Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
8 stycznia 2018

Konkurs kolęd

22 grudnia odbył się "Konkurs Kolęd", organizowany rokrocznie w naszym Liceum. Przed pięcioosobową komisją wystąpiło 10 klas, prezentujących po dwie kolędy lub pastorałki. Nie brakowało również współczesnych hitów popkultury, coverowanych przez licealistów. Zwycięzcą okazała się klasa 1d, laureat tegorocznego "Przeglądu Pieśni Patriotycznej".
#archiwum
21 grudnia 2017

Konkurs Matematyczne Preteksty

W I etapie konkursu uczniowie rozwiązują zadania samodzielnie w domu, w II etapie na terenie szkoły. Po zarejestrowaniu przez opiekuna (rodzica)na stronie internetowej konkursu uczniowi zostanie przydzielony identyfikator. termin rejestracji upływa 12.01.2018 r. Przy rejestracji należy podać identyfikator szkoły: CSH455607T. Regulamin konkursu możesz przeczytać na stronie konkursowej. Tam też znajduje się formularz... Konkurs Matematyczne Preteksty - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 grudnia 2017

BOŻE NARODZENIE

Pełnych ciepła, spokoju i radości świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w 2018 roku życzy społeczność LO w Skawinie    
#archiwum
16 grudnia 2017

TURNIEJ FUTSAL ,,LICEUM SKAWINA CUP”

8 grudnia 2017r. na hali LO w Skawinie odbył się turniej futsal ,,Liceum Skawina CUP”, który otworzył Pan Arkadiusz Wrzoszczyk – członek Zarządu Powiatu i dyrektor Liceum Pan Adam Łukasik, a nagrody wręczał Pan Bogdan Bogdali - radny Powiatu. Organizatorem zawodów był UKS Polon Skawina działający przy tutejszym liceum. Do rywalizacji zaproszono reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Zakres przedsięwzięcia prócz zmagań... TURNIEJ FUTSAL ,,LICEUM SKAWINA CUP” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 grudnia 2017

Książka za książkę

W środę 6 grudnia 2017 roku w naszym Liceum odbyła się pierwsza edycja akcji „Książka za książkę”. Akcja polegała na wymianie książek już przeczytanych na inne . Książki oznaczone były w dwóch kategoriach : wydane do 2000 r. i od 2001r.  Dzięki tej akcji wszyscy mogliśmy odświeżyć nasze domowe biblioteczki zamieniając książki, które już znamy na te, które chcemy przeczytać. Impreza promująca czytelnictwo zorganizowana... Książka za książkę - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 grudnia 2017

Olimpiada Przedsiębiorczości

W tegorocznej Olimpiadzie Przedsiębiorczości w etapie szkolnym najwyższy wynik osiągnął Norbert Bierówka z klasy 1B. Gratulujemy i życzymy przejścia do II etapu
#archiwum
8 grudnia 2017

Konkurs wiedzy o Niemczech TURBOLANDESKUNDE

Wyniki I etapu: Justyna Sermet z klasy 2d, Weronika Kilarska z klasy 2d  oraz Oliwia Szczyrbak z klasy 3b zajęły zespołowo I miejsce w szkole w konkursie z języka niemieckiego na temat wiedzy o Niemczech "Turbolandeskunde" i tym samym zakwalifikowały się do eliminacji II etapu tego konkursu. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny dobry wynik.
#archiwum
27 listopada 2017

SPA 2017

W piątek 24 listopada w auli naszej szkoły odbył się finał siódmej już edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej – konkursu dla uzdolnionej młodzieży z terenu powiatu krakowskiego. Organizatorem SPA jest LO w Skawinie, zaś patronat nad konkursem sprawuje Starosta Krakowski, dlatego nagrody laureatom wręczali Dyrektor LO Adam Łukasik oraz Radni Powiatu Krakowskiego Janina Grela oraz  Krzysztof Gębala. W tym roku młodzi artyści mieli... SPA 2017 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 listopada 2017

X POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2017r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszego Liceum reprezentowali szkołę w ,,X Powiatowym Biegu Niepodległości” w Czernichowie. W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych nasza drużyna zajęła I miejsce. Dodatkowo odnotowaliśmy spektakularne sukcesy w klasyfikacji indywidualnej: kategoria mężczyzn - I miejsce Piotr Kawaler,       II miejsce Konrad Balcer, V miejsce Filip... X POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 listopada 2017

OBÓZ ŻEGLARSKI W PUCKU

Obóz planowany jest w dniach   12 - 19.06.2018. Zgłoszenia przyjmuje p. Bogusław Marzec. Do dnia 15.12.2017 należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł. Po tym terminie zapisy będą przyjmowane w miarę wolnych miejsc. PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM MIASTA I GMINY SKAWINA
#archiwum
13 listopada 2017

WYWIADÓWKA

Zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów na zebranie informacyjne, które odbedzie się 16.11.br (czwartek) o godzinie 1700
#archiwum
8 listopada 2017

Upoluj swoją książkę

Upoluj swoją książkę to  nowy projekt ( w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo – „Czytaj PL” ) zorganizowany z inicjatywy Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy e-bookowej Woblink.com, którego celem jest promocja czytelnictwa z wykorzystaniem nowych technologii, popularyzacja różnych form książki oraz kreowanie mody na czytanie. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji... Upoluj swoją książkę - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 listopada 2017

Międzynarodowe Targi Książki

„ Czytam i staję się wolny”- te słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi stały się hasłem przewodnim 21 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, na które 26 października  wybrali się uczniowie klas: 1c, 1d, 3b i 3c. Gościem honorowym tego  największego kulturalnego wydarzenia w Krakowie, została Francja, niezwykle ważny ośrodek kulturalny, w którym powstawała wybitna i popularna na całym świecie literatura. Wycieczka... Międzynarodowe Targi Książki - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 października 2017

CROSSMINTON STARS SKAWINA 2017

18 listopada 2017r. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie będzie organizatorem ICO CROSSMINTON STARS SKAWINA 2017 (250 POINTS). Turniej zaliczany jest do międzynarodowych rozgrywek w ramach cyklu ICO International Serie oraz cyklu Crossminton - STARS Poland 2017.
#archiwum
17 października 2017

Ślubowanie klas pierwszych LO

W piątek, 13 października, w auli szkolnej uczniowie klas pierwszych ślubowali ” Jako uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Skawinie ślubuję: Wypełniać rzetelnie wszelkie zobowiązania wynikające ze Statutu Szkoły, Pracować na miarę swoich możliwości, Przyczyniać się do rozwoju szkoły Ubogacać swoją postawą innych ludzi, Potwierdzać potrzebę współistnienia... Ślubowanie klas pierwszych LO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 października 2017

Ogłoszenie

Podajemy wykaz sprzętu komputerowego przeznaczonego do likwidacji. Osoby zainteresowane zakupem prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły tel.12 276-35-77     Wykaz sprzętu
#archiwum
9 października 2017

Spotkanie z Olgą Rudnicką

W sobotę, 30 września przedstawiciele klas: 1c, 2d i 3la: Weronika Sajduk, Piotr Kuc, Filip Możdżeń, Jagoda Dunal, Wiktor Mróz, Wiktoria Węgielewska  i Jakub Kula uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Olgą Rudnicką. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną odbyło się w skawińskim MultiCentrum. Pisarka opowiedziała o swoim życiu i przebiegu swojej pisarskiej kariery oraz odpowiedziała na szereg... Spotkanie z Olgą Rudnicką - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 września 2017

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ OLGĄ RUDNICKĄ

Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza  na spotkanie autorskie  ze znaną pisarką Olgą Rudnicką. Spotkanie odbędzie się w MultiCentrum ( ul. J. Popiełuszki 8 – I piętro)  w sobotę 30 września o godz. 16.00.  W swojej pracy nad książką pisarka wykorzystuje wiedzę o codziennym życiu. Opublikowała takie powieści jak: „ Lilith”, „ Cichy wielbiciel:, „ Fartowy pech”, „Diabli nadali”, „ Były sobie świnki... SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ OLGĄ RUDNICKĄ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 września 2017

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

Zachęcamy  wszystkich naszych  uczniów do uczestnictwa w Małopolskiej Nocy Naukowców – 29 września – piątek. Małopolska Noc Naukowców organizowana jest również w Skawinie!!! Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna, a imprezy przewidziane w tym dniu odbędą się w MultiCentrum w godzinach 17.15  – 22.00. Szczegółowy plan imprezy na stronie: http://nocnaukowcow.malopolska.pl/program/