Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

18 listopada 2021

Stypendia dla najzdolniejszych Małopolan

Zapraszamy do zapoznania się z programem stypendialnym. Wszystkie informacje dostępne na stronie:​Stypendia dla najzdolniejszych Małopolan » Małopolska (www.malopolska.pl)Program stypendialny skierowany do najzdolniejszej młodzieży. Dokumenty należy składać w terminie od  28.10.2021 r. do 26.11.2021 r. Wszystkie informacje i wnioski dostępne na stronie:  2021/2022 » Małopolska... Stypendia dla najzdolniejszych Małopolan - ciąg dalszy artykułu »
16 listopada 2021

Matematyka w obiektywie

Matematyka w obiektywie Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym konkursie „Matematyka w obiektywie”. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia ! 
15 listopada 2021

Kiermasz ciast dla Mikołaja

Kiermasz ciast dla Mikołaja Kiermasz ciast na rzecz Mikołaja, podopiecznego hospicjum domowego dla dzieci Alma Spei​10 XI wolontariusze z naszego liceum zorganizowali kiermasz przygotowanych przez siebie ciast z okazji Święta Niepodległości. Cały dochód ze sprzedaży słodkości 556 zł i 70 gr zastał przeznaczony dla podopiecznego hospicjum domowego dla dzieci Alma Spei, Mikołaja. Jest to pierwsza akcja wolontariuszy z LO w Skawinie w ramach projektu "Szkoła z pasją... Kiermasz ciast dla Mikołaja - ciąg dalszy artykułu »
#sport
14 listopada 2021

XIII Powiatowy Bieg Niepodległości w Czernichowie

XIII Powiatowy Bieg Niepodległości w Czernichowie ​10.11.2021r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w XIII Powiatowym Biegu Niepodległości, który jak co rok odbył się w Czernichowie. W klasyfikacji generalnej nasza drużyna zajęła II miejsce.Oto wyniki:I miejsce – LO Krzeszowice; II miejsce – LO Skawina;III miejsce – ZSP Giebułtów; IV miejsce ex aequo – ZSRCKUCzernichów oraz ZSTE Skawina; V miejsce – ZSP... XIII Powiatowy Bieg Niepodległości w Czernichowie - ciąg dalszy artykułu »
10 listopada 2021

Do Hymnu

Do Hymnu 11.11 ROZBRZMIAŁ HYMN PAŃSTWOWY. W przededniu  rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klasy pierwszych z naszej szkoły, włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Do Hymnu!" i wspólnie na hali odśpiewali Hymn Państwowy.  GALERIA ​
#mche
7 listopada 2021

Małopolska Chmura Edukacyjna III rok szkolny 20212022

Małopolska Chmura Edukacyjna III rok szkolny 20212022 Powiat Krakowski, Al. Juliusza Słowackiego 20, 30 – 037 Kraków, realizuje w roku szkolnym 2020/2021 projekt : „ Małopolska Chmura Edukacyjna III” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego RPOWM na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Poddziałanie... Małopolska Chmura Edukacyjna III rok szkolny 20212022 - ciąg dalszy artykułu »
7 listopada 2021

AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻK - PATRONAT INSTYTUT KSIĄŻKI

AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻK -... Już po raz kolejny w naszym LO rozwiesiliśmy plakaty z dostępem do różnych, darmowych pozycji czytelniczych. Akcja „Upoluj swoją książkę” jest ogólnopolską akcją zachęcającą wszystkich ludzi do sięgnięcia po dobrą literaturę. Książki te nic nie kosztują. Akcja polega na udostępnieniu 12 książek na okres jednego miesiąca. Jeśli chcesz poczytać lub chcą poczytać twoi znajomi, zainstaluj w swoim telefonie aplikację WOBLINK,... AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻK - PATRONAT INSTYTUT KSIĄŻKI - ciąg dalszy artykułu »
#spa
2 listopada 2021

SPA

SPA  Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej im. Anny Kudeli, doroczny przegląd artystyczny Powiatu Krakowskiego.W roku 2021 Skawińska Probówka Artystyczna będzie obejmowała trzy dziedziny i zostanie przeprowadzona w formie konkursów: literackiego, piosenki oraz fotograficznego. Zasady każdego z nich zostały określone przez odrębne regulaminy.  Zgłoszenia do wszystkich konkursów... SPA - ciąg dalszy artykułu »
#erasmus
18 października 2021

Gouveia 2021 - Erasmus

Gouveia 2021 - Erasmus Minął już tydzień, a my wciąż mamy w głowach zielone palmy, szum oceanu i przepiękne górskie krajobrazy Gouvei, portugalskiego miasteczka, w którym spędziliśmy kilka niezwykłych dni wraz z uczniami z Portugalii, Niemiec oraz Francji w ramach projektu Erasmus+. Mieszkaliśmy u portugalskich przyjaciół oraz ich rodzin i doświadczyliśmy niezwykłej gościnności, otwartości i pozytywnego nastawienia wszystkich mieszkańców tej... Gouveia 2021 - Erasmus - ciąg dalszy artykułu »
14 października 2021

Sadzimy drzewa i krzewy - walczymy o czyste powietrze

Sadzimy drzewa i krzewy - walczymy o czyste powietrze W dniu 14.10 na terenie Liceum odbyło się rozdawanie drzewek owocowych dla mieszkańców powiatu krakowskiego w ramach programu "Sadzimy drzewa i krzewy - walczymy o czyste powietrze".  Pani Dyrektor Ewa Masłowska wraz z wicestarostą Arkadiuszem Wrzoszczykiem w ramach akcji zasadzili drzewko na szkolnym patio. 
14 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej.Uroczystości przewodniczyła Pani Dyrektor EWA MASŁOWSKA.Tradycyjnie miało miejsce : Ślubowanie klas pierwszych. Przekazanie obowiązków nowemu zespołowi pocztu sztandarowego. Ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego : przewodniczącym został GABRIEL SZYMONIK z klasy 2d. Gratulujemy i życzymy realizacji planów.Podziękowania dla kończącego kadencję przewodniczącego ERYKA REMAŃSKIEGO i... Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych - ciąg dalszy artykułu »
13 października 2021

Małopolska Chmura Edukacyjna- rekrutacja

Małopolska Chmura Edukacyjna- rekrutacja Trwa rekrutacja uczniów naszego liceum na zajęcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego2014-2020 pn.” Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie III” Podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacja podejścia do uczniów/uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie o szczególnych potrzebach w zakresie języka... Małopolska Chmura Edukacyjna- rekrutacja - ciąg dalszy artykułu »
1 października 2021

Wręczenie Stypendium Starosty Krakowskiego

Wręczenie Stypendium Starosty Krakowskiego W dniu dzisiejszym w auli szkolnej, odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Krakowskiego. W obecności Pani Dyrektor Ewy Masłowskiej, stypendia wręczył wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk. Wszystkim nagrodzonym stypendystom, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. ​GALERIA​
9 września 2021

Zebranie z rodzicami

16 września o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami. Sale na zebranie z rodzicamiKlasa 1a wychowawca p. Joanna Woźniczka sala 9 I piętroKlasa 1b wychowawca p. Kinga Sulejman sala 17 I piętroKlasa 1c wychowawca p. Katarzyna Ścibor sala 7 I piętro (zebranie z rodzicami uczniów kl. 1c odbędzie się 14.09.2021r. o godzinie 17.00)Klasa 1d wychowawca p. Małgorzata Morawa sala 7 II piętroKlasa 2a wychowawca p. Julia... Zebranie z rodzicami - ciąg dalszy artykułu »
1 września 2021

Powitanie

​Dzień dobry,bardzo serdecznie witam uczniów i rodziców z okazji inauguracji roku szkolnego 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie.Jako nowy dyrektor mam zaszczyt powitać Państwa w imieniu nie tylko swoim, ale także wszystkich pracowników naszej szkoły.Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2021/2022 pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Powitanie - ciąg dalszy artykułu »
25 sierpnia 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku LO w Skawinie.1. Klasy pierwsze – godzina 8.00 na sali gimnastycznej, wejście osobnymi wejściami:klasa 1a wychowawca – p. Joanna Woźniczka wejście od strony lodowiska bliżej SP2 8.30 – 9.15 w sali 9klasa 1b wychowawca – p. Kinga Sulejman wejście od strony lodowiska, 8.30 – 9.15 w sali 2klasa 1c wychowawca - p. Katarzyna Ścibor weście od strony parkingu 8.30 – 9.15 w sali 7klasa 1d wychowawca – p. Małgorzata Morawa wejście od... Rozpoczęcie roku szkolnego - ciąg dalszy artykułu »
18 sierpnia 2021

Bezpłatne warsztaty programowania

Bezpłatne warsztaty programowania Bezpłatne warsztaty z programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej „Koduj z Gigantami”.Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Skawinie przy ul. Korabnickiej 3c oraz online, w technologii wirtualnych klas.Dla Uczniów ze Skawiny i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratchklasy 4-6: programowanie w Scratch, tworzenie aplikacji... Bezpłatne warsztaty programowania - ciąg dalszy artykułu »
2 lipca 2021

Odbiór wyników egzaminu maturalnego 2021

W poniedziałek 5 lipca od godz. 8:30 - 15:30 w sali nr 18,  wydawane będą wyniku egzaminu maturalnego. Przypominamy, że do odbioru wyników konieczny jest dowód osobisty. Zachować należy wszelkie zasady reżimu sanitarnego obowiązujące na terenie szkoły. 
25 czerwca 2021

Rekrutacja na rok szkolny 20202021

Przypominamy  kandydatom do LO     Od 25 czerwca 2021 do 14 lipca 2021 w godzinach od 8:00 do 15:30  należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły,  przynosząc  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Od 9 lipca 2021 do 14 lipca 2021 należy przynieść zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. ​