Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
15 października 2018

WICEMISTRZYNIE POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 03.10.2018r. w parku miejskim w Skawinie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w których reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zdobyła II miejsce. Dziewczęta pokonały dystans 10 x 800m  i pomimo zasłabnięcia  jednej z zawodniczek ukończyły bieg z bardzo dobrym czasem. Skład drużyny - Lis Agnieszka, Lisowska Alicja, Moskała Ada, Kowal Oliwia, Blak Klaudia, Poślednik Weronika, Ziaja Natalia, Drapała Agnieszka, Kiewrel... WICEMISTRZYNIE POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 października 2018

Dzień Edukacji Prawnej

Dzień Edukacji Prawnej –uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie w Skawinie jako pierwsi wezmą udział w spotkaniu edukacyjnym dotyczącym znajomości prawa. Spotkanie poprowadzi prawnik z długoletnim doświadczeniem prawniczym.  W trakcie spotkania młodzież nie tylko wysłucha wykładu, ale także będzie miała możliwość zadawania pytań, oraz uzyska informację, gdzie można skorzystać z bezpłatnej... Dzień Edukacji Prawnej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2018

Cashflow

Cashflow –  gra planszowa ucząca zarządzania pieniędzmi - tym zajmowali się w piątek uczniowie klasy 3a i 3b. Przepływ gotówki, procenty, pasywa, aktywa, dochód pasywny, wyścig szczurów, wizualizacja celów, spełnienie marzeń to tylko niektóre pojęcia związane z ta grą finansową. Zwycięzca otrzymał nagrodę – książkę pt. „Serce, inteligencja, odwaga i szczęście – co jest potrzebne każdemu przedsiębiorcy i co jest... Cashflow - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 września 2018

NARODOWE CZYTANIE

7 września na skawińskim Rynku można było posłuchać fragmentów Przedwiośnia Stefana Żeromskiego czytanych przez uczniów klas humanistycznych naszego Liceum oraz przybyłych gości. Akcja przeprowadzona wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie wpisała się w projekt Narodowego Czytania, organizowany przez Prezydenta RP od 2012 roku. Licealiści nie tylko odczytali wybrane fragmenty lektury, ale też rozdali przechodniom... NARODOWE CZYTANIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 września 2018

Salon maturzystów

Jak co roku pod koniec września uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Salonie Maturzystów. Organizatorem cieszącego się ogromnym zainteresowaniem spotkania są Pespektywy, a gospodarzem Uniwersytet Jagielloński, który zaprasza do Auditorium Maximum. Podczas Salonu można było posłuchać wykładów poświęconych skutecznemu przygotowaniu się do egzaminu maturalnego prowadzonych  przez pracowników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej... Salon maturzystów - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 września 2018

OBÓZ NAUKOWY

W dniach od 10.09 – 14.09. 2018 uczniowie profilu geograficznego byli na obozie naukowym w ośrodku Akademii-Górniczo-Hutniczej w Miękini. Codziennie odbywały się zajęcia w ramach projektu unijnego "Szanujmy energię", w ramach których robili doświadczenia – np. mierzyli temperaturę wody ogrzewaną pompą ciepła, przygotowywali prezentacje m.in.. n/t smogu, ale też  uczyli się skręcać  stelaż pod kolektor słoneczny... OBÓZ NAUKOWY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 września 2018

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW NA ZEBRANIE INFORMACYJNE 14 WRZEŚNIA O GODZINIE 1700
#archiwum
25 czerwca 2018

TALENT POWIATU 2018

19 czerwca b.r. w naszym Liceum odbyła się uroczysta gala Programu Stypendialnego Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu”. Jej głównymi bohaterami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego, którzy w minionym roku w różnych dziedzinach osiągnęli imponujące sukcesy lub wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w różnorodne projekty czy działania i zasłużyli na tytuł Talent Powiatu 2018 oraz stypendium... TALENT POWIATU 2018 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 czerwca 2018

ŚWIĘTO SZKOŁY

Święto Szkoły zostało zaplanowane jako szereg różnorodnych konkurencji. Pierwszą z nich było przygotowanie plakatów z elementem 3D. Plakaty klas pierwszych realizowały temat „Bezpieczne wakacje”, klas drugich mówiły o „Granicach wolności w sieci”. Prace te zawisły na szkolnych korytarzach. Kolejną pracą wykonywaną przed Świętem były papierowe i bibułowe kwiaty, które posłużyły później do dekoracji szkolnego... ŚWIĘTO SZKOŁY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 czerwca 2018

Festiwal Szekspirowski

W dniu 6.06.2018 po raz trzeci odbył się w naszej szkole Festiwal Szekspirowski. Udział w nim wzięli zaproszeni goście- gimnazjaliści z kilku szkół podstawowych, z SP 3 w Skawinie, SP 6 w Skawinie oraz Szkoły Podstawowej w Leńczach wraz z opiekunami, a także uczniowie klasy I d z naszego liceum. Na początku odbył się pokaz filmików, które wygrały w tym roku w eliminacjach wstępnych, potem obejrzeliśmy dwie prezentacje na temat życia i... Festiwal Szekspirowski - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 czerwca 2018

Inspektor Ochrony Danych

Dopełniając obowiązku informacyjnego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej –Curie w Skawinie  informuje, że w związku z realizacją celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych jest  Administratorem  zebranych danych osobowych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki; Dane będą przetwarzane w celu realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej... Inspektor Ochrony Danych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

XIV POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

W piątek 18 maja b.r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym i SP nr 2 w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Zawody zostały zorganizowane już po raz XIV przez liceum przy współudziale Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Powiat Krakowski, fundator wszystkich nagród.W mistrzostwach udział wzięło siedem zespołów tanecznych.  W kategorii... XIV POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

Awans szkolnej drużyny ratownictwa medycznego do etapu krajowego mistrzostw PCK.

Szkolna drużyna ratownictwa w składzie: Artur Gros (kapitan), Agnieszka Lis, Hubert Sasor, Weronika Sajduk, Monika Słonina zajęła I miejsce w etapie okręgowym (wojewódzkim) XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym samym będzie reprezentować województwo małopolskie i powiat krakowski oraz naszą szkołę podczas etapu krajowego, który odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie. Gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że... Awans szkolnej drużyny ratownictwa medycznego do etapu krajowego mistrzostw PCK. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

Oliwia Frankowska laureatką Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych.

Uczennica klasy Ic Oliwia Frankowska za pracę „Heron matematyk, wynalazca i nauczyciel” otrzymała nagrodę III stopnia podczas finału Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych w ramach 43 Małopolskiej Sesji Matematycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyróżnienie za swoją pracę odebrała podczas 26 kwietnia b.r. podczas sesji na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, którą zorganizowali: Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo... Oliwia Frankowska laureatką Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 maja 2018

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH.

27 kwietnia 2018 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkolnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentowali radni: pan Bogdan Bogdali, pan Łukasz Krupa, pan Stanisław Żak oraz pan Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu w... UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 kwietnia 2018

POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W parku miejskim w Skawinie (24.04.2018r.) odbyły się ,,Drużynowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego”. Wyniki zawodów: chłopcy w składzie – Piotr Kawaler, Konrad Balcer, Mateusz Bucki, Kacper Kudła – 1 miejsce (awans do finału wojewódzkiego). Dziewczęta w składzie Justyna Radziszowska, Natalia Ziaja, Julia Balon, Oliwia Bartyzel – 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
#archiwum
24 kwietnia 2018

Najlepsza drużyna ratownicza w powiecie krakowskim

Drużyna LO w Skawinie w składzie: Artur Gros (kapitan), Agnieszka Lis, Hubert Sasor, Monika Słonina i Weronika Sajduk zwyciężyła w etapie powiatowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki.