Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
19 stycznia 2015

WOŚP 2015

W ubiegłą niedzielę Sztab WOŚP LO Skawina zebrał ponad 18 tys. zł. Wolontariusze kwestowali głównie na hali CKiS, w Krzęcinie, Radziszowie i  chwilami w Skawinie.  Wielu  wolontariuszy to nasi absolwenci, którzy od kilku lat działają na rzecz WOŚP oraz  uczniowie klas III –ich,  I-ych.   GALERIA
#archiwum
15 stycznia 2015

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAM RODZICÓW I OPIEKUNÓW UCZNIÓW NA WYWIADÓWKĘ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 15.01.2015 (CZWARTEK) O GODZINIE 1700. Dyrektor LO
#archiwum
5 stycznia 2015

FORUMIADA SIATKARSKA 2014

W niedzielę, 14 grudnia 2014 roku w Hali Sportowej przy LO i SP 2 w Skawinie, odbył się kolejny turniej w piłce siatkowej dziewcząt - FORUMIADA SIATKARSKA 2014, zorganizowany przez Stowarzyszenie FORUM Mieszkańców Miasta i Gminy – Skawina. Rywalizowały ze sobą drużyny zgłoszone w kategoriach wiekowych gimnazjalnych i średnich, oraz dodatkowo dziewczęta z szóstych klas szkoły podstawowej. W kategorii Liceum drugie miejsce zajęły dziewczyny... FORUMIADA SIATKARSKA 2014 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 grudnia 2014

SZLACHETNA PACZKA

Zbliża się ten magiczny czas w roku, Święta Bożego Narodzenia. Ten szczególny okres kojarzy się każdemu z radością, rodzinnymi spotkaniami, smakołykami oraz oczywiście prezentami :)                                                                             W związku z nadchodzącymi świętami cała nasza szkoła wzięła udział w akcji :... SZLACHETNA PACZKA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 grudnia 2014

X Olimpiada Przedsiębiorczości

4 grudnia odbyły się szkolne eliminacje X Olimpiady Przedsiębiorczości. W tym etapie wzięło udział 16 uczniów z różnych klas. Największą ilość punktów zdobył Mateusz Stefański z 3b uzyskując 26 pkt. Czy to wystarczy, aby przejść do następnego etapu? Niebawem się okaże.
#archiwum
3 grudnia 2014

Antypody znane-nieznane

Justyna Brańka i Anna Sidzina z klasy 3b zostały finalistkami VI edycji konkursu geograficznego "Antypody znane-nieznane", zorganiowanego przez Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii. Konkurs objęty był honorowym patronatem: Ambasad Australii i Nowej Zelandii w Polsce, Ambasady Vanuatu w Brukseli oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Uczennice zostały zaproszone na Konferencję Naukową pt. „34 lata niepodległości... Antypody znane-nieznane - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 grudnia 2014

Współpraca z uczelniami.

25 listopada w godzinach popołudniowych chętni uczniowie z klasy 3b wraz z p. Marceliną Pasterską-Jamro wzięli udział w wykładzie "Geologia. Wewnętrzne czynniki rzeźbotwórcze, zewnętrzne czynniki rzeźbotwórcze". Było to jedno ze spotkań z cyklu wykładów powtórkowych przed maturą z geografii, organizowanych przez Wydział Geografii UJ. 28 listopada klasa 2b wraz z p. Marceliną Pasterską-Jamro uczestniczyła w bardzo... Współpraca z uczelniami. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 grudnia 2014

Drugie miejsce w powiatowej olimpiadzie pszczelarskiej- Luborzyca 28.11.2014

Podczas przeprowadzonej w piatek, 28.11.2014 r. V Olimpiady Pszczelarskiej organizowanej pod patronatem Starosty Krakowskiego przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego reprezentantki LO w Skawinie w składzie: Aleksandra Czarniak, Amanda Czudej, Paulina Stefańska (wszystkie 3c) zajęły II miejsce w silnej konkurencji szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krakowskiego. tegoroczne hasło olimpiady brzmiało: Pszczoła miodna w... Drugie miejsce w powiatowej olimpiadzie pszczelarskiej- Luborzyca 28.11.2014 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 listopada 2014

VII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 12.11.2014 Czernichów

W środę 12.11.2014r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Kucharczyk 3c, Aleksandra Mrowiec 3c, Aleksandra Wróblewska 1b, Kamil Kucia 2d, Łukasz Kopycki 2c, Krystian Rak 2a wzięła udział w VII Powiatowym Biegu Niepodległości, który odbył się w Czernichowie. Z przyjemnością informujemy, że dziewczęta zdobyły najwyższe miejsca na podium deklasując zawodniczki z innych szkół. Najlepsze biegaczki w powiecie krakowskim to... VII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 12.11.2014 Czernichów - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2014

Przegląd Pieśni Patriotycznej

Przegląd Pieśni Patriotycznej w naszej Szkole.   FILM GALERIA               W piątek 7 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w naszej Szkole odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznej, którego współorganizatorami byli: Muzeum Regionalne oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.               Po raz kolejny czciliśmy Święto Niepodległości nie we własnym,... Przegląd Pieśni Patriotycznej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2014

Wykład na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Wykład na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie Dnia 4 listopada. 2014 r. grupa uczniów pod opieką Pani Marceliny Pasterskiej-Jamro wzięła udział w wykładzie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Tematem wykładu była Afryka-człowiek i gospodarka. Prowadzący, Pan dr Robert Faracik szczegółowo przedstawił sytuację demograficzną tego kontynentu. Omówił jego najpoważniejsze problemy, a także wyjaśnił ich przyczyny. Wykład na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2014

2 dni w stolicy

2 dni w stolicy GALERIA                 2 dni w centrum i stolicy. Wycieczka do najnowocześniejszego, najbardziej reprezentacyjnego i świetlanego miasta w Polsce. Wycieczka dająca odpoczynek od szkoły, będąca inną formą nauki i przyswajania wiedzy.  Wycieczka będąca możliwością na poznanie historii, obcowanie z przeszłością. Wycieczka tak pełna informacji, możliwości i tak niestandardowa, że słowo to... 2 dni w stolicy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 października 2014

SKAWIŃSKA PROBÓWKA ARTYSTYCZNA

Mamy przyjemność po raz czwarty zaprosić Państwa do udziału w przeglądzie przedsięwzięć artystycznych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Probówka jest „podstawowym narzędziem analizy jakościowej”, nasza – artystyczna probówka to także możliwość przyjrzenia się bliskim nam na co dzień twórcom i ich dziełom. Przegląd będzie w roku 2014 obejmował trzy dziedziny w formie... SKAWIŃSKA PROBÓWKA ARTYSTYCZNA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 października 2014

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W środę 1 października w skawińskim parku obyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe. Do rywalizacji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przystąpiły 3 drużyny męskie i 2 żeńskie. Panowie konkurowali z reprezentacjami z Czernichowa i skawińskiego Technikum, a panie z drużyną Czernichowa. Rywalizacja odbywała się w formie dziesięcioosobowych sztafet z poszczególnych szkół przy czym dystans dla kobiet wynosił 10 x 1000m, a dla... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 października 2014

POWSTRZYMAJ pijanego kierowcę!

POWSTRZYMAJ pijanego kierowcę! Pod takim hasłem odbył się III” BIAŁY MARSZ – NO PROMIL  NO PROBLEM”, w którym obok uczniów  innych szkół  z terenu Gminy Skawina wzięła udział młodzież z naszego Liceum. Grupa uczniów z klasy I C z własnoręcznie przygotowanymi plakatami przeszła ulicami Skawiny . Swoją postawą uczestnicy marszu pokazali że nie ma zgody na to aby ktokolwiek mógł prowadzić pojazd po wypiciu alkoholu.  Celem... POWSTRZYMAJ pijanego kierowcę! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 października 2014

Wymiana Polsko - Niemiecka

W niedzielną noc odebraliśmy młodzież z Niemiec z lotniska i zakwaterowaliśmy się w domu studenckim. Poniedziałek spędziliśmy na poznawaniu historii Krakowa, zwłaszcza Kazimierza oraz losów Żydów krakowskich w czasie II Wojny Światowej. Ważnymi punktami programu była wizyta w Fabryce Schindlera i wycieczka z przewodnikiem. We wtorek odwiedziliśmy nasze Liceum, prezentując naszym zagranicznym przyjaciołom lekcje oraz ... Wymiana Polsko - Niemiecka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2014

KONKURS SKARBY POWIATU – II miejsce :)))))))

Jak co roku we wrześniu wzięliśmy udział w konkursie promującym dziedzictwo przyrody i architektury naszego regionu. Konkurs miał charakter rajdu na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczestnicy wykazywali się znajomością mapy, chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz obiektów architektury. Zajęliśmy II miejsce. Rajd zakończył się na terenie Zespołu Szkół w Skale. Było ognisko i pizza ;) Uczestnicy: Anna Nowak,... KONKURS SKARBY POWIATU – II miejsce :))))))) - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2014

II STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO

23 września 2014 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej pod nazwą: “Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego" zorganizowanej po raz drugi w Krzeszowicach. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w następujących starożytnych konkurencjach sportowych: dromos – bieg na dystansie jednego stadionu, diaulos – bieg na dystansie dwóch stadionów, hoplites dromos – bieg z tarczą,... II STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 września 2014

Jubileusz 60- lecia LO w Skawinie

W sobotę, 20.09.2014, odbyły się obchody 60- lecia Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele parafialnym p/w Św, św Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Następnie, już w szkole zaproszeni goście uczestniczyli w Gali Jubileuszowej, podczas której zaprezentowano historię LO, przyznano nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom... Jubileusz 60- lecia LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »