Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
28 października 2014

SKAWIŃSKA PROBÓWKA ARTYSTYCZNA

Mamy przyjemność po raz czwarty zaprosić Państwa do udziału w przeglądzie przedsięwzięć artystycznych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Probówka jest „podstawowym narzędziem analizy jakościowej”, nasza – artystyczna probówka to także możliwość przyjrzenia się bliskim nam na co dzień twórcom i ich dziełom. Przegląd będzie w roku 2014 obejmował trzy dziedziny w formie... SKAWIŃSKA PROBÓWKA ARTYSTYCZNA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 października 2014

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W środę 1 października w skawińskim parku obyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe. Do rywalizacji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przystąpiły 3 drużyny męskie i 2 żeńskie. Panowie konkurowali z reprezentacjami z Czernichowa i skawińskiego Technikum, a panie z drużyną Czernichowa. Rywalizacja odbywała się w formie dziesięcioosobowych sztafet z poszczególnych szkół przy czym dystans dla kobiet wynosił 10 x 1000m, a dla... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 października 2014

POWSTRZYMAJ pijanego kierowcę!

POWSTRZYMAJ pijanego kierowcę! Pod takim hasłem odbył się III” BIAŁY MARSZ – NO PROMIL  NO PROBLEM”, w którym obok uczniów  innych szkół  z terenu Gminy Skawina wzięła udział młodzież z naszego Liceum. Grupa uczniów z klasy I C z własnoręcznie przygotowanymi plakatami przeszła ulicami Skawiny . Swoją postawą uczestnicy marszu pokazali że nie ma zgody na to aby ktokolwiek mógł prowadzić pojazd po wypiciu alkoholu.  Celem... POWSTRZYMAJ pijanego kierowcę! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 października 2014

Wymiana Polsko - Niemiecka

W niedzielną noc odebraliśmy młodzież z Niemiec z lotniska i zakwaterowaliśmy się w domu studenckim. Poniedziałek spędziliśmy na poznawaniu historii Krakowa, zwłaszcza Kazimierza oraz losów Żydów krakowskich w czasie II Wojny Światowej. Ważnymi punktami programu była wizyta w Fabryce Schindlera i wycieczka z przewodnikiem. We wtorek odwiedziliśmy nasze Liceum, prezentując naszym zagranicznym przyjaciołom lekcje oraz ... Wymiana Polsko - Niemiecka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2014

KONKURS SKARBY POWIATU – II miejsce :)))))))

Jak co roku we wrześniu wzięliśmy udział w konkursie promującym dziedzictwo przyrody i architektury naszego regionu. Konkurs miał charakter rajdu na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczestnicy wykazywali się znajomością mapy, chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz obiektów architektury. Zajęliśmy II miejsce. Rajd zakończył się na terenie Zespołu Szkół w Skale. Było ognisko i pizza ;) Uczestnicy: Anna Nowak,... KONKURS SKARBY POWIATU – II miejsce :))))))) - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2014

II STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO

23 września 2014 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej pod nazwą: “Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego" zorganizowanej po raz drugi w Krzeszowicach. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w następujących starożytnych konkurencjach sportowych: dromos – bieg na dystansie jednego stadionu, diaulos – bieg na dystansie dwóch stadionów, hoplites dromos – bieg z tarczą,... II STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 września 2014

Jubileusz 60- lecia LO w Skawinie

W sobotę, 20.09.2014, odbyły się obchody 60- lecia Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele parafialnym p/w Św, św Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Następnie, już w szkole zaproszeni goście uczestniczyli w Gali Jubileuszowej, podczas której zaprezentowano historię LO, przyznano nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom... Jubileusz 60- lecia LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 września 2014

WAKACJE W GRECJI - NEI PORI

W okresie wakacyjnym od 7 do 18 lipca bieżącego roku miałyśmy okazję uczestniczyć w  obozie młodzieżowym pod opieką pani profesor Katarzyny Ścibor. Wyjazd był zorganizowany przez biuro podróży Beskid-Tour. Tego roku była to Grecja, w której znajduje się piękne miasteczko Nei Pori, bo właśnie tam rozpakowałyśmy swoje bagaże. Był to dla nas czas nie tylko wypoczynku, ale również aktywnego spędzania czasu, świetnej zabawy i... WAKACJE W GRECJI - NEI PORI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 lipca 2014

60 lat LO w Skawinie

  10.00 Msza Święta w Kościele pw. ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie 12.00 Uroczysta Gala Jubileuszowa na sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej Nr 2 14.00 Słodki poczęstunek – Tort Jubileuszowy 15.00 Spotkania z wychowawcami w klasach 17.00 Spektakl teatralny na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego w wykonaniu teatru „MASKA” (absolwenci LO) 18.30 Pokaz laserów 19.00-24.00... 60 lat LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 lipca 2014

Gratulacje dla Maturzystów/Matura na 97%

Tegoroczny egzamin maturalny, podobnie jak w latach minionych, zakończył się sukcesem. Matematykę w skawińskim LO zdało 89,5% abiturientów, język angielski- 99%, natomiast język polski- 97,5%. Obowiązkowe ustne egzaminy z obydwu języków zdali wszsyscy tegoroczni abiturienci. Ponadto 11 z 13 uczniów, którym nie powiodło się w maju, będzie miało szansę zrehabilitować się na egzaminie poprawkowym w sierpniu. Trzymamy kciuki!
#archiwum
18 czerwca 2014

Święto Szkoły

We środę  zaczniemy od zawodów sportowych w parku. Liczymy na piękna pogodę i wspaniałe emocje. Po zawodach odbędzie się w szkole Sesja Naukowa. Obejrzymy  filmik o szkole w nawiązaniu do Patrona Szkoły Marii Skłodowskiej-Curie . Gościem honorowym w tym roku będzie p. Piotr Bysina, który ukończył naszą szkołę w  1992 ; jest absolwentem  Szkoły Policyjnej w Szczytnie, a od 2004 roku pracuje w Trybunale Sprawiedliwości ds. zbrodni... Święto Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 czerwca 2014

Ogólnopolski etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

   Po wygranej w okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK przyszedł czas na etap ogólnopolski, który tego roku odbył się w Łodzi w kompleksie rekreacyjnym Arturówek       w dniach 06-08 czerwca. Drużyna naszego liceum w składzie Michał Brandys IIIC– kapitan, Dominik Kudła IIIC w zastępstwie za Natalię Ożóg IIIC, Anna Nowak IC, Patrycja Bilska IB, Paulina Ożóg IC przygotowana przez panią mgr Zuzannę Zawadzińską... Ogólnopolski etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 czerwca 2014

Najnowsze wiadomości z Pucka

Dzisiaj tj. 16 czerwca 2014 roku na wodach Zatoki Puckiej zostały rozegrane I Skawińskie Regaty Żeglarskie w klasie Puck o puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Wystartowało 10 załóg. Po całodniowych zmaganiach i wieczornej dogrywce zwyciążyła załoga Katarzyna Mlicka - sternik, Joanna Marek, Dominik Krupnik. Drugie miejsce zajęła załoga Magdalena Marek - sternik (uczennica gimnazjum w... Najnowsze wiadomości z Pucka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 czerwca 2014

Pozdrowienia z obozu żeglarskiego

Uczestnicy obozu żeglarskiego w Pucku pozdrawiają nauczycieli, pracowników i ucznniów liceum. Po wczorajszym sztormowym dniu, w którm odbywały się pływania na jachcie klasy HTC s/y Sztorman, dziś wybraliśmy sie na całodniowa wycieczkę pięcioma jachtami do Kuźnicy. Przeszliśmy na drugą stronę półwyspu, nad otwarte morze i mimo silnego wiatru, odpoczywaliśmy na plaży. Wieczorem przy sprzyjającym choć silnym wietrze, wróciliśmy do... Pozdrowienia z obozu żeglarskiego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 czerwca 2014

Konkurs graficzny

Piotr Drzyżdżyk z klasy 1c wygrał otwarty konkurs graficzny na projekt logo ogłoszony przez p. Marka Koteckiego z "Kostkowego kanału" na YouTube i otrzymał nagrodę od firmy hipopotam.eu
#archiwum
4 czerwca 2014

Projekt „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”

W ubiegłym tygodniu w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” odbyły się 2 wycieczki studyjne. Jedna obejmowała wizytę na Lotnisku w Balicach,  druga miała miejsce w „Busnesslink” w Krakowie i dotyczyła Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. AIP umożliwiają prowadzenie firmy początkującym przedsiębiorcom, niekoniecznie studentom (jedną z takich firm jest: „Dom strachów” na Floriańskiej 6 w... Projekt „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 czerwca 2014

Informatyka dla młodych pasjonatów

Projekt Idein jest inicjatywą dwóch młodych ludzi: Dawida Rusnaka i Kamila Barana, absolwentów naszego liceum i pasjonatów informatyki. Pomysł i realizacja projektu stoi po ich stronie. Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie będzie natomiast  ich wspierała udostępniając pomieszczenia ze sprzętem. Głównym założeniem projektu jest wzajemna nauka umożliwiająca zdobycie i poszerzenie wiedzy oraz praca w kilkuosobowych grupach pod... Informatyka dla młodych pasjonatów - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 czerwca 2014

KOLOROWE BOISKA

Szkoła Podstawowa Nr 2 stara się o wygraną w konkursie „Kolorowe boiska”. Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie naszej kandydatury przez oddanie głosu na naszą szkołę. Jeżeli uda nam się wygrać to zgodnie z „dobrosąsiedzkim” zwyczajem obiekt ten będzie również do Waszej dyspozycji. Głosujcie na stronie: www.koloroweboiska.pl   do 22 czerwca  - codziennie!!!!!!
#archiwum
27 maja 2014

Happening wyborczy

Tutaj możesz przeczytać i obejrzeć zdjęcia z wyborczego happeningu zorganizowanego przez uczniów naszego liceum.
#archiwum
27 maja 2014

Mistrzostwa Pierwszej pomocy

Uczniowie LO w Skawinie mistrzami województwa w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Przywracanie oddechu i krążenia, liczne krwotoki i urazy, wreszcie – stany zagrożenia życia. Z takimi wyzwaniami poradzić  musieli sobie uczestnicy odbywającego się 24 maja 2014 w krakowskiej Bonarce etapu okręgowego eliminacji do XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.             Tego dnia klienci krakowskiej Bonarki... Mistrzostwa Pierwszej pomocy - ciąg dalszy artykułu »