Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
24 listopada 2015

VIII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – CZERNICHÓW 2015

We wtorek 10 listopada reprezentacja naszego liceum wzięła udział w odbywających się w Czernichowie uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jednym z punktów programu był bieg niepodległości na dystansie 1200 m dla kobiet i 2000 m dla mężczyzn. Nasza drużyna, jak co roku, osiągnęła  znaczące sukcesy i wywalczyła atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu multimedialnego oraz markowej odzieży... VIII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – CZERNICHÓW 2015 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 listopada 2015

III SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - finały

     W dniu 6 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie odbył się, już po raz trzeci, Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa.      Impreza ta, zorganizowana wspólnymi siłami przez... III SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - finały - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 listopada 2015

III Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniu 27 października odbyły się w Naszym Liceum eliminacje do trzeciej edycji Skawińskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Nasi Uczniowie, jak zwykle, podeszli do sprawy niezwykle poważnie. W eliminacjach zaprezentowały się wszystkie klasy, których występy oceniało kompetentne jury w składzie: Dorota Karwat, Małgorzata Łukasik, Andrzej Domagała.      Wszystkie występy stały na bardzo wysokim poziomie. Jednak w zgodnej... III Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 listopada 2015

Spotkanie z Timem Guénardem

5 listopada 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły spotka się z Timem Guénardem autorem książki „ Silniejszy od nienawiści”, człowiekiem, który genetyce podstawił nogę i zaprzyjaźnił się ze swoją brutalną przeszłością. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich  im. Jana Pawła II w Skawinie.
#archiwum
4 listopada 2015

Szkolny Dzień Profilaktyki

4 listopada 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym odbył się „ Szkolny Dzień Profilaktyki”. Uczniowie wzięli  udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnego trenera- psychologa. Klasy pierwsze zmierzyły się z tematem zajęć  - „ Dopalacze, nowe narkotyki, uzależnienie od leków”. Klasy drugie natomiast  podjęły temat – „ Nałóg – koniec marzeń” . Celem warsztatów było nabycie przez uczniów wiedzy o... Szkolny Dzień Profilaktyki - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 października 2015

III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO

  III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO Młodzież naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej pod nazwą: “Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego" zorganizowanej po raz trzeci w Krzeszowicach. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w następujących starożytnych konkurencjach sportowych: dromos – bieg na dystansie jednego stadionu, diaulos – bieg... III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 października 2015

Lekcja historii z Kingą Hałacińską

Korzystając z zaproszenia Pani Kingi Hałacińskiej, uczniowie Naszego Liceum już po raz trzeci mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, stanowiącej główny punkt dwudniowej wycieczki do Warszawy, która odbyła się w dniach 6 – 7 października 2015 roku. Pani Kinga jest dziennikarką i wnuczką urodzonego w Skawinie pułkownika Andrzeja Hałacińskiego, żołnierza Legionów w czasie I wojny światowej, autora słów... Lekcja historii z Kingą Hałacińską - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 października 2015

Wybory w LO

19.10.2015 r. odbyły się  prawybory pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu ,,Młodzi głosują’’. Galeria
#archiwum
16 października 2015

Wybory w LO

Dnia 19 .10.2015r/ poniedziałek/ w Liceum odbędą się prawybory pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu ,,Młodzi głosują’’, udział biorą uczniowie i nauczyciele.
#archiwum
16 października 2015

Ślubowanie pierwszoklasistów.

W Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie  zwyczajowo przypada uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu dokonała się tradycyjna zmiana pocztu sztandarowego. Galeria
#archiwum
15 października 2015

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015               W dniu 30.09.2015 w parku miejskim w Skawinie odbyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe.  W zawodach wystartowały 10-osobowe sztafety, które pomimo trudnych warunków atmosferycznych  wywalczyły dla szkoły III miejsce. Panowie rywalizowali na dystansie 10 x 1500m      z drużynami  z Krzeszowic, Piekar i skawińskiego Technikum.  Dziewczęta... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 września 2015

Wyniki przetargu

W załączniku znajdują się wyniki przetargu. OGLOSZENIE-PRZETARG.doc       md5sum: 77f15e5336e9ffb501f5444634ea751a
#archiwum
10 września 2015

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami Zebranie z rodzicami odbędzie się 15 września 2015r. (wtorek) o godz. 17.00 na sali gimnastycznej. Następnie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami w salach.
#archiwum
1 września 2015

Wyprawka szkolna 2015/16 rządowy program pomocy uczniom w zakresie dofinansowania zakupu podręczników.

O dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych mogą się ubiegać uczniowie :   •  słabowidzący, •  niesłyszący, •  słabosłyszący, •  z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, •  z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, •  z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, •  z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności... Wyprawka szkolna 2015/16 rządowy program pomocy uczniom w zakresie dofinansowania zakupu podręczników. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 września 2015

STYPENDIUM SOCJALNE

O stypendium socjalne mogą ubiegać się uczniowie, których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 514 zł. Wnioski stypendialne można odbierać w Urzędzie Miasta i Gminy. Uczniowie ubiegający się o stypendium socjalne składają wypełnione wnioski w Urzędzie Gminy na terenie miejsca zamieszkania. Uczniowie mieszkający na terenie Gminy Skawina, dostarczają wnioski do Biura Obsługi Mieszkańców – ul. Rynek 14,... STYPENDIUM SOCJALNE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 sierpnia 2015

Lista podreczników na rok 2015/2016

Oto wykaz podręczników obowiązujących w roku 2015/2016   Kliknij, aby poznać wykaz podręczników dla klas pierwszych. Podręczniki dla klas II i III znajdują się tutaj.
#archiwum
25 czerwca 2015

ŚWIĘTO SZKOŁY

Pierwszy dzień  to Święto Patrona Szkoły – Sesja Naukowa, która zaczęła się podsumowaniem osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych uczniów oraz współpracy szkoły z uczelniami. Najważniejszym punktem  sesji był wykład szczególnego gościa - absolwenta skawińskiego liceum  prof. dr hab. Henryka Siewierskiego, który od 30 lat mieszka i pracuje w Brazylii. Profesor literatury poznawczej, doktor nauk humanistycznych,... ŚWIĘTO SZKOŁY - ciąg dalszy artykułu »