Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
20 czerwca 2011

Puck 2011

Po kilkunastogodzinnej jeździe pociągiem, dotarliśmy wreszcie do Pucka. Po zakwaterowaniu i obiedzie podjęliśmy pierwszą próbę na wodzie. Tym razem mieliśmy pływać na łodziach klasy Puck. Są to pięcioosobowe mieczowe jachty zbudowane specjalnie do żeglugi na wodach Zatoki Puckiej. Dość silny wiatr bardzo utrudniał żeglugę. Pierwsza łódź zdołała odejść od pomostu, druga zablokowana prze sąsiada i po drobnym błędzie sternika... Puck 2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2011

Rekrutacja do szkół dla dorosłych

Przypominamy, że w zakładce "REKRUTACJA" znajduje się Regulamin rekrutacji do szkół dla dorosłych: 2 - letniego Uzupełniającego LO na podbudowie ZSZ i 3 - letniego LO na podbudowie gimnazjum lub 8 - letniej szkoły podstawowej. Nauka w obydwu szkołach kończy się maturą i jest całkowicie bezpłatna. Ponadto można ubiegać się o comiesięczne dofinansowanie w wysokości 712 zł przez cały okres nauki w szkole. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat... Rekrutacja do szkół dla dorosłych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2011

Święto szkoły

Poniedziałek 20.06 0800 - przy wejściu do parku od strony ul. Żwirki i Wigury spotykają się uczniowie biorący udział w sztafecie. 0830 – przy wejściu do parku od strony ul. Żwirki i Wigury zbiórka pozostałych uczniów pod opieką wychowawców (klasa 2c – p. A. Biernat, klasa 1E p. M. Morawa). Po rozgrywkach sportowych wszyscy przechodzą do auli, gdzie odbędzie się sesja naukowa. Ok. godziny 1100 wszyscy przechodzą na salę gimnastyczną,... Święto szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 czerwca 2011

Skrócenie zajęć

W związku z zebraniem Rady Pedagogicznej (16.06) o godz. 15.00, zostają odwołane zajęcia na 8. godzinie lekcyjnej.
#archiwum
13 czerwca 2011

REZYGNACJA Z KLASY SPORTOWEJ

Informujemy, że w związku z brakiem wystarczającej liczby chętnych do klasy sportowej na rok szkolny 2011/12 rezygnujemy z rekrutacji do tej klasy i zapraszamy do klasy z rozszerzeniem j. angielski, biologia, geografia.
#archiwum
7 czerwca 2011

Spotkanie

W dniu 8.06 na 3. lekcji w auli, uczniowie klas: 2c, 2e, 1a i 1d będą uczestniczyć pod opieką nauczycieli w spotkaniu z dziećmi z Tanzanii. Organizatorem spotkania jest ksiądz Tomasz Bochnak.
#archiwum
7 czerwca 2011

Transplantacja

W roku szkolnym 2010/11 klasa 1c pod opieką Pani mgr. Julii Wątor wzięła udział w programie TRANSPLANTACJA TO ŻYCIE, w ramach którego podjęto wiele działań, a oto one: • w I semestrze klasy I i II w ramach lekcji WDŻ oglądały film dot. transplantacji pt." Transplantacja- drugie życie" zajęcia prowadzono w oparciu o film pt. " Podarowane zycie" wydawnictwa WAM. Uczniowie dyskutowali na temat idei transplantacji • Katecheci także zostali... Transplantacja - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 czerwca 2011

Szkolna giełda przedsiębiorczości

6 czerwca odbyła się w naszej szkole VI Giełda Przedsiębiorczości pod hasłem „Pomysł na biznes”. Jeszcze w marcu uczniowie klas II w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” wykonali filmiki, w których prezentowali swoje innowacyjne pomysły na otwarcie firmy, z których 10 najlepszych było przedmiotem konkursu w ramach tegorocznej giełdy. Filmiki zostały ocenione przez zaproszonych gości: p. Richarda Lucasa z firmy PMR,... Szkolna giełda przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 czerwca 2011

POWTÓRNY EGZAMIN SPRAWNOŚCIOWY

Na podstawie pkt VI "Regulaminu rekrutacji do klasy sportowej w ZSO im Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie" dyrektor ZSO w Skawinie informuje o wyznaczeniu dodatkowego terminu przeprowadzenia egzaminu sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy sportowej w dniu 11 czerwca 2011r o godzinie 0900 w sali gimnastycznej ZSO w Skawinie.
#archiwum
30 maja 2011

II PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SKAWINY

II PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SKAWINY Dzień 21 maja (sobota) był dniem podsumowującym całoroczną pracę zajęć dodatkowych z pływania sekcji pływackiej ZSO. Wzięliśmy udział w II Pływackich Mistrzostwach Skawiny zorganizowanych przez Optimę Sport oraz CKiS w Skawinie w ramach obchodów Dni Skawiny. Zawody miały na celu sprawdzenie umiejętności pływackich, propagowanie pływania jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego... II PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SKAWINY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 maja 2011

XIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniach 20-21 maja bieżącego roku odbyły sie już XIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Mszanie Dolnej na etapie okregowym( wojewódzkim). Szkolne drużyny, które od wielu lat wygrywają etap powiatowy reprezentują nasza szkołę i powiat krakowski w województwie osiągając wysokie lokaty. I tym razem drużyna w składzie: Ada Prochownik kl. IIIc, Iwona Ropek kl. IIIc, Ania Sałapatek kl.IIIb, Ania Wieczorek kl. IIIc, Ewa Zawadzińska kl. IIIe (... XIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 maja 2011

" Lewitacja magnetyczna z wykorzystaniem nadprzewodnictwa".

Tegoroczne zajęcia prowadzone w szkole, na uczelni i w laboratoriach firm współpracujących z AGH skoncentrowane były na realizacji modułu informatyczno - elektronicznego. Wykładu wysłuchają oprócz zainteresowanych uczniów ZSO także goście z Gimnazjum Nr 1 i 2 w Skawinie, oraz z Gimnazjum w Radziszowie i w Mogilanach. Zespół Szkół Ogólnokształcących od lat prowadzi wielopłaszczyznową współpracę z krakowskimi uczelniami. Oprócz... " Lewitacja magnetyczna z wykorzystaniem nadprzewodnictwa". - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 maja 2011

Terminy egzaminów sprawnościowych do klasy sportowej

Spotkanie kandydatów do klasy sportowej z nauczycielami wychowania fizycznego - m.in. omówienie zasad rekrutacji, ustalenie zasad organizacji zajęć przygotowujących kandydatów do zaliczenia egzaminu sprawności fizycznej: 28 maja 2011 r. (godz. 09.00) – hala sportowa ZSO w Skawinie. Na przeprowadzenie testów sprawnościowych wyznacza się dzień 28 maja 2011r. godz. 10.00. W sytuacji awaryjnej wynikającej z przyczyn zaistniałych po stronie... Terminy egzaminów sprawnościowych do klasy sportowej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 maja 2011

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

29.IV w Skawinie na terenie parku odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zorganizowane przez PCK. Nasza szkolna drużyna w składzie: Ania Sałapatek, Iwona Ropek, Ada Prochownik, Ewa Zawadzińska, Bartosz Łata trzeci raz z rzędu zdobyła I miejsce w powiecie krakowskim i będzie nas reprezentować na mistrzostwach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia Zdjęcia
#archiwum
10 maja 2011

DUATHLON – SKAWINA 03.05.2011

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ważnym wydarzeniu sportowym Skawiny – DUATHLONIE (2x bieg i jazda na rowerze), które odbyło się dnia 03.05.2011 na ulicach naszego miasta oraz na trasie do Radziszowa. Uczestnicy mieli do pokonania trasę biegu – 1,7 km., jazdę na rowerze – 9 km oraz drugi bieg – 1 km. W kategorii dziewcząt wygrała Monika Klima z czasem 35 min.23sek, w kategorii chłopców trzecie miejsce... DUATHLON – SKAWINA 03.05.2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 maja 2011

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

Powodzenia na maturze W piątek, 29 kwietnia 2011 r. w szkolnej sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny klas III i pożegnaliśmy maturzystów. Tegorocznym prymusem szkoły jest Michał Gargula (śr. 5,25, wz.) który otrzymał stypendium Starosty Krakowskiego w formie nagrody rzeczowej. Nagrodę wręczyli : pani Urszula Stochel, wicestarosta powiatu krakowskiego oraz pan Adam Wójcik, członek Zarządu Powiatu w Krakowie. Z drugą lokatą... Zakończenie roku szkolnego klas trzecich - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 kwietnia 2011

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych,pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary,nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!
#archiwum
5 kwietnia 2011

VIII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych - 18.04.2011

Już po raz ósmy w nowej hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skawinie nasze liceum zorganizowało Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych, które poprowadzili nasi absolwenci Katarzyna Farbaniec i Kamil Cudejko;) Patronat nad zawodami objął Starosta Krakowski, fundator wszystkich nagród. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli TVP Kraków, lokalna Gazeta Skawińska oraz portal internetowy... VIII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych - 18.04.2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
31 marca 2011

Wielki sukces absolwentki naszej szkoły

Z przyjemnością informujemy, że absolwentka naszego liceum Justyna Żmuda zdobyła złoty medal mistrzostw polski par w brydżu sportowym. Jej partnerką była Danuta Kazmucha. Dodajmy, że w ubiegłym roku Justyna zdobyła mistrzostwo świata par w kategorii juniorów.   Gratulujemy Justyno!