Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
21 lipca 2013

Piknik szkolny

Pierwszego dnia w ramach rozgrywek sportowych jak co roku było przeciąganie liny. Następnie przyszła kolej na kapki i kręcenie hula hop, podczas których zerwaliśmy ze stereotypami, ze dziewczyny kręcą hula hop a chłopcy „robią” kapki. Wszyscy dawali z siebie jak najwięcej lecz szczęście nie uśmiechało się do wszystkich. Ostatecznie pierwsze miejsca zajęły klasy: 1c, 2b, 2e. Na zakończenie odbył się mecz siatkówki. Piknik szkolny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 czerwca 2013

Lekcja historii w Liceum

W dniu 24 VI 2013  w naszej szkole odbyła się lekcja historii na temat postaci pułkownika Andrzeja Hałacińskiego. Lekcję poprowadził dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie pan Czesłąw Gąsiorowski. Andrzej Tadeusz Hałaciński, urodzony w 1891 roku w Skawinie był gorącym patriotą i żołnierzem Legionów. Podczas pierwszej wojny światowej został współautorem najbardziej znanej pieśni legionowej - „My, Pierwsza Brygada”. Lekcja historii w Liceum - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2013

Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

W  krakowskim  parku im. Jordana dnia 8 czerwca bieżącego roku odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W mistrzostwach brało udział piętnaście drużyn.  Powiat ziemski krakowski  reprezentowała nasza szkoła, wcześniej wygrywając  w etapie rejonowym. Mistrzostwa stały  na bardzo wysokim poziomie. Różnice punktowe pomiędzy zespołami z miejsc od  1 do 6 były naprawdę małe. Naszą szkołę reprezentowali:... Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2013

TURNIEJ UKS ,,POLON” – CUP

                 W sobotę 8 czerwca Uczniowski Klub Sportowy ,,POLON” działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie zorganizował turniej siatkówki chłopców i dziewcząt ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i gminy Skawina. Do rywalizacji zgłosiło się siedem drużyn. mecze dostarczały wiele emocji nie tylko zawodnikom ale również oglądającym. Rozgrywki odbywały się  systemem gry... TURNIEJ UKS ,,POLON” – CUP - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 czerwca 2013

Gala Małopolskiego Programu Stypendialnego

MATEUSZ TORBA – uczeń klasy II A naszego Liceum jest tegorocznym stypendystą Małopolskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Uzdolnionych. Za wybitne osiągnięci w różnych dziedzinach nauki został zaproszony na Galę Małopolskiego Programu Stypendialnego, która odbyła się 12 czerwca br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA, w Krakowie. Wyróżnionym ponad 300 uczniom z terenu całej Małopolski gratulował sukcesów m.in. Gala Małopolskiego Programu Stypendialnego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 czerwca 2013

WIELKI SUKCES UCZNIA NASZEGO LICEUM

Uczeń klasy 2a PRZEMYSŁAW PICHETA zajął  II miejsce w turnieju  par chłopców w brydżu sportowym na  II OGÓLNOPOLSKIEJ  OLIMPIADZIE  MŁODZIEŻY  W SPORTACH  UMYSŁOWYCH – Dolny Śląsk 2013
#archiwum
29 maja 2013

Współpraca z UJ

W czwartek, 23 maja  uczniowie klasy biologiczno-chemicznej  w ramach współpracy z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ odwiedzili Instytut Nauk o Środowisku przy ul.Gronostajowej 7. Uczniowie mieli okazję zwiedzić kilka pracowni i laboratoriów oraz zapoznać się z aktualnie prowadzonymi badaniami naukowymi. Pracownicy naukowi cierpliwie odpowiadali na  zadawane pytania i umożliwiali nam  kontakt z nowoczesnym sprzętem laboratoryjnym i... Współpraca z UJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
29 maja 2013

Chłopska szkoła biznesu - dni otwarte

Podczas Dni Otwartych w maju odbył się turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu w ramach II etapu VIII Szkolnej Giełdy Przedsiębiorczości. Uczestnikami tego turnieju byli uczniowie z Gimnazjum nr 1, z Gimnazjum nr 2, z Gimnazjum w Radziszowie, a także 2 naszych licealistów. Jak handlowali ze sobą, jak mnożyli zyski mozna zobaczyć na zdjęciach. Zwyciezcami zostali ex aequo  zespół: Karolina Lelek i Julia Skorus (Gimnazjum nr 1) i zespół: Mateusz... Chłopska szkoła biznesu - dni otwarte - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 maja 2013

Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK

W Skale 13 maja 2013r. odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy po raz kolejny organizowane przez PCK. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Brandys IIC ( kapitan drużyny), Dominik Kudła kl IIC, Magdalena Skrzyńska IIC, Daniel Ożóg IID, Nataloa Ożóg IIC, Klaudia Ożóg IA, przygotowywani przez panią prof Zuzannę Zawadzińską. Nikomu nie dali szans i poraz kolejny wygrali etap powiatowy zapewniając sobie awans do etapu wojewódzkiego. Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 maja 2013

Konkurs fotograficzny „ Skawińska pocztówka”

Konkurs fotograficzny miał ukazać piękne, ciekawe miejsca Skawiny i okolic, które warto byłoby uwiecznić na pocztówkach. Jury w składzie p. Dyrektor Krystyna Krawczyk, p. Dorota Karwat oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego Filip Rapacz nagrodzili prace Ewy Sikorskiej (I c), Julii Ożóg ( Ib) oraz Weroniki Kowalczyk ( Ic). Dzieękujemy za tak liczny udział w konkursie.   GALERIA
#archiwum
17 maja 2013

Wizyta w urzędzie Miasta i Gminy Skawina

24 kwietnia uczniowie klasy II D udali się na skawiński rynek, aby zapoznać się działalnością Urzędu Miasta i Gminy. Wizytę zorganizował nasz absolwent - Asystent burmistrza ds. Organizacji Pozarządowych i Sportu - pan Tomasz Stawowy. Podczas spotkania pani mgr Grażyna Zebranowicz – Chmielek, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich opowiedziała nam o procedurach wydawania dowodów osobistych, danych statystycznych dotyczących gminy czy... Wizyta w urzędzie Miasta i Gminy Skawina - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 maja 2013

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły zdobyła najwyższe lokaty w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 29.04.2013 w parku miejskim w Skawinie. W zawodach udział wzięło pięć szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego: LO w Skawinie, ZSTE w Skawinie, LO w Krzeszowicach, ZSP w Krzeszowicach, ZSRCKU w Czernichowie. Uczniowie startowali... Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 maja 2013

„Chłopska Szkoła Biznesu”.

Nasi uczniowie: Ania Bębenek (2d) i Karol Gruca (1a) zostali finalistami międzyszkolnego turnieju „Chłopskiej Szkoły Biznesu”. Rozgrywki finałowe zostały przeprowadzone w 2 turach, w których brały udział dwuosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego.    Gratulujemy finalistom.
#archiwum
29 kwietnia 2013

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich.

Podczas uroczystości dyrektor  Adam Łukasik wręczył najlepszym uczniom klas trzecich nagrody i wyróżnienia. Prymusem szkoły została PAULINA BODZIOCH - tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów RP, oraz MONIKA BOROŃ - tegoroczna stypendystka Starosty Krakowskiego. Także bardzo wysoką średnią ocen ( ponad 5,0 ) uzyskały Aneta Baliga i Anna Wróbel - również stypendystki Starosty Krakowskiego, a także Agata Stanek, Agnieszka... Zakończenie roku szkolnego klas trzecich. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2013

Festyn Zdrowia z LO w Skawinie w sobotę 18 maja 2013!

SPRAWOZDANIE   Bezpłatne badanie składu ciała, wskaźnika BMI, porady dietetyka i specjalisty ds. odżywiania, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy to tylko nieliczne z atrakcji, które przygotowało Liceum Ogólnokształcące na tegoroczny Festyn Zdrowia. Podczas imprezy można było skorzystać nie tylko z bezpłatnych badań profilaktycznych ale również dobrze się bawić. Na uczestników imprezy czekały liczne gry i... Festyn Zdrowia z LO w Skawinie w sobotę 18 maja 2013! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2013

JUBILEUSZOWE X MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

          19 kwietnia w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Zawody te zostały zorganizowane już po raz dziesiąty przez naszą szkołę przy współudziale Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Patronat nad przedsięwzięciem  objęło Starostwo Powiatowe w Krakowie, fundator wszystkich nagród. Patronat medialny nad zawodami objęła... JUBILEUSZOWE X MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2013

Wykład pani Anny Kudeli o dziejach Skawiny

W piątek 19 kwietnia w klasie II D gościła pani Anna Kudela – wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszym liceum, dziś bardzo aktywna uczestniczka wielu form lokalnej społeczności m. in. zastępca przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Skawiny czy członek Rady Muzeum Regionalnego w Skawinie. Pani Anna  jako znawczyni historii Skawiny opowiedziała nam o najważniejszych wydarzeniach i postaciach miasta od czasów lokacji aż po okres... Wykład pani Anny Kudeli o dziejach Skawiny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2013

NASZE UCZENNICE W PWST!!!

Z radością informujemy, że nasze uczennice: Katarzyna Gąsiorowska kl. 2d i Katarzyna Koza kl.2d dostały się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategoriach: turniej recytatorski i turniej poezji śpiewanej. Klaudia Pitala z 1d otrzymała wyróżnienie w kategorii turniej poezji śpiewanej. Nominowane do etapu wojewódzkiego uczennice będą prezentowały swoje umiejętności w Państwowej Wyższej Szkole... NASZE UCZENNICE W PWST!!! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2013

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Daria Lelek  laureatką etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej We wtorek, 16 kwietnia, Daria Lelek, uczennica klasy I c, została laureatką etapu diecezjalnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który w tym roku przebiega pod hasłem "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła". Konkurs jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Obejmuje on Księgę Rodzaju (rozdz. 12 - 50) oraz... Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 kwietnia 2013

IV Pływackie Mistrzostwa Skawiny

W dniu 20 kwietnia 2013 r., amatorzy zmagań pływackich oraz wytrawni pływacy zrzeszeni w klubach i szkółkach pływackich wzięli udział w "IV Pływackich Mistrzostwach Skawiny” organizowanych co roku w pływalni "Camena". Organizatorem tej imprezy sportowej było CKiS w Skawinie wraz z Klubem Sportowym Optima. Zawody rozgrywano w dwóch blokach programowych.  W pierwszym bloku wystartowały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych,... IV Pływackie Mistrzostwa Skawiny - ciąg dalszy artykułu »