Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
25 lutego 2020

STOMATOLOGIA

Komunikat dotyczący opieki zdrowotnej nad uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie w zakresie profilaktyki stomatologicznej
#archiwum
24 lutego 2020

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ

W MISTRZOSTWACH POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIĘWCZĘTA WYSTĄPIŁY W NOWYCH BIAŁO-NIEBIESKICH STROJACH:))   W dniu 12.02.2020r. w Krzeszowicach odbyły się rozgrywki siatkarskie dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży. Reprezentacja naszej szkoły grała w składzie:  Julia Szymuś 1GA, Daria Urban 2AC, Natalia Banaś 2B, Nikola Dziedzic 2D, Natalia Ziaja 3C, Klaudia Blak 3C, Martyna Płonka 3D. Dziewczęta po raz pierwszy... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 lutego 2020

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ MĘZCZYZN

W piątek 24 stycznia odbyły się w Skawinie ,,Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn”. Drużyna LO Skawina w składzie: Balcer Konrad, Bańdo Jan, Bierówka Norbert, Gałka Kamil, Jezioro Joachim, Kawaler Piotr, Boroń Krystian, Burda Błażej, Kosek Mateusz, Martyniak Jakub, Świerczek Wojciech, Zięba Mateusz – zdobyła II miejsce. Zawodnikom naszej szkoły gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą rywalizację.
#archiwum
10 lutego 2020

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PŁYWANIU

23 stycznia 2020r. na krytej pływali „Camena” w Skawinie odbyły się powiatowe zawody pływackie. W zawodach wystartowało 6 szkół ponadpodstawowych z powiatu krakowskiego. Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Alicja Kryda 2D, Amelia Byrgiel 1GB, Alicja Frankiewicz 1C, Natalia Malina 1GC, Zofia Marzec 1C, Emilia Papież 1B wywalczyła zaszczytne II miejsce! W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PŁYWANIU - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 lutego 2020

Zajęcia z biologii w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Od 12 lutego rozpoczynają się zajęcia on- line z biologii w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia będą prowadzili nauczyciele z Uniwersytetu Rolniczego  ( Katedra Biologii Roślin i Biotechnologii) w Krakowie. Będą się one odbywać w naszym Liceum w środy od 7.30 do 9.00 w sali nr 9. W zajęciach wezmą  udział uczniowie klas 2ac, 2b i 2d. Harmonogram zajęć został wywieszony na tablicy ogłoszeń i jest dostępny w bibliotece szkolnej.
#archiwum
10 lutego 2020

Małopolska Chmura Edukacyjna

Rekrutacja na wyjazdy warsztatowe, weekendowe na małopolskie uczelnie wyższe w ramach realizacji projektu „ Małopolska Chmura Edukacyjna w Skawinie            Rekrutacja na wyjazdy / zajęcia weekendowe dla uczniów szkół średnich z całej Małopolski zostanie zakończona 16 lutego 2020roku. Wyjazd dla naszej szkoły jest zaplanowany na weekend 27- 29 marca 2020 r. Do tej pory zrekrutowaliśmy  50 uczniów naszego liceum... Małopolska Chmura Edukacyjna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 stycznia 2020

WYWIADÓWKA

Zapraszamy rodziców i opiekunów na wywiadówkę po pierwszym semestrze. Wywiadówka odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godzinie 170
#archiwum
16 grudnia 2019

Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”

W dniu 13 grudnia 2019r. w hali sportowej skawińskiego Liceum odbył się Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”. Projekt był dofinansowany i pod patronatem Starosty Krakowskiego. W zawodach wzięło udział 7 reprezentacji męskich ze szkół średnich Powiatu Krakowskiego. Drużyny rywalizowały systemem gry ,,każdy z każdym”. W wyniku sportowej rywalizacji po raz kolejny drużyna męska LO Skawina zdobyła 1 miejsce. Skład zespołu: Bańdo Jan,... Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 grudnia 2019

Małopolska Chmura Edukacyjna

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas 2ac, 2b i 2d. Zajęcia prowadził dr Wojciech Wróblewski a omówione tematy to: 1. Jak powstają surowce skalne?. 2. W jaki sposób eksploatowane są surowce skalne.  Uczniowie na zajęciach wykonali ciekawe doświadczenia naukowe, które nie tylko spowodowały pogłębienie posiadanej wiedzy, ale również okazały się świetną zabawą. Następny wyjazd na uczelnię przewidziany został na 13 stycznia... Małopolska Chmura Edukacyjna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 grudnia 2019

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Już po raz kolejny w naszym LO w listopadzie rozwiesiliśmy plakaty z dostępem do różnych, darmowych pozycji czytelniczych. Akcja „ Upoluj swoją książkę” jest ogólnopolską akcją zachęcającą wszystkich ludzi do sięgnięcia po dobrą literaturę. Książki te nic nie kosztują. Akcja polega na udostępnieniu 12 książek na okres jednego miesiąca. Jeśli chcesz poczytać lub chcą poczytać twoi znajomi, wystarczyło zainstalować w... UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 grudnia 2019

MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA

W ramach wyjazdu uczniowie wzięli udział w wykładach na UJ, UP, UEK-u i PWSTE- język angielski, matematyka z rachunkowością, chemia, geografia, nauki społeczne. Język angielski: Alicja Kryda, Oliwia Bartyzel, Kinga Olszewska, Martyna Kościelna, Dominika Karwot, Julia Pacek Geografia:Amelia Byrgiel, Oliwia Leszkowska, Julita Moskal, Malwina Racut, Alicja Łętocha Nauki społeczne:Martyna Guzik Chemia:Magdalena Majder,... MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 grudnia 2019

TARGI KSIĄŻKI

24 października uczniowie klas: 1D, 1GB, 1GD i 2Dpod opieką swoich nauczycieli wyruszyli na 23 Targi Książki do Krakowa. Targi Książki to wielka impreza promująca czytelnictwo i książkę, która cieszy się rosnącą popularnością wśród osób lubiących dobrą lekturę. W czasie Targów uczniowie  mogli spotkać się z wydawcami i autorami ciekawych książek, jak również kupić interesujące książki w atrakcyjnej cenie.
#archiwum
9 grudnia 2019

Wyjazd na UJ

Uczniowie naszej szkoły uczący się fizyki w zakresie podstawowym wyznaczali ciepło topnienia lodu, badali maszyny proste oraz dyfrakcję i interferencję światła. Następnie uczestniczyli w wykładzie w ramach "NAUKOWYCH CZWARTKÓW" na UJ. Wykład był na temat "Dlaczego warto studiować fizykę (i/lub) biofizykę". Uczniowie  uczący się fizyki w zakresie rozszerzonym uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Wyznaczali... Wyjazd na UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 grudnia 2019

SPA 2019

W piątek, 29 listopada, w auli naszego Liceum odbył się finał IX edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej, konkursu dla młodych talentów od tego roku nazwanego imieniem Anny Kudeli, od lat jurorki części literackiej, wnikliwej czytelniczki, osoby potrafiącej docenić wrażliwość na słowo, niebanalne obrazowanie i wyjątkową wyobraźnię początkujących dziennikarzy, pisarzy i poetów. Zanim Dyrektor Adam Łukasik nadał SPA imię Anny... SPA 2019 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 listopada 2019

Przegląd Pieśni Patriotycznych

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym odbył się w naszej Szkole Przegląd Pieśni Patriotycznych. Poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki a najpopularniejszą piosenką była "Dziewczyna z granatem w ręce". Pierwsze miejsce zajęły klasy 3D❤️ i 1C❤️ a wyróżnienia otrzymały klasy 3B, 1GB, 1GD, 1B, 1D.❤️Frekwencja była wyjątkowo wysoka pomimo że niektóre klasy zaczynały lekcje znacznie później. Dlatego wszyscy uczniowie... Przegląd Pieśni Patriotycznych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2019

XII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

08.11.2019r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, reprezentacja skawińskiego Liceum uczestniczyła w ,,XII Powiatowym Biegu Niepodległości” w Czernichowie. W klasyfikacji generalnej nasza drużyna zajęła I miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej: kategoria mężczyzn - II miejsce Piotr Kawaler, III miejsce Konrad Balcer, IV miejsce Konrad Pasternak. W kategorii kobiet – IV miejsce Magdalena Nowakowska, V miejsce... XII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 listopada 2019

"Pożegnanie"

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Anny Kudeli, Nauczycielki LO w Skawinie, niezapomnianego wychowawcy wielu pokoleń skawinian. Społeczność szkolna LO traci w Zmarłej nie tylko wielce charyzmatyczną polonistkę, lecz również niestrudzonego kustosza zbiorowej pamięci oraz życzliwego ludziom, pogodnego człowieka pochłoniętego sprawami  Szkoły i lokalnej zbiorowości. Mamy świadomość, że wraz z Jej... "Pożegnanie" - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 listopada 2019

Skawińska Probówka Artystyczna 2019

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić do udziału w ósmej edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej i wyrażamy nadzieję, że przyjmą Państwo zaproszenie na ten doroczny przegląd artystyczny Powiatu Krakowskiego. Jak co roku, chcemy wspólnie przyjrzeć się bliskim nam na co dzień artystom - uczniom. W roku 2019 Skawińska Probówka Artystyczna będzie obejmowała trzy dziedziny i zostanie przeprowadzona w formie konkursów:... Skawińska Probówka Artystyczna 2019 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
31 października 2019

Budapeszt

Przygoda pasjonatów chemii oraz towarzyszących im młodych tłumaczy języka angielskiego rozpoczęła się już w czerwcu, gdy trzy grupy udały się z wizytą  do Instytutu Metali Nieżelaznych, którego oddział znajduje się w Skawinie. Tam, pod okiem naukowców, pani Soni Boczkal oraz pana Mateusza Węgrzyna chemicy uczestniczyli w doświadczeniach związanych z anodowaniem aluminium oraz korozją, by móc je samodzielnie powtórzyć. Podczas... Budapeszt - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 października 2019

Małopolska Chmura Edukacyjna

W ramach projektu przewidziano 2 formy wsparcia: zajęcia on-line i koła naukowe w trzech obszarach przedmiotowych: biologia, geografia, umiejętność uczenia się. Projekt przewiduje rekrutację 20 osób z każdej formy wsparcia na zajęcia on-line i 6 osób na zajęcia w kołach naukowych oraz wyjazdy tych uczniów na uczelnie wyższe. Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zajęciami i wyjazdami. Oprócz w/w form wsparcia... Małopolska Chmura Edukacyjna - ciąg dalszy artykułu »