Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
20 listopada 2017

OBÓZ ŻEGLARSKI W PUCKU

Obóz planowany jest w dniach   12 - 19.06.2018. Zgłoszenia przyjmuje p. Bogusław Marzec. Do dnia 15.12.2017 należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł. Po tym terminie zapisy będą przyjmowane w miarę wolnych miejsc. PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM MIASTA I GMINY SKAWINA
#archiwum
13 listopada 2017

WYWIADÓWKA

Zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów na zebranie informacyjne, które odbedzie się 16.11.br (czwartek) o godzinie 1700
#archiwum
8 listopada 2017

Upoluj swoją książkę

Upoluj swoją książkę to  nowy projekt ( w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo – „Czytaj PL” ) zorganizowany z inicjatywy Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy e-bookowej Woblink.com, którego celem jest promocja czytelnictwa z wykorzystaniem nowych technologii, popularyzacja różnych form książki oraz kreowanie mody na czytanie. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji... Upoluj swoją książkę - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 listopada 2017

Międzynarodowe Targi Książki

„ Czytam i staję się wolny”- te słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi stały się hasłem przewodnim 21 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, na które 26 października  wybrali się uczniowie klas: 1c, 1d, 3b i 3c. Gościem honorowym tego  największego kulturalnego wydarzenia w Krakowie, została Francja, niezwykle ważny ośrodek kulturalny, w którym powstawała wybitna i popularna na całym świecie literatura. Wycieczka... Międzynarodowe Targi Książki - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 października 2017

CROSSMINTON STARS SKAWINA 2017

18 listopada 2017r. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie będzie organizatorem ICO CROSSMINTON STARS SKAWINA 2017 (250 POINTS). Turniej zaliczany jest do międzynarodowych rozgrywek w ramach cyklu ICO International Serie oraz cyklu Crossminton - STARS Poland 2017.
#archiwum
17 października 2017

Ślubowanie klas pierwszych LO

W piątek, 13 października, w auli szkolnej uczniowie klas pierwszych ślubowali ” Jako uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Skawinie ślubuję: Wypełniać rzetelnie wszelkie zobowiązania wynikające ze Statutu Szkoły, Pracować na miarę swoich możliwości, Przyczyniać się do rozwoju szkoły Ubogacać swoją postawą innych ludzi, Potwierdzać potrzebę współistnienia... Ślubowanie klas pierwszych LO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 października 2017

Ogłoszenie

Podajemy wykaz sprzętu komputerowego przeznaczonego do likwidacji. Osoby zainteresowane zakupem prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły tel.12 276-35-77     Wykaz sprzętu
#archiwum
9 października 2017

Spotkanie z Olgą Rudnicką

W sobotę, 30 września przedstawiciele klas: 1c, 2d i 3la: Weronika Sajduk, Piotr Kuc, Filip Możdżeń, Jagoda Dunal, Wiktor Mróz, Wiktoria Węgielewska  i Jakub Kula uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Olgą Rudnicką. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną odbyło się w skawińskim MultiCentrum. Pisarka opowiedziała o swoim życiu i przebiegu swojej pisarskiej kariery oraz odpowiedziała na szereg... Spotkanie z Olgą Rudnicką - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 września 2017

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ OLGĄ RUDNICKĄ

Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza  na spotkanie autorskie  ze znaną pisarką Olgą Rudnicką. Spotkanie odbędzie się w MultiCentrum ( ul. J. Popiełuszki 8 – I piętro)  w sobotę 30 września o godz. 16.00.  W swojej pracy nad książką pisarka wykorzystuje wiedzę o codziennym życiu. Opublikowała takie powieści jak: „ Lilith”, „ Cichy wielbiciel:, „ Fartowy pech”, „Diabli nadali”, „ Były sobie świnki... SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ OLGĄ RUDNICKĄ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 września 2017

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

Zachęcamy  wszystkich naszych  uczniów do uczestnictwa w Małopolskiej Nocy Naukowców – 29 września – piątek. Małopolska Noc Naukowców organizowana jest również w Skawinie!!! Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna, a imprezy przewidziane w tym dniu odbędą się w MultiCentrum w godzinach 17.15  – 22.00. Szczegółowy plan imprezy na stronie: http://nocnaukowcow.malopolska.pl/program/
#archiwum
28 września 2017

Literacko - kryminalna gra miejska „ Zaginione dzieło”

W sobotę, 23 września uczniowie klas: 3b, 3c i 3la: Aleksandra Morawa, Karolina Turek, Olga Chromniak, Julia Siedlaczek, Krzysztof Porzucek, Wiktor Mróz  wzięli udział w literacko-kryminalnej grze miejskiej „ Zaginione dzieło” organizowanej  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. Szesnaście drużyn z gminy Skawina podjęło wyzwanie i wyruszyło w tajemniczą podróż po mieście, tropem rękopisu Stanisława... Literacko - kryminalna gra miejska „ Zaginione dzieło” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 września 2017

Małopolska Noc Naukowców – konkurs plastyczny „ Nauka, moja pasja”

W ramach współpracy LO z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie ( współorganizatorem Małopolskiej Nocy Naukowców  2017),   uczennica klasy 1 c Weronika Sajduk wzięła udział w konkursie plastycznym „Nauka, moja pasja” organizowanym w ramach projektu Małopolska Noc Naukowców. Celem przedsięwzięcia jest promocja zawodu naukowca oraz popularyzacja wiedzy na temat różnych dziedzin nauki.
#archiwum
28 września 2017

Czytelnictwo - ankieta

Jak co roku, we wrześniu , bibliotekarz liceum przeprowadził wśród  uczniów wszystkich klas szkoły, ankiety dotyczące czytelnictwa i zainteresowań czytelniczych młodzieży. Z ankiet wynika, iż nasi uczniowie najczęściej korzystają z biblioteki szkolnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, ale odwiedzają także Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie. Wielu licealistów kupuje nowości wydawnicze, audiobooki i e-booki, ponieważ w... Czytelnictwo - ankieta - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 września 2017

Goście z Francji

Dzisiaj gościliśmy delegacje z Francji z miejscowości Sillé-le-Guillaume : burmistrza Gérard  Gaplin, Eric Lucas (koordynatora delegacji, nauczyciela historii), licealistę Théo Guitton, a także sołtysa Jurczyc p. Jerzego Kłępę.  Celem ich wizyty w Polsce jest zachowanie pamięci o Błękitnej Armii inaczej Armii Hallera. To właśnie w miejscowości Sillé-le-Guillaume powstał pierwszy obóz Wojska Polskiego we Francji w 1914r. Goście z Francji - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 września 2017

WYWIADÓWKA

apraszam rodziców i opiekunów uczniów na spotkanie informacyjne dnia 14 września o godzinie 1700. Zebranie rozpocznie się na hali sportowej. Nastepnie zapraszam na spotkania z wychowawcami klas.  
#archiwum
3 września 2017

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW

Zasady ubiegania się o pomoc materialną w gminie Skawina i gminach ościennych     Rodzice, opiekunowie prawni lub sam uczeń ( jeśli jest pełnoletni) mogą starać się o Stypendium Socjalne w Urzędzie Gminy, na terenie której mieszka uczeń. Wnioski należy pobrać  w Biurze Obsługi Mieszkańców w Skawina, Rynek 14 , lub w Wydziale Edukacji stosownego Urzędu Gminy. Aby uczeń otrzymał stypendium, dochód miesięczny na jednego... STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 czerwca 2017

22.06 - Piknik Szkolny

Dnia 22.06.2017 r. (czwartek) na terenie naszego liceum odbył się coroczny piknik szkolny, który przygotowali nasi uczniowie. Tegoroczny piknik zaprezentowany został w konwencji ludowej. Na początku uczniowie klasy pierwszej przedstawili sceny z bajek: Klasa 1B – „Jaś i Małgosia” Klasa 1C – „Brzydkie kaczątko” Klasa 1D – „Księżniczka na ziarnku grochu”. Następnie uczniowie z klas drugich mieli za zadanie... 22.06 - Piknik Szkolny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 czerwca 2017

21.06 - Święto Szkoły

Dnia 21.06.2017 roku (środa) odbył się dzień sportu oraz miało miejsce jedno z najbardziej uroczystych dni w kalendarzu imprez szkolnych – święto patronki szkoły, noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Na początku odbyła się prezentacja sylwetki patronki naszego LO, kobiety pod każdym względem niezwykłej; była nie tylko wybitnym naukowcem, wpisanym na stałe do historii światowej nauki, ale także matką rodziny i patriotką. Następnie... 21.06 - Święto Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2017

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

W tegorocznej edycji projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie, zespół z klasy Id: Agnieszka Lis, Wojciech Żak, Szymon Janik zajęli  II miejsce. Gratulujemy! Uczniowie mieli za zadanie stworzyć blog tematyczny i pracę multimedialną (film, reportaż lub prezentację) pod hasłem „Tradycja i innowacja w polskiej przedsiębiorczości”. Cztery zespoły (dwa... Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »