Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
19 listopada 2011

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy IA zostali zaproszeni do Krakowskiego Parku Technologicznego. Gościem Specjalnym tego spotkania był JAN SMELA - założyciel i właściciel firmy Ericpol Telecom, absolwent Royal Institute of Technology w Sztokholmie. Opowiadał on o tym jak ważne jest zaufanie w biznesie, a także dyscyplina, którą ćwiczy się od najmłodszych lat. Współwłaściciel firmy Berrylife, firmy... Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 listopada 2011

Rocznicowe śpiewanie

W miniony czwartek, 10 listopada, w Sali gimnastycznej odbył się okolicznościowy apel poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. Po przemówieniu dyrektora i krótkim naszkicowaniu historycznego tła uroczystości, dokonano rozstrzygnięcia szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, w którym triumfowały ex aequo: Ic (za wykonanie piosenki "Serce w plecaku" i IIIb (za wykonanie piosenki "Żołnierz dziewczynie nie skłamie". Rocznicowe śpiewanie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2011

Spotkanie z Feniksem

FENIKS to unijny projekt, który ma na celu popularyzować fizykę. Nasza szkoła jako jedna z niewielu w województwie zakwalifikowała się do tego projektu dzięki wcześniejszym sukcesom naszych uczniów w różnych konkursach fizycznych. Dnia 25.10.2011r. w ramach projektu odwiedzili naszą szkołę pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego pan doktor Marek Gołąb oraz pan mgr inż. Sławomir Oksiutowicz, którzy wykonywali wiele... Spotkanie z Feniksem - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 listopada 2011

FORUMIADA SIATKARSKA 2011

Dnia 05. Listopada 2011 r. w Hali Sportowej ZSO w Skawinie, uczennice naszej Szkoły wzięły udział w zawodach w Piłkę Siatkową - "FORUMIADA SIATKARSKA 2011". Do rywalizacji w licealnej kategorii wiekowej zgłosiło się 5 zespołów, które systemem każdy z każdym walczyły o jak najwyższe lokaty. Po odprawie oraz kilku słowach organizacyjnych przedstawionych przez Kierownika zawodów przystąpiono do gier właściwych. Po 4 godzinach... FORUMIADA SIATKARSKA 2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 października 2011

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14.10.2011 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, był to również dzień szczególny dla wszystkich pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste Ślubowanie. Zobacz zdjęcia ze ślubowania Po ślubowaniu klas pierwszych odbył się Szkolny Konkurs Piosenki, który stanowił jednocześnie eliminację do „Skawińskiej Probówki Artystycznej”. Jury w składzie pani dyrektor Krystyna Krawczyk, pani Katarzyna Farbaniec oraz... Dzień Edukacji Narodowej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 października 2011

Wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej

W dniu 13.10.2011 w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej, w których udział wzięli wszyscy uczniowie. Kandydatami na stanowisko przewodniczącego SRU byli: Kamil Baran z 2a, Paula Ożóg z 2b, Tomasz Okarmus z 2c oraz Leszek Biela z 2e. Wszyscy kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze, a następnie wzięli udział w debacie, prowadzonej przez ustępującego przewodniczącego – Piotra Kokosza z 3d. Walka o to stanowisko... Wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 października 2011

Prawybory i przedwyborczy heppening

W środę 5.10.2011r odbyły się w szkole prawybory parlamentarne, zorganizowane przez Klub Europejski w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. Głosowało 70 osób, uczniów klas III i niektórzy nauczyciele. 32 głosy otrzymał Ruch Palikota, 18 PO, 11 PiS. Dnia 6. 10.2011r Klub Europejski zorganizował happening pod hasłem „Zachęcamy mieszkańców do głosowania”. Młodzież przeszła do rynku, następnie... Prawybory i przedwyborczy heppening - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 października 2011

Ślubowanie uczniów klas I

W imieniu społeczności szkolnej ZSO oraz własnym mam zaszczyt zaprosić Rodziców uczniów klas I LO na spotkania w dniu 14.10.2011 od godz. 9.00 w auli szkolnej: uroczystość ślubowania uczniów klas I oraz, zaraz później- szkolny konkurs piosenki, będący eliminacją powiatowego przeglądu artystycznego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą "Szkolna Probówka Artystyczne 2011". Adam Łukasik.
#archiwum
29 września 2011

STYPENDIA

W dniu 26 września 2011 roku w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Krakowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu. Stypendium Starosty Krakowskiego otrzymały: Ewelina Grzywa kl 2a Agata Staniek kl 2b Paulina Bodzioch kl 2c Anna Wróbel kl 2c Justyna Bogoń kl 2e Anna Grzesiek 3c Justyna Staszczak 3c Małgorzata Szczechowicz 3c Stypendium Przewodniczącego Rady Powiatu otrzymała... STYPENDIA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 września 2011

Nowy rok szkolny

1 września- początek roku szkolnego 2011/12 Rozpoczynamy nowy rok szkolny: 2011/2012, 58 w historii naszej szkoły. Inaugurujemy go w szkolnej Sali gimnastycznej, która od stycznia dobrze służy uczniom podczas zajęć szkolnych, pozalekcyjnych i szkolnych imprez. Jej istnienie potwierdza znaną prawdę, że nowoczesność potrafi doskonale komponować się z długoletnią tradycją, co w pracy ZSO- zważywszy na wcześniejszą wzmiankę... Nowy rok szkolny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 czerwca 2011

Święto Szkoły – Dzień Patronki Szkoły

20 czerwca odbył się I Dzień Święta Szkoły – Dzień Patronki Szkoły. W ramach rozgrywek sportowych jak co roku było przeciąganie liny, a także odbył się mecz finałowy w piłkę nożną , który wygrała IC grając z IIB. Podczas Sesji Naukowej uczniowie zaprezentowali tegoroczną współpracę z uczelniami: z Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Rolniczym. Gwoździem programu było bardzo... Święto Szkoły – Dzień Patronki Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 czerwca 2011

Puck 2011

Po kilkunastogodzinnej jeździe pociągiem, dotarliśmy wreszcie do Pucka. Po zakwaterowaniu i obiedzie podjęliśmy pierwszą próbę na wodzie. Tym razem mieliśmy pływać na łodziach klasy Puck. Są to pięcioosobowe mieczowe jachty zbudowane specjalnie do żeglugi na wodach Zatoki Puckiej. Dość silny wiatr bardzo utrudniał żeglugę. Pierwsza łódź zdołała odejść od pomostu, druga zablokowana prze sąsiada i po drobnym błędzie sternika... Puck 2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2011

Rekrutacja do szkół dla dorosłych

Przypominamy, że w zakładce "REKRUTACJA" znajduje się Regulamin rekrutacji do szkół dla dorosłych: 2 - letniego Uzupełniającego LO na podbudowie ZSZ i 3 - letniego LO na podbudowie gimnazjum lub 8 - letniej szkoły podstawowej. Nauka w obydwu szkołach kończy się maturą i jest całkowicie bezpłatna. Ponadto można ubiegać się o comiesięczne dofinansowanie w wysokości 712 zł przez cały okres nauki w szkole. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat... Rekrutacja do szkół dla dorosłych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2011

Święto szkoły

Poniedziałek 20.06 0800 - przy wejściu do parku od strony ul. Żwirki i Wigury spotykają się uczniowie biorący udział w sztafecie. 0830 – przy wejściu do parku od strony ul. Żwirki i Wigury zbiórka pozostałych uczniów pod opieką wychowawców (klasa 2c – p. A. Biernat, klasa 1E p. M. Morawa). Po rozgrywkach sportowych wszyscy przechodzą do auli, gdzie odbędzie się sesja naukowa. Ok. godziny 1100 wszyscy przechodzą na salę gimnastyczną,... Święto szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 czerwca 2011

Skrócenie zajęć

W związku z zebraniem Rady Pedagogicznej (16.06) o godz. 15.00, zostają odwołane zajęcia na 8. godzinie lekcyjnej.
#archiwum
13 czerwca 2011

REZYGNACJA Z KLASY SPORTOWEJ

Informujemy, że w związku z brakiem wystarczającej liczby chętnych do klasy sportowej na rok szkolny 2011/12 rezygnujemy z rekrutacji do tej klasy i zapraszamy do klasy z rozszerzeniem j. angielski, biologia, geografia.
#archiwum
7 czerwca 2011

Spotkanie

W dniu 8.06 na 3. lekcji w auli, uczniowie klas: 2c, 2e, 1a i 1d będą uczestniczyć pod opieką nauczycieli w spotkaniu z dziećmi z Tanzanii. Organizatorem spotkania jest ksiądz Tomasz Bochnak.
#archiwum
7 czerwca 2011

Transplantacja

W roku szkolnym 2010/11 klasa 1c pod opieką Pani mgr. Julii Wątor wzięła udział w programie TRANSPLANTACJA TO ŻYCIE, w ramach którego podjęto wiele działań, a oto one: • w I semestrze klasy I i II w ramach lekcji WDŻ oglądały film dot. transplantacji pt." Transplantacja- drugie życie" zajęcia prowadzono w oparciu o film pt. " Podarowane zycie" wydawnictwa WAM. Uczniowie dyskutowali na temat idei transplantacji • Katecheci także zostali... Transplantacja - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 czerwca 2011

Szkolna giełda przedsiębiorczości

6 czerwca odbyła się w naszej szkole VI Giełda Przedsiębiorczości pod hasłem „Pomysł na biznes”. Jeszcze w marcu uczniowie klas II w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” wykonali filmiki, w których prezentowali swoje innowacyjne pomysły na otwarcie firmy, z których 10 najlepszych było przedmiotem konkursu w ramach tegorocznej giełdy. Filmiki zostały ocenione przez zaproszonych gości: p. Richarda Lucasa z firmy PMR,... Szkolna giełda przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »