Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
8 maja 2014

Zakończenie roku klas III

25 kwietnia 2014 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkoplnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentowali: wicestarosta pani Urszula Stochel, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Krakowie dr Krzysztof Karczewski, radny Powiatu... Zakończenie roku klas III - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 maja 2014

Społeczna ekonomia biznesu

24 kwietnia uczniowie klasy 1b ( także kilku uczniów z kl. 1d, 1c, 1a)uczestniczyli w szkoleniu „Społeczna ekonomia biznesu”. W pierwszej części oglądali film o spółdzielniach socjalnych, działających w Małopolsce, W drugiej  odbyła się gra Chłopska Szkoła Biznesu (w wersji społecznej). Zwycięzcami zostali uczniowie klasy Ic: Ania Nowak i Maciej Bolsęga, a tuż za nimi Kamil Kucia i Piotr Sumera z 1d. Ania i Maciek będą reprezentować... Społeczna ekonomia biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2014

XI MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

XI MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH           11 kwietnia 2014r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym i  Szkole Podstawowej  nr 2 w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Zawody zostały zorganizowane przez naszą szkołę  przy współudziale Centrum Kultury  i Sportu w Skawinie. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem  objął Starosta... XI MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2014

Wykład dr Wojciecha Prusa

Dnia 14.04. 2014 roku odbył się w aszej szkole wykład dr Wojciecha Prusa z Akademii Techniczno - Humanistycznej z Bielska -Białej na temat "Polimery z nadrukiem molekularnym". W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas 1c, 2c i 2a.
#archiwum
16 kwietnia 2014

Wielkanoc

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego i mokrego dyngusa oraz wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych życzy Adam Łukasik, dyrektor LO  
#archiwum
14 kwietnia 2014

Warsztaty filmowe

W ubiegłym tygodniu 9 kwietnia w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” grupa 5 uczniów: Justyna Brańka 2b, Julia Ożóg 2b, Klaudia Grabińska 2b, Mateusz Torba 3a, Ola Szydłowska 1b uczestniczyli  w warsztatach filmowych. Uczyli się m.in.  jak profesjonalnie kadrować, montować filmik czy  ustawiać światło. Wszystko to po to, aby teraz mogli zrobić dobry filmik promocyjny o szkole. Jak wyglądały warsztaty ? – zobacz... Warsztaty filmowe - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 kwietnia 2014

„Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie

„Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie                 Rok temu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zaprosili mieszkańców Skawiny na Festyn Zdrowia. W tym roku grupa uczniów także zorganizowała Dzień Zdrowia, z nieco mniejszym rozmachem, ale nie zmienionym zainteresowaniem.                 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W nawiązaniu do tego święta, chęci promocji zdrowego... „Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 kwietnia 2014

"Podróż na Islandię".

Dnia 03.04.2014 r. nasi uczniowie gościli Pana Bartosza Pyziaka, człowieka o wielu zainteresowaniach, między innymi podróżowaniem po świecie. Dzięki niemu odbyliśmy podróż na Islandię. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy, na przykład jak słoneczna pogoda potrafi się zmienić na ogromną wichurę czy ulewę u ciągu kilkunastu minut, oraz że na tym kontynencie żyje więcej owiec niż ludzi. Miłym zjawiskiem, które można... "Podróż na Islandię". - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 kwietnia 2014

Duńczycy

W dniu 08.04.2014r. w Liceum gościła grupa uczniów z Danii. Odwiedzili naszą szkołę w ramach projektu naukowego, który realizują na terenie Krakowa i okolic. Zaprosiliśmy gości do auli na słodki poczęstunek i pogawędkę przy „kawie” na temat życia i edukacji młodych ludzi w Polsce. Od razu nawiązały się przyjacielskie relacje i w takiej atmosferze spotkanie przebiegało do końca. Przy okazji przedstawiliśmy prezentację o szkole oraz... Duńczycy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

V Pływackie Mistrzostwa Skawiny

Tradycyjnie już, dnia  5 kwietnia 2014 r. na Basenie Camena odbyły się Pływackie Mistrzostwa Skawiny. Organizatorem tej dużej imprezy sportowej był Klub Sportowy Optima Skawina i CKiS w Skawinie.  W V Pływackich Mistrzostwach Skawiny wzięło udział łącznie 442 pływaków z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz pływaków w kategorii OPEN i zawodników z klubów i szkółek pływackich. Celem... V Pływackie Mistrzostwa Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

Szkolenie w Urzędzie Skarbowym

We wtorek klasa 2b uczestniczyła w szkoleniu z zakresu składania zeznania podatkowego przez internet.  Osobami prowadzącymi  byli pracownicy Urzędu Skarbowego w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły każdego roku uczą się wypełniać zeznanie podatkowe w ramach podstaw przedsiębiorczości. Tym razem dowiedzieli się  jak rozliczyć PIT 37 w przypadku podatnika , który chce się rozliczyć z małżonkiem oraz  jakie są najczęściej... Szkolenie w Urzędzie Skarbowym - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

Sukces chemików z Liceum Ogólnokształcącego

Katarzyna Kozieł  z 2c została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. To duży sukces zważywszy, iż w zmaganiach tych rokrocznie uczestniczą najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych  Krakowa i całej Małopolski. GALERIA Po wielkich osiągnięciach sportowych uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie ponownie doskonale... Sukces chemików z Liceum Ogólnokształcącego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 kwietnia 2014

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt.   W czwartek 3 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS w Skawinie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt. W turnieju udział wzięli przedstawiciele z pięciu szkół.  Wśród dziewcząt najlepsza okazała się ekipa z LO w Skale, do której powędrowała... Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 kwietnia 2014

Pogadanka Geograficzna

12 marca uczniowie klasy 2B i 3B już po raz trzeci wzięli udział w Pogadance Geograficznej organizowanej przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem wykład dotyczył "Futbolowej wojny", a poprowadził go dr Piotr Trzepacz, który postarał się przedstawić nam piłkę nożną od strony geograficznej. Analizując napisy na budynkach, znakach i płotach stworzył on futbolową mapę Krakowa, na... Pogadanka Geograficzna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 kwietnia 2014

Turniej wiedzy o Europie

  Drużyna naszego Liceum zajęła drugie miejsce w Turnieju Wiedzy o Europie.         ,,Koszty i korzyści członkostwa Polski w  Unii Europejskiej- ocena po 10-ciu latach od akcesji’’ To tytuł eseju ,który napisała uczennica III klasy LO w Skawinie Paulina Adamik na ogólnopolski konkurs,, Europa- społeczeństwo- gospodarka- polityka- kultura’’ pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego, kwalifikując się do... Turniej wiedzy o Europie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 kwietnia 2014

Chłopska Szkoła Biznesu

19 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się II edycja „Chłopskiej Szkoły Biznesu” organizowana w ramach dorocznej szkolnej Giełdy Przedsiebiorczości. Uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum z Radziszowa oraz naszego Liceum rywalizowali między sobą przez niemal godzinę w dwuosobowych drużynach. Celem gry było zebranie przez zespół jak największego majątku w związku z organizowanymi wyprawami handlowymi po... Chłopska Szkoła Biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 marca 2014

Zbiórka odzieży

W dniach 01.04-03.04 w naszej szkole przeprowadzona zostanie zbiórka odzieży, obuwia oraz makulatury pt. "Akcja ZBIÓRKA". Wszystkie rzeczy będzie można przynosić w tych dniach do sali nr 19 na przerwach o godz: 10:30, 11:25 oraz 12:20. Akcja wspomoże działanie jednostek podstawowych PKPS podległych Małopolskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Krakowie opiekujących się i wspomagających rodziny i osoby... Zbiórka odzieży - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 marca 2014

Wiosenny przegląd filmowy.

W dniu 21.03.2014 Szkolna rada Uczniowska zorganizowała "Wiosenny przegląd filmowy". Każda klasa maiła za zadanie przygotować krótki filmik o wiośnie. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa 1a, a drugich  klasa 2d. Wkrótce można będzie obejrzeć nagrodzone filmy.  
#archiwum
24 marca 2014

Dzień Otwarty LO w Skawinie

Dzień Otwarty  LO w Skawinie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie otworzyło swoje podwoje dla uczniów klas trzecich  gimnazjów.  W dniu 13 marca uczniowie z Gimnazjów Nr 1 i 2 w Skawinie oraz z Gimnazjum w Radziszowie i Ryczowie gościli w naszej szkole. Frekwencja dopisała – zaproszeni gimnazjaliści z trudem mieścili się na widowni nowej hali sportowej. Uczniów i ich opiekunów przywitał dyrektor Adam Łukasik. W... Dzień Otwarty LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »