Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
13 września 2018

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW NA ZEBRANIE INFORMACYJNE 14 WRZEŚNIA O GODZINIE 1700
#archiwum
25 czerwca 2018

TALENT POWIATU 2018

19 czerwca b.r. w naszym Liceum odbyła się uroczysta gala Programu Stypendialnego Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu”. Jej głównymi bohaterami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego, którzy w minionym roku w różnych dziedzinach osiągnęli imponujące sukcesy lub wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w różnorodne projekty czy działania i zasłużyli na tytuł Talent Powiatu 2018 oraz stypendium... TALENT POWIATU 2018 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 czerwca 2018

ŚWIĘTO SZKOŁY

Święto Szkoły zostało zaplanowane jako szereg różnorodnych konkurencji. Pierwszą z nich było przygotowanie plakatów z elementem 3D. Plakaty klas pierwszych realizowały temat „Bezpieczne wakacje”, klas drugich mówiły o „Granicach wolności w sieci”. Prace te zawisły na szkolnych korytarzach. Kolejną pracą wykonywaną przed Świętem były papierowe i bibułowe kwiaty, które posłużyły później do dekoracji szkolnego... ŚWIĘTO SZKOŁY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 czerwca 2018

Festiwal Szekspirowski

W dniu 6.06.2018 po raz trzeci odbył się w naszej szkole Festiwal Szekspirowski. Udział w nim wzięli zaproszeni goście- gimnazjaliści z kilku szkół podstawowych, z SP 3 w Skawinie, SP 6 w Skawinie oraz Szkoły Podstawowej w Leńczach wraz z opiekunami, a także uczniowie klasy I d z naszego liceum. Na początku odbył się pokaz filmików, które wygrały w tym roku w eliminacjach wstępnych, potem obejrzeliśmy dwie prezentacje na temat życia i... Festiwal Szekspirowski - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 czerwca 2018

Inspektor Ochrony Danych

Dopełniając obowiązku informacyjnego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej –Curie w Skawinie  informuje, że w związku z realizacją celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych jest  Administratorem  zebranych danych osobowych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki; Dane będą przetwarzane w celu realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej... Inspektor Ochrony Danych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

XIV POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

W piątek 18 maja b.r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym i SP nr 2 w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Zawody zostały zorganizowane już po raz XIV przez liceum przy współudziale Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Powiat Krakowski, fundator wszystkich nagród.W mistrzostwach udział wzięło siedem zespołów tanecznych.  W kategorii... XIV POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

Awans szkolnej drużyny ratownictwa medycznego do etapu krajowego mistrzostw PCK.

Szkolna drużyna ratownictwa w składzie: Artur Gros (kapitan), Agnieszka Lis, Hubert Sasor, Weronika Sajduk, Monika Słonina zajęła I miejsce w etapie okręgowym (wojewódzkim) XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym samym będzie reprezentować województwo małopolskie i powiat krakowski oraz naszą szkołę podczas etapu krajowego, który odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie. Gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że... Awans szkolnej drużyny ratownictwa medycznego do etapu krajowego mistrzostw PCK. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 maja 2018

Oliwia Frankowska laureatką Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych.

Uczennica klasy Ic Oliwia Frankowska za pracę „Heron matematyk, wynalazca i nauczyciel” otrzymała nagrodę III stopnia podczas finału Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych w ramach 43 Małopolskiej Sesji Matematycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyróżnienie za swoją pracę odebrała podczas 26 kwietnia b.r. podczas sesji na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, którą zorganizowali: Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo... Oliwia Frankowska laureatką Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 maja 2018

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH.

27 kwietnia 2018 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkolnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentowali radni: pan Bogdan Bogdali, pan Łukasz Krupa, pan Stanisław Żak oraz pan Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu w... UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 kwietnia 2018

POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W parku miejskim w Skawinie (24.04.2018r.) odbyły się ,,Drużynowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego”. Wyniki zawodów: chłopcy w składzie – Piotr Kawaler, Konrad Balcer, Mateusz Bucki, Kacper Kudła – 1 miejsce (awans do finału wojewódzkiego). Dziewczęta w składzie Justyna Radziszowska, Natalia Ziaja, Julia Balon, Oliwia Bartyzel – 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
#archiwum
24 kwietnia 2018

Najlepsza drużyna ratownicza w powiecie krakowskim

Drużyna LO w Skawinie w składzie: Artur Gros (kapitan), Agnieszka Lis, Hubert Sasor, Monika Słonina i Weronika Sajduk zwyciężyła w etapie powiatowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
#archiwum
24 kwietnia 2018

Konkurs na najlepszą pracę matematyczną

Uczennica Oliwia Frankowska zakwalifikowała się do finału konkursu na najlepszą pracę matematyczną organizowanego pod patronatem UJ przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk działające przy Centrum Młodzieży im dr. Henryka Jordana. W najbliższy czwartek będzie- wraz z pozostałymi laureatami- prezentować publicznie prezentować swoją pracę w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Gratulujemy i życzymy... Konkurs na najlepszą pracę matematyczną - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 kwietnia 2018

XIV POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

ZAPRASZAMY SZKOŁY PODSTAWOWE ( klasy VII, klasy gimnazjalne) MiG SKAWINA  ORAZ SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE POWIATU KRAKOWSKIEGO DO WZIĘCIA UDZIAŁU W XIV POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH. ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ 18.05.2018R. W GODZ. 9.00-10.30 GWARANTUJEMY CIEKAWY PROGRAM ARTYSTYCZNY ORAZ DOBRĄ ZABAWĘ! ZAPRASZAMY:)) (regulamin i harmonogram mistrzostw na podstronie „taniec nowoczesny”)
#archiwum
14 kwietnia 2018

FINAŁ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM CHŁOPCÓW

FINAŁ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM CHŁOPCÓW W dniu 28 marca 2018r. odbył się  ,,Finał Wojewódzki Tenisa Stołowego Chłopców” w Nowym Targu na którym skawińskie Liceum zajęło 5 miejsce wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Małopolsce. Nasze Liceum reprezentowali: Sebastian Adamus oraz Jan Bańdo, którzy tydzień wcześniej wywalczyli kwalifikację do turnieju na zawodach rejonowych. FINAŁ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 marca 2018

WIELKANOC

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" życzą Dyrekcja, pracownicy oraz społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie
#archiwum
23 marca 2018

Dzień otwarty w LO 2018

W piątek 16 marca w naszym Liceum odbył się dzień otwarty, podczas którego  została przedstawiona oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019. Uczniowie z okolicznych gimnazjów zostali powitani w hali gimnastycznej przez Dyrektora szkoły, nauczycieli oraz uczniów. W krótkich wystąpieniach przybliżyli oni historię i współczesność szkoły. Prezentację wzbogacił występ szkolnego zespołu tanecznego oraz koncert uczennic Oliwii... Dzień otwarty w LO 2018 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 marca 2018

Sesja naukowa z okazji święta Żołnierzy Niezłomnych

12 marca w auli naszej szkoły odbyła się sesja naukowa w której wzięli udział uczniowie naszej Szkoły oraz delegacja gimnazjów ze Skawiny i Radziszowa. Wykładowcami byli: - pan adiunkt Mateusz Gawlik, pracownik naukowy Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” który mówił o postaci patrona Muzeum - pan magister Mateusz Świercz, doktorant Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego który opisywał represje... Sesja naukowa z okazji święta Żołnierzy Niezłomnych - ciąg dalszy artykułu »