Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
26 maja 2014

Współpraca z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ

W tym roku szkolnym drugi raz nasi uczniowie mieli zajęcia zorganizowane przez pracowników naukowych UJ. Poprzednie zajęcia  odbywały się  w laboratoriach tym razem  uczniowie klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyli  w zajęciach terenowych przeprowadzonych przez panią dr Beatę Klimek. Zajęcia terenowe są bardzo istotnym  i  lubianym przez młodzież elementem edukacji biologicznej.  W trakcie zajęć uczniowie mogli... Współpraca z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 maja 2014

"650 km na 650-lecie” jubileuszu lokacji miasta Skawiny

W dniach 13-15 maja 2014 na skawińskim rynku odbyła się impreza  pod hasłem  "650 km na 650-lecie" z okazji jubileuszu lokacji miasta Skawiny. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w sztafecie w dniu 13 maja. Uczniowie zdeklarowali się biegać przez 30 minut. Na dobry początek, pierwsze okrążenie wszyscy przebiegli razem wraz z opiekunką grupy, panią profesor Katarzyną Ścibor. Kolejne okrążenia uczniowie pokonywali parami i zmieniali... "650 km na 650-lecie” jubileuszu lokacji miasta Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 maja 2014

WSPÓŁPRACA Z WYDZIAŁEM HODOWLI I BIOLOGII ZWIERZĄT UNIWERSYTETU ROLNICZEGO

W marcu kolejny raz gościliśmy w naszej szkole pracowników naukowych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, którzy w auli liceum wygłosili dwa wykłady na następujące tematy: 1.Czy kura może być kogutem? (Prof. Andrzej Sechman). 2.Zegar biologiczny (mgr Katarzyna Kirsz).   15 kwietnia  uczniowie klasy Ic pojechali do Stacji Doświadczalnej UR, która zajmuje się rozrodem zwierząt. Weterynarz, dr Witkowski, zapoznał nas z metodami... WSPÓŁPRACA Z WYDZIAŁEM HODOWLI I BIOLOGII ZWIERZĄT UNIWERSYTETU ROLNICZEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 maja 2014

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

                                           Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły zdobyła najwyższe lokaty w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w kwietniu w parku miejskim w Skawinie. W zawodach udział wzięli reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Wyniki reprezentantów LO w... Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 maja 2014

MISTRZOSTWA LICEUM W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

MISTRZOSTWA LICEUM W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ                                     W okresie marzec - kwiecień 2014 odbywały się mistrzostwa Liceum w piłce nożnej halowej. Rywalizacja międzyklasowa przebiegała początkowo o mistrzostwo w pionach klasowych, a następnie o mistrzostwo szkoły. W turnieju wzięło udział 9 drużyn. W klasach pierwszych zwyciężyła 1d, najlepszą wśród  drugich... MISTRZOSTWA LICEUM W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 maja 2014

Zakończenie roku klas III

25 kwietnia 2014 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkoplnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentowali: wicestarosta pani Urszula Stochel, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Krakowie dr Krzysztof Karczewski, radny Powiatu... Zakończenie roku klas III - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 maja 2014

Społeczna ekonomia biznesu

24 kwietnia uczniowie klasy 1b ( także kilku uczniów z kl. 1d, 1c, 1a)uczestniczyli w szkoleniu „Społeczna ekonomia biznesu”. W pierwszej części oglądali film o spółdzielniach socjalnych, działających w Małopolsce, W drugiej  odbyła się gra Chłopska Szkoła Biznesu (w wersji społecznej). Zwycięzcami zostali uczniowie klasy Ic: Ania Nowak i Maciej Bolsęga, a tuż za nimi Kamil Kucia i Piotr Sumera z 1d. Ania i Maciek będą reprezentować... Społeczna ekonomia biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2014

XI MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

XI MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH           11 kwietnia 2014r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym i  Szkole Podstawowej  nr 2 w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Zawody zostały zorganizowane przez naszą szkołę  przy współudziale Centrum Kultury  i Sportu w Skawinie. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem  objął Starosta... XI MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2014

Wykład dr Wojciecha Prusa

Dnia 14.04. 2014 roku odbył się w aszej szkole wykład dr Wojciecha Prusa z Akademii Techniczno - Humanistycznej z Bielska -Białej na temat "Polimery z nadrukiem molekularnym". W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas 1c, 2c i 2a.
#archiwum
16 kwietnia 2014

Wielkanoc

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego i mokrego dyngusa oraz wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych życzy Adam Łukasik, dyrektor LO  
#archiwum
14 kwietnia 2014

Warsztaty filmowe

W ubiegłym tygodniu 9 kwietnia w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” grupa 5 uczniów: Justyna Brańka 2b, Julia Ożóg 2b, Klaudia Grabińska 2b, Mateusz Torba 3a, Ola Szydłowska 1b uczestniczyli  w warsztatach filmowych. Uczyli się m.in.  jak profesjonalnie kadrować, montować filmik czy  ustawiać światło. Wszystko to po to, aby teraz mogli zrobić dobry filmik promocyjny o szkole. Jak wyglądały warsztaty ? – zobacz... Warsztaty filmowe - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 kwietnia 2014

„Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie

„Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie                 Rok temu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zaprosili mieszkańców Skawiny na Festyn Zdrowia. W tym roku grupa uczniów także zorganizowała Dzień Zdrowia, z nieco mniejszym rozmachem, ale nie zmienionym zainteresowaniem.                 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W nawiązaniu do tego święta, chęci promocji zdrowego... „Zdrowa Przerwa” w LO w Skawinie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 kwietnia 2014

"Podróż na Islandię".

Dnia 03.04.2014 r. nasi uczniowie gościli Pana Bartosza Pyziaka, człowieka o wielu zainteresowaniach, między innymi podróżowaniem po świecie. Dzięki niemu odbyliśmy podróż na Islandię. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy, na przykład jak słoneczna pogoda potrafi się zmienić na ogromną wichurę czy ulewę u ciągu kilkunastu minut, oraz że na tym kontynencie żyje więcej owiec niż ludzi. Miłym zjawiskiem, które można... "Podróż na Islandię". - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 kwietnia 2014

Duńczycy

W dniu 08.04.2014r. w Liceum gościła grupa uczniów z Danii. Odwiedzili naszą szkołę w ramach projektu naukowego, który realizują na terenie Krakowa i okolic. Zaprosiliśmy gości do auli na słodki poczęstunek i pogawędkę przy „kawie” na temat życia i edukacji młodych ludzi w Polsce. Od razu nawiązały się przyjacielskie relacje i w takiej atmosferze spotkanie przebiegało do końca. Przy okazji przedstawiliśmy prezentację o szkole oraz... Duńczycy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

V Pływackie Mistrzostwa Skawiny

Tradycyjnie już, dnia  5 kwietnia 2014 r. na Basenie Camena odbyły się Pływackie Mistrzostwa Skawiny. Organizatorem tej dużej imprezy sportowej był Klub Sportowy Optima Skawina i CKiS w Skawinie.  W V Pływackich Mistrzostwach Skawiny wzięło udział łącznie 442 pływaków z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz pływaków w kategorii OPEN i zawodników z klubów i szkółek pływackich. Celem... V Pływackie Mistrzostwa Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

Szkolenie w Urzędzie Skarbowym

We wtorek klasa 2b uczestniczyła w szkoleniu z zakresu składania zeznania podatkowego przez internet.  Osobami prowadzącymi  byli pracownicy Urzędu Skarbowego w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły każdego roku uczą się wypełniać zeznanie podatkowe w ramach podstaw przedsiębiorczości. Tym razem dowiedzieli się  jak rozliczyć PIT 37 w przypadku podatnika , który chce się rozliczyć z małżonkiem oraz  jakie są najczęściej... Szkolenie w Urzędzie Skarbowym - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 kwietnia 2014

Sukces chemików z Liceum Ogólnokształcącego

Katarzyna Kozieł  z 2c została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. To duży sukces zważywszy, iż w zmaganiach tych rokrocznie uczestniczą najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych  Krakowa i całej Małopolski. GALERIA Po wielkich osiągnięciach sportowych uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie ponownie doskonale... Sukces chemików z Liceum Ogólnokształcącego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 kwietnia 2014

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt.   W czwartek 3 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS w Skawinie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt. W turnieju udział wzięli przedstawiciele z pięciu szkół.  Wśród dziewcząt najlepsza okazała się ekipa z LO w Skale, do której powędrowała... Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół ponadgimnazjalnych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 kwietnia 2014

Pogadanka Geograficzna

12 marca uczniowie klasy 2B i 3B już po raz trzeci wzięli udział w Pogadance Geograficznej organizowanej przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem wykład dotyczył "Futbolowej wojny", a poprowadził go dr Piotr Trzepacz, który postarał się przedstawić nam piłkę nożną od strony geograficznej. Analizując napisy na budynkach, znakach i płotach stworzył on futbolową mapę Krakowa, na... Pogadanka Geograficzna - ciąg dalszy artykułu »