
6 czerwca 2023

XXI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE - 1 miejsce

XXI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE - 1 miejsce Drużyna LO Skawina w składzie : Agnieszka Pociecha (3b), Aleksandra Truszczyńska (3b), Dominika Szatko (2b) odniosła podwójne zwycięstwo, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej.Uczestnicy XXI Powiatowego Turnieju Wiedzy o Europie musieli wykazać się wiedzą z zakresu wos, historii i geografii.W rywalizacji drużynowej szkół powiatu krakowskiego, LO Skawina okazało się bezkonkurencyjne,... XXI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE - 1 miejsce - ciąg dalszy artykułu »
#erasmus
5 czerwca 2023

Erasmus Polska

Erasmus Polska Przylecieli! Najpierw Niemcy i Portugalczycy, niedługo później Francuzi. I tym samym 21 maja 2023r. rozpoczęliśmy polską część projektu Erasmus+ pt. "Poprzez sztukę do równouprawnienia i lepszego zrozumienia mediów." Niedzielne popołudnie przeznaczone było na zwiedzanie Skawiny, w poniedziałek odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, a już we wtorek, po krótkim porannym zwiedzaniu Krakowa, rozpoczęliśmy... Erasmus Polska - ciąg dalszy artykułu »
2 czerwca 2023

9 czerwca 2023 r szkoła zamknięta

Zgodnie z zarządzeniem nr 30.2022.2023 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie 9 czerwca 2023 tj. piątek sekretariat szkoły jest nieczynny. W związku z tym w dniu 3 czerwca 2023r. sekretariat szkoły będzie czynny w normalnych godzinach pracy. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
#mche
24 maja 2023

Małopolska Chmura Edukacyjna w LO Skawina IV - wręczenie zaświadczeń ukończenia zajęć

Małopolska Chmura Edukacyjna w LO Skawina IV - wręczenie... Uczennice i uczniowie, którzy realizowali zajęcia projektowe z języka angielskiego, otrzymali zaświadczenia ukończenia projektu. W ramach zajęć on-line ukończyło 15 osób (10 kobiet i 5 mężczyzn).W ramach koła naukowego ukończyło 8 osób (6 kobiet, 2 mężczyzn).Wszystkie 23 osoby, które zostały zrekrutowane do projektu, ukończyły zajęcia otrzymując pozytywny wynik testu wiedzy, potwierdzający efekty uczenia się oraz... Małopolska Chmura Edukacyjna w LO Skawina IV - wręczenie zaświadczeń ukończenia zajęć - ciąg dalszy artykułu »
#mche
15 maja 2023

Warsztaty weekendowe w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w LO Skawina IV

Warsztaty weekendowe w ramach Małopolskiej Chmury... W dniach 12-14 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w naukowych warsztatach weekendowych.W Tarnowie (Akademia Nauk Stosowanych) w obszarze chemia udział wzięły Julia Płonka i Kamila Woźniczka (kl. 3a).W Krakowie (Uniwersytet Jagielloński) w obszarze geografia udział wzięły Marta Gancarczyk i Aleksandra Kłeczek (kl. 3c).Uczestniczki wróciły uśmiechnięte i ze sporym bagażem zdobytej podczas warsztatów wiedzy. Warsztaty weekendowe w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w LO Skawina IV - ciąg dalszy artykułu »
15 maja 2023

16 maja matura z geografii na poziomie rozszerzonym

16 maja o godzinie 9.00 zdajemy geografię na poziomie rozszerzonym w sali 14Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatniach pozostawicie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych... 16 maja matura z geografii na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
12 maja 2023

15 maja matura z chemii na poziomie rozszerzonym

​15 maja o godzinie 9.00 zdajemy chemię na poziomie rozszerzonym w sali 14,​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatniach (pietro 3) pozostawicie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych woreczkach klucze, telefony itp.Kalkulatory (formula 2015 kalkulator prosty, formula 2023 kalkulator naukowy) i tablice wybranych wzorów... 15 maja matura z chemii na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
11 maja 2023

12 maja matura z matematyki na poziomie rozszerzonym

 12 maja o godzinie 9.00 zdajemy matematyke na poziomie rozszerzonym. w głównym budynku szkoły, sali 14, Listy zdających będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sal oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (pietro 3) pozostawiacie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych... 12 maja matura z matematyki na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
10 maja 2023

Akcja prozdrowotna - Moc przytulania

Akcja prozdrowotna - Moc przytulania Jutro w naszej szkole odbędzie się akcja prozdrowotna: „Moc przytulania”. Jak zapewne wszyscy wiemy przytulanie jest w naszym życiu bardzo ważne i niezbędne.Jak twierdzi amerykańska terapeutka Virginia Satir Potrzebujemy:4 uścisków by przeżyć,8 uścisków by zachować zdrowie,12 uścisków y się rozwijać .W ramach akcji na parterze będzie informacja na temat akcji i pozytywnych skutków przytulania.W ramach tej akcji na również parterze... Akcja prozdrowotna - Moc przytulania - ciąg dalszy artykułu »
10 maja 2023

11 maja matura z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym

11 maja o godzinie 14.00 zdajemy język rosyjski na poziomie rozszerzonym w głównym budynku szkoły, sali 14Listy zdających będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sali oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 13.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (piętro 3) pozostawiacie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych... 11 maja matura z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
10 maja 2023

11 maja matura rozszerzona z biologii

11 maja o godzinie 9.00 zdajemy biologię na poziomie rozszerzonym w głównym budynku szkoły w sali nr 14Listy zdających w poszczególnych będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sali oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. Kalkulatory oraz tablice wzorów zapewnia szkoła. Możecie mieć przy sobie... 11 maja matura rozszerzona z biologii - ciąg dalszy artykułu »
9 maja 2023

10 maja matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym

10 maja o godzinie 14.00 zdajemy język niemiecki na poziomie rozszerzonym w głównym budynku szkoły, sali 14Listy zdających będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sali oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 13.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (piętro 3) pozostawiacie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych... 10 maja matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »