Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
23 listopada 2009

Stypendia dla młodzieży

Fundacja "Dar Serca- Skawina uruchomiła projekt fundowania stypendiów dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Skawina. Kwalifacja do uzyskania stypendium w ZSO w Skawinie odbywać się będzie w dniach:23-27.11.2009. Regulamin przyznawania stypendium wraz z wzorem dokumentów znajduje się tutaj
#archiwum
16 listopada 2009

Powiatowy Konkurs literacki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W kategorii poezja: III miejsce otrzymała Katarzyna Skrzybalska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skawinie, II miejsce zajęła Agata Grodowska z ZSO, I miejsce uzyskała Barbara Cieślak z Zespołu Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Skawinie. W kategorii opowiadanie: III miejsce- Tomasz Wydra- Zespół Szkół Ogolnokształcących w Skawinie, II miejsce- Zuzanna Obrączka- ZSO, I miejsce- Maciej Kawałko- ZSO. W kategorii fotoreportaż: III... Powiatowy Konkurs literacki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 listopada 2009

Debata

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządu lokalnego. Debata została zorganizowana w przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada 2009 r. Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem objęli nauczyciele ZSO mgr Jacek Lelek oraz mgr Monika Piotrowska. Na pytania uczniów odpowiadali: zastępca burmistrza Stanisław Żak, starosta powiatu krakowskiego Józef Krzyworzeka,... Debata - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 listopada 2009

Bieg Niepodległości

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Cora zdobyła I miejsce w Biegu Niepodległości, który odbył się w Czernichowie dnia 10.11.2009r. W zawodach startowało 42 zawodników z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – dyrektor i nauczyciele
#archiwum
6 listopada 2009

Ważne wydarzenia w naszej szkole !

We wtorek, 10 listopada 2009 w naszej szkole odbędą się dwa, ważne wydarzenia. W godz. 9:00 - 10:00 uczniowie, jak co roku spotkają się z przedstawicielami samorządów lokalnych - powiatowego i gminnego. W godz 11:00-13:00 odbędzie się finał XI edycji Konkursu Literackiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
#archiwum
28 października 2009

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

OKIEM MŁODEGO REPORTERA Dnia 19 października 2009 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dziennikarskie zorganizowane w ramach IX edycji Powiatowego Konkursu Literackiego. Zajęcia prowadzili: dr Jolanta Niewińska- redaktor naczelna gazety dla młodzieży, wykładowca reportażu telewizyjnego, z listy niezależnych ekspertów dziennikarz w Radzie Programowej TV Kraków, mgr Roman Świątek- wieloletni sekretarz redakcji pism lokalnych,... WARSZTATY DZIENNIKARSKIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 października 2009

Polsko - niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 1.10.2009 – 8.10.2009 odbyło się XI spotkanie młodzieży w ramach polsko – niemieckiej wymiany ZSO w Skawinie oraz Albert – Einstein – Gymnasium w Sankt Augustin. Uczennice SZO z klasy 1c, 2a, 2b, 2e i 3e oraz goście z zaprzyjaźnionej szkoły (uczennice i uczniowie klasy maturalnej oraz uczennica klasy XI) pracowali razem nad projektem p.t. „Polacy i Niemcy – wczoraj, dziś i jutro”. W ramach wizyty uczniowie z partnerskiej szkoły... Polsko - niemiecka wymiana młodzieży - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 października 2009

Sport w LO

Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum w roku szkolnym 2008/09 uplasowało się na pierwszym miejscu w rankingu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Dziękujemy młodzieży, która reprezentowała szkołę w zawodach sportowych. Dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego
#archiwum
29 września 2009

Puchar dla drużyny ZSO w Skawinie

W dniu 26.09.2009 na hali widowiskowo-sportowej w Skawinie odbył się Pierwszy Skawiński Turniej Piłki Nożnej o Puchar Młodzieżowej Rady Miejskiej. W rywalizacji uczestniczyły drużyny skawińskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Mecze były niezwykle pasjonujące i obfitowały w ciekawe momenty gry. Zwycięską drużyną całego turnieju okazał się team z ZSO który pod wodzą Grzegorza... Puchar dla drużyny ZSO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 września 2009

Jesienne Biegi Przełajowe

W czwartek 24.09.2009r. w Skawinie odbyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe. Do rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych ZSO w Skawinie zgłosiło dwudziestoosobowa drużynę żeńską i męską. Biegi przeprowadzane były w formie rywalizacji sztafet na dystansach: 10x1000m kobiet i 10x1500m mężczyzn. Obydwie nasze drużyny awansowały do etapu wojewódzkiego zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Opiekunem naszych drużyn na... Jesienne Biegi Przełajowe - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 września 2009

Wakacyjne sukcesy

Podczas wakacji, nasza uczennica Justyna Żmuda z obecnej klasy 3b zdobyła Wicemistrzostwo Świata w Turnieju Par w Brydżu Sportowym oraz Wicemistrzostwo Świata w Turnieju Teamów w Brydżu Sportowym (14-24 sierpnia 2009;Turcja; Stambuł) Gratulujemy !
#archiwum
12 lipca 2009

Kolejny sukses absolwenta naszej szkoły

Marcin Starzak, absolwent naszej szkoły po niedawnym sukcesie podczas Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, gdzie zdobył brązowy medal w skoku w dal, zdobył w Belgradzie brązowy medal XXV Uniwersjady. Student krakowskiej AWF skoczył w dal 8,10 m. Gratulujemy!
#archiwum
10 czerwca 2009

17 – 18 czerwca „Święto Szkoły”

17 czerwca „Dzień Patrona Szkoły” Od godz. 8.30 bawimy się sportowo w parku (bieg sztafetowy, przeciąganie liny) O 10.30 rozpocznie się Sesja Naukowa w szkole, podczas której będziemy gościć naszego absolwenta Marcina Kuflowskiego – obecnie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Skawinie i być może jeszcze innego absolwenta Marcina Starzaka, brązowego medalistę halowych mistrzostw Europy w skoku w dal, studenta AWF-u. Także o... 17 – 18 czerwca „Święto Szkoły” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 czerwca 2009

Kiermasz podręczników używanych - odbędzie się 18 czerwca (przed Piknikiem) w godz. 9.30 – 10.15

PrzedmiotTytuł podręcznikaKto może sprzedać Kto może kupićj. polskiAnalizy literackie; zeszyty: „Lektury licealisty”; podręcznik do j. polskiego kl.III wyd. OperonKlasy III (byłe)Obecne klasy IIp.p.Czas na przedsiębiorczośćKl. 3b, 3e1a, 2c, 2e (obecne)biologiaBiologia 1,2,3 rozszerzonyKl 3ckl. 2c (obecna)historiaHistoria z pegazem kl. IIIKl. IIIKl.IIWOKCzłowiek twórca kultury2a, 1d, 1e1a, 2bGeografiaGeografia fizyczna -... Kiermasz podręczników używanych - odbędzie się 18 czerwca (przed Piknikiem) w godz. 9.30 – 10.15 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 czerwca 2009

Wykład w ZSO

Dnia 19. maja w szkolnej auli odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Ośrodka Myśli Politycznej. Tym razem uczniowie z klas 2a, 2d i 2e uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pana Arkadego Rzegockiego. Tematem przewodnim spotkania była I Rzeczpospolita. Podczas wykładu m.in. poruszona została kwestia demokracji szlacheckiej. Wykładowca próbował zachęcić uczniów do dyskusji na temat zalet i wad takiego... Wykład w ZSO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 czerwca 2009

Projekt „Młodzi głosują”

Członkowie Klubu Europejskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie w ramach powiatowego grantu edukacyjnego „Europa To my, razem od 2004” przystąpili do projektu „Młodzi głosują”, realizowanego we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Europejskiej w Warszawie. Projekt zakładał zapoznanie społeczności uczniowskiej z działalnością i zadaniami Parlamentu Europejskiego, a poprzez... Projekt „Młodzi głosują” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2009

VI Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych 30.04.2009

Nasze liceum już po raz szósty zorganizowało w/w zawody, nad którymi patronat objęli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i TVP Kraków. Impreza odbyła się 30 kwietnia 2009r. o godz. 9.00 w hali sportowej CKiS w Skawinie. W jury zasiedli profesjonaliści: Monika Fliszewska-instruktorka tańca współczesnego, założycielka Teatru Tańca „IKA, Jacek Guzowski- zawodowy tancerz i instruktor towarzyskiego tańca sportowego, Przemek... VI Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych 30.04.2009 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2009

POŻEGNANIE

W dniu 30 kwietnia br zmarł śp. Edward Paluchniak, w latach 1973 – 75 wicedyrektor, a następnie, do 1979 roku dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im M. Skłodowskiej – Curie w Skawinie. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących łączy się w smutku z Rodziną Zmarłego. Cześć Jego pamięci !
#archiwum
3 maja 2009

WARSZTATY EDUKACYJNE

30.04.09 klasy drugie naszego liceum wzięły udział w trzygodzinnych warsztatach edukacyjnych „Ty masz wybór!”. Przeprowadzone one zostały przez cztery polsko-niemieckie grupy projektowe w języku polskim. Niemieccy jak i polscy trenerzy starali się przybliżyć młodzieży informacje na temat zbliżających się wyborów oraz uwrażliwić na ich znaczenie oraz partycypacje w społeczeństwie demokratycznym. Celem warsztatów była... WARSZTATY EDUKACYJNE - ciąg dalszy artykułu »