Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
15 października 2009

Polsko - niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 1.10.2009 – 8.10.2009 odbyło się XI spotkanie młodzieży w ramach polsko – niemieckiej wymiany ZSO w Skawinie oraz Albert – Einstein – Gymnasium w Sankt Augustin. Uczennice SZO z klasy 1c, 2a, 2b, 2e i 3e oraz goście z zaprzyjaźnionej szkoły (uczennice i uczniowie klasy maturalnej oraz uczennica klasy XI) pracowali razem nad projektem p.t. „Polacy i Niemcy – wczoraj, dziś i jutro”. W ramach wizyty uczniowie z partnerskiej szkoły... Polsko - niemiecka wymiana młodzieży - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 października 2009

Sport w LO

Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum w roku szkolnym 2008/09 uplasowało się na pierwszym miejscu w rankingu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Dziękujemy młodzieży, która reprezentowała szkołę w zawodach sportowych. Dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego
#archiwum
29 września 2009

Puchar dla drużyny ZSO w Skawinie

W dniu 26.09.2009 na hali widowiskowo-sportowej w Skawinie odbył się Pierwszy Skawiński Turniej Piłki Nożnej o Puchar Młodzieżowej Rady Miejskiej. W rywalizacji uczestniczyły drużyny skawińskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Mecze były niezwykle pasjonujące i obfitowały w ciekawe momenty gry. Zwycięską drużyną całego turnieju okazał się team z ZSO który pod wodzą Grzegorza... Puchar dla drużyny ZSO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 września 2009

Jesienne Biegi Przełajowe

W czwartek 24.09.2009r. w Skawinie odbyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe. Do rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych ZSO w Skawinie zgłosiło dwudziestoosobowa drużynę żeńską i męską. Biegi przeprowadzane były w formie rywalizacji sztafet na dystansach: 10x1000m kobiet i 10x1500m mężczyzn. Obydwie nasze drużyny awansowały do etapu wojewódzkiego zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Opiekunem naszych drużyn na... Jesienne Biegi Przełajowe - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 września 2009

Wakacyjne sukcesy

Podczas wakacji, nasza uczennica Justyna Żmuda z obecnej klasy 3b zdobyła Wicemistrzostwo Świata w Turnieju Par w Brydżu Sportowym oraz Wicemistrzostwo Świata w Turnieju Teamów w Brydżu Sportowym (14-24 sierpnia 2009;Turcja; Stambuł) Gratulujemy !
#archiwum
12 lipca 2009

Kolejny sukses absolwenta naszej szkoły

Marcin Starzak, absolwent naszej szkoły po niedawnym sukcesie podczas Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, gdzie zdobył brązowy medal w skoku w dal, zdobył w Belgradzie brązowy medal XXV Uniwersjady. Student krakowskiej AWF skoczył w dal 8,10 m. Gratulujemy!
#archiwum
10 czerwca 2009

17 – 18 czerwca „Święto Szkoły”

17 czerwca „Dzień Patrona Szkoły” Od godz. 8.30 bawimy się sportowo w parku (bieg sztafetowy, przeciąganie liny) O 10.30 rozpocznie się Sesja Naukowa w szkole, podczas której będziemy gościć naszego absolwenta Marcina Kuflowskiego – obecnie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Skawinie i być może jeszcze innego absolwenta Marcina Starzaka, brązowego medalistę halowych mistrzostw Europy w skoku w dal, studenta AWF-u. Także o... 17 – 18 czerwca „Święto Szkoły” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 czerwca 2009

Kiermasz podręczników używanych - odbędzie się 18 czerwca (przed Piknikiem) w godz. 9.30 – 10.15

PrzedmiotTytuł podręcznikaKto może sprzedać Kto może kupićj. polskiAnalizy literackie; zeszyty: „Lektury licealisty”; podręcznik do j. polskiego kl.III wyd. OperonKlasy III (byłe)Obecne klasy IIp.p.Czas na przedsiębiorczośćKl. 3b, 3e1a, 2c, 2e (obecne)biologiaBiologia 1,2,3 rozszerzonyKl 3ckl. 2c (obecna)historiaHistoria z pegazem kl. IIIKl. IIIKl.IIWOKCzłowiek twórca kultury2a, 1d, 1e1a, 2bGeografiaGeografia fizyczna -... Kiermasz podręczników używanych - odbędzie się 18 czerwca (przed Piknikiem) w godz. 9.30 – 10.15 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 czerwca 2009

Wykład w ZSO

Dnia 19. maja w szkolnej auli odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Ośrodka Myśli Politycznej. Tym razem uczniowie z klas 2a, 2d i 2e uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pana Arkadego Rzegockiego. Tematem przewodnim spotkania była I Rzeczpospolita. Podczas wykładu m.in. poruszona została kwestia demokracji szlacheckiej. Wykładowca próbował zachęcić uczniów do dyskusji na temat zalet i wad takiego... Wykład w ZSO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 czerwca 2009

Projekt „Młodzi głosują”

Członkowie Klubu Europejskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie w ramach powiatowego grantu edukacyjnego „Europa To my, razem od 2004” przystąpili do projektu „Młodzi głosują”, realizowanego we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Europejskiej w Warszawie. Projekt zakładał zapoznanie społeczności uczniowskiej z działalnością i zadaniami Parlamentu Europejskiego, a poprzez... Projekt „Młodzi głosują” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2009

VI Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych 30.04.2009

Nasze liceum już po raz szósty zorganizowało w/w zawody, nad którymi patronat objęli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i TVP Kraków. Impreza odbyła się 30 kwietnia 2009r. o godz. 9.00 w hali sportowej CKiS w Skawinie. W jury zasiedli profesjonaliści: Monika Fliszewska-instruktorka tańca współczesnego, założycielka Teatru Tańca „IKA, Jacek Guzowski- zawodowy tancerz i instruktor towarzyskiego tańca sportowego, Przemek... VI Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych 30.04.2009 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2009

POŻEGNANIE

W dniu 30 kwietnia br zmarł śp. Edward Paluchniak, w latach 1973 – 75 wicedyrektor, a następnie, do 1979 roku dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im M. Skłodowskiej – Curie w Skawinie. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących łączy się w smutku z Rodziną Zmarłego. Cześć Jego pamięci !
#archiwum
3 maja 2009

WARSZTATY EDUKACYJNE

30.04.09 klasy drugie naszego liceum wzięły udział w trzygodzinnych warsztatach edukacyjnych „Ty masz wybór!”. Przeprowadzone one zostały przez cztery polsko-niemieckie grupy projektowe w języku polskim. Niemieccy jak i polscy trenerzy starali się przybliżyć młodzieży informacje na temat zbliżających się wyborów oraz uwrażliwić na ich znaczenie oraz partycypacje w społeczeństwie demokratycznym. Celem warsztatów była... WARSZTATY EDUKACYJNE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 kwietnia 2009

WYMIANA MONACHIUM 2009

W dniach od 29.03.2009 do 04.04.2009 młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skawinie uczestniczyła w programie wymiany polsko – niemieckiej w ramach współpracy pomiędzy powiatem monachijskim i powiatem krakowskim. Grupa licząca 8 uczniów z klasy IIC i IB pod opieką p. Anny Biernat i p. Anety Zdunek udała się na pięć dni z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły w Kirchheim koło Monachium. Uczniowie wraz z opiekunami i kolegami z Niemiec... WYMIANA MONACHIUM 2009 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 kwietnia 2009

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO TRZECIOKLASISTÓW

Uroczystość zakończenia roku szkolnego trzecioklasistów odbyła się 24.04.2009 w auli. Nagrody ufundowane przez Starostę Krakowskiego i burmistrza M i G Skawina wręczali: pan Józef Krzyworzeka, starosta krakowski, pani Lidia Pycińska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie, pan Adam Wójcik, sekretarz Powiatu Krakowskiego oraz pan Paweł Kolasa, kierownik Wydz. Edukacji UM i G w Skawinie w imieniu burmistrza, a także pan... ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO TRZECIOKLASISTÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2009

DZIEŃ OTWARTY 28 KWIETNIA 2009-04-22

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów na Dzień Otwarty naszej szkoły 28 kwietnia 2009 roku.Program Dnia Otwartego: 0815 – 1015 spotykamy się na hali widowiskowo sportowej – uczestnicy spotkania oprócz wspólnej zabawy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Otrzymają również wszystkie materiały informacyjne. 1030 – 1130 oraz 1700 – 1900 goście dnia otwartego będą mieli możliwość zwiedzania... DZIEŃ OTWARTY 28 KWIETNIA 2009-04-22 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 kwietnia 2009

Turniej piłki halowej

W piątek 17 kwietnia 2009 r0ku ZSO wraz z CKiS w Skawinie przy wsparciu finansowym PSZS zorganizowały „IV turniej piłki halowej chłopców”. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu krakowskiego. Wyniki turnieju: I - ZSP Giebułtów II – ZSP Skała III – ZSP Czernichów IV – ZSTE Skawina V – VII – ZSO Skawina, ZKS Skawina, ZSP Krzeszowice Królem strzelców został Adrian Ignyś z ZSO Skawina
#archiwum
21 kwietnia 2009

Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego

Laureatami tegorocznego Szkolnego Konkursu Geograficznego w którym brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich zostali: Elżbieta Mądry z 1b, Marlena Tyrała z 2b oraz Wojciech Ciepły z 1b. Pierwszym etapem konkursu było sporządzenie pisemnej pracy opisującej podróże św. Pawła z Tarsu, a drugim test geograficzny. Wynikiem konkursu była suma uzyskanych punktów z testu oraz z pisemnej pracy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz... Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 kwietnia 2009

Konkurs na najlepsze rozwiązanie zadania biznesowego

Uczniowie IIIb: Ewa Waś, Bartłomiej Szwed, Maciej Zamysłowski zakwalifikowali się do etapu regionalnego konkursu na najlepsze rozwiązanie zadania biznesowego - case study. W konkursie, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie, w I etapie wzięło udział ponad 80 szkół ponadgimnazjalnych, natomiast do II etapu regionalnego zakwalifikowało się 10 zespołów, w tym zespół naszych uczniów. GRATULUJEMY!