Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
13 października 2018

Dzień Edukacji Prawnej

Dzień Edukacji Prawnej –uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie w Skawinie jako pierwsi wezmą udział w spotkaniu edukacyjnym dotyczącym znajomości prawa. Spotkanie poprowadzi prawnik z długoletnim doświadczeniem prawniczym.  W trakcie spotkania młodzież nie tylko wysłucha wykładu, ale także będzie miała możliwość zadawania pytań, oraz uzyska informację, gdzie można skorzystać z bezpłatnej... Dzień Edukacji Prawnej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2018

Cashflow

Cashflow –  gra planszowa ucząca zarządzania pieniędzmi - tym zajmowali się w piątek uczniowie klasy 3a i 3b. Przepływ gotówki, procenty, pasywa, aktywa, dochód pasywny, wyścig szczurów, wizualizacja celów, spełnienie marzeń to tylko niektóre pojęcia związane z ta grą finansową. Zwycięzca otrzymał nagrodę – książkę pt. „Serce, inteligencja, odwaga i szczęście – co jest potrzebne każdemu przedsiębiorcy i co jest... Cashflow - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 września 2018

NARODOWE CZYTANIE

7 września na skawińskim Rynku można było posłuchać fragmentów Przedwiośnia Stefana Żeromskiego czytanych przez uczniów klas humanistycznych naszego Liceum oraz przybyłych gości. Akcja przeprowadzona wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie wpisała się w projekt Narodowego Czytania, organizowany przez Prezydenta RP od 2012 roku. Licealiści nie tylko odczytali wybrane fragmenty lektury, ale też rozdali przechodniom... NARODOWE CZYTANIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 września 2018

Salon maturzystów

Jak co roku pod koniec września uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Salonie Maturzystów. Organizatorem cieszącego się ogromnym zainteresowaniem spotkania są Pespektywy, a gospodarzem Uniwersytet Jagielloński, który zaprasza do Auditorium Maximum. Podczas Salonu można było posłuchać wykładów poświęconych skutecznemu przygotowaniu się do egzaminu maturalnego prowadzonych  przez pracowników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej... Salon maturzystów - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 września 2018

OBÓZ NAUKOWY

W dniach od 10.09 – 14.09. 2018 uczniowie profilu geograficznego byli na obozie naukowym w ośrodku Akademii-Górniczo-Hutniczej w Miękini. Codziennie odbywały się zajęcia w ramach projektu unijnego "Szanujmy energię", w ramach których robili doświadczenia – np. mierzyli temperaturę wody ogrzewaną pompą ciepła, przygotowywali prezentacje m.in.. n/t smogu, ale też  uczyli się skręcać  stelaż pod kolektor słoneczny... OBÓZ NAUKOWY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 września 2018

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW NA ZEBRANIE INFORMACYJNE 14 WRZEŚNIA O GODZINIE 1700
#archiwum
25 czerwca 2018

TALENT POWIATU 2018

19 czerwca b.r. w naszym Liceum odbyła się uroczysta gala Programu Stypendialnego Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu”. Jej głównymi bohaterami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego, którzy w minionym roku w różnych dziedzinach osiągnęli imponujące sukcesy lub wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w różnorodne projekty czy działania i zasłużyli na tytuł Talent Powiatu 2018 oraz stypendium... TALENT POWIATU 2018 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 czerwca 2018

ŚWIĘTO SZKOŁY

Święto Szkoły zostało zaplanowane jako szereg różnorodnych konkurencji. Pierwszą z nich było przygotowanie plakatów z elementem 3D. Plakaty klas pierwszych realizowały temat „Bezpieczne wakacje”, klas drugich mówiły o „Granicach wolności w sieci”. Prace te zawisły na szkolnych korytarzach. Kolejną pracą wykonywaną przed Świętem były papierowe i bibułowe kwiaty, które posłużyły później do dekoracji szkolnego... ŚWIĘTO SZKOŁY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 czerwca 2018

Festiwal Szekspirowski

W dniu 6.06.2018 po raz trzeci odbył się w naszej szkole Festiwal Szekspirowski. Udział w nim wzięli zaproszeni goście- gimnazjaliści z kilku szkół podstawowych, z SP 3 w Skawinie, SP 6 w Skawinie oraz Szkoły Podstawowej w Leńczach wraz z opiekunami, a także uczniowie klasy I d z naszego liceum. Na początku odbył się pokaz filmików, które wygrały w tym roku w eliminacjach wstępnych, potem obejrzeliśmy dwie prezentacje na temat życia i... Festiwal Szekspirowski - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 czerwca 2018

Inspektor Ochrony Danych

Dopełniając obowiązku informacyjnego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej –Curie w Skawinie  informuje, że w związku z realizacją celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych jest  Administratorem  zebranych danych osobowych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki; Dane będą przetwarzane w celu realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej... Inspektor Ochrony Danych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

XIV POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

W piątek 18 maja b.r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym i SP nr 2 w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Zawody zostały zorganizowane już po raz XIV przez liceum przy współudziale Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Powiat Krakowski, fundator wszystkich nagród.W mistrzostwach udział wzięło siedem zespołów tanecznych.  W kategorii... XIV POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

Awans szkolnej drużyny ratownictwa medycznego do etapu krajowego mistrzostw PCK.

Szkolna drużyna ratownictwa w składzie: Artur Gros (kapitan), Agnieszka Lis, Hubert Sasor, Weronika Sajduk, Monika Słonina zajęła I miejsce w etapie okręgowym (wojewódzkim) XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym samym będzie reprezentować województwo małopolskie i powiat krakowski oraz naszą szkołę podczas etapu krajowego, który odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie. Gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że... Awans szkolnej drużyny ratownictwa medycznego do etapu krajowego mistrzostw PCK. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

Oliwia Frankowska laureatką Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych.

Uczennica klasy Ic Oliwia Frankowska za pracę „Heron matematyk, wynalazca i nauczyciel” otrzymała nagrodę III stopnia podczas finału Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych w ramach 43 Małopolskiej Sesji Matematycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyróżnienie za swoją pracę odebrała podczas 26 kwietnia b.r. podczas sesji na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, którą zorganizowali: Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo... Oliwia Frankowska laureatką Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 maja 2018

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH.

27 kwietnia 2018 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkolnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentowali radni: pan Bogdan Bogdali, pan Łukasz Krupa, pan Stanisław Żak oraz pan Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu w... UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 kwietnia 2018

POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W parku miejskim w Skawinie (24.04.2018r.) odbyły się ,,Drużynowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego”. Wyniki zawodów: chłopcy w składzie – Piotr Kawaler, Konrad Balcer, Mateusz Bucki, Kacper Kudła – 1 miejsce (awans do finału wojewódzkiego). Dziewczęta w składzie Justyna Radziszowska, Natalia Ziaja, Julia Balon, Oliwia Bartyzel – 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
#archiwum
24 kwietnia 2018

Najlepsza drużyna ratownicza w powiecie krakowskim

Drużyna LO w Skawinie w składzie: Artur Gros (kapitan), Agnieszka Lis, Hubert Sasor, Monika Słonina i Weronika Sajduk zwyciężyła w etapie powiatowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
#archiwum
24 kwietnia 2018

Konkurs na najlepszą pracę matematyczną

Uczennica Oliwia Frankowska zakwalifikowała się do finału konkursu na najlepszą pracę matematyczną organizowanego pod patronatem UJ przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk działające przy Centrum Młodzieży im dr. Henryka Jordana. W najbliższy czwartek będzie- wraz z pozostałymi laureatami- prezentować publicznie prezentować swoją pracę w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Gratulujemy i życzymy... Konkurs na najlepszą pracę matematyczną - ciąg dalszy artykułu »