Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
20 grudnia 2012

Wycieczka do laboratorium biotechnologicznego.

18 grudnia uczniowie klas biologiczno – chemicznych wyjechali w ramach współpracy z Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego na wykład i zajęcia praktyczne do stacji badawczej UR na Bielanach. Na wstępie wszyscy wysłuchali wykładu dr hab. E. Molik „Melatonina – wyznacznik rytmów biologicznych u zwierząt”. Kolejnym punktem programu było zaprzyjaźnienie się ze stadem owiec ze stacji doświadczalnej. Ostatnia... Wycieczka do laboratorium biotechnologicznego. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 grudnia 2012

Zabawa Mikołąjkowa

Zaczęliśmy od zawodów sportowych, uczniowie mieli sztafetowo przebiec tor przeszkód ułożony przez prof. Grzegorza Grucę. Jednym wychodziło to lepiej, innym gorzej, lecz najważniejszy cel – dobra zabawa został osiągnięty. Nie obyło się bez drobnych podstępów, ale Mikołaj przymknął na to oko. Wśród klas drugich pierwsze miejsce zajęła klasa 2E, wśród pierwszych klasa 1A, gratulujemy! Później przyszła pora na test z wiedzy o... Zabawa Mikołąjkowa - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 grudnia 2012

Mitsubishi Electric

Dnia 11 grudnia klasa 3A odwiedziła podkrakowski oddział firmy Mitsubishi Electric, który mieści się w Balicach. Pierwszym punktem spotkania była prezentacja, na której zostały objaśnione główne różnice oraz podobieństwa między innymi firmami spod szyldu Mitsubishi. Następnie, mogliśmy osobiście zobaczyć roboty przemysłowe, które są tworzone przez firmę – od zwykłych maszyn przenoszących lekkie przedmioty, po ogromne... Mitsubishi Electric - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 grudnia 2012

Konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich

Dnia 5 grudnia w Krakowie odbył się subregionalny konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich "Euro na tablicy". Do finałowej 12 zakwalifikowała się Monika Boroń. Udział wzięli także: Tomasz Blak, Krzysztof Kaleta oraz Szymon Klimas. W konkursie wzięło udział 140 osób z województwa małopolskiego. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami. Gratulujemy!
#archiwum
10 grudnia 2012

Spotkanie z podróżnikiem - część II.

3 grudnia gościliśmy w naszej szkole Panią Aleksandrę Dzik, alpinistkę, skialpinistkę, zawodniczkę w rajdach przygodowych (Adventure Racing). Pani Aleksandra ma na swym koncie m.in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II. Jako pierwsza Polka zdobyła niebezpieczny Pik Pobiedy i stanęła na wszystkich siedmiotysięcznikach b. ZSRR, uzyskując tytuł Śnieżnej Pantery. Jako kobieta ukończyła najdłuższy dystans zawodów Elbrus Race. Spotkanie z podróżnikiem - część II. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2012

Wyjazd na AGH

W dniach 13.11 i 19.11 odbyły sie wyjazdy uczniów klasy 2b i 3b na wykłady w ramach współpracy LO w Skawinie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH. Tematem pierwszego spotania, prowadzonego przez Panią dr inż. Agnieszkę Gruszecką były globalne zagrożenia atmosfery. Uczniowie zapoznali się z problematyką związaną ze zjawiskiem efektu cieplarnianego, dziury ozonowej oraz częstego i niezwykle groźnego dla zdrowia... Wyjazd na AGH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2012

Spotkanie z podróżnikiem

12 listopada odbyło sie pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów i prelekcji podróżnicznych "Świat bliższy, niż myślisz". Zajęcia prowadzone były przez Pana Bartosza Piziaka, podróżnika, człona grupy slajdowiskowo-wyprawowej, Bezkres. Pokaz przybliżył nam jeden z muzułmańskich krajów północnej Afryki - Maroko, który jest przedsionkiem Czarnego Lądu. Królestwo Maroka to zarówno piękne plaże nad Oceanem Atlantyckim,... Spotkanie z podróżnikiem - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2012

„Z profilaktyką na TY!”

Dnia 28 i 30 listopada 2012 roku w ramach projektu "Z profilaktyką na TY!" w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczennic klas pierwszych i drugich. Zajęcia przeprowadzone zostały przez specjalnie przygotowany personel medyczny. Omówiono zagadnienia dotyczące: regularnych wizyt u ginekologa, przygotowania i przebiegu wizyty u ginekologa, profilaktyki i diagnostyki zmian nowotworowych, badania cytologicznego, wirusa HPV oraz raka... „Z profilaktyką na TY!” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 listopada 2012

Spotkanie profilaktyczne 2012r.

Profilaktyka W dniu 14 listopada br. uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym pt. :Egoiści” w wykonaniu Piotra Lubertowicza. Artysta od wielu lat związany jest z polską sceną bluesowo – rockową. Koncertował m.in. z zespołami „Dżem” czy „Chłopcy z Placu Broni”. Obecnie jest gitarzystą zespołu „Baciary”. Piotr Lubertowicz spotyka się na koncertach profilaktycznych z... Spotkanie profilaktyczne 2012r. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 listopada 2012

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

Właśnie zakończył się I etap projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”, który jest współfinansowany przez Powiat Krakowski oraz Narodowy Bank Polski. W ramach tego etapu uczniowie klas I i II uczestniczyli w szkoleniu „Bądź S.M.A.R.T., a nawet S.M.A.R.T.E.R. na temat umiejętności wyznaczania sobie celów i skutecznego ich realizowania oraz został przeprowadzony konkurs na multimedialny projekt „Kto to jest przedsiębiorca... Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 listopada 2012

FORUMIADA SIATKARSKA 2012

W sobotę, 17 listopada 2012 roku w Hali Sportowej przy LO i SP 2 w Skawinie, odbył się kolejny turniej w piłce siatkowej dziewcząt - FORUMIADA SIATKARSKA 2012, zorganizowany przez Stowarzyszenie FORUM Mieszkańców Miasta i Gminy – Skawina. Podobnie jak w poprzednim roku rywalizowały ze sobą zgłoszone drużyny w kategoriach wiekowych Gimnazjum i Liceum. W kategorii Liceum bez porażki i straty seta wygrały dziewczyny z MILENIUM. Drugie miejsce... FORUMIADA SIATKARSKA 2012 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 listopada 2012

V POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 12.11.2012r. na terenie ZSRCKU w Czernichowie odbył się V Powiatowy Bieg Niepodległości. Celem zawodów było uczczenie Święta Niepodległości oraz aktywizacja młodzieży do zajęć sportowych. W zawodach wzięło udział siedem szkół ponad gimnazjalnych powiatu krakowskiego. Uczniowie startowali indywidualnie na dystansie: dziewczęta-1200m, chłopcy-2000m. Z przyjemnością informujemy, że pomimo bardzo złych warunków... V POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 listopada 2012

Wizyta w Krakowskim Parku Technologicznym

Uczniowie klasy 3a oraz 2a zostali zaproszeni do Krakowskiego Parku Technologicznego w Krakowie w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości. Przedmiotem wizyty było seminarium na temat procesu tworzenia gier komputerowych na przykładzie Grimlands. Następnie odbyła się dyskusja panelowa „Nie tylko programista” dotycząca różnych innych stanowisk pracy przy tworzeniu gier komputerowych takich jak grafik, designer, PR-owiec wraz z marketingiem,... Wizyta w Krakowskim Parku Technologicznym - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2012

Święto Niepodległości w naszej szkole

W przeddzień Święta Niepodległości młodzież LO zgromadziła się w sali gimnastycznej na okolicznościowym apelu. Po przemówieniu dyrektora i krótkim szkicu historycznym, dokonano rozstrzygnięcia szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, w którym triumfowały: I b (za wykonanie piosenki "Serce w plecaku"), II c ("Wojenko, wojenko...") i III d ("Warszawo ma..."). Apel zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni: "Rota" i "Marsz I Brygady"... Święto Niepodległości w naszej szkole - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 października 2012

Euro na tablicy

Dnia 24.10.12 odbyło się spotkanie uczniów klas 3d i 2d z pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w sprawie Funduszy Europejskich. Uczniowie na zajęciach przygotowywali się do udziału w konkursie powiatowym w ramach projektu "Euro na tablicy".
#archiwum
18 października 2012

STUDNIÓWKA 2013

We wtorek, 30.10.2012, o godz. 16.00 w auli szkolnej odbędzie się zebranie poświęcone organizacji tegorocznego balu maturalnego (tzw. "studniówki"). Wszystkich rodziców zainteresowanych w/w kwestią serdecznie zapraszam do uczestnictwa w zebraniu. Adam Łukasik
#archiwum
17 października 2012

SPOTKANIE PROMOCYJNE NA TEMAT KIERUNKÓW MATEMATYCZNYCH, PRZYRODNICZYCH I TECHNICZNYCH

Uczniowie naszej szkoły z klas 2a i 3c 12 października 2012 roku w Centrum Informatyki uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym na temat kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych prowadzonych w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Spotkanie organizowane było pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas spotkania krótkie wystąpienie miał... SPOTKANIE PROMOCYJNE NA TEMAT KIERUNKÓW MATEMATYCZNYCH, PRZYRODNICZYCH I TECHNICZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 października 2012

XIII BIEG SZTAFETOWY O PUCHAR BURMISTRZA M i G SKAWINA

Z przyjemnością informujemy, że młodzież naszego liceum zdobyła I miejsce w XIII Biegu Sztafetowym o Puchar Burmistrza M i G Skawina, który odbył się w sobotę 13 października na Starorzeczu Skawinki. Reprezentacja szkoły w składzie: Królik Anita II e, Kędzierska Aleksandra I c, Kucharczyk Karolina I c, Leśniak Tomasz II b, Wyroba Piotr III c, Szwarc Wacław III d w pięknym stylu pokonała dwie szkoły ponadgimnazjalne naszego miasta: ZSTE i... XIII BIEG SZTAFETOWY O PUCHAR BURMISTRZA M i G SKAWINA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 października 2012

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W czwartek 27 września w skawińskim parku obyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe. Do rywalizacji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przystąpiły 4 drużyny męskie i 3 żeńskie. Rywalizacja odbywała się w formie dziesięcioosobowych sztafet z poszczególnych szkół przy czym dystans dla kobiet wynosił 10 x 1000m, a dla mężczyzn 10 x 1500m. Jak co roku nasze sztafety stanęły na wysokości zadania zdobywając odpowiednio:... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 października 2012

Wymiana polsko - niemiecka, czyli jak LO bawi się międzynarodowo…

Była niedziela, 16 września, gdy w dość dobrych nastrojach, lecz lekko zmęczeni stanęliśmy na parkingu. Biorąc pod uwagę późną porę, czuliśmy się usprawiedliwieni. Godzina 20:00, księżyc wędrujący po niebie i światło parkingowych latarni rzucały cień na ponad 13 wypchanych walizek. Rodzice spoglądali bacznie, oddając swą młodzież pod opiekę dwóch nauczycielek: pani Anny Biernat oraz pani Małgorzaty Morawy. Następnie... Wymiana polsko - niemiecka, czyli jak LO bawi się międzynarodowo… - ciąg dalszy artykułu »