Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
27 września 2012

Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych

W poniedziałek 1.10. 2012r. o godz. 15.00 w sali nr. 2 zbierze się Zespół planujący i koordynujący udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zapraszamy rodziców dzieci, które mają opinię lub orzeczenie do współpracy w celu rozpoznania trudności oraz wypracowania jak najlepszego Planu Działań Wspierających.
#archiwum
10 września 2012

KOMUNIKATY

Witam wszystkich w nowym roku 2012/2013 i zapraszam do szkoły. Informuję również, że na mocy uchwały Rady Powiatu w Krakowie z dniem 1 września 2012 szkoła powraca do swojej tradycyjnej nazwy: Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Komunikat nr 2: W dniu 13.09.2012 (czwartek) o godz. 17.00 rozpocznie się zebranie z rodzicami inaugurujące pracę w bieżącym roku szkolnym. Część I zebrania- ogólne spotkanie z... KOMUNIKATY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 lipca 2012

POŻEGNANIE

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. M.Skłodowskiej-Curie w Skawinie żegna śp mgr Jadwigę Wawrzaszek, zasłużoną polonistkę i germanistkę skawińskiego LO. W zmarłej Pani Profesor tracimy szlachetnego, prawego Człowieka, wspaniałego Nauczyciela i Wychowawcę pokoleń licealistów. Cześć Jej pamięci! Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy LO im. M Skłodowskiej-Curie w Skawinie
#archiwum
11 lipca 2012

INFO DLA GIMNAZJALISTÓW

INFORMUJEMY, ŻE MAMY JESZCZE OK. 25 WOLNYCH MIEJSC W KLASACH PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2012/13. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NIEZDECYDOWANYCH ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM.
#archiwum
2 lipca 2012

MATURA 2012

JAK CO ROKU NIE ZAWIEDLI ABITURIENCI NASZEGO LICEUM. WYNIKI MATURY PLASUJĄ NAS W CZOŁÓWCE SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO. MATURĘ ZDAŁO 98% ABITURIENTÓW. TRZY OSOBY, KTÓRYM SIĘ NIE POWIODŁO MAJĄ PRAWO DO POPRAWKI W SIERPNIU. JEŚLI WTEDY OSIĄGNĄ SUKCES, BĘDZIEMY MOGLI POWIEDZIEĆ, ŻE MATURĘ ZDAŁO 100% ABITURIENTÓW. GIMNAZJALIŚCI! JEŚLI JESZCZE ZASTANAWIACIE SIĘ NAD WYBOREM LICEUM TO SPÓJRZCIE NA WYNIKI MATUR Z OSTATNICH LAT. MATURA 2012 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 lipca 2012

Święto Patrona Szkoły

W dniach 27, 28 czerwca 2012r. w naszej szkole odbyło się Święto Patrona Szkoły, Marii Skłodowskiej - Curie. Pierwszym punktem programu były zajęcia sportowe w parku miejskim, które rozpoczęliśmy biegiem sztafetowym. Kolejnymi konkurencjami były: rzuty osobiste, „kapki”, skakanka oraz bardzo emocjonujące przeciąganie liny. Następnie odbyła się Sesja Naukowa, wzorowo poprowadzona przez Szymona Klimasa., podczas której... Święto Patrona Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 czerwca 2012

Spotkanie z rodzicami

Przypominamy, że dnia 25. czerwca o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami, na którym opiekunowie zostaną zapoznani z proponowanymi ocenami końcowymi uczniów, na bieżący rok szkolny.
#archiwum
19 czerwca 2012

Wymiana polsko-niemiecka 2012 - Sankt Augustin

W dniach od 9.06.2012 do 16.6.2012 młodzież ZSO w Skawinie z klas drugich i trzecich uczestniczyła w programie wymiany polsko – niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą partnerską w Sankt Augustin koło Bonn w Niemczech. Ośmioosobowa grupa realizowała projekt pt.: „Polacy i Niemcy – wczoraj dziś i jutro. Zapoznanie z historią i kulturą to zmniejszenie uprzedzeń i stereotypów.” Podczas pobytu uczniowie zwiedzili starą kopalnię w Essen,... Wymiana polsko-niemiecka 2012 - Sankt Augustin - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 maja 2012

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Krzeszowicach

W Krzeszowicach 18 maja 2012 r. po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK -etap rejonowy.Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Brandys Ic, Dominik Kudła Ic, Katarzyna Łaciak Ic, Magdalena Skrzyńska Ic, Daniel Ożóg Ic oraz na rezerwie Natalia Ożóg Ic przygotowywana przez p. mgr Zuzannaę Zawadzińską nauczyciela PO/EdB. Kontynuując tradycję zdeklasowali rywali i tak jak w latach poprzednich zajęli I... Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 maja 2012

Rządowy program „Wyprawka szkolna” dla uczniów klasy I LO w roku szkolnym 2012/2013.

Rządowy program „Wyprawka szkolna” dla uczniów klasy I LO w roku szkolnym 2012/2013. W roku 2012 programem „Wyprawka szkolna" będą objęci uczniowie rozpoczynający edukację szkolną w klasach I-IV szkoły podstawowej, klasach I-IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum, klasie IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej... Rządowy program „Wyprawka szkolna” dla uczniów klasy I LO w roku szkolnym 2012/2013. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 maja 2012

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

Połamania piór… 27 kwietnia w Sali gimnastycznej tegoroczni maturzyści uroczyście zakończyli rok szkolny 2011/2012. Prymusem szkoły została stypendystka Starosty Krakowskiego za miniony rok szkolny Małgorzata Szczechowicz ze średnią ocen: 5,27 i zachowaniem bardzo dobrym. Jako najlepszy absolwent otrzymała stypendium rzeczowe Starosty Krakowskiego wraz z uroczystym listem gratulacyjnym. Dyplomy Primus inter pares za wybitne... Zakończenie roku szkolnego klas trzecich - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
23 kwietnia 2012

POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W CZWARTEK 19 KWIETNIA W PARKU SKAWIŃSKIM ODBYŁY SIĘ W MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. SŁOŃCE, WŁAŚCIWA TEMPERATURA POWIETRZA, ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANA TRASA BIEGU ORAZ ,,DUCH” SPORTOWEJ RYWALIZACJI – WSZYSTKO TO POWODOWAŁO, ŻE AURA DO BIEGANIA BYŁA WYMARZONA. NASZE LICEUM REPREZENTOWAŁO 4 ZAWODNIKÓW, CHŁOPCÓW Z KLAS DRUGICH. W KATEGORII SZKÓŁ ŚREDNICH W WYNIKU RYWALIZACJI ZDEKLASOWALIŚMY RYWALI... POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 kwietnia 2012

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców na spotkanie w piątek, 20 kwietnia 2012 r. o godz. 16.30. Wywiadówka poświęcona będzie: - w klasach III: informacji op przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych, - w klasach I, II: informacji o ocenach bieżących. Informujemy zarazem, że podczas zebrania przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz Zuzi Zabielskiej, która ucierpiała w wypadku drogowym, do którego niedawno doszło w Skawinie. Zebrane w ten sposób... SPOTKANIE Z RODZICAMI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 kwietnia 2012

MISTRZOSTWA MAŁOPLSKI W PŁYWANIU – LICEALIADA 2011/2012

W Nowym Sączu odbył się finał wojewódzki Licealiada Młodzieży Szkolnej-2011/2012 w pływaniu drużynowym oraz indywidualnym dziewcząt i chłopców (11.04.2012r). Tradycyjnie najwięcej emocji dostarczyły wyścigi sztafetowe. Do zawodów zgłosiło się: 13 drużyn dziewcząt (130 uczennic) oraz 14 chłopców (140 uczniów) – finalistów, zwycięzców etapu powiatowego. Rywalizacja sztafetowa w tej kategorii wiekowej, czyli szkół... MISTRZOSTWA MAŁOPLSKI W PŁYWANIU – LICEALIADA 2011/2012 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 kwietnia 2012

Spotkanie z podróżnikiem

30 marca miło nam było gościć podróżnika, Pana Bartosza Piziaka. Tematem przewodnim spotkania było największe państwo Ameryki Południowej, Brazylia. Naszą wyprawę zaczęliśmy od licznych atrakcji przyrodniczo-kulturowych w Rio de Janeiro, następnie akcja pokazu przeniosła się nad Atlantyk do małej miejscowości Parati, w której zachowała się architektura kolonialna, a życie toczy się w podobnym rytmie jak 100 lat temu. Spotkanie z podróżnikiem - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 kwietnia 2012

WIELKANOC

Z okazji zbliżających się Świąt życzę zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. Adam Łukasik
#archiwum
1 kwietnia 2012

SZACHY – ZAWODY WOJEWÓDZKIE

Dnia 26.03.2012 roku w Olkuszu odbyła się MAŁOPOLSKA LICEALIADA MŁODZIEŻY W SZACHACH. Naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim reprezentowali Michał Lasek z klasy 1a i Dawid Rusnak z klasy 2a. Rywalizacja była ogromna. Do współzawodnictwa przystąpiło 36 zawodników. Nasi reprezentanci walczyli długo i dzielnie. W efekcie zajęli kolejno XII i XXI miejsce. Gratulujemy.
#archiwum
29 marca 2012

Giełda Przedsiębiorczości

Jak co roku, także i w tym odbyła się w naszej szkole Giełda Przedsiębiorczości. Miała ona miejsce w auli, dnia 21.03.2012. Wszystko rozpoczęło się około godziny 9:45 od krótkiego przywitania wszystkich przez Dyrektora naszego Liceum, mgr Adama Łukasika. Następnie głos zabrał Richard Lucas, członek jury. Mówił o możliwościach i odpowiednich drogach do osiągnięcia sukcesu. Później nie pozostało już nic innego jak tylko... Giełda Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 marca 2012

IX Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Nowoczesnych Formach Tanecznych

W zawodach wezmą udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Krakowskiego. Impreza zostanie poprowadzona przez absolwenta ZSO w Skawinie – Kamila Cudejko. W jury zasiądą: - mgr Krystyna Krawczyk – v-ce dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skawinie, - dr Krystyna Kapik- Gruca – starszy wykładowca w Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, trener I klasy w gimnastyce sportowej, -Jacek... IX Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Nowoczesnych Formach Tanecznych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 marca 2012

VII Giełda Przedsiębiorczości

Najlepsze 14 filmików zostanie ocenionych przez zaproszonych gości: p. Richarda Lucasa z firmy PMR, brytyjskiego biznesmana, który mieszka w Polsce od 20 lat, członka Honorowego Komitetu Globalnego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, p. Łukasza Cieślę, odpowiadającego za działanie Inkubatora Technologicznego w Krakowskim Parku Technologicznym oraz p. Darka Bembenka także z Krakowskiego Parku Technologicznego. W czasie giełdy... VII Giełda Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »