Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
3 kwietnia 2017

Dyktando ortograficzne

Gratulacje dla szkolnych mistrzów ortografii!!! Dyktando ortograficzne na szkolnym etapie powiatowego konkursu ortograficznego "O pióro starosty" najlepiej napisali: I m-sce Zuzanna Babińska kl. 3a II m-sce Olga Chromniak kl. 2c III m-sce Natalia Sromek kl. 1d Życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu! Do najlepszej „Szóstki” należą ponadto: Marcin Wasyl – kl. 2 LA, Mateusz Dziewoński – kl. 2LA oraz Julia Sopata – kl. Dyktando ortograficzne - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 kwietnia 2017

Chłopska Szkoła Biznesu

28 marca odbył się turniej „Chłopskiej Szkoły Biznesu”.  Uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum z Radziszowa rywalizowali między sobą przez niemal godzinę w dwuosobowych drużynach. Celem gry było zebranie przez zespół jak największego majątku w związku z organizowanymi wyprawami handlowymi po Europie. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie Gimnazjum nr 2: Bartosz Fejdasz i Jakub Kudła. Nagrodą było 55 000 zł... Chłopska Szkoła Biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 marca 2017

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

WIELKIE GRATULACJE!!! Karolina Turek- kl. 2c zdobyła I miejsce na etapie powiatowym w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii Teatr Jednego Aktora. Anna Rachwał- kl. 1c zdobyła II miejsce w kategorii Turniej Poezji Śpiewanej w tym samym konkursie. Obydwie Laureatki otrzymały promocję do dalszego etapu konkursu.  
#archiwum
16 marca 2017

SESJA NAUKOWA

     W dniu 7 marca 2017 roku w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie odbyła się sesja naukowa, będąca częścią projektu „Niezłomni – Wyklęci 1944 – 1956. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia niepodległościowego”.      Cały projekt został objęty patronatem honorowym przez Wojewodę Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, JM Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w... SESJA NAUKOWA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 marca 2017

Bieg terenowy

W dniu 28 lutego 2017 roku nasze Liceum zorganizowało bieg terenowy będący częścią projektu poświęconego Żołnierzom Wyklętym i Niezłomnym.          Bieg odbył się w godz. 10.00 – 12.30 na terenie Parku Miejskiego w Skawinie. Wzięli w nim udział zaproszeni uczniowie szkół naszego powiatu i harcerze. Drużyny otrzymały mapy parku i kartę zadań.          Zadania były  zróżnicowane, obok znajomości... Bieg terenowy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 lutego 2017

BIEG TERENOWY

W dniu 28 lutego 2017 roku nasze Liceum zorganizuje bieg terenowy będący częścią projektu Niezłomni-Wyklęci 1944-1956. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia.          Bieg odbędzie się w godz. 10.00 – 12.30 na terenie Parku Miejskiego w Skawinie. Wezmą w nim udział zaproszeni uczniowie szkół naszego powiatu i harcerze.          Zbiórka i rejestracja drużyn (prosimy o przybycie pięciu uczniów i opiekuna)... BIEG TERENOWY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 lutego 2017

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Właśnie zakończył się I etap gry giełdowej. Uczniowie z klasy 3B i 1B inwestowali wirtualne 20 000 zł w akcje lub kontrakty terminowe na GPW. Najlepszymi okazał się zespół uczniów z klasy 1B: Hubert Sasor, Mateusz Piotrowski (zysk ponad 17%)oraz zespół z klasy 3B: Zuzanna Kowalczyk, Katarzyna Paciorek, Aleksandra Wróblewska (zysk takżeponad 17%). W Małopolsce zespoły te zajęły 17  i 23 miejsce. Gratulujemy.
#archiwum
12 lutego 2017

XII Olimpiada Przedsiębiorczości

W tegorocznej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości na etapie szkolnym najlepszymi byli: Kinga Klimas 3B, Marcin Wasyl 2LA, Kinga Adamczyk 1B. Gratulujemy wyników.
#archiwum
19 grudnia 2016

BOŻE NARODZENIE

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.
#archiwum
7 grudnia 2016

SKAWIŃSKA PRÓBÓWKA ARTYSTYCZNA 2016

Wyniki poszczególnych konkursów: Konkurs piosenki miejsce               Cecylia Wyroba               LO Skawina miejsce               Beata Boroń                     LO Skawina miejsce               Anna Rachwał                 LO Skawina miejsce Beatbrothers – formacja  ZSP... SKAWIŃSKA PRÓBÓWKA ARTYSTYCZNA 2016 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2016

Konkurs „Interaktywny produkt IT”

W imieniu organizatorów V edycji ogólnopolskiego konkursu „Interaktywny produkt IT” kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w jego popularyzacji. Konkurs realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Inicjatywa podjęta przez Akademię Morską w Szczecinie umożliwia młodzieży szkolnej zaprezentowanie swoich... Konkurs „Interaktywny produkt IT” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2016

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją",

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", przeznaczony dla uczniów ostatniej i przedostatniej klasy liceów ogólnokształcących i techników, ma na celu zapoznanie przyszłych kandydatów na studia wyższe z problematyką zarządzania informacją i dorobkiem dyscypliny znanej jako informatologia (nauka o informacji). Konkurs ma formę dwuetapową, a nagrodami dla laureatów są indeksy na studia stacjonarne pierwszego stopnia... Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 listopada 2016

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW UCZNIÓW NA ZEBRANIE INFORMACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 17. 11.2016 O GODZINIE 1700
#archiwum
10 listopada 2016

IV SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

IV SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ          W dniu 4 listopada b.r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie odbył się, już po raz czwarty, Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł... IV SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 listopada 2016

ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ

Zapraszamy o udziału w IX edycji konkursu "Zobaczyć Matematykę". Zadnie konkursowe polega na stworzeniu strony internetowej ( w technologii HTML lub PHP - oprogramowanie niekomerycujne), która wzualizuje zagadnienia związane z matematyką. Do wygrania cenne nagrody. Szczegóły na stronie zobaczyć matematykę.
#archiwum
19 października 2016

„Skarby Powiatu- Pieskowa Skała”

Konkurs- rajd terenowy przeprowadzony w okolicach zamku w Pieskowej Skale miał formę questu złożonego z szeregu zadań z zakresu przyrody, historii i geografii regionu, a zwłaszcza Sułoszowej i okolic. Zważywszy na towarzyszącą zawodom pogodę: zimno i padający nieustannie deszcz, naszym reprezentantom należą się wyrazy uznania nie tylko za wynik rywalizacji, ale też odporność  na kaprysy aury i hart ducha. Gratulacje!
#archiwum
6 września 2016

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM   Zasady ubiegania się o pomoc materialną w gminie Skawina i gminach ościennych.   Uczeń może starać się o Stypendium Socjalne w Urzędzie Gminy, na terenie której jest zameldowany. Wniosek należy pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Skawina, Rynek 14.pokój 1, lub w Wydziale Edukacji Urzędu Gminy na terenie której uczeń mieszka. Aby wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium,... STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM - ciąg dalszy artykułu »