Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

7 maja 2022

Zakończenie klas 3 w roku szkolnym 20212022

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22 KLAS TRZECICH.W dniu 29.04.2022 roku odbyło się  Uroczyste zakończenie klas trzecich. Dyrektor szkoły pani Ewa Masłowska, która wraz z wychowawcami wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa ukończenia szkoły a rodzicom listy gratulacyjne.Absolwenci o wybitnych osiągnięciach otrzymali nagrody specjalne z rąk zaproszonych gości: zastępca Starosty Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk... Zakończenie klas 3 w roku szkolnym 20212022 - ciąg dalszy artykułu »
7 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 9 maja - język angielski rozszerzony język angielski dwujęzyczny filozofia poziom rozszerzony

​9 maja o godzinie 9.00 zdajemy język angielski na poziomie rozszerzonym w sali 14, 15, 16, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 10. Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 9 maja - język angielski rozszerzony język angielski dwujęzyczny filozofia poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
5 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 6 maja - język angielski podstawowy

​6 maja o godzinie 9.00 zdajemy język angielski na poziomie podstawowym w sali gimnastycznej, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 14 i 15​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​wejście nr 1 -na salę gimnastyczną od strony parkingu LO przez przewiązkę (drzwi bliżej LO)- klasa 3GA, absolwenci z lat poprzednich oraz osoby... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 6 maja - język angielski podstawowy - ciąg dalszy artykułu »
4 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 5 maja - matematyka podstawowa

​5 maja o godzinie 9.00 zdajemy matematykę na poziomie podstawowym w sali gimnastycznej, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 14 i 15​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​wejście nr 1 -na salę gimnastyczną od strony parkingu LO przez przewiązkę (drzwi bliżej LO)- klasa 3GA, absolwenci z lat poprzednich oraz osoby skierowane z... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 5 maja - matematyka podstawowa - ciąg dalszy artykułu »
30 kwietnia 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 4 maja - język polski podstawowy

4 maja o godzinie 9.00 zdajemy język polski na poziomie podstawowym w sali gimnastycznej, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 14 i 15​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​wejście nr 1 -na salę gimnastyczną od strony parkingu LO przez przewiązkę (drzwi bliżej LO)- klasa 3GA, absolwenci z lat poprzednich oraz osoby skierowane z... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 4 maja - język polski podstawowy - ciąg dalszy artykułu »
14 kwietnia 2022

Pożegnanie śp Grażyny Wojtylak

Pożegnanie śp Grażyny Wojtylak Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp Grażyny Wojtylak, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Nasza szkolna społeczność traci w Zmarłej cenionego pedagoga i wychowawcę młodzieży, serdeczną koleżankę, a nade wszystko- ciepłego i pięknego Człowieka.Łączymy się w bólu z pogrążonymi w smutku Mężem i Rodziną. Niech spoczywa w... Pożegnanie śp Grażyny Wojtylak - ciąg dalszy artykułu »
12 kwietnia 2022

Koncert patriotyczny pamięci Żołnierzom Wyklętym i Skawińskiej Młodzieży Niezłomnej Żołnierze Niezłomni Podziemna Armia Powraca

Koncert patriotyczny pamięci Żołnierzom Wyklętym i...     W piątek 8 kwietnia b. r. o godz. 14.00 na sali gimnastycznej naszego liceum odbył się koncert patriotyczny pamięci Żołnierzom Wyklętym i Skawińskiej Młodzieży Niezłomnej „Żołnierze Niezłomni Podziemna Armia Powraca”. Zaproszeni artyści: Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski i Andrzej Perkman zaprezentowali poezję śpiewaną oddającą w swoim przekazie skalę ofiar, jakie ponieśli walczący o wolność i... Koncert patriotyczny pamięci Żołnierzom Wyklętym i Skawińskiej Młodzieży Niezłomnej Żołnierze Niezłomni Podziemna Armia Powraca - ciąg dalszy artykułu »
10 kwietnia 2022

Udział w obchodach uczczenia pamięci pomordowanych w 1940 r

Udział w obchodach uczczenia pamięci pomordowanych w... W dniu  08.04.2022 r. klasa 3D wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Skawinie, dla uczczenia pamięci mieszkańców Naszego regionu zamordowanych na wschodzie w roku 1940. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Następnie uczniowie wraz z nauczycielem udali się na cmentarz, gdzie odczytany został apel upamiętniający poległych na wschodzie. Na koniec uczniowie mieli zorganizowane spotkanie w... Udział w obchodach uczczenia pamięci pomordowanych w 1940 r - ciąg dalszy artykułu »
10 kwietnia 2022

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej W dniu 06.04.2022r w naszej szkole odbyły sie wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Skawinie. Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej: 1.Kamila Woźniczka 88 głosów2. Eryk Remański 63 głosy 3. Marcin Pawłowski 43 głosy4. Adrian Bębenek 38 głosów 4. Bruno Niedbala38 głosów 5. Katarzyna Paciorek 30 głosów
10 kwietnia 2022

I miejsce w konkursie Sacrosong

I miejsce w konkursie Sacrosong W dniu 08.04.2022 r w  Zespole Szkół Katolickich w Skawinie odbył sie organizowany corocznie konkurs piosenki religijnej  Sacrosong. Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 D Katarzyna Paciorek, która wyśpiewała I miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!​GALERIA 
#sport
28 marca 2022

Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce 2022r

25 marca w hali LO Skawina odbyły się ,,XII Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce”. Nasi zawodnicy reprezentowali wszystkie konkurencje w których odnieśli spektakularne sukcesy. W kategorii drużynowej: chłopcy 1 miejsce, dziewczęta 2 miejsce. W poszczególnych konkurencjach: bieg 30m – Gabriel Szymonik 1 m. Dominik Sikora 3 m.; bieg 100m – Krystian Boroń 1 m, Dawid Kutermak 4 m, Zuzanna Kościelny 1 m.; bieg 300m - Maria Nitecka 3 m.; bieg 400m –... Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce 2022r - ciąg dalszy artykułu »
#erasmus
24 marca 2022

Erasmus - część trzecia Niemcy

Erasmus - część trzecia Niemcy Erasmus+Część 3: NiemcyDoczekaliśmy się! Trzecią wyjazdową częścią projektu były Niemcy. 13 marca 2022 r. sześciu uczniów i dwóch nauczycieli wyruszyło do Kirchheim w Niemczech. W tym miasteczku położonym w pobliżu Monachium spędziliśmy sześć dni, uczestnicząc w warsztatach i zajęciach związanych ze zrównoważonym rozwojem, który jest tematem naszego projektu. Już pierwszego dnia w szkole w Kirchheim braliśmy czynny udział w... Erasmus - część trzecia Niemcy - ciąg dalszy artykułu »
28 lutego 2022

Zbiórka darów dla miasta partnerskiego Skawiny - Przemyślan

W  dniach 01.03. - 03.03.2022 przeprowadzamy zbiórkę darów dla miasta partnerskiego Skawiny - Przemyślan koordynowaną przez Samorząd Uczniowski, potrzebne są: karimaty turystyczne, śpiwory, artykuły higieniczne, w tym dla dzieci, produkty spożywcze z długim terminem ważności, środki opatrunkowe. Dziękujemy za wszelką pomoc i włączenie się do akcji. ​
21 lutego 2022

II miejsce w Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym

Z radością informujemy że nasza uczennica Katarzyna Paciorek 3D, zajęła drugie miejsce  w Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym, w kategorii Piosenka Obcojęzyczna, organizowanym przez ZSTE w Skawinie.Kasia jest autorką słów i muzyki oraz teledysku do tego utworu. Kasia gratulujemy !!!Konkurs odbył się  pod patronatem Starosty Krakowskiego Wojciecha... II miejsce w Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym - ciąg dalszy artykułu »
17 lutego 2022

Pożegnanie śp Stanisława Jaworskiego

Pożegnanie śp Stanisława Jaworskiego W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci ś.p. Stanisława Jaworskiego, wicedyrektora i długoletniego nauczyciela Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej -Curie w Skawinie.Społeczność szkolna LOS traci w Zmarłym cenionego wychowawcę wielu pokoleń młodzieży.Pogrążonym w smutku Żonie i Rodzinie pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia.Spoczywaj w pokoju, Panie Profesorze!Dyrektor,... Pożegnanie śp Stanisława Jaworskiego - ciąg dalszy artykułu »
12 stycznia 2022

Zebranie z rodzicami 13012022

Sale na zebranie zrodzicami13.01.2022r.godz. 17.00Klasa 1b wychowawca p. Kinga Sulejman sala 10 I piętroKlasa 1c wychowawca p. Katarzyna Ścibor sala 2 parterKlasa 1d wychowawca p. Małgorzata Morawa sala 7 II piętroKlasa 2a wychowawca p. Julia Wątor sala 16 III piętroKlasa 2b wychowawca p. Andrzej Domagała sala 13 III piętroKlasa 2c wychowawca p. Anna Kołaczyk sala 6 I piętroKlasa 2d wychowawca p. Dorota Gancarz sala... Zebranie z rodzicami 13012022 - ciąg dalszy artykułu »
5 stycznia 2022

Informacja

W dniu 7.01.2021r. Liceum jest zamknięte.W związku z odbiorem dnia wolnego przez pracowników administracji w zamian za dzień 1 stycznia 2022 r. (sobota).