Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
2 czerwca 2011

POWTÓRNY EGZAMIN SPRAWNOŚCIOWY

Na podstawie pkt VI "Regulaminu rekrutacji do klasy sportowej w ZSO im Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie" dyrektor ZSO w Skawinie informuje o wyznaczeniu dodatkowego terminu przeprowadzenia egzaminu sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy sportowej w dniu 11 czerwca 2011r o godzinie 0900 w sali gimnastycznej ZSO w Skawinie.
#archiwum
30 maja 2011

II PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SKAWINY

II PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SKAWINY Dzień 21 maja (sobota) był dniem podsumowującym całoroczną pracę zajęć dodatkowych z pływania sekcji pływackiej ZSO. Wzięliśmy udział w II Pływackich Mistrzostwach Skawiny zorganizowanych przez Optimę Sport oraz CKiS w Skawinie w ramach obchodów Dni Skawiny. Zawody miały na celu sprawdzenie umiejętności pływackich, propagowanie pływania jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego... II PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SKAWINY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 maja 2011

XIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniach 20-21 maja bieżącego roku odbyły sie już XIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Mszanie Dolnej na etapie okregowym( wojewódzkim). Szkolne drużyny, które od wielu lat wygrywają etap powiatowy reprezentują nasza szkołę i powiat krakowski w województwie osiągając wysokie lokaty. I tym razem drużyna w składzie: Ada Prochownik kl. IIIc, Iwona Ropek kl. IIIc, Ania Sałapatek kl.IIIb, Ania Wieczorek kl. IIIc, Ewa Zawadzińska kl. IIIe (... XIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 maja 2011

" Lewitacja magnetyczna z wykorzystaniem nadprzewodnictwa".

Tegoroczne zajęcia prowadzone w szkole, na uczelni i w laboratoriach firm współpracujących z AGH skoncentrowane były na realizacji modułu informatyczno - elektronicznego. Wykładu wysłuchają oprócz zainteresowanych uczniów ZSO także goście z Gimnazjum Nr 1 i 2 w Skawinie, oraz z Gimnazjum w Radziszowie i w Mogilanach. Zespół Szkół Ogólnokształcących od lat prowadzi wielopłaszczyznową współpracę z krakowskimi uczelniami. Oprócz... " Lewitacja magnetyczna z wykorzystaniem nadprzewodnictwa". - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 maja 2011

Terminy egzaminów sprawnościowych do klasy sportowej

Spotkanie kandydatów do klasy sportowej z nauczycielami wychowania fizycznego - m.in. omówienie zasad rekrutacji, ustalenie zasad organizacji zajęć przygotowujących kandydatów do zaliczenia egzaminu sprawności fizycznej: 28 maja 2011 r. (godz. 09.00) – hala sportowa ZSO w Skawinie. Na przeprowadzenie testów sprawnościowych wyznacza się dzień 28 maja 2011r. godz. 10.00. W sytuacji awaryjnej wynikającej z przyczyn zaistniałych po stronie... Terminy egzaminów sprawnościowych do klasy sportowej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 maja 2011

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

29.IV w Skawinie na terenie parku odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zorganizowane przez PCK. Nasza szkolna drużyna w składzie: Ania Sałapatek, Iwona Ropek, Ada Prochownik, Ewa Zawadzińska, Bartosz Łata trzeci raz z rzędu zdobyła I miejsce w powiecie krakowskim i będzie nas reprezentować na mistrzostwach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia Zdjęcia
#archiwum
10 maja 2011

DUATHLON – SKAWINA 03.05.2011

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ważnym wydarzeniu sportowym Skawiny – DUATHLONIE (2x bieg i jazda na rowerze), które odbyło się dnia 03.05.2011 na ulicach naszego miasta oraz na trasie do Radziszowa. Uczestnicy mieli do pokonania trasę biegu – 1,7 km., jazdę na rowerze – 9 km oraz drugi bieg – 1 km. W kategorii dziewcząt wygrała Monika Klima z czasem 35 min.23sek, w kategorii chłopców trzecie miejsce... DUATHLON – SKAWINA 03.05.2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 maja 2011

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

Powodzenia na maturze W piątek, 29 kwietnia 2011 r. w szkolnej sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny klas III i pożegnaliśmy maturzystów. Tegorocznym prymusem szkoły jest Michał Gargula (śr. 5,25, wz.) który otrzymał stypendium Starosty Krakowskiego w formie nagrody rzeczowej. Nagrodę wręczyli : pani Urszula Stochel, wicestarosta powiatu krakowskiego oraz pan Adam Wójcik, członek Zarządu Powiatu w Krakowie. Z drugą lokatą... Zakończenie roku szkolnego klas trzecich - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 kwietnia 2011

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych,pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary,nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!
#archiwum
5 kwietnia 2011

VIII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych - 18.04.2011

Już po raz ósmy w nowej hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skawinie nasze liceum zorganizowało Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych, które poprowadzili nasi absolwenci Katarzyna Farbaniec i Kamil Cudejko;) Patronat nad zawodami objął Starosta Krakowski, fundator wszystkich nagród. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli TVP Kraków, lokalna Gazeta Skawińska oraz portal internetowy... VIII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych - 18.04.2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
31 marca 2011

Wielki sukces absolwentki naszej szkoły

Z przyjemnością informujemy, że absolwentka naszego liceum Justyna Żmuda zdobyła złoty medal mistrzostw polski par w brydżu sportowym. Jej partnerką była Danuta Kazmucha. Dodajmy, że w ubiegłym roku Justyna zdobyła mistrzostwo świata par w kategorii juniorów.   Gratulujemy Justyno!  
#archiwum
25 marca 2011

Debata Srodowiskowa "Moja Skawina"

Celem debaty było z jednej strony ukazanie młodzieży różnorodności i mnogości oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej miasta oraz promocji tej oferty. Zamiarem organizatorów debaty było w dłuższej perspektywie wzbudzenie ( szczególnie u młodzieży gimnazjalnej) refleksji nad sensownością wyboru środowisk ościennych ( w tym krakowskiego) jako miejsca realizacji osobistych aspiracji edukacyjnych i kulturalnych młodzieży. Debata Srodowiskowa "Moja Skawina" - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 marca 2011

Pierwszy dzień wiosny

W pierwszy dzień wiosny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie bawili się na hali sportowej. Odbył się także mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Ozdobą meczu były niewątpliwie panie profesorki, które wcieliły się w rolę cheerleaderek.  
#archiwum
21 marca 2011

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Uczniowie naszej szkoły Bartosz Łata i Rafał Sowa z klasy 3D zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Życzymy powodzenia w następnych etapach.
#archiwum
18 marca 2011

Budowa Hali Sportowej

            Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.     W imieniu naszego Liceum oraz jego uczniów wyrażam głęboką wdzięczność za ofiarowaną pomoc w postaci darowizny finansowej na zakup sprzętu siłowego do SALI FITNESS na hali sportowej.     Życzymy wielu sukcesów na polu... Budowa Hali Sportowej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 marca 2011

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH.

7 marca zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów klas trzecich gimnazjów skawińskich ( gimnazjum nr 1 i 2 ) oraz Gimnazjum w Radziszowie. Przybyła też indywidualnie młodzież z Brzeżnicy i innych okolicznych gimnazjów. Nowa Hala Sportowa była po brzegi wypełniona gośćmi. Dyrektor szkoły Adam Łukasik przywitał gimnazjalistów i przedstawił im ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny. Gimnazjaliści dowiedzieli się o współpracy szkoły z... DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 marca 2011

BRĄZ DLA ZSO – NARCIARSTWO ZJAZDOWE

10 marca w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Zjazdowym. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło około 200 chłopców i 100 dziewcząt – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentacja skawińskiego ZSO osiągnęła bardzo dobre wyniki w klasyfikacji indywidualnej w której brązowy medal wywalczył uczeń klasy III Dariusz Małysa. Nasz najlepszy narciarz... BRĄZ DLA ZSO – NARCIARSTWO ZJAZDOWE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 marca 2011

Mistrzostwa powiatu w narciarstwie zjazdowym

22.02.2011r. odbyły się w Spytkowicach Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Narciarstwie Zjazdowym. W rywalizacji indywidualnej i drużynowej wystartowało łącznie ok.70 zawodników i zawodniczek. Uczestnicy pokonywali dwukrotnie trasę slalomu giganta z wykorzystaniem elektronicznego pomiaru czasu. Opiekunowie i zaproszeni goście rywalizowali w kategorii OPEN o „Puchar Starosty Krakowskiego” . Rywalizacja sportowa przebiegała jak co... Mistrzostwa powiatu w narciarstwie zjazdowym - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 marca 2011

„O Indeks” WSTiE

24 lutego 2011 roku odbyły się szkolne eliminacje konkurs geograficznego „ O Indeks” Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klasy IIIB i IIID. Uczniowie zmagali się z bardzo trudnym testem dotyczącym turystyki regionalnej. Według regulaminu do II etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów największej liczbie zdobytych punktów: 1. Paweł Garbacz IIID 2. Gabriela Lenart... „O Indeks” WSTiE - ciąg dalszy artykułu »