Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
16 grudnia 2013

Debata „10 lat Skawiny z UE”

Uczniowie Gimnazjum nr 1 pod opieką p. Andrzeja Romka i uczniowie LO przygotowali prezentacje dotyczące początków Polski w Unii Europejskiej, rodzajów Funduszy Europejskich i ich wykorzystanie na terenie Miasta i Gminy Skawina. Przedstawili także „Polskie Twarze w Parlamencie Europejskim” oraz co zmieniło się w Skawinie w ciągu ostatnich 10 lat. Prezentacje przeplatały filmiki z okazji 10-letniej działalności Klubu Europejskiego. Debata „10 lat Skawiny z UE” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 grudnia 2013

Spotkanie promocyjne kierunków ścisłych na UJ

W zeszły piątek (29.11.2013r.) 60 osób z naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu promocyjnym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z wielką ciekawością wysłuchaliśmy wykładów na temat"Dlaczego topnienie lądolodu Grenlandii spowoduje... obniżenie poziomu morza?" wygłoszone przez dr hab. Mariusza Kędzierskiego, "Czy ja widzę co Ty widzisz, czy to samo co widzi kot?" mrg Moniki A. Koperskiej, "Europejska Akademia Gier" dr hab. Pawła... Spotkanie promocyjne kierunków ścisłych na UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2013

IV Olimpiada Pszczelarska

W piątek 29 listopada 2013 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie odbyła się IV Olimpiada Pszczelarska pod hasłem „Pszczoła to nie tylko miód”. Olimpiada została zorganizowana pod patronatem Starosty Krakowskiego, przez Stowarzyszenie Pszczelarzy w Krzeszowicach i Liceum Ogólnokształcące w Skawinie. W Olimpiadzie brali udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych... IV Olimpiada Pszczelarska - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 listopada 2013

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie wraz z Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie organizuje w dniu 12 grudnia b.r. spotkanie edukacyjne z udziałem sędzi Anny Marii Wesołowskiej poświęcone omówieniu problemowych zachowań młodzieży i konsekwencji prawnych wynikających z tychże zachowań. Inicjatywa ta adresowana jest do rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży, toteż organizatorzy proszą zainteresowane osoby o kontakt z Centrum... Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 listopada 2013

Wycieczka naukowo-turystyczna do Europarlamentu.

W dniach 18.11.2013r.-20.11.2013r. odbyła się kolejna, piąta już wycieczka naukowo-turystyczna do Brukseli do Europarlamentu. Udział w wyjeździe brali uczniowie z: Gimnazjum nr ;1Gimnazjum nr 2; ZSTE w Skawinie; LO w Skawinie. Na zaproszenie Biura Poselskiego p. Czesława Siekierskiego wyjazd zorganizowała p. Dorota Karwat, opiekun Klubu Europejskiego w LO w Skawinie. Uczniowie zwiedzili Europarlament w Brukseli a ponad to - nocowaliśmy w... Wycieczka naukowo-turystyczna do Europarlamentu. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 listopada 2013

Z profilaktyką na TY!

W ramach programu zrealizowane zostały zajęcia edukacyjne dla uczennic klas pierwszych i drugich. W klasach pierwszych, jak co roku, przeprowadzona została prelekcja odnosząca się do pierwszej wizyty u ginekologa i profilaktyki raka szyjki macicy, a w klasach drugich - dotycząca profilaktyki raka piersi i samobadanie piersi. Zajęcia omówione zostały przez specjalnie przygotowany do tego typy zajęć personel medyczny. Podczas spotkań... Z profilaktyką na TY! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 listopada 2013

VI POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W CZERNICHOWIE

Dnia 12 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach biegowych zorganizowanych przez ZSRCKU w Czernichowie. VI Powiatowy Bieg Niepodległości  miał na celu upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Naród Polski suwerenności. Zawodnicy startowali na dystansach: dziewczęta 1200 metrów, chłopcy 2000 metrów. Zawody dostarczyły wielu emocji i wrażeń, a uczniowie  zdobyli wysokie miejsca w klasyfikacji... VI POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W CZERNICHOWIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 listopada 2013

Powstało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie!

Powstało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie!  W roku 650 lecia lokacji naszego miasta okrągłą sześćdziesiątą rocznicę istnienia obchodzić będzie również Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Aby nadać rocznicowym obchodom godną oprawę, a nade wszystko- by wspierać misję edukacyjną Liceum oraz integrować wokół starej... Powstało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 listopada 2013

Przegląd pieśni patriotycznej

Przegląd Pieśni Patriotycznej w naszej Szkole. 08-11-2013                 W piątek 8 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w naszej Szkole odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej, którego współorganizatorami byli: Muzeum Regionalne oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.                   W poprzednich latach czciliśmy Święto Niepodległości we własnym,... Przegląd pieśni patriotycznej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 listopada 2013

Współpraca z krakowskimi uczelniami.

Pierwszy z wykładów, prowadzony przez doktoranta w/w Wydziału, Pana Pawła Bijatę dotyczył aktualnych problemów ochrony środowiska. Poza typowymi aspektami ściśle korelującymi z tematem, jak np. problem smogu czy zanieczyszczenia rzek, nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze strukturą studiów na Wydziale GGiOŚ oraz uzyskać opinię pracowników AGH na temat perspektyw znalezienia pracy po ukończeniu wybranych kierunków... Współpraca z krakowskimi uczelniami. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 listopada 2013

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Skawinie

Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie rozpoczęło właśnie w 60. rok swej działalności. Z tej okazji przygotowywane są obchody rocznicowe, kulminacja których - wielkie spotkanie absolwentów i przyjaciół Szkoły- przewidywana jest na połowę września 2014 roku. Już dziś natomiast rozpoczęte zostały prace nad powołaniem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Skawinie. Jako dyrektor LO pragnę... Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 października 2013

KONKURS na najciekawsze działania i formy promujące badania profilaktyczne.

Warunkiem udziału w konkursie jest opracowanie i wykonanie formy przekazu promocyjnego (np.: maskotki, plakatu, logo, hasła, fotoreportażu, prezentacji, spotu reklamowego itp.) zachęcającego kobiety do wykonywania regularnych badań profilaktycznych (cytologii, mammografii, USG piersi) i innych działań profilaktycznych. Praca konkursowa powinna być zapisana w formacie: jpg, doc, pdf, avi, pps, mp3, pptx i nagrana na płycie CD lub... KONKURS na najciekawsze działania i formy promujące badania profilaktyczne. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 października 2013

Wycieczka historyczna do Warszawy

W dniach 15 – 16 października 2013 roku miała miejsce szczególna wycieczka uczniów naszej szkoły do Warszawy. Szczególna w tym względzie, że odbyła się ona na zaproszenie Pani Kingi Hałacińskiej, wnuczki zasłużonego dla naszego miasta, pułkownika Andrzeja Hałacińskiego. W wycieczce wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły z klasy humanistycznej – 3D: Anna Bębenek, Katarzyna Gąsiorowska, Joanna Jędrzejczak, Szymon... Wycieczka historyczna do Warszawy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 października 2013

SKAWIŃSKA PRÓBÓWKA ARTYSTYCZNA

Mamy przyjemność ponownie zaprosić Państwa do udziału w przeglądzie przedsięwzięć artystycznych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Probówka jest „podstawowym narzędziem analizy jakościowej”, nasza – artystyczna probówka to także możliwość przyjrzenia się bliskim nam na co dzień twórcom i ich dziełom. Przegląd będzie w roku 2013 obejmował trzy dziedziny w formie konkursów:... SKAWIŃSKA PRÓBÓWKA ARTYSTYCZNA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 października 2013

60-lecie LO

Rok szkolny 2013/2014 jako sześćdziesiąty w historii Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie poprzedza uroczystości rocznicowe, w tym- wielkie spotkanie absolwentów i przyjaciół Szkoły- planowane we  wrześniu 2014 r. Aby sprostać organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia stosowne przygotowania trzeba rozpocząć już dzisiaj. Dyrektor LO zaprasza w związku z tym wszystkie osoby chcące wziąć udział w przygotowaniach rocznicowych... 60-lecie LO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 października 2013

Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie  zwyczajowo przypada uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu dokonała się tradycyjna zmiana pocztu sztandarowego. Ustępujących: Małgorzatę Bałę, Paulinę Wrzoszczyk i Tomasza Leśniaka zastąpili: Monika Chmielarczyk, Klaudia Klimończyk i Maciej Bolsęga. W chwilę później już... Święto Komisji Edukacji Narodowej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 października 2013

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 03.10.2013

Z przyjemnością informujemy, że dziewczęta naszej szkoły zdobyły I miejsce w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych, które odbyły się 03.10.2013 w parku miejskim w Skawinie. Drużyna męska wywalczyła III miejsce. Panowie rywalizowali na dystansie 10 x 1500m z drużynami    z Krzeszowic, Czernichowa i skawińskiego Technikum.  Dziewczęta pokonały w pięknym stylu drużynę z Krzeszowic (dystans 10 x 1000m) zbierając pochwały od... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 03.10.2013 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 października 2013

ANTYCZNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

  W dniu 18 września /środa/ 2013 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej pod nazwą: “Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego" zorganizowanej po raz pierwszy w Krzeszowicach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dyscyplinami odbywającymi się w starożytności, m.in. różnymi rodzajami biegów (Dromos – bieg na dystansie jednego stadionu, Diaulos – bieg na dystansie... ANTYCZNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 października 2013

Obóz żeglarski w pucku i pełnomorski rejs żeglarski.

  Zakończył się obóz żeglarski w Pucku. Opaleni i owiani wiatrem Zatoki Puckiej wróciliśmy do Skawiny. Postaramy się wkrótce opisać nasze wrażenia.     07 lipca 2013 w porcie Władysławowo zakończył się pierwszy pełnomorski rejs żeglarski zorganizowany przez UKS Polon działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie. W czasie 73 godzin żeglugi przebyliśmy 248 Mm, odwiedziliśmy porty Władysławowo, Łeba i... Obóz żeglarski w pucku i pełnomorski rejs żeglarski. - ciąg dalszy artykułu »