Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
26 lutego 2019

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 21 lutego  w Krzeszowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej. Dziewczęta rozegrały 3 mecze grając w systemie "każdy z każdym". Swoją piękną grą wywalczyły III miejsce deklasując zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. Skład reprezentacji szkoły: Natalia Ziaja 2C, Klaudia Blak 2C, Weronika Liszka 2A, Martyna Płonka 2D, Agnieszka Lis 3A, Daria Urban 1AC, Wiktoria Wadowska 1AC, Natalia Banaś 1B,... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 lutego 2019

POWIATOWA LICEALIADA MŁODZIEŻY W PŁYWANIU

W dniu 13 lutego dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w Pływaniu, która została zorganizowana na pływalni "Camena" w Skawinie. Z przyjemnością informujemy, że sztafeta dziewcząt w składzie: Weronika Rzeszótko 3A, Eliza Grotowska 3B, Julia Sopata 3B,Jagoda Mincberger 2B, Alicja Kryda 1D, Marecka Julia 1D zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej 6x50 metrów. W klasyfikacji indywidualnej... POWIATOWA LICEALIADA MŁODZIEŻY W PŁYWANIU - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 lutego 2019

Chłopska Szkoła Biznesu

21 lutego  uczniowie szkół podstawowych,  z ostatnich klas gimnazjalnych i ósmych, rywalizowali między sobą w Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu. Celem gry ekonomicznej było osiągnięcie jak największych zysków z wypraw handlowych, wcześniej kupując potrzebne towary u producenta  i handlując z innymi uczestnikami gry. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali Emil i Filip z klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Radziszowie,... Chłopska Szkoła Biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 lutego 2019

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE RECZNEJ CHŁOPCÓW

W piątek 8 lutego odbyły się w Krzeszowicach ,,Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn”. Drużyna LO Skawina w składzie: Balcer Konrad, Bańdo Jan, Bierówka Norbert, Gałka Kamil, Gubała Krzysztof, Jezioro Joachim, Kawaler Piotr, Morawski Nikodem, Tatara Tomasz, Wcisło Hubert, Wróblewski Krzysztof  –  zdobyła II miejsce.  O końcowej klasyfikacji zadecydował bilans bramek przy równej liczbie zdobytych punktów... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE RECZNEJ CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 stycznia 2019

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW NA SPOTKANIE INFORMACYJNE Z WYCHOWAWCAMI NA GODZINĘ 1700 10 stycznia 2019(CZWARTEK)
#archiwum
21 grudnia 2018

BOŻE NARODZENIE

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija.
#archiwum
18 grudnia 2018

Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”

W dniu 14 grudnia 2018r. w hali sportowej skawińskiego Liceum odbył się Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”. Projekt był dofinansowany i pod patronatem Starosty Krakowskiego. W zawodach wzięło udział 7 reprezentacji męskich ze szkół średnich Powiatu Krakowskiego. Drużyny rywalizowały systemem gry ,,każdy z każdym”. W wyniku sportowej rywalizacji po raz kolejny drużyna męska LO Skawina zdobyła 1 miejsce. Skład zespołu: Bańdo Jan,... Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 grudnia 2018

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją"

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", przeznaczony dla uczniów ostatniej i przedostatniej klasy liceów ogólnokształcących i techników, ma na celu zapoznanie przyszłych kandydatów na studia wyższe z problematyką zarządzania informacją. Konkurs ma formę dwuetapową, a nagrodami dla laureatów są indeksy na studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunku zarządzanie informacją, prowadzone przez... Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją" - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 grudnia 2018

Turnieje E-Sportowe

Ruszamy z nowym projektem turniejów E-Sportowych w naszym liceum. Turnieje będą z różnych gier typu : "League of Legends", "Counter-Strike: Global Ofensive", przyjmujemy także propozycje uczniów. Mecze turniejowe będą odbywać się w systemie "każdy z każdym" ,albo "drabinkowym" (zależnym od ilości osób). Turnieje będą odbywać się w formacie 1vs1, 2vs2 i 5vs5
#archiwum
28 listopada 2018

Olimpiada Języka Niemieckiego

Gratulujemy uczestniczkom I etapu Olimpiady Języka Niemieckiego uzyskania wysokich wyników:  Gabrieli Osieckiej z 3B zajęcia I miejsca,  Justynie Sermet z 3D zajęcia 2 miejsca oraz Weronice Poślednik z 2C zajęcia 3 miejsca w zmaganiach szkolnych.
#archiwum
26 listopada 2018

OBÓZ ŻEGLARSKI W PUCKU

Zapraszamy do udziału w obozie żeglarskim w Pucku. Termin obozu  28.05 - 04.06.19. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje p. Bogusław Marzec  
#archiwum
16 listopada 2018

Liceum P. Scarron z Sille-le-Guillaume (Francja)- kolejny partner naszej szkoły.

Swój tygodniowy pobyt w Skawinie zakończyła w środę grupa młodzieży i nauczycieli z Liceum P. Scarrona w Sille-le-Guillaume we Francji. Francuscy licealiści pod opieką nauczycieli: Erica Lucasa, Denise Barstow i  Laetitii Vannier  goszczeni byli przez ich polskich rówieśników w ramach projektu Erasmus+ poświęconego polskiej Błękitnej Armii i jej twórcy, gen. Józefowi Hallerowi. Inicjatorem i liderem projektu była strona francuska,... Liceum P. Scarron z Sille-le-Guillaume (Francja)- kolejny partner naszej szkoły. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 listopada 2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie 3b, realizujący profil ekonomiczno-społeczny 13.11.2018r uczestniczyli w spotkaniu „Matura i co dalej”, podczas którego dowiedzieli się m.in. jakie są proponowane nowe kierunki studiów, wpisujące się w obecne trendy  na  rynku, jakie przewiduje się zmiany na najbliższe 10 lat oraz jak wykorzystać okres studiów do rozwijania umiejętności zarabiania pieniędzy.
#archiwum
16 listopada 2018

Przegląd pieśni patriotycznych

W dniu 14 listopada w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości w naszej Szkole odbył się przegląd pieśni patriotycznych. Wyjątkowo ciekawy był występ młodzieży  z Sille-le-Guillaume, francuskiej miejscowości w której urodzony w Jurczycach generał Józef Haller formował oddziały swojej Błekitnej Armii. Francuzi przyjechali do nas oraz do Jurczyc w ramach projektu mającego na celu uczczenie pamięci generała i jego... Przegląd pieśni patriotycznych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 listopada 2018

XI POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

09.11.2018r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszego Liceum reprezentowali szkołę w ,,XI Powiatowym Biegu Niepodległości” w Czernichowie. W klasyfikacji generalnej szkół nasza drużyna zajęła II miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej: kategoria mężczyzn - I miejsce Piotr Kawaler,II miejsce Konrad Balcer, VI miejsce Kacper Ptak. W kategorii kobiet – VI miejsce Alicja Kryda,IX miejsce Klaudia Blak i X... XI POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 listopada 2018

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW NA SPOTKANIE INFORMACYJNE Z WYCHOWAWCAMI NA GODZINĘ 1700 15 LISTOPADA 2018 (CZWARTEK)
#archiwum
30 października 2018

SPA 2018

Informacje i regulaminy tegorocznej edycji na podstronie "Skawińska Próbówka Artystyczna".