Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

9 października 2023

Wręczenie Stypendium Starosty

Wręczenie Stypendium Starosty Na kilka dni przed Świętem Edukacji Narodowej, 9 października 2023r. w auli Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie odbyło się rozdanie Stypendiów Starosty Krakowskiego za rok szkolny 2022/2023.  W imieniu Starosty stypendia rozdał Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk w obecności Pani Dyrektor Ewy Masłowskiej. W roku szkolnym 2023/2024 w LO w Skawinie prawo do Stypendium Starosty... Wręczenie Stypendium Starosty - ciąg dalszy artykułu »
2 października 2023

Warsztaty językowe w Londynie

Warsztaty językowe w Londynie ​Społeczność LO wciąż otwiera się na świat, jego urodę i jego różnorodność. Projekty Erasmus, wymiany międzynarodowe, a ostatnio dalekie wycieczki do Paryża, Pragi czy Wiednia wpisują się w ten niezwykle skuteczny sposób uczenia się. Wszak trzeba odważyć się mówić po angielsku, z uwagą i szacunkiem przyglądać się innym kulturom, skonfrontować swoje, bywa, że stereotypowe, myślenie z rzeczywistością. I zapewne tego... Warsztaty językowe w Londynie - ciąg dalszy artykułu »
30 września 2023

Konkursy czytelnicze

Konkursy czytelnicze Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach czytelniczo – literackich organizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” w LO w Skawinie w roku szkolnym 2023/2024. W obu konkursach może wziąć udział każdy uczeń naszego liceum!1.   „To się czyta!” – konkurs na najlepszą recenzję najciekawszej książki.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie recenzji... Konkursy czytelnicze - ciąg dalszy artykułu »
21 września 2023

Narodowe czytanie 2023

Narodowe czytanie 2023 Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej to tegoroczny wybór Prezydenta RP jako lektury Narodowego Czytania – projektu promującego polską literaturę. Ważne dla Polaków teksty czytają politycy, artyści, dziennikarze, czytaliśmy i my. Oczywiście z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gmina Skawina Norbert Rzepisko, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Skawina Witold Grabiec, Dyrektor Zespołu Specjalistycznych Placówek... Narodowe czytanie 2023 - ciąg dalszy artykułu »
4 września 2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2023r. miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie przywitali dyrektor liceum Ewa Masłowska oraz Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk. Naukę w szkole rozpoczynają cztery klasy pierwsze o następujących profilach:1 a - klasa z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim1b - klasa z... Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - ciąg dalszy artykułu »
29 sierpnia 2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2023

Uroczysta gala inauguracyjna rok szk. 2023/2024 na sali gimnastycznej dla wszystkich klas rozpocznie się o godzinie 9:30. Uczniów obowiązuje strój galowy. Po uroczystości przejście uczniów wraz z wychowawcami do następujących sal lekcyjnych:1a – s. 91b – s. 141c – s. 51d – s. 72a – s. 112b – s. 152c – s. 32d – s. 23a – s. 63b – s. 103c – s. 163d – s. 44a – s. 124b – s. 134c – s. 14d – s. 8Zajęcia z wychowawcami trwają do godz. Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2023 - ciąg dalszy artykułu »
21 sierpnia 2023

Kiermasz podręczników

Informujemy, że 6,7,8 września na korytarzu przy bibliotece, podczas przerw,  uczniowie będą mieli możliwość sprzedać i kupić podręczniki szkolne. Zapraszamy na kiermasz. 
21 sierpnia 2023

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 23 czerwca 2023r. odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Pani Dyrektor Ewa Masłowska wręczyła nagrody i wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce.  W wydarzeniu wzięła udział członek Zarządu Agnieszka Pyla. Prymusem szkoły została Julia Płonka ze średnią 5,96 i zachowaniem wzorowym. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym ​GALERIAFotorelacja Powiatu... Zakończenie roku szkolnego - ciąg dalszy artykułu »
27 czerwca 2023

Święto szkoły 2023

Jak co roku, tuż przed zakończeniem roku szkolnego nasza szkoła świętowała. Rozpoczęliśmy czytaniem dla skawińskich przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych na skawińskich Błoniach w ramach akcji „Skawińska Przerwa na Czytanie”. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do wzrostu czytelnictwa, zarówno wśród najmłodszych, którzy z uwagą słuchali, jak i wśród nas, którzy na nowo odkryliśmy... Święto szkoły 2023 - ciąg dalszy artykułu »
22 czerwca 2023

Skawińska Przerwa na Czytanie

Skawińska Przerwa na Czytanie Skawińska Przerwa na Czytanie19 czerwca odbyła się II edycja imprezy promującej czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców Skawiny – przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Honorowy Patronat nad tą piękną akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – pan Norbert Rzepisko a organizatorami wydarzenia byli –Biblioteka Pedagogiczna oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie.W... Skawińska Przerwa na Czytanie - ciąg dalszy artykułu »
21 czerwca 2023

Uzupełnianie wniosków rekrutacyjnych o wymagane dokumenty

Komisja rekrutacyjna LO przyjmuje dokumenty uzupełniające wnioski rekrutacyjne tj. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach z egzaminów ósmoklasistów w dniach 6.07, 7.07, 10.07 w sali nr 2 w godzinach 9.00-14.00. Zwracamy się z prośbą, aby przedkładać komplet dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły+ zaświadczenie o wynikach z egzaminu ósmoklasistów).  
#mche
14 czerwca 2023

Transformacja Cyfrowa szkoły w ramach MCHE Grant 2 Małopolska Tarcza Antykryzysowa Pakiet Edukacyjny II projekt Małopolskie Laboratorium Transformacji Cyfrowej HUMINE

Udział szkoły w projekcie - Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE zmienia naszą instytucję. Zgodnie ze Szkolnym Planem Transformacji Cyfrowej zmieniamy się, uczymy i szkolimy się wszyscy: i nauczyciele i rodzice i uczniowie. Transformacja dotyczy nie tylko sposobów przeprowadzania poszczególnych lekcji, ale zmienia się też aktywność oraz praca ucznia na lekcji. Zmieniając się staramy się równoważyć nowoczesność z... Transformacja Cyfrowa szkoły w ramach MCHE Grant 2 Małopolska Tarcza Antykryzysowa Pakiet Edukacyjny II projekt Małopolskie Laboratorium Transformacji Cyfrowej HUMINE - ciąg dalszy artykułu »
14 czerwca 2023

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasz szkoła realizuje wniosek Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Powiat Krakowski jako beneficjent dotacji podpisał  z Wojewodą Małopolskim umowę na dotację celową  w kwocie 15000 PLN . Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCZ 2.0) na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu ukierunkowanego na wzmocnienie czytelnictwa oraz modernizację bibliotek w Polsce. Ze względu na skalę... Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - ciąg dalszy artykułu »
14 czerwca 2023

Dofinansowanie z projektu Poznaj Polskę

Dofinansowanie z projektu Poznaj Polskę Pragniemy poinformować, że nasz szkoła dostała dofinansowanie z projektu Poznaj Polskę. Projekt realizowany jest  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Starostwo Powiatowe w Krakowie. We nowym roku szkolnym 2023/2024 w ramach realizacji projektu, klasy pojadą na wycieczkę do Wrocławia.
13 czerwca 2023

Jak nie czytam jak czytam

 Jak nie czytam jak czytam ​Ogólnopolska akcja czytelnicza „ Jak nie czytam, jak czytam” wraca niespodziewanie po 4 latach nieobecności - w tym roku 7 czerwca! Nasze LO jak zawsze bierze w niej udział! Co prawda, w czerwcu organizujemy już dwie duże akcje promujące czytelnictwo, ale i w tej jesteśmy! Tym razem łączymy nasze lokalne czytanie z okazji Dnia Dziecka z ogólnopolską akcją promująca czytelnictwo i książkę. https://youtu.be/LdRTx9a8sAc​
13 czerwca 2023

Dzień Dziecka z Książką

Dzień Dziecka z Książką Dzień Dziecka z Książkąw ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”Tradycją stało się już czerwcowe spotkanie młodzieży licealnej z dziećmi klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, szkoły sąsiadującej z naszym liceum.W środę uczniowie dwóch licealnych klas humanistycznych: 1D i 2D wraz z wychowawcami zasiedli na kocach na wspólnym patio i czytali bajki, baśnie i ciekawe opowieści swoim młodszym kolegom. Wspólne czytanie... Dzień Dziecka z Książką - ciąg dalszy artykułu »
6 czerwca 2023

XXI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE - 1 miejsce

XXI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE - 1 miejsce Drużyna LO Skawina w składzie : Agnieszka Pociecha (3b), Aleksandra Truszczyńska (3b), Dominika Szatko (2b) odniosła podwójne zwycięstwo, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej.Uczestnicy XXI Powiatowego Turnieju Wiedzy o Europie musieli wykazać się wiedzą z zakresu wos, historii i geografii.W rywalizacji drużynowej szkół powiatu krakowskiego, LO Skawina okazało się bezkonkurencyjne,... XXI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE - 1 miejsce - ciąg dalszy artykułu »
#erasmus
5 czerwca 2023

Erasmus Polska

Erasmus Polska Przylecieli! Najpierw Niemcy i Portugalczycy, niedługo później Francuzi. I tym samym 21 maja 2023r. rozpoczęliśmy polską część projektu Erasmus+ pt. "Poprzez sztukę do równouprawnienia i lepszego zrozumienia mediów." Niedzielne popołudnie przeznaczone było na zwiedzanie Skawiny, w poniedziałek odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, a już we wtorek, po krótkim porannym zwiedzaniu Krakowa, rozpoczęliśmy... Erasmus Polska - ciąg dalszy artykułu »