Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
13 grudnia 2015

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Dnia 9 grudnia 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Oto wyniki: Liczba osób uprawnionych do głosowania – 288 Liczba wydanych kart do głosowania – 247 Liczba oddanych głosów – 247 Liczba głosów nieważnych – 14 Liczba głosów ważnych bez dokonanego wyboru – 36 Liczba głosów oddanych na poszczególnych kandydatów :   Jagoda Dunal : 11 Ernest... Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 grudnia 2015

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ ,,LICEUM SKAWINA CUP”

4 grudnia 2015r. na hali LO w Skawinie odbył się turniej piłki nożnej halowej ,,Liceum Skawina CUP”.  Projekt był realizowany w formie zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Organizatorem zawodów był UKS Polon Skawina działający przy tutejszym Liceum Ogólnokształcącym. Do rywalizacji zaproszono reprezentacje wszystkich szkół... TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ ,,LICEUM SKAWINA CUP” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 grudnia 2015

Konkurs Ekologiczny

25 listopada 2015 r. trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Ekologicznym, który odbył się  w Zespole Szkół w Zielonkach. Niezbędne kompetencje zdobyły w ramach zajęć prowadzonych uprzednio w naszej szkole przez studentów i członków kół naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Najlepszą ekspertką okazała się  Kinga Sołtys z klasy 3b, która zdobyła zaszczytne trzecie miejsce.
#archiwum
7 grudnia 2015

VI Powiatowa Olimpiada Pszczelarska.

VI Powiatowa Olimpiada Pszczelarska. Tegoroczny konkurs odbył się w Zespole Szkół Ogołnokształcących w Skale.Konkurencja dedykowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Ic Aleksandra Czopek, Aleksandra Mrowiec, Aleksandra Kucik. Po I etapie, który polegał na napisaniu testu, z pośród 21 licealistów wyłoniono ścisłą czołówkę siedmiu finalistów a wśród... VI Powiatowa Olimpiada Pszczelarska. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 grudnia 2015

Wystawa i konkurs

W dniach od 27 listopada do 4 grudnia 2015 r. na frontowym ogrodzeniu Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie im. Marii Skłodowskiej – Curie od strony ul. Żwirki i Wigury, uczniowie oraz mieszkańcy Skawiny będą mogli zapoznać się z biogramami sześciu postaci Podziemia Antykomunistycznego z lat 1944-1963. Wystawa dotarła do szkoły w ramach projektu Stowarzyszenia Traugutt.org „Niezłomni-Wyklęci 1944-1963”.  Ta nietypowa lekcja historii... Wystawa i konkurs - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 grudnia 2015

Współpraca naszego liceum z Wydziałem Hodowli i biologii zwierząt UR w Krakowie

Współpraca naszego liceum z Wydziałem Hodowli i biologii zwierząt UR w Krakowie- nowy rocznik - nowa edycja. 24 listopada klasa 1C, w ramach współpracy naszego LO z UR, wzięła udział w lekcjach, które odbyły się w Stacji Doświadczalnej uczelni na Bielanach. Przedmiotem ćwiczeń była Izolacja DNA z krwi owcy oraz Hodowla komórek neuronowych martwych i żywych. Mieliśmy szanse pracować w profesjonalnym laboratorium pod okiem... Współpraca naszego liceum z Wydziałem Hodowli i biologii zwierząt UR w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 grudnia 2015

Z profilaktyką na TY

Pracownicy Małopolskiego  Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach realizacji projektu „ Z profilaktyką na TY” przeprowadzili w naszym LO zajęcia edukacyjne dla dziewcząt i chłopców. Uczennice klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach dotyczących profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i pierwszej wizyty u ginekologa, a uczennice klas drugich miały zajęcia związane z wczesnym wykrywaniem raka... Z profilaktyką na TY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 listopada 2015

Olimpiada Języka Angielskiego

16 listopada odbyła się w naszej szkole Olimpiada Języka Angielskiego - etap szkolny. W konkursie wzięło udział 19 osób. Najlepszy wynik uzyskała Zuza Babińska z 2a. Zuzie i pozostałym uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
#archiwum
24 listopada 2015

Konkurs Pszczelarski

19 listopada  w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Palonkiem przygotowujące młodzież szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do kolejnego Konkursu Pszczelarskiego.  Konkurs odbędzie się 27 listopada w Zespole Szkół w Skale. Naszą szkołę reprezentować będą uczennice klasy 1 C : Aleksandra Czopek,  Aleksandra Kucik  i  Aleksandra Mrowiec. Galeria
#archiwum
24 listopada 2015

VIII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – CZERNICHÓW 2015

We wtorek 10 listopada reprezentacja naszego liceum wzięła udział w odbywających się w Czernichowie uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jednym z punktów programu był bieg niepodległości na dystansie 1200 m dla kobiet i 2000 m dla mężczyzn. Nasza drużyna, jak co roku, osiągnęła  znaczące sukcesy i wywalczyła atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu multimedialnego oraz markowej odzieży... VIII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – CZERNICHÓW 2015 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 listopada 2015

III SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - finały

     W dniu 6 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie odbył się, już po raz trzeci, Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa.      Impreza ta, zorganizowana wspólnymi siłami przez... III SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - finały - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 listopada 2015

III Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniu 27 października odbyły się w Naszym Liceum eliminacje do trzeciej edycji Skawińskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Nasi Uczniowie, jak zwykle, podeszli do sprawy niezwykle poważnie. W eliminacjach zaprezentowały się wszystkie klasy, których występy oceniało kompetentne jury w składzie: Dorota Karwat, Małgorzata Łukasik, Andrzej Domagała.      Wszystkie występy stały na bardzo wysokim poziomie. Jednak w zgodnej... III Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 listopada 2015

Spotkanie z Timem Guénardem

5 listopada 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły spotka się z Timem Guénardem autorem książki „ Silniejszy od nienawiści”, człowiekiem, który genetyce podstawił nogę i zaprzyjaźnił się ze swoją brutalną przeszłością. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich  im. Jana Pawła II w Skawinie.
#archiwum
4 listopada 2015

Szkolny Dzień Profilaktyki

4 listopada 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym odbył się „ Szkolny Dzień Profilaktyki”. Uczniowie wzięli  udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnego trenera- psychologa. Klasy pierwsze zmierzyły się z tematem zajęć  - „ Dopalacze, nowe narkotyki, uzależnienie od leków”. Klasy drugie natomiast  podjęły temat – „ Nałóg – koniec marzeń” . Celem warsztatów było nabycie przez uczniów wiedzy o... Szkolny Dzień Profilaktyki - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 października 2015

III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO

  III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO Młodzież naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej pod nazwą: “Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego" zorganizowanej po raz trzeci w Krzeszowicach. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w następujących starożytnych konkurencjach sportowych: dromos – bieg na dystansie jednego stadionu, diaulos – bieg... III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 października 2015

Lekcja historii z Kingą Hałacińską

Korzystając z zaproszenia Pani Kingi Hałacińskiej, uczniowie Naszego Liceum już po raz trzeci mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, stanowiącej główny punkt dwudniowej wycieczki do Warszawy, która odbyła się w dniach 6 – 7 października 2015 roku. Pani Kinga jest dziennikarką i wnuczką urodzonego w Skawinie pułkownika Andrzeja Hałacińskiego, żołnierza Legionów w czasie I wojny światowej, autora słów... Lekcja historii z Kingą Hałacińską - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 października 2015

Wybory w LO

19.10.2015 r. odbyły się  prawybory pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu ,,Młodzi głosują’’. Galeria
#archiwum
16 października 2015

Wybory w LO

Dnia 19 .10.2015r/ poniedziałek/ w Liceum odbędą się prawybory pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu ,,Młodzi głosują’’, udział biorą uczniowie i nauczyciele.