Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#mche
27 czerwca 2022

Małopolska Chmura Edukacyjna w LO Skawina III zakończenie projektu i wręczenie zaświadczeń

Małopolska Chmura Edukacyjna w LO Skawina III... W roku szkolnym 2021/2022 w ramach projektu MCHE grupa 27 uczniów realizowała zajęcia w dwóch obszarach tematycznych: język angielski i geografia. W obszarze język angielski zrealizowano 30 godzin zajęć on-line i 30 godzin zajęć koła naukowego, w obszarze geografia zrealizowano 30 godzin zajęć koła naukowego. W ramach kół naukowych 10 godzin zajęć miało formę wideokonferencji z pracownikami uczelni – Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie... Małopolska Chmura Edukacyjna w LO Skawina III zakończenie projektu i wręczenie zaświadczeń - ciąg dalszy artykułu »
#mche
27 czerwca 2022

Małopolska Chmura Edukacyjna wyjazd na zajęcia stacjonarne w IG UJ

Małopolska Chmura Edukacyjna wyjazd na zajęcia... W dniu 1 czerwca odbył się ostatni z trzech wyjazdów na uczelnie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna w LO Skawina III. Grupa 6 uczniów realizujących zajęcia projektowe w obszarze geografia – koło naukowe odwiedziła Instytut Geografii UJ oraz obyła zajęcia w trybie stacjonarnym.
24 czerwca 2022

Zapytanie ofertowe na najem powierzchni pod prowadzenie Bufetu Szkolnego w budynku szkoły

Skawina, 24 czerwiec 2022r.Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. Żwirki Wigury 17 32-050 Skawina            O G Ł A S Z A                zapytanie ofertowe na  najem powierzchni pod prowadzenie Bufetu Szkolnego w budynku szkoły.  Przedmiotem zapytania ofertowego jest... Zapytanie ofertowe na najem powierzchni pod prowadzenie Bufetu Szkolnego w budynku szkoły - ciąg dalszy artykułu »
24 czerwca 2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24.06 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.  Zebraliśmy się na naszej hali sportowej i z rąk dyrektorki szkoły, Pani Ewy Masłowskiej oraz wychowawców , każdy wyróżniony uczeń otrzymał świadectwo oraz nagrodę książkową.Prymusem szkoły została  Julia Płonka z klasy 2A. Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy!   Zostały wręczone wyróżnienia, nagrody, złożone podziękowania. Kilka słów... Uroczyste zakończenie roku szkolnego - ciąg dalszy artykułu »
23 czerwca 2022

Zakończenie roku szkolnego 20212022

Zakończenie roku szkolnego 20212022 W dniu 24.06.2022 r. o godzinie 10:00,  na sali gimnastycznej przy szkole, odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po części oficjalnej, klasy spotykają się w salach z wychowawcami. Zapraszamy. 
#swietoszkoly
23 czerwca 2022

Święto szkoły 2022

Środa i w czwartek,  tradycyjnie w naszym LO upłynęły pod hasłem  Święto Szkoły. W środę miał miejsce dzień  sportu oraz  jedno z najbardziej uroczystych dni w kalendarzu imprez szkolnych – święto patronki szkoły, noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Podczas Dnia sportu uczniowie wszystkich klas rywalizowali w rożnych konkurencjach, dzielnie przeciągali linę, kręcili hula-hop i robili "kapki". Na... Święto szkoły 2022 - ciąg dalszy artykułu »
15 czerwca 2022

Skawińska przerwa na czytanie

Skawińska przerwa na czytanie W dniu dzisiejszym pracownicy Biblioteki Pedagogicznej wraz z licealistami zorganizowali na Skawińskich Błoniach imprezę promującą czytelnictwo wśród najmłodszych uczniów Skawiny - przedszkolaków i uczniów klas I-III. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy i około 700 uczniów. Dzieci odpoczywając na kocach słuchały pięknych bajek, baśni i opowieści czytanych im przez starszych kolegów ze... Skawińska przerwa na czytanie - ciąg dalszy artykułu »
14 czerwca 2022

Nasza Drużyna wygrała Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Nasza Drużyna wygrała Ogólnopolskie Mistrzostwa... W ostatnie dwa weekendy, kiedy wszyscy uczniowie odpoczywali,  nasza Drużyna PCK, w składzie: kapitan - Patrycja Olejarz z 2C, Patrycja Nowak z 2C, Karolina Świerczyńska z 2C, Kamila Woźniczka z 2A i Maksymilian Kotula z 2A walczyła w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Dwa razy, wykazując sie dużą wiedzą teoretyczna z zakresu udzielania pierwszej pomocy ale przede wszystkim umiejętnościami praktycznymi w pozorowanych... Nasza Drużyna wygrała Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
3 czerwca 2022

Udział w wykładzie na wydziale Amerykanistyki UJ

Udział w wykładzie na wydziale Amerykanistyki UJ W bieżącym roku szkolnym Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UniwersytetuJagiellońskiego w ramach dalszej współpracy z naszym Liceum zorganizował spotkanie poświęcone tematyce amerykanistycznej. W dniu 30 maja uczniowie klas III C i III D uczestniczyli w wykładzie Dr Agnieszki Stasiewicz- Bieńkowskiej pod tytułem ‘Cool, Courageous, Dangerous- American Youth in the 1950s’, a także mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji... Udział w wykładzie na wydziale Amerykanistyki UJ - ciąg dalszy artykułu »
#erasmus
23 maja 2022

Erasmus Francja

Erasmus Francja Francja była ostatnim etapem projektu Erasmus+. Jak zwykle wyjazd trwał tydzień, a rozpoczęliśmy go nietypowo, bo 1 maja. Podróż zajęła nam sporo czasu, ponieważ nasza szkoła partnerska znajduje się w  Sillé-le-Guillaume, które oddalone jest od Paryża o ponad 200 kilometrów. Taka trasa dała nam jednak okazję wypróbowania jazdy paryskim metrem i francuskim szybkim... Erasmus Francja - ciąg dalszy artykułu »
20 maja 2022

Ogłoszenie sprzedaży pianin Wgląd do ekspertyz pianin w sekretariacie LO Oferty prosimy dostarczyć do sekretariatu LO do 15 czerwca 2022r

​Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie informuje o możliwości zakupu dwóch pianin według ekspertyzy, cena minimalna 100zł/szt. Oferty zakupu należy składać w sekretariacie liceum w zaklejonej kopercie z podpisem pianino do dnia 15.06.2022r. do godziny 14.00. W środku należy podąć dane kontaktowe oraz cenę. Najwyższa oferta wygrywa. Oferty nie spełniające warunków formalnych nie będą brane pod... Ogłoszenie sprzedaży pianin Wgląd do ekspertyz pianin w sekretariacie LO Oferty prosimy dostarczyć do sekretariatu LO do 15 czerwca 2022r - ciąg dalszy artykułu »
19 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 20 maja - język angielski egzamin ustny

20 maja o godzinie 9.00 zdajemy język angielski egzamin ustny w sali 18Osoby które zadeklarowały chęć zdawania egzaminu ustnego z języka angielskiego wchodzą wejściem przez przewiązkę do szkoły. Listy osób zdających będą wywieszone na drzwiach sali egzaminacyjnej - sala 18.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu, posiadaniu dowodu tożsamości.​W szatni (bibliotece) pozostawicie swoje rzeczy. Powodzenia! Do zobaczenia!
18 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 19 maja - fizyka poziom rozszerzony

​19 maja o godzinie 9.00 zdajemy fizykę na poziomie rozszerzonym w sali 18Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatniach pozostawicie odzież wierzchnią... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 19 maja - fizyka poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
17 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 18 maja - geografia poziom rozszerzony

18 maja o godzinie 9.00 zdajemy geografię na poziomie rozszerzonym w sali 14, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 15 Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 18 maja - geografia poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
16 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 17 maja - historia poziom rozszerzony

​17 maja o godzinie 9.00 zdajemy historię na poziomie rozszerzonym w sali 14, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 15 Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 17 maja - historia poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
14 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 16 maja - chemia poziom rozszerzony

​16 maja o godzinie 9.00 zdajemy chemię na poziomie rozszerzonym w sali 14, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 15 Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 16 maja - chemia poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
12 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 13 maja - Wiedza o Społeczeństwie poziom rozszerzony

13 maja o godzinie 9.00 zdajemy Wiedzę o Społeczeństwie na poziomie rozszerzonym w sali 14, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 15 Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 13 maja - Wiedza o Społeczeństwie poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
11 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 12 maja - biologia poziom rozszerzony

12 maja o godzinie 9.00 zdajemy biologię na poziomie rozszerzonym w sali 14, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 15 i 16Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 12 maja - biologia poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
10 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 11 maja - matematyka poziom rozszerzony

​11 maja o godzinie 9.00 zdajemy matematykę na poziomie rozszerzonym w sali 14, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 15. Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 11 maja - matematyka poziom rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »
9 maja 2022

Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 10maja - język polski rozszerzony

​10 maja o godzinie 9.00 zdajemy język polski na poziomie rozszerzonym w sali 14, zdający z wydłużonym czasem pracy w szkole, w sali nr 15. Zdający wchodzą wejściem głównym do szkoły, listy osób zdających w poszczególnych salach będą wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych. ​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i... Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w dniu 10maja - język polski rozszerzony - ciąg dalszy artykułu »