Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

WICEMISTRZ MAŁOPOLSKI W PŁYWANIU - LICEALIADA 2012/2013

W Oświęcimiu odbył się finał wojewódzki Licealiada Młodzieży Szkolnej-2012/2013 w pływaniu drużynowym oraz indywidualnym dziewcząt i chłopców (11.04.2013r). Do zawodów zgłosiło się: 13 drużyn dziewcząt (130 uczennic) oraz 14 chłopców (140 uczniów) – finalistów, zwycięzców etapu powiatowego. Rywalizacja w tej kategorii wiekowej, czyli szkół średnich zawsze jest bardzo ciekawa. Tak było też na tegorocznych mistrzostwach. Nasi uczniowie w wyścigach stanęli przed nie lada wyzwaniem, gdyż przyszło im rywalizować z zawodnikami, tak mocnych ośrodków pływackich jak Oświęcim, Kraków, Myślenice czy Gorlice właściwie z elitą małopolskiego pływania. W konkurencjach indywidualnych na wyróżnienie zasługuje wynik naszego reprezentanta  Radosława Ślęzaka z klasy 3B, który osiągnął spektakularny wynik  ( 2 miejsce) oraz zyskał tytuł wicemistrza województwa małopolskiego w stylu motylkowym. Warto wspomnieć iż pokonał w finale 30 najlepszych zawodników  województwa. Dodatkowo: Mateusz Szostek z klasy 3A zajął 7 miejsce w stylu grzbietowym, Karol Gruca z klasy 1A zajął 8 miejsce w stylu klasycznym, Piotr Oszczyk z klasy 2A – 17 miejsce (styl grzbietowy), a Michał Paciorek z klasy 1A – 23 w kraulu. Dziewczęta: Magda Sroka z klasy 3E - 13 miejsce (styl grzbietowy), Magdalena Skrzyńska z klasy 2C  - 13 miejsce (styl klasyczny), Katarzyna Groblicka z klasy 2A - 19 miejsce (styl dowolny), Michalina Groblicka z klasy 2C - 23 miejsce (styl dowolny). Nasze sztafety zajęły odpowiednio 10 i 8 miejsce.