Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
16 października 2015

Ślubowanie pierwszoklasistów.

W Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie  zwyczajowo przypada uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu dokonała się tradycyjna zmiana pocztu sztandarowego. Galeria
#archiwum
15 października 2015

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015               W dniu 30.09.2015 w parku miejskim w Skawinie odbyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe.  W zawodach wystartowały 10-osobowe sztafety, które pomimo trudnych warunków atmosferycznych  wywalczyły dla szkoły III miejsce. Panowie rywalizowali na dystansie 10 x 1500m      z drużynami  z Krzeszowic, Piekar i skawińskiego Technikum.  Dziewczęta... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 września 2015

Wyniki przetargu

W załączniku znajdują się wyniki przetargu. OGLOSZENIE-PRZETARG.doc       md5sum: 77f15e5336e9ffb501f5444634ea751a
#archiwum
10 września 2015

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami Zebranie z rodzicami odbędzie się 15 września 2015r. (wtorek) o godz. 17.00 na sali gimnastycznej. Następnie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami w salach.
#archiwum
1 września 2015

Wyprawka szkolna 2015/16 rządowy program pomocy uczniom w zakresie dofinansowania zakupu podręczników.

O dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych mogą się ubiegać uczniowie :   •  słabowidzący, •  niesłyszący, •  słabosłyszący, •  z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, •  z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, •  z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, •  z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności... Wyprawka szkolna 2015/16 rządowy program pomocy uczniom w zakresie dofinansowania zakupu podręczników. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 września 2015

STYPENDIUM SOCJALNE

O stypendium socjalne mogą ubiegać się uczniowie, których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 514 zł. Wnioski stypendialne można odbierać w Urzędzie Miasta i Gminy. Uczniowie ubiegający się o stypendium socjalne składają wypełnione wnioski w Urzędzie Gminy na terenie miejsca zamieszkania. Uczniowie mieszkający na terenie Gminy Skawina, dostarczają wnioski do Biura Obsługi Mieszkańców – ul. Rynek 14,... STYPENDIUM SOCJALNE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 sierpnia 2015

Lista podreczników na rok 2015/2016

Oto wykaz podręczników obowiązujących w roku 2015/2016   Kliknij, aby poznać wykaz podręczników dla klas pierwszych. Podręczniki dla klas II i III znajdują się tutaj.
#archiwum
25 czerwca 2015

ŚWIĘTO SZKOŁY

Pierwszy dzień  to Święto Patrona Szkoły – Sesja Naukowa, która zaczęła się podsumowaniem osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych uczniów oraz współpracy szkoły z uczelniami. Najważniejszym punktem  sesji był wykład szczególnego gościa - absolwenta skawińskiego liceum  prof. dr hab. Henryka Siewierskiego, który od 30 lat mieszka i pracuje w Brazylii. Profesor literatury poznawczej, doktor nauk humanistycznych,... ŚWIĘTO SZKOŁY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 czerwca 2015

Konkurs Matematyczny Pangea.

W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pangea. Gratulacje dla Macieja Bolsęgi ucznia klasy 2c, który zakwalifikował się do finału tego konkursu i godnie reprezentował naszą szkołę w końcowym etapie zawodów odbywającym się w Warszawie.  
#archiwum
15 czerwca 2015

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

Uczniowie klasy IIb (oraz 1 uczeń  z IIc ) właśnie zakończyli projekty gier planszowych. Wcześniej tworzyli blog na różne tematy. Efekty można zobaczyć blogach:  http://farmona-polskidiament.blogspot.com/ http://polskizlotyostatnie25lat.blogspot.com/  ,  http://lustrourody.blogspot.com/    Autorzy powyższych blogów i gier mają szanse wygrać m.in. tablety (I m-ce)    oraz tygodniowy staż na Lotnisku w Balicach. Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 czerwca 2015

15 czerwca godz. 9.30 – Wykłady akademickie w naszym liceum

Wykłady akademickie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Skawinie. Skawiński ogólniak kolejny raz w tym roku gości naukowców z krakowskich uczelni. Wykłady dla uczniów liceum i zainteresowanych gimnazjalistów prowadzili już pracownicy naukowi z Uniwersytetu Jagiellońskiego i  Uniwersytetu Rolniczego. Teraz zapraszamy na spotkanie z pracownikami i studentami Akademii Górniczo – Hutniczej. Pokazy i... 15 czerwca godz. 9.30 – Wykłady akademickie w naszym liceum - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 czerwca 2015

LATAJĄCY UNIWERSYTET ŚLĄSKI W SKAWIŃSKIM OGÓLNIAKU.

W godzinach od 9.30 do 13.30  prowadzone będą zajęcia z młodzieżą licealną . Zainteresowani uczniowie mogą wybrać zajęcia spośród  czterech bloków  tematycznych:  filmoznawstwo, matematyka, fizyka  oraz biologia z chemią . W ramach Latającego Uniwersytetu Śląskiego wykładowcy uczelni i trenerzy przygotowali nowoczesne zajęcia dostosowane do potrzeb uczniów na poszczególnych etapach kształcenia. Podczas spotkań z... LATAJĄCY UNIWERSYTET ŚLĄSKI W SKAWIŃSKIM OGÓLNIAKU. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 czerwca 2015

LETNI OGRÓD PIOSENKI

To pierwsza edycja Letniego Ogrodu Piosenki czyli koncertu absolwentów naszej szkoły. Warto zaznaczyć, że wszyscy do których się zwróciliśmy chętnie przyjęli nasze zaproszenie. Na scenie można więc było posłuchać: Małgorzaty Zgrzywy, Katarzyny Farbaniec, Alicji Babskiej, Damiana Witkowskiego, Agnieszki Zięcik, Karoliny Musiał i Klaudii Pitali. Występowali także obecni uczniowie LO. Widownię tworzyli uczniowie,... LETNI OGRÓD PIOSENKI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 maja 2015

I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO

Reprezentacja piłkarzy ręcznych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie zdominowała rywalizację w I Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO, który odbył się we wtorek, 26.05.2015r w sali gimnastycznej LO w Skawinie. Oprócz gospodarzy w turnieju wystąpiły reprezentacje Gimnazjum Nr 1 w Skawinie, Gimnazjum Nr 2 w Skawinie, Gimnazjum w Radziszowie oraz drużyna Zespołu Katolickich Szkół (gimnazjum i liceum)... I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 maja 2015

Wykład prof. dr hab. Ryszarda Laskowskiego

Wykład pt.   „GMO i pestycydy – czy pomogą wyżywić świat? Szanse i zagrożenia " odbędzie się 3.06.2015roku ( środa) w  godz.9.40 – 10.40 w auli LO w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 17. Profesor Ryszard Laskowski to znany ekolog ,  ekotoksykolog,  podróżnik i fotograf. Pomysłodawca i organizator kursów biologii tropikalnej dla studentów  UJ w Wenezueli.  W ramach  European  Food Safety  Authority jest członkiem... Wykład prof. dr hab. Ryszarda Laskowskiego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 maja 2015

Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Szkolna Drużyna Ratownicza Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie po raz drugi z rzędu, a czwarty w ostatnich latach wygrała Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i będzie reprezentować Małopolskę podczas zawodów ogólnopolskich w Lublinie w dniach 12-14 czerwca b.r. Gratulujemy i trzymamy kciuki! W dniu 23 maja 2015r. w Centrum Handlowym „Bonarka” w Krakowie odbyły się XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK,  których... Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 maja 2015

I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie zaprasza na I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO. Termin zawodów : 26. 05.2015r. Czas trwania zawodów :  9.00 – 15.00 Miejsce rozgrywek : hala sportowa przy LO w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 17. Na zakończenie Turnieju odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy zwycięską drużyną a drużyną „Piast Skawina”. Turniej ma na celu popularyzację piłki ręcznej wśród... I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 maja 2015

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W dniu 13 maja 2015r. na terenie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Skawinie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, których organizatorem był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Grupa Ratownictwa zorganizowała 6 stacji, na których startujące zespoły wykazywały się praktyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz test składający się z pytań dotyczących wiedzy z... Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »