Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
29 maja 2013

Współpraca z UJ

W czwartek, 23 maja  uczniowie klasy biologiczno-chemicznej  w ramach współpracy z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ odwiedzili Instytut Nauk o Środowisku przy ul.Gronostajowej 7. Uczniowie mieli okazję zwiedzić kilka pracowni i laboratoriów oraz zapoznać się z aktualnie prowadzonymi badaniami naukowymi. Pracownicy naukowi cierpliwie odpowiadali na  zadawane pytania i umożliwiali nam  kontakt z nowoczesnym sprzętem laboratoryjnym i... Współpraca z UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 maja 2013

Chłopska szkoła biznesu - dni otwarte

Podczas Dni Otwartych w maju odbył się turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu w ramach II etapu VIII Szkolnej Giełdy Przedsiębiorczości. Uczestnikami tego turnieju byli uczniowie z Gimnazjum nr 1, z Gimnazjum nr 2, z Gimnazjum w Radziszowie, a także 2 naszych licealistów. Jak handlowali ze sobą, jak mnożyli zyski mozna zobaczyć na zdjęciach. Zwyciezcami zostali ex aequo  zespół: Karolina Lelek i Julia Skorus (Gimnazjum nr 1) i zespół: Mateusz... Chłopska szkoła biznesu - dni otwarte - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 maja 2013

Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK

W Skale 13 maja 2013r. odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy po raz kolejny organizowane przez PCK. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Brandys IIC ( kapitan drużyny), Dominik Kudła kl IIC, Magdalena Skrzyńska IIC, Daniel Ożóg IID, Nataloa Ożóg IIC, Klaudia Ożóg IA, przygotowywani przez panią prof Zuzannę Zawadzińską. Nikomu nie dali szans i poraz kolejny wygrali etap powiatowy zapewniając sobie awans do etapu wojewódzkiego. Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 maja 2013

Konkurs fotograficzny „ Skawińska pocztówka”

Konkurs fotograficzny miał ukazać piękne, ciekawe miejsca Skawiny i okolic, które warto byłoby uwiecznić na pocztówkach. Jury w składzie p. Dyrektor Krystyna Krawczyk, p. Dorota Karwat oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego Filip Rapacz nagrodzili prace Ewy Sikorskiej (I c), Julii Ożóg ( Ib) oraz Weroniki Kowalczyk ( Ic). Dzieękujemy za tak liczny udział w konkursie.   GALERIA
#archiwum
17 maja 2013

Wizyta w urzędzie Miasta i Gminy Skawina

24 kwietnia uczniowie klasy II D udali się na skawiński rynek, aby zapoznać się działalnością Urzędu Miasta i Gminy. Wizytę zorganizował nasz absolwent - Asystent burmistrza ds. Organizacji Pozarządowych i Sportu - pan Tomasz Stawowy. Podczas spotkania pani mgr Grażyna Zebranowicz – Chmielek, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich opowiedziała nam o procedurach wydawania dowodów osobistych, danych statystycznych dotyczących gminy czy... Wizyta w urzędzie Miasta i Gminy Skawina - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 maja 2013

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły zdobyła najwyższe lokaty w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 29.04.2013 w parku miejskim w Skawinie. W zawodach udział wzięło pięć szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego: LO w Skawinie, ZSTE w Skawinie, LO w Krzeszowicach, ZSP w Krzeszowicach, ZSRCKU w Czernichowie. Uczniowie startowali... Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2013

„Chłopska Szkoła Biznesu”.

Nasi uczniowie: Ania Bębenek (2d) i Karol Gruca (1a) zostali finalistami międzyszkolnego turnieju „Chłopskiej Szkoły Biznesu”. Rozgrywki finałowe zostały przeprowadzone w 2 turach, w których brały udział dwuosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego.    Gratulujemy finalistom.
#archiwum
29 kwietnia 2013

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich.

Podczas uroczystości dyrektor  Adam Łukasik wręczył najlepszym uczniom klas trzecich nagrody i wyróżnienia. Prymusem szkoły została PAULINA BODZIOCH - tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów RP, oraz MONIKA BOROŃ - tegoroczna stypendystka Starosty Krakowskiego. Także bardzo wysoką średnią ocen ( ponad 5,0 ) uzyskały Aneta Baliga i Anna Wróbel - również stypendystki Starosty Krakowskiego, a także Agata Stanek, Agnieszka... Zakończenie roku szkolnego klas trzecich. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2013

Festyn Zdrowia z LO w Skawinie w sobotę 18 maja 2013!

SPRAWOZDANIE   Bezpłatne badanie składu ciała, wskaźnika BMI, porady dietetyka i specjalisty ds. odżywiania, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy to tylko nieliczne z atrakcji, które przygotowało Liceum Ogólnokształcące na tegoroczny Festyn Zdrowia. Podczas imprezy można było skorzystać nie tylko z bezpłatnych badań profilaktycznych ale również dobrze się bawić. Na uczestników imprezy czekały liczne gry i... Festyn Zdrowia z LO w Skawinie w sobotę 18 maja 2013! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2013

JUBILEUSZOWE X MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

          19 kwietnia w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Zawody te zostały zorganizowane już po raz dziesiąty przez naszą szkołę przy współudziale Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Patronat nad przedsięwzięciem  objęło Starostwo Powiatowe w Krakowie, fundator wszystkich nagród. Patronat medialny nad zawodami objęła... JUBILEUSZOWE X MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2013

Wykład pani Anny Kudeli o dziejach Skawiny

W piątek 19 kwietnia w klasie II D gościła pani Anna Kudela – wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszym liceum, dziś bardzo aktywna uczestniczka wielu form lokalnej społeczności m. in. zastępca przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Skawiny czy członek Rady Muzeum Regionalnego w Skawinie. Pani Anna  jako znawczyni historii Skawiny opowiedziała nam o najważniejszych wydarzeniach i postaciach miasta od czasów lokacji aż po okres... Wykład pani Anny Kudeli o dziejach Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2013

NASZE UCZENNICE W PWST!!!

Z radością informujemy, że nasze uczennice: Katarzyna Gąsiorowska kl. 2d i Katarzyna Koza kl.2d dostały się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategoriach: turniej recytatorski i turniej poezji śpiewanej. Klaudia Pitala z 1d otrzymała wyróżnienie w kategorii turniej poezji śpiewanej. Nominowane do etapu wojewódzkiego uczennice będą prezentowały swoje umiejętności w Państwowej Wyższej Szkole... NASZE UCZENNICE W PWST!!! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2013

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Daria Lelek  laureatką etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej We wtorek, 16 kwietnia, Daria Lelek, uczennica klasy I c, została laureatką etapu diecezjalnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który w tym roku przebiega pod hasłem "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła". Konkurs jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Obejmuje on Księgę Rodzaju (rozdz. 12 - 50) oraz... Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 kwietnia 2013

IV Pływackie Mistrzostwa Skawiny

W dniu 20 kwietnia 2013 r., amatorzy zmagań pływackich oraz wytrawni pływacy zrzeszeni w klubach i szkółkach pływackich wzięli udział w "IV Pływackich Mistrzostwach Skawiny” organizowanych co roku w pływalni "Camena". Organizatorem tej imprezy sportowej było CKiS w Skawinie wraz z Klubem Sportowym Optima. Zawody rozgrywano w dwóch blokach programowych.  W pierwszym bloku wystartowały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych,... IV Pływackie Mistrzostwa Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 kwietnia 2013

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

MISTRZOSTWA  SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ W okresie grudzień 2012 – marzec 2013 odbywały się mistrzostwa Liceum w piłce nożnej halowej. Rywalizacja międzyklasowa przebiegała początkowo o mistrzostwo w pionach klasowych, a następnie o mistrzostwo szkoły. W turnieju wzięło udział 10 drużyn. W klasach pierwszych zwyciężyła 1a, najlepszą wśród  drugich okazała się 2b, a mistrzem klas trzecich została 3a. Rywalizacja była... MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 kwietnia 2013

Wymiana młodzieżowa z Niemcami

Celem spotkania było podtrzymanie tradycji wymiany z zaprzyjaźnioną szkołą, ale również miało ono przyczynić się do poznania i integracji grupy polsko – niemieckiej w ramach działań podjętych podczas programu. Wspólne poznanie i działania w ramach prac nad projektem miały na celu zapobieganie uprzedzeniom, nietolerancji i ksenofobii wynikającym ze wspólnej przeszłości Uczniowie zapoznali się z żydowską historią i kulturą... Wymiana młodzieżowa z Niemcami - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 kwietnia 2013

WICEMISTRZ MAŁOPOLSKI W PŁYWANIU - LICEALIADA 2012/2013

W Oświęcimiu odbył się finał wojewódzki Licealiada Młodzieży Szkolnej-2012/2013 w pływaniu drużynowym oraz indywidualnym dziewcząt i chłopców (11.04.2013r). Do zawodów zgłosiło się: 13 drużyn dziewcząt (130 uczennic) oraz 14 chłopców (140 uczniów) – finalistów, zwycięzców etapu powiatowego. Rywalizacja w tej kategorii wiekowej, czyli szkół średnich zawsze jest bardzo ciekawa. Tak było też na tegorocznych... WICEMISTRZ MAŁOPOLSKI W PŁYWANIU - LICEALIADA 2012/2013 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 kwietnia 2013

Puchar MRM w Skawinie w piłce nożnej halowej zdobyty po raz czwarty!

Puchar MRM w Skawinie w piłce nożnej halowej zdobyty po raz czwarty ! Już po raz czwarty dziewięć drużyn reprezentujących skawińskie szkoły walczyły w sobotę 6 kwietnia o zwycięstwo i puchar Młodzieżowej Rady Miejskiej w turnieju piłki nożnej halowej. Rywalizacja była zacięta, na boisku królowały spore emocje, ale zawody przebiegły w atmosferze fair play. W swojej kategorii szkół, czwarty raz z rzędu triumfowała reprezentacja... Puchar MRM w Skawinie w piłce nożnej halowej zdobyty po raz czwarty! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 kwietnia 2013

Artykuł w Biuletynie MiG Skawina

  BIULETYN MiG SKAWINA nr 31 Tegoroczny luty to „złoty miesiąc” dla sportowców z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie w Skawinie. Złoty, bo obfitujący w liczne spektakularne sukcesy. 6 lutego męska reprezentacja LO w koszykówce wywalczyła II miejsce w mistrzostwach powiatu krakowskiego rozgrywanych  w Piekarach. Następnego dnia, czyli 7 lutego, żeńska reprezentacja skawińskiego LO w imponującym stylu... Artykuł w Biuletynie MiG Skawina - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 kwietnia 2013

Wicemistrzynie Małopolski w piłce koszykowej

Z przyjemnością  informujemy, że reprezentacja szkoły w składzie : Monika Klima 3e, Anna Moskal 3e, Anna Jamrozy 3d, Renata Brzezińska 2e, Zuzanna Jamrozy 2e, Aleksandra Kędzierska 1c, Klaudia Kowalówka 1c, Aleksandra Mrowiec 1c, Justyna Sikorska 1c zdobyła wicemistrzostwo w finale Wojewódzkiej  Licealiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt. Zawody odbyły się 26.03.2013r. w Nowym Sączu. Do rywalizacji zgłosiło się 6 zespołów  z... Wicemistrzynie Małopolski w piłce koszykowej - ciąg dalszy artykułu »