Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
1 czerwca 2009

Projekt „Młodzi głosują”

Członkowie Klubu Europejskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie w ramach powiatowego grantu edukacyjnego „Europa To my, razem od 2004” przystąpili do projektu „Młodzi głosują”, realizowanego we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Europejskiej w Warszawie. Projekt zakładał zapoznanie społeczności uczniowskiej z działalnością i zadaniami Parlamentu Europejskiego, a poprzez... Projekt „Młodzi głosują” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2009

VI Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych 30.04.2009

Nasze liceum już po raz szósty zorganizowało w/w zawody, nad którymi patronat objęli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i TVP Kraków. Impreza odbyła się 30 kwietnia 2009r. o godz. 9.00 w hali sportowej CKiS w Skawinie. W jury zasiedli profesjonaliści: Monika Fliszewska-instruktorka tańca współczesnego, założycielka Teatru Tańca „IKA, Jacek Guzowski- zawodowy tancerz i instruktor towarzyskiego tańca sportowego, Przemek... VI Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych 30.04.2009 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2009

POŻEGNANIE

W dniu 30 kwietnia br zmarł śp. Edward Paluchniak, w latach 1973 – 75 wicedyrektor, a następnie, do 1979 roku dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im M. Skłodowskiej – Curie w Skawinie. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących łączy się w smutku z Rodziną Zmarłego. Cześć Jego pamięci !
#archiwum
3 maja 2009

WARSZTATY EDUKACYJNE

30.04.09 klasy drugie naszego liceum wzięły udział w trzygodzinnych warsztatach edukacyjnych „Ty masz wybór!”. Przeprowadzone one zostały przez cztery polsko-niemieckie grupy projektowe w języku polskim. Niemieccy jak i polscy trenerzy starali się przybliżyć młodzieży informacje na temat zbliżających się wyborów oraz uwrażliwić na ich znaczenie oraz partycypacje w społeczeństwie demokratycznym. Celem warsztatów była... WARSZTATY EDUKACYJNE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 kwietnia 2009

WYMIANA MONACHIUM 2009

W dniach od 29.03.2009 do 04.04.2009 młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skawinie uczestniczyła w programie wymiany polsko – niemieckiej w ramach współpracy pomiędzy powiatem monachijskim i powiatem krakowskim. Grupa licząca 8 uczniów z klasy IIC i IB pod opieką p. Anny Biernat i p. Anety Zdunek udała się na pięć dni z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły w Kirchheim koło Monachium. Uczniowie wraz z opiekunami i kolegami z Niemiec... WYMIANA MONACHIUM 2009 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 kwietnia 2009

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO TRZECIOKLASISTÓW

Uroczystość zakończenia roku szkolnego trzecioklasistów odbyła się 24.04.2009 w auli. Nagrody ufundowane przez Starostę Krakowskiego i burmistrza M i G Skawina wręczali: pan Józef Krzyworzeka, starosta krakowski, pani Lidia Pycińska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie, pan Adam Wójcik, sekretarz Powiatu Krakowskiego oraz pan Paweł Kolasa, kierownik Wydz. Edukacji UM i G w Skawinie w imieniu burmistrza, a także pan... ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO TRZECIOKLASISTÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2009

DZIEŃ OTWARTY 28 KWIETNIA 2009-04-22

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów na Dzień Otwarty naszej szkoły 28 kwietnia 2009 roku.Program Dnia Otwartego: 0815 – 1015 spotykamy się na hali widowiskowo sportowej – uczestnicy spotkania oprócz wspólnej zabawy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Otrzymają również wszystkie materiały informacyjne. 1030 – 1130 oraz 1700 – 1900 goście dnia otwartego będą mieli możliwość zwiedzania... DZIEŃ OTWARTY 28 KWIETNIA 2009-04-22 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 kwietnia 2009

Turniej piłki halowej

W piątek 17 kwietnia 2009 r0ku ZSO wraz z CKiS w Skawinie przy wsparciu finansowym PSZS zorganizowały „IV turniej piłki halowej chłopców”. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu krakowskiego. Wyniki turnieju: I - ZSP Giebułtów II – ZSP Skała III – ZSP Czernichów IV – ZSTE Skawina V – VII – ZSO Skawina, ZKS Skawina, ZSP Krzeszowice Królem strzelców został Adrian Ignyś z ZSO Skawina
#archiwum
21 kwietnia 2009

Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego

Laureatami tegorocznego Szkolnego Konkursu Geograficznego w którym brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich zostali: Elżbieta Mądry z 1b, Marlena Tyrała z 2b oraz Wojciech Ciepły z 1b. Pierwszym etapem konkursu było sporządzenie pisemnej pracy opisującej podróże św. Pawła z Tarsu, a drugim test geograficzny. Wynikiem konkursu była suma uzyskanych punktów z testu oraz z pisemnej pracy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz... Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 kwietnia 2009

Konkurs na najlepsze rozwiązanie zadania biznesowego

Uczniowie IIIb: Ewa Waś, Bartłomiej Szwed, Maciej Zamysłowski zakwalifikowali się do etapu regionalnego konkursu na najlepsze rozwiązanie zadania biznesowego - case study. W konkursie, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie, w I etapie wzięło udział ponad 80 szkół ponadgimnazjalnych, natomiast do II etapu regionalnego zakwalifikowało się 10 zespołów, w tym zespół naszych uczniów. GRATULUJEMY!
#archiwum
10 kwietnia 2009

Spotkanie z posłem

6 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna debata. Tym razem na pytania młodzieży odpowiadał poseł na Sejm V i VI kadencji Jacek Krupa. Przywitany przez społeczność uczniowską poseł przypomniał sobie młodzieńcze lata. – Czuję się w tej szkole bardzo swojsko. Spędziłem tu 4 lata, tutaj zdawałam maturę, a także przeżywałem młodzieńcze bunty. Potem parlamentarzysta w bardzo dokładny sposób przybliżył swoją pracę w Sejmie. Spotkanie z posłem - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 kwietnia 2009

Pojadą do europarlamentu

30 marca w naszej szkole odbyła się debata z deputowanym do Parlamentu Europejskiego posłem Bogusławem Sonikiem. W ramach tego spotkania wręczano nagrody laureatom konkursu „Mój Samorząd 2009”. Głównymi organizatorami byli posłowie: Bogusław Sonik oraz Jacek Krupa, i to właśnie oni uhonorowali najlepszych. W konkursie wzięło udział około 50 uczniów z czterech placówek z terenu powiatu krakowskiego. W naszej szkole zwyciężyła... Pojadą do europarlamentu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 kwietnia 2009

Wydarzenia

Milą niespodzianką dla naszej szkoły jest wiadomość, że Monika Burdek dostała się do ogólnopolskiej olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce! W środę 11 marca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Curta Jacobsona, mieszkańca Alaski będącego dwukrotnie na Antarktydzie. W spotkaniu brali udział uczniowie klas z rozszerzoną geografią. Curt opowiadał nam o swoim miejscu... Wydarzenia - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 marca 2009

DZIEŃ WIOSNY

Dnia 19.03 w naszym liceum została zorganizowana przez Szkolną Radę uczniowską impreza z okazji Dnia Wiosny. Tego dnia odprawiano różne magiczne obrzędy, które miały wnieść do domostw energię i radość życia oraz zapewnić dobry urodzaj i powodzenie na cały rozpoczynający się wiosną rok. Jednym z tych zwyczajów było topienie Marzanny. W tym roku uczniowie naszej szkoły jej nie utopili, ale trzyosobowe reprezentacje klas zmagały się w... DZIEŃ WIOSNY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 marca 2009

Nasze ostatnie osiągniecia sportowe

W piątek 6 marca w Hali Sportowej CKiS w Skawinie odbył się turniej drużynowy tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Turniej odbył się na szczeblu powiatowym w ramach Licealiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców i dziewcząt. Sukcesem był awans dziewcząt do zawodów rejonowych, gdzie po długotrwałej i ciężkiej walce wywalczyły brąz! Serdecznie gratulujemy Magdzie Machno z klasy 1A i Dagmarze Wąsik, uczennicy... Nasze ostatnie osiągniecia sportowe - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 marca 2009

POŻEGNANIE SEZONU NARCIARSKIEGO

Dnia 17.03.09 byliśmy w Białce Tatrzańskiej. Doskonaliliśmy jazdę na nartach i snowboardzie na stoku "Kotelnica". To był nasz trzeci wyjazd szkoleniowo - rekreacyjny. Wcześniej byliśmy w Zawoi - Mosorny Groń i w Spytkowicach. Wyjazdem do Białki pożegnaliśmy narty w tym sezonie. Do zobaczenia za rok. Ekipa wuefistów
#archiwum
19 marca 2009

ZAWODY NARCIARSKIE

W dniu 10.03.09 w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w narciarstwie zjazdowym szkół ponadgimnazjalnych - "Licealiada 2009". Uczniowie naszego liceum reprezentowali Powiat Krakowski. W zawodach wzięło udział 100 najlepszych zawodników i 100 najlepszych zawodniczek - zwycięzców etapu powiatowego. Nasi uczniowie osiągnęli znaczące sukcesy, rywalizując z zawodnikami, wśród których byli posiadacze... ZAWODY NARCIARSKIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 marca 2009

WIELKI SUKSES ABSOLWENTA NASZEJ SZKOŁY

Podczas Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce rozgrywanych w Turynie miłą niespodziankę sprawił polskim kibicom Marcin Starzak, absolwent naszej szkoły sprzed kilku lat, który w skoku w dal sięgnął po brązowy krążek. Starzak dzięki skokowi na odległość 8,18 m poprawił o osiem centymetrów własny halowy rekord Polski w skoku w dal. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
#archiwum
14 lutego 2009

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z KOLEJNĄ EDYCJĄ MISTRZOSTW ASOLWENTÓW LO W SKAWINIE W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że w tym roku ze względów organizacyjnych odstąpiłem od organizacji mistrzostw absolwentów LO w narciarstwie zjazdowym. Zamiast zawodów pragnę zaproponować Państwu koleżeńskie spotkanie na stoku w Lubomierzu od rana 28.02.2009. Wierzę, że jak zawsze dostarczy ono miłych wrażeń i stanie się okazją do odnowienia dawnych znajomości, a poza tym tradycja spotkań narciarskich w absolwenckim gronie... KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z KOLEJNĄ EDYCJĄ MISTRZOSTW ASOLWENTÓW LO W SKAWINIE W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 lutego 2009

LEKCJA O POWSTANIU

   W dniu 30 stycznia 2009 roku w naszej Szkole miała miejsce „Lekcja o Powstaniu”, będąca częścią ogólnopolskiej akcji Towarzystwa Edukacyjno-Naukowego „Ośrodek Myśli Politycznej” i Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem akcji jest popularyzowanie wiedzy o jednym z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszy się Muzeum Powstania Warszawskiego, skłoniło jej... LEKCJA O POWSTANIU - ciąg dalszy artykułu »