Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
16 września 2014

WAKACJE W GRECJI - NEI PORI

W okresie wakacyjnym od 7 do 18 lipca bieżącego roku miałyśmy okazję uczestniczyć w  obozie młodzieżowym pod opieką pani profesor Katarzyny Ścibor. Wyjazd był zorganizowany przez biuro podróży Beskid-Tour. Tego roku była to Grecja, w której znajduje się piękne miasteczko Nei Pori, bo właśnie tam rozpakowałyśmy swoje bagaże. Był to dla nas czas nie tylko wypoczynku, ale również aktywnego spędzania czasu, świetnej zabawy i... WAKACJE W GRECJI - NEI PORI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 lipca 2014

60 lat LO w Skawinie

  10.00 Msza Święta w Kościele pw. ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie 12.00 Uroczysta Gala Jubileuszowa na sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej Nr 2 14.00 Słodki poczęstunek – Tort Jubileuszowy 15.00 Spotkania z wychowawcami w klasach 17.00 Spektakl teatralny na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego w wykonaniu teatru „MASKA” (absolwenci LO) 18.30 Pokaz laserów 19.00-24.00... 60 lat LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 lipca 2014

Gratulacje dla Maturzystów/Matura na 97%

Tegoroczny egzamin maturalny, podobnie jak w latach minionych, zakończył się sukcesem. Matematykę w skawińskim LO zdało 89,5% abiturientów, język angielski- 99%, natomiast język polski- 97,5%. Obowiązkowe ustne egzaminy z obydwu języków zdali wszsyscy tegoroczni abiturienci. Ponadto 11 z 13 uczniów, którym nie powiodło się w maju, będzie miało szansę zrehabilitować się na egzaminie poprawkowym w sierpniu. Trzymamy kciuki!
#archiwum
18 czerwca 2014

Święto Szkoły

We środę  zaczniemy od zawodów sportowych w parku. Liczymy na piękna pogodę i wspaniałe emocje. Po zawodach odbędzie się w szkole Sesja Naukowa. Obejrzymy  filmik o szkole w nawiązaniu do Patrona Szkoły Marii Skłodowskiej-Curie . Gościem honorowym w tym roku będzie p. Piotr Bysina, który ukończył naszą szkołę w  1992 ; jest absolwentem  Szkoły Policyjnej w Szczytnie, a od 2004 roku pracuje w Trybunale Sprawiedliwości ds. zbrodni... Święto Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 czerwca 2014

Ogólnopolski etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

   Po wygranej w okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK przyszedł czas na etap ogólnopolski, który tego roku odbył się w Łodzi w kompleksie rekreacyjnym Arturówek       w dniach 06-08 czerwca. Drużyna naszego liceum w składzie Michał Brandys IIIC– kapitan, Dominik Kudła IIIC w zastępstwie za Natalię Ożóg IIIC, Anna Nowak IC, Patrycja Bilska IB, Paulina Ożóg IC przygotowana przez panią mgr Zuzannę Zawadzińską... Ogólnopolski etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 czerwca 2014

Najnowsze wiadomości z Pucka

Dzisiaj tj. 16 czerwca 2014 roku na wodach Zatoki Puckiej zostały rozegrane I Skawińskie Regaty Żeglarskie w klasie Puck o puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Wystartowało 10 załóg. Po całodniowych zmaganiach i wieczornej dogrywce zwyciążyła załoga Katarzyna Mlicka - sternik, Joanna Marek, Dominik Krupnik. Drugie miejsce zajęła załoga Magdalena Marek - sternik (uczennica gimnazjum w... Najnowsze wiadomości z Pucka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 czerwca 2014

Pozdrowienia z obozu żeglarskiego

Uczestnicy obozu żeglarskiego w Pucku pozdrawiają nauczycieli, pracowników i ucznniów liceum. Po wczorajszym sztormowym dniu, w którm odbywały się pływania na jachcie klasy HTC s/y Sztorman, dziś wybraliśmy sie na całodniowa wycieczkę pięcioma jachtami do Kuźnicy. Przeszliśmy na drugą stronę półwyspu, nad otwarte morze i mimo silnego wiatru, odpoczywaliśmy na plaży. Wieczorem przy sprzyjającym choć silnym wietrze, wróciliśmy do... Pozdrowienia z obozu żeglarskiego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 czerwca 2014

Konkurs graficzny

Piotr Drzyżdżyk z klasy 1c wygrał otwarty konkurs graficzny na projekt logo ogłoszony przez p. Marka Koteckiego z "Kostkowego kanału" na YouTube i otrzymał nagrodę od firmy hipopotam.eu
#archiwum
4 czerwca 2014

Projekt „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”

W ubiegłym tygodniu w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” odbyły się 2 wycieczki studyjne. Jedna obejmowała wizytę na Lotnisku w Balicach,  druga miała miejsce w „Busnesslink” w Krakowie i dotyczyła Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. AIP umożliwiają prowadzenie firmy początkującym przedsiębiorcom, niekoniecznie studentom (jedną z takich firm jest: „Dom strachów” na Floriańskiej 6 w... Projekt „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 czerwca 2014

Informatyka dla młodych pasjonatów

Projekt Idein jest inicjatywą dwóch młodych ludzi: Dawida Rusnaka i Kamila Barana, absolwentów naszego liceum i pasjonatów informatyki. Pomysł i realizacja projektu stoi po ich stronie. Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie będzie natomiast  ich wspierała udostępniając pomieszczenia ze sprzętem. Głównym założeniem projektu jest wzajemna nauka umożliwiająca zdobycie i poszerzenie wiedzy oraz praca w kilkuosobowych grupach pod... Informatyka dla młodych pasjonatów - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 czerwca 2014

KOLOROWE BOISKA

Szkoła Podstawowa Nr 2 stara się o wygraną w konkursie „Kolorowe boiska”. Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie naszej kandydatury przez oddanie głosu na naszą szkołę. Jeżeli uda nam się wygrać to zgodnie z „dobrosąsiedzkim” zwyczajem obiekt ten będzie również do Waszej dyspozycji. Głosujcie na stronie: www.koloroweboiska.pl   do 22 czerwca  - codziennie!!!!!!
#archiwum
27 maja 2014

Happening wyborczy

Tutaj możesz przeczytać i obejrzeć zdjęcia z wyborczego happeningu zorganizowanego przez uczniów naszego liceum.
#archiwum
27 maja 2014

Mistrzostwa Pierwszej pomocy

Uczniowie LO w Skawinie mistrzami województwa w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Przywracanie oddechu i krążenia, liczne krwotoki i urazy, wreszcie – stany zagrożenia życia. Z takimi wyzwaniami poradzić  musieli sobie uczestnicy odbywającego się 24 maja 2014 w krakowskiej Bonarce etapu okręgowego eliminacji do XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.             Tego dnia klienci krakowskiej Bonarki... Mistrzostwa Pierwszej pomocy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 maja 2014

Współpraca z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ

W tym roku szkolnym drugi raz nasi uczniowie mieli zajęcia zorganizowane przez pracowników naukowych UJ. Poprzednie zajęcia  odbywały się  w laboratoriach tym razem  uczniowie klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyli  w zajęciach terenowych przeprowadzonych przez panią dr Beatę Klimek. Zajęcia terenowe są bardzo istotnym  i  lubianym przez młodzież elementem edukacji biologicznej.  W trakcie zajęć uczniowie mogli... Współpraca z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 maja 2014

"650 km na 650-lecie” jubileuszu lokacji miasta Skawiny

W dniach 13-15 maja 2014 na skawińskim rynku odbyła się impreza  pod hasłem  "650 km na 650-lecie" z okazji jubileuszu lokacji miasta Skawiny. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w sztafecie w dniu 13 maja. Uczniowie zdeklarowali się biegać przez 30 minut. Na dobry początek, pierwsze okrążenie wszyscy przebiegli razem wraz z opiekunką grupy, panią profesor Katarzyną Ścibor. Kolejne okrążenia uczniowie pokonywali parami i zmieniali... "650 km na 650-lecie” jubileuszu lokacji miasta Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 maja 2014

WSPÓŁPRACA Z WYDZIAŁEM HODOWLI I BIOLOGII ZWIERZĄT UNIWERSYTETU ROLNICZEGO

W marcu kolejny raz gościliśmy w naszej szkole pracowników naukowych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, którzy w auli liceum wygłosili dwa wykłady na następujące tematy: 1.Czy kura może być kogutem? (Prof. Andrzej Sechman). 2.Zegar biologiczny (mgr Katarzyna Kirsz).   15 kwietnia  uczniowie klasy Ic pojechali do Stacji Doświadczalnej UR, która zajmuje się rozrodem zwierząt. Weterynarz, dr Witkowski, zapoznał nas z metodami... WSPÓŁPRACA Z WYDZIAŁEM HODOWLI I BIOLOGII ZWIERZĄT UNIWERSYTETU ROLNICZEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 maja 2014

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

                                           Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły zdobyła najwyższe lokaty w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w kwietniu w parku miejskim w Skawinie. W zawodach udział wzięli reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Wyniki reprezentantów LO w... Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 maja 2014

MISTRZOSTWA LICEUM W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

MISTRZOSTWA LICEUM W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ                                     W okresie marzec - kwiecień 2014 odbywały się mistrzostwa Liceum w piłce nożnej halowej. Rywalizacja międzyklasowa przebiegała początkowo o mistrzostwo w pionach klasowych, a następnie o mistrzostwo szkoły. W turnieju wzięło udział 9 drużyn. W klasach pierwszych zwyciężyła 1d, najlepszą wśród  drugich... MISTRZOSTWA LICEUM W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 maja 2014

Zakończenie roku klas III

25 kwietnia 2014 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkoplnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentowali: wicestarosta pani Urszula Stochel, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Krakowie dr Krzysztof Karczewski, radny Powiatu... Zakończenie roku klas III - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 maja 2014

Społeczna ekonomia biznesu

24 kwietnia uczniowie klasy 1b ( także kilku uczniów z kl. 1d, 1c, 1a)uczestniczyli w szkoleniu „Społeczna ekonomia biznesu”. W pierwszej części oglądali film o spółdzielniach socjalnych, działających w Małopolsce, W drugiej  odbyła się gra Chłopska Szkoła Biznesu (w wersji społecznej). Zwycięzcami zostali uczniowie klasy Ic: Ania Nowak i Maciej Bolsęga, a tuż za nimi Kamil Kucia i Piotr Sumera z 1d. Ania i Maciek będą reprezentować... Społeczna ekonomia biznesu - ciąg dalszy artykułu »