Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
18 października 2013

60-lecie LO

Rok szkolny 2013/2014 jako sześćdziesiąty w historii Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie poprzedza uroczystości rocznicowe, w tym- wielkie spotkanie absolwentów i przyjaciół Szkoły- planowane we  wrześniu 2014 r. Aby sprostać organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia stosowne przygotowania trzeba rozpocząć już dzisiaj. Dyrektor LO zaprasza w związku z tym wszystkie osoby chcące wziąć udział w przygotowaniach rocznicowych... 60-lecie LO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 października 2013

Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie  zwyczajowo przypada uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu dokonała się tradycyjna zmiana pocztu sztandarowego. Ustępujących: Małgorzatę Bałę, Paulinę Wrzoszczyk i Tomasza Leśniaka zastąpili: Monika Chmielarczyk, Klaudia Klimończyk i Maciej Bolsęga. W chwilę później już... Święto Komisji Edukacji Narodowej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 października 2013

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 03.10.2013

Z przyjemnością informujemy, że dziewczęta naszej szkoły zdobyły I miejsce w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych, które odbyły się 03.10.2013 w parku miejskim w Skawinie. Drużyna męska wywalczyła III miejsce. Panowie rywalizowali na dystansie 10 x 1500m z drużynami    z Krzeszowic, Czernichowa i skawińskiego Technikum.  Dziewczęta pokonały w pięknym stylu drużynę z Krzeszowic (dystans 10 x 1000m) zbierając pochwały od... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 03.10.2013 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 października 2013

ANTYCZNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

  W dniu 18 września /środa/ 2013 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej pod nazwą: “Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego" zorganizowanej po raz pierwszy w Krzeszowicach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dyscyplinami odbywającymi się w starożytności, m.in. różnymi rodzajami biegów (Dromos – bieg na dystansie jednego stadionu, Diaulos – bieg na dystansie... ANTYCZNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 października 2013

Obóz żeglarski w pucku i pełnomorski rejs żeglarski.

  Zakończył się obóz żeglarski w Pucku. Opaleni i owiani wiatrem Zatoki Puckiej wróciliśmy do Skawiny. Postaramy się wkrótce opisać nasze wrażenia.     07 lipca 2013 w porcie Władysławowo zakończył się pierwszy pełnomorski rejs żeglarski zorganizowany przez UKS Polon działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie. W czasie 73 godzin żeglugi przebyliśmy 248 Mm, odwiedziliśmy porty Władysławowo, Łeba i... Obóz żeglarski w pucku i pełnomorski rejs żeglarski. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 września 2013

Tegoroczna matura na 98.7 %

Miło nam poinformować, że ze 150 naszych absolwentów, którzy przystąpili w tym roku do egzaminu maturalnego 148 zdało ten egzamin. Daje to średnią zdawalność na poziomie 98,7 %, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich szkół publicznych w powiecie krakowskim (średnia ogólnopolska w LO wyniosła 94%). Średnie wyniki uzyskiwane przez naszych maturzystów z przedmiotów obowiazkowych (odpowiednio: j. polski: 67,5, matematyka: 70, j. Tegoroczna matura na 98.7 % - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 września 2013

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W imieniu Grona Pedagogicznego LO i własnym zapraszam rodziców uczniów LO na spotkanie z rodzicami w dniu 17.09.2013 o godz. 17 do sali gimnastycznej, a następnie na spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych. Spotkanie poświęcone będzie organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2013/2014. Adam Łukasik, dyrektor LO
#archiwum
11 września 2013

Wspomnienia z wakacjii...

W dniach 02.07 – 15.07.2013r kilku uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego spędziło niesamowite wakacje w Hiszpanii. Towarzyszyli nam absolwenci  liceum, rocznik 1990. Odpoczywaliśmy na wybrzeżu Costa Brava w miejscowości Blanes na campingu La Masia.  Nasze domki – bungalowy Lux były schludne i bardzo wygodne, położone wśród olśniewającej, pełnej kontrastów przyrody. Costa Brava to wybrzeże... Wspomnienia z wakacjii... - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 września 2013

Stypendia socjalne, wyprawka szkolna

STYPENDIUM  SOCJALNE DLA UCZNIÓW  !!! Zasady ubiegania się o pomoc materialną w gminie Skawina i gminach ościennych Uczeń może starać się o Stypendium Socjalne w Urzędzie Gminy, na terenie której jest zameldowany. Wnioski należy pobrać od pedagoga szkolnego, w Biurze Obsługi Mieszkańców Skawina, Rynek 14. lub w Wydziale Edukacji stosownego Urzędu Gminy. Aby uczeń otrzymał stypendium, dochód miesięczny na jednego członka... Stypendia socjalne, wyprawka szkolna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 lipca 2013

Piknik szkolny

Pierwszego dnia w ramach rozgrywek sportowych jak co roku było przeciąganie liny. Następnie przyszła kolej na kapki i kręcenie hula hop, podczas których zerwaliśmy ze stereotypami, ze dziewczyny kręcą hula hop a chłopcy „robią” kapki. Wszyscy dawali z siebie jak najwięcej lecz szczęście nie uśmiechało się do wszystkich. Ostatecznie pierwsze miejsca zajęły klasy: 1c, 2b, 2e. Na zakończenie odbył się mecz siatkówki. Piknik szkolny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 czerwca 2013

Lekcja historii w Liceum

W dniu 24 VI 2013  w naszej szkole odbyła się lekcja historii na temat postaci pułkownika Andrzeja Hałacińskiego. Lekcję poprowadził dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie pan Czesłąw Gąsiorowski. Andrzej Tadeusz Hałaciński, urodzony w 1891 roku w Skawinie był gorącym patriotą i żołnierzem Legionów. Podczas pierwszej wojny światowej został współautorem najbardziej znanej pieśni legionowej - „My, Pierwsza Brygada”. Lekcja historii w Liceum - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2013

Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

W  krakowskim  parku im. Jordana dnia 8 czerwca bieżącego roku odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W mistrzostwach brało udział piętnaście drużyn.  Powiat ziemski krakowski  reprezentowała nasza szkoła, wcześniej wygrywając  w etapie rejonowym. Mistrzostwa stały  na bardzo wysokim poziomie. Różnice punktowe pomiędzy zespołami z miejsc od  1 do 6 były naprawdę małe. Naszą szkołę reprezentowali:... Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2013

TURNIEJ UKS ,,POLON” – CUP

                 W sobotę 8 czerwca Uczniowski Klub Sportowy ,,POLON” działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie zorganizował turniej siatkówki chłopców i dziewcząt ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i gminy Skawina. Do rywalizacji zgłosiło się siedem drużyn. mecze dostarczały wiele emocji nie tylko zawodnikom ale również oglądającym. Rozgrywki odbywały się  systemem gry... TURNIEJ UKS ,,POLON” – CUP - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 czerwca 2013

Gala Małopolskiego Programu Stypendialnego

MATEUSZ TORBA – uczeń klasy II A naszego Liceum jest tegorocznym stypendystą Małopolskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Uzdolnionych. Za wybitne osiągnięci w różnych dziedzinach nauki został zaproszony na Galę Małopolskiego Programu Stypendialnego, która odbyła się 12 czerwca br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA, w Krakowie. Wyróżnionym ponad 300 uczniom z terenu całej Małopolski gratulował sukcesów m.in. Gala Małopolskiego Programu Stypendialnego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 czerwca 2013

WIELKI SUKCES UCZNIA NASZEGO LICEUM

Uczeń klasy 2a PRZEMYSŁAW PICHETA zajął  II miejsce w turnieju  par chłopców w brydżu sportowym na  II OGÓLNOPOLSKIEJ  OLIMPIADZIE  MŁODZIEŻY  W SPORTACH  UMYSŁOWYCH – Dolny Śląsk 2013
#archiwum
29 maja 2013

Współpraca z UJ

W czwartek, 23 maja  uczniowie klasy biologiczno-chemicznej  w ramach współpracy z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ odwiedzili Instytut Nauk o Środowisku przy ul.Gronostajowej 7. Uczniowie mieli okazję zwiedzić kilka pracowni i laboratoriów oraz zapoznać się z aktualnie prowadzonymi badaniami naukowymi. Pracownicy naukowi cierpliwie odpowiadali na  zadawane pytania i umożliwiali nam  kontakt z nowoczesnym sprzętem laboratoryjnym i... Współpraca z UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 maja 2013

Chłopska szkoła biznesu - dni otwarte

Podczas Dni Otwartych w maju odbył się turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu w ramach II etapu VIII Szkolnej Giełdy Przedsiębiorczości. Uczestnikami tego turnieju byli uczniowie z Gimnazjum nr 1, z Gimnazjum nr 2, z Gimnazjum w Radziszowie, a także 2 naszych licealistów. Jak handlowali ze sobą, jak mnożyli zyski mozna zobaczyć na zdjęciach. Zwyciezcami zostali ex aequo  zespół: Karolina Lelek i Julia Skorus (Gimnazjum nr 1) i zespół: Mateusz... Chłopska szkoła biznesu - dni otwarte - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 maja 2013

Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK

W Skale 13 maja 2013r. odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy po raz kolejny organizowane przez PCK. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Brandys IIC ( kapitan drużyny), Dominik Kudła kl IIC, Magdalena Skrzyńska IIC, Daniel Ożóg IID, Nataloa Ożóg IIC, Klaudia Ożóg IA, przygotowywani przez panią prof Zuzannę Zawadzińską. Nikomu nie dali szans i poraz kolejny wygrali etap powiatowy zapewniając sobie awans do etapu wojewódzkiego. Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 maja 2013

Konkurs fotograficzny „ Skawińska pocztówka”

Konkurs fotograficzny miał ukazać piękne, ciekawe miejsca Skawiny i okolic, które warto byłoby uwiecznić na pocztówkach. Jury w składzie p. Dyrektor Krystyna Krawczyk, p. Dorota Karwat oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego Filip Rapacz nagrodzili prace Ewy Sikorskiej (I c), Julii Ożóg ( Ib) oraz Weroniki Kowalczyk ( Ic). Dzieękujemy za tak liczny udział w konkursie.   GALERIA