Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
21 maja 2015

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W dniu 13 maja 2015r. na terenie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Skawinie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, których organizatorem był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Grupa Ratownictwa zorganizowała 6 stacji, na których startujące zespoły wykazywały się praktyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz test składający się z pytań dotyczących wiedzy z... Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 maja 2015

ŚWIĘTO FLAGI

Dnia 30.04.2015 r. w naszym liceum Klub Europejski zorganizował happening z okazji Święta Flagi. Udział wzięli ; Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.
#archiwum
2 maja 2015

Chłopska Szkoła Biznesu

Dominik Łata i Paweł Osiecki z klasy IB zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Finale rozgrywek ekonomicznej gry symulacyjnej  „Chłopska Szkoła Biznesu”. Gratulujemy!
#archiwum
1 maja 2015

Wręczenie świadectw ukończenia szkoły

24 kwietnia 2015 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkolnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentował pan Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu w Krakowie, natomiast władze Skawiny pan Paweł Kolasa, burmistrz... Wręczenie świadectw ukończenia szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 kwietnia 2015

Sukces uczestników I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland”

Sukces uczestników I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland” J Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Maximilian Mikosch (IID) oraz Paulina Tondyra (IIB) i Kinga Sołtys (IIB) odnieśli sukces w drużynowych zmaganiach zajmując II miejsce w regionalnej I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland” Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru... Sukces uczestników I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 kwietnia 2015

XII MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

              17 kwietnia 2015 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych.  Z przyjemnością informujemy, że drużyna skawińskiego „ogólniaka” w składzie: Natalia Poskróbek I c, Małgorzata Surówka I b, Zuzanna Kowalczyk, Agnieszka Niewolska I b, Marzena Lelek I b, Aleksandra Wróblewska I b podbiła serca publiczności i jury... XII MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 kwietnia 2015

POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - SKAWINA 2015

W dniu 10.04.2015r. na „Starorzeczu” Skawinki odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. W biegu indywidualnym dziewczęta biegły na 1000 metrów, panowie na 1500. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła najwyższe miejsca na podium deklasując przeciwników z Piekar, ZSTE w Skawinie oraz Giebułtowa. Gratulacje!!!
#archiwum
1 kwietnia 2015

Wymiana polsko - niemiecka

W ramach współpracy pomiedzy powiatami krakowskim i monachijskim poraz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej  wymianie pomiedzy Liceum w Skawinie a Gimnazjum Kircheim w Monachium. Tym razem to nasza grupa poleciała z rewizytą do Bawarii. Podczas pobytu w Niemczech uczniowie polscy i niemieccy wspólnie spędzali czas miedzy innymi w Garmiich - Patenkirchen w Alpach, w fabryce i muzeum BMW oraz w Monachium. GALERIA FILM... Wymiana polsko - niemiecka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 marca 2015

XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

Dnia 25.III.2015 r w ZSTE w Skawinie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie. Nasi uczniowie drużynowo/Justyna Brańka, Wojciech Tylek, Natalia Krzystek/ zajęli III miejsce. Indywidualnie W. Tylek zajął III miejsce, J. Brańka V miejsce, a N. Krzystek IX miejsce.
#archiwum
24 marca 2015

WICEMISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ MĘŻCZYZN DLA LO W SKAWINIE

W CZWARTEK 19 MARCA ODBYŁY SIĘ W PIEKARACH PIERWSZE MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ MĘŻCZYZN. PO BARDZO EMOCJONUJĄCYCH MECZACH W KTÓRYCH NIE BRAKOWAŁO AKCJI NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE SPORTOWYM, NASZA REPREZENTACJA ZDOBYŁA DRUGIE MIEJSCE NA PODIUM. DODATKOWO NASZ ZAWODNIK KRYSTIAN RAK ZOSTAŁ ,,KRÓLEM” STRZELCÓW TURNIEJU ZDOBYWAJĄC W SUMIE 11 BRAMEK. DRUŻYNĘ SZCZYPIORNISTÓW NASZEGO LICEUM TWORZYLI: KRZYSZTOF KONDELA,... WICEMISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ MĘŻCZYZN DLA LO W SKAWINIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 marca 2015

X Giełda Przedsiębiorczości – Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu

X Giełda Przedsiębiorczości – Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu Właśnie zakończył się I etap Giełdy Przedsiębiorczości, organizowanej w naszej szkole już od 10 lat. W ramach Giełdy, już po raz trzeci, został zorganizowany turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu, w której uczestniczą gimnazjaliści.  Chłopska Szkoła Biznesu to gra, której celem jest zarobienie pieniędzy, organizując wyprawy po Europie. Uczniowie grają w... X Giełda Przedsiębiorczości – Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 marca 2015

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Nowoczesnych formanch tanecznych 2015

HARMONOGRAM IMPREZY 8:45-8:55 Odprawa trenerów, losowanie kolejności startowej. 9:00 Uroczyste rozpoczęcie- powitanie zebranych przez Dyrekcję szkoły, przedstawienie członków jury, zasad sędziowania i przepisów. 9:10-9:20 Występ wokalny oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennic liceum. 9:20-9:50 Prezentacja układów choreograficznych przez zespoły szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ( według... Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Nowoczesnych formanch tanecznych 2015 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 marca 2015

Konkurs Recytatorski

Dwoje uczniów naszej szkoły – Mateusz Moskała z klasy 2a oraz Klaudia Klimończyk z klasy 2c osiągnęli sukces, uczestnicząc w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.             Mateusz Moskała zajął drugie miejsce w przeglądzie powiatowym, a Klaudia Klimończyk uzyskała wyróżnienie. Uczniowie zaprezentowali recytatorskie interpretacje wybranych przez siebie utworów poetyckich i prozatorskich;... Konkurs Recytatorski - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 marca 2015

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W NARCIARSTWIE DLA LO W SKAWINIE

10 marca w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Zjazdowym. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło 170 zawodników – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentacja skawińskiego LO osiągnęła bardzo dobre wyniki w końcowej klasyfikacji w której srebrny medal wywalczyła nasza uczennica Anna Nowak. Nasza narciarka przyznaje, że było ciężko gdyż... WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W NARCIARSTWIE DLA LO W SKAWINIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 marca 2015

Dzień Otwarty w skawińskim „Ogólniaku”

W miniony piątek, 13 marca, jak zawsze o tej porze roku w szkolnej sali gimnastycznej odbyły się Dni Otwarte Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Skawinie. Do udziału w imprezie zaprosiliśmy uczniów klas trzecich okolicznych gimnazjów ze szczególnym uwzględnieniem gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 i 2 ze Skawiny oraz Gimnazjum w Radziszowie. Goście dopisali także z innych gimnazjów, zajmując wszystkie miejsca na... Dzień Otwarty w skawińskim „Ogólniaku” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 marca 2015

DZIEŃ OTWARTY LO

Gorąco zapraszamy gimnazjalistów na "dzień otwarty LO w Skawinie" w piątek, 13.03.2015 roku w godzinach: 9.30-11.30. Społeczność szkolna LO
#archiwum
25 lutego 2015

LO SKAWINA MISTRZEM POWIATU KRAKOWSKIEGO W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM

12 lutego 2015r. w Harbutowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Narciarstwie Zjazdowym. Do rywalizacji indywidualnej i drużynowej w konkurencji slalom gigant stanęły reprezentacje męskie i żeńskie szkół ponadgimnazjalnych z naszego Powiatu.  Reprezentacja skawińskiego LO osiągnęła bardzo dobre wyniki i jak co roku stanęła na wysokości zadania zajmując czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. LO SKAWINA MISTRZEM POWIATU KRAKOWSKIEGO W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 lutego 2015

Brązowy medal w Mistrzostwach Rejonu dla reprezentacji dziewcząt.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, w poniedziałek 9 lutego 2015r., odbyły się Zawody Rejonowe w koszykówce dziewcząt rozgrywane w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej. W rozgrywkach wzięli udział mistrzowie powiatu krakowskiego, bocheńskiego i wielickiego. Powiat krakowski reprezentowało nasze liceum, Bochnię - drużyna I LO w Bochni, powiat wielicki - Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce. Po zaciętej i krwawej walce(nasze... Brązowy medal w Mistrzostwach Rejonu dla reprezentacji dziewcząt. - ciąg dalszy artykułu »