Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
14 kwietnia 2014

Warsztaty filmowe

W ubiegłym tygodniu 9 kwietnia w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” grupa 5 uczniów: Justyna Brańka 2b, Julia Ożóg 2b, Klaudia Grabińska 2b, Mateusz Torba 3a, Ola Szydłowska 1b uczestniczyli  w warsztatach filmowych. Uczyli się m.in.  jak profesjonalnie kadrować, montować filmik czy  ustawiać światło. Wszystko to po to, aby teraz mogli zrobić dobry filmik promocyjny o szkole. Jak wyglądały warsztaty ? – zobacz... Warsztaty filmowe - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 kwietnia 2014

„Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie

„Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie                 Rok temu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zaprosili mieszkańców Skawiny na Festyn Zdrowia. W tym roku grupa uczniów także zorganizowała Dzień Zdrowia, z nieco mniejszym rozmachem, ale nie zmienionym zainteresowaniem.                 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W nawiązaniu do tego święta, chęci promocji zdrowego... „Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 kwietnia 2014

"Podróż na Islandię".

Dnia 03.04.2014 r. nasi uczniowie gościli Pana Bartosza Pyziaka, człowieka o wielu zainteresowaniach, między innymi podróżowaniem po świecie. Dzięki niemu odbyliśmy podróż na Islandię. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy, na przykład jak słoneczna pogoda potrafi się zmienić na ogromną wichurę czy ulewę u ciągu kilkunastu minut, oraz że na tym kontynencie żyje więcej owiec niż ludzi. Miłym zjawiskiem, które można... "Podróż na Islandię". - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 kwietnia 2014

Duńczycy

W dniu 08.04.2014r. w Liceum gościła grupa uczniów z Danii. Odwiedzili naszą szkołę w ramach projektu naukowego, który realizują na terenie Krakowa i okolic. Zaprosiliśmy gości do auli na słodki poczęstunek i pogawędkę przy „kawie” na temat życia i edukacji młodych ludzi w Polsce. Od razu nawiązały się przyjacielskie relacje i w takiej atmosferze spotkanie przebiegało do końca. Przy okazji przedstawiliśmy prezentację o szkole oraz... Duńczycy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

V Pływackie Mistrzostwa Skawiny

Tradycyjnie już, dnia  5 kwietnia 2014 r. na Basenie Camena odbyły się Pływackie Mistrzostwa Skawiny. Organizatorem tej dużej imprezy sportowej był Klub Sportowy Optima Skawina i CKiS w Skawinie.  W V Pływackich Mistrzostwach Skawiny wzięło udział łącznie 442 pływaków z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz pływaków w kategorii OPEN i zawodników z klubów i szkółek pływackich. Celem... V Pływackie Mistrzostwa Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

Szkolenie w Urzędzie Skarbowym

We wtorek klasa 2b uczestniczyła w szkoleniu z zakresu składania zeznania podatkowego przez internet.  Osobami prowadzącymi  byli pracownicy Urzędu Skarbowego w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły każdego roku uczą się wypełniać zeznanie podatkowe w ramach podstaw przedsiębiorczości. Tym razem dowiedzieli się  jak rozliczyć PIT 37 w przypadku podatnika , który chce się rozliczyć z małżonkiem oraz  jakie są najczęściej... Szkolenie w Urzędzie Skarbowym - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

Sukces chemików z Liceum Ogólnokształcącego

Katarzyna Kozieł  z 2c została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. To duży sukces zważywszy, iż w zmaganiach tych rokrocznie uczestniczą najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych  Krakowa i całej Małopolski. GALERIA Po wielkich osiągnięciach sportowych uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie ponownie doskonale... Sukces chemików z Liceum Ogólnokształcącego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 kwietnia 2014

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt.   W czwartek 3 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS w Skawinie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt. W turnieju udział wzięli przedstawiciele z pięciu szkół.  Wśród dziewcząt najlepsza okazała się ekipa z LO w Skale, do której powędrowała... Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 kwietnia 2014

Pogadanka Geograficzna

12 marca uczniowie klasy 2B i 3B już po raz trzeci wzięli udział w Pogadance Geograficznej organizowanej przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem wykład dotyczył "Futbolowej wojny", a poprowadził go dr Piotr Trzepacz, który postarał się przedstawić nam piłkę nożną od strony geograficznej. Analizując napisy na budynkach, znakach i płotach stworzył on futbolową mapę Krakowa, na... Pogadanka Geograficzna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 kwietnia 2014

Turniej wiedzy o Europie

  Drużyna naszego Liceum zajęła drugie miejsce w Turnieju Wiedzy o Europie.         ,,Koszty i korzyści członkostwa Polski w  Unii Europejskiej- ocena po 10-ciu latach od akcesji’’ To tytuł eseju ,który napisała uczennica III klasy LO w Skawinie Paulina Adamik na ogólnopolski konkurs,, Europa- społeczeństwo- gospodarka- polityka- kultura’’ pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego, kwalifikując się do... Turniej wiedzy o Europie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 kwietnia 2014

Chłopska Szkoła Biznesu

19 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się II edycja „Chłopskiej Szkoły Biznesu” organizowana w ramach dorocznej szkolnej Giełdy Przedsiebiorczości. Uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum z Radziszowa oraz naszego Liceum rywalizowali między sobą przez niemal godzinę w dwuosobowych drużynach. Celem gry było zebranie przez zespół jak największego majątku w związku z organizowanymi wyprawami handlowymi po... Chłopska Szkoła Biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 marca 2014

Zbiórka odzieży

W dniach 01.04-03.04 w naszej szkole przeprowadzona zostanie zbiórka odzieży, obuwia oraz makulatury pt. "Akcja ZBIÓRKA". Wszystkie rzeczy będzie można przynosić w tych dniach do sali nr 19 na przerwach o godz: 10:30, 11:25 oraz 12:20. Akcja wspomoże działanie jednostek podstawowych PKPS podległych Małopolskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Krakowie opiekujących się i wspomagających rodziny i osoby... Zbiórka odzieży - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 marca 2014

Wiosenny przegląd filmowy.

W dniu 21.03.2014 Szkolna rada Uczniowska zorganizowała "Wiosenny przegląd filmowy". Każda klasa maiła za zadanie przygotować krótki filmik o wiośnie. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa 1a, a drugich  klasa 2d. Wkrótce można będzie obejrzeć nagrodzone filmy.  
#archiwum
24 marca 2014

Dzień Otwarty LO w Skawinie

Dzień Otwarty  LO w Skawinie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie otworzyło swoje podwoje dla uczniów klas trzecich  gimnazjów.  W dniu 13 marca uczniowie z Gimnazjów Nr 1 i 2 w Skawinie oraz z Gimnazjum w Radziszowie i Ryczowie gościli w naszej szkole. Frekwencja dopisała – zaproszeni gimnazjaliści z trudem mieścili się na widowni nowej hali sportowej. Uczniów i ich opiekunów przywitał dyrektor Adam Łukasik. W... Dzień Otwarty LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 marca 2014

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W NARCIARSTWIE DLA LO W SKAWINIE

7 marca w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Zjazdowym. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło około 150 chłopców i 100 dziewcząt – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentacja skawińskiego LO osiągnęła bardzo dobre wyniki w klasyfikacji indywidualnej w której srebrny medal wywalczyła uczennica klasy Ic Anna Nowak. Nasza narciarka przyznaje,... WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W NARCIARSTWIE DLA LO W SKAWINIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 marca 2014

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

                 26 lutego w hali sportowej w Krzeszowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Siatkówce Mężczyzn. Do rywalizacji turniejowej przystąpiło 8 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Drużyna męska LO w Skawinie zajęła ostatecznie 4 miejsce. Nasz zespół występował w składzie: Rak Krystian, Lizak Piotr, Sala Maciej, Olszewski Krystian, Banach Krzysztof, Gałuszka Bartosz,... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 marca 2014

Wielki sukces w brydżu sportowym

    Nasz uczeń Przemysław Picheta został Mistrzem Polski w brydżu sportowym. Mistrzostwo to zdobył w Turnieju Par Open 19-20 na Mistrzostwach Polski w Warszawie. Gratulujemy!  
#archiwum
7 marca 2014

„Inwestuj świadomie”

Kilkunastu naszych  uczniów z różnych klas  uczestniczyło w szkoleniu, przeprowadzonym przez ekspertów domu maklerskiego. Specjaliści giełdowi wyjaśniali czym kierować się inwestując na giełdzie, na różnych przykładach tłumaczyli podstawy analizy fundamentalnej i technicznej oraz przekonywali dlaczego emocje nie są dobrym doradcą w inwestowaniu. Zdobyta wiedza na tym spotkaniu być może pozwoli  w przyszłości naszym uczniom... „Inwestuj świadomie” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 marca 2014

POWIATOWY OBCOJĘZYCZNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY

W konkurencji piosenka rosyjska Klaudia Pitala  zajęła I miejsce wygrywając roczny kurs języka rosyjskiego i tablet. W konkurencji wiersz rosyjski Monika Matevosyan  zajęła II miejsce wygrywając ipada GRATULUJEMY! Zdjęcia