Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
2 listopada 2016

ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ

Zapraszamy o udziału w IX edycji konkursu "Zobaczyć Matematykę". Zadnie konkursowe polega na stworzeniu strony internetowej ( w technologii HTML lub PHP - oprogramowanie niekomerycujne), która wzualizuje zagadnienia związane z matematyką. Do wygrania cenne nagrody. Szczegóły na stronie zobaczyć matematykę.
#archiwum
19 października 2016

„Skarby Powiatu- Pieskowa Skała”

Konkurs- rajd terenowy przeprowadzony w okolicach zamku w Pieskowej Skale miał formę questu złożonego z szeregu zadań z zakresu przyrody, historii i geografii regionu, a zwłaszcza Sułoszowej i okolic. Zważywszy na towarzyszącą zawodom pogodę: zimno i padający nieustannie deszcz, naszym reprezentantom należą się wyrazy uznania nie tylko za wynik rywalizacji, ale też odporność  na kaprysy aury i hart ducha. Gratulacje!
#archiwum
6 września 2016

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM   Zasady ubiegania się o pomoc materialną w gminie Skawina i gminach ościennych.   Uczeń może starać się o Stypendium Socjalne w Urzędzie Gminy, na terenie której jest zameldowany. Wniosek należy pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Skawina, Rynek 14.pokój 1, lub w Wydziale Edukacji Urzędu Gminy na terenie której uczeń mieszka. Aby wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium,... STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 sierpnia 2016

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTĄ INAUGURACJE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 01.09. (czwartek) godzina 0800 DO HALI SPORTOWEJ LO. Po uroczystości odbędą sie spotkania z wychowawcami klas.
#archiwum
25 lipca 2016

Zmarł Willi Metzler (1939-2016)

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp Willego Metzlera, emerytowanego nauczyciela Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Sankt Augustin, inicjatora wymiany młodzieży pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie a Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Sankt Augustin. Społeczność szkolna LO w Skawinie traci w Zmarłym sprawdzonego Przyjaciela uhonorowanego medalem "Za zasługi dla Szkoły", Człowieka... Zmarł Willi Metzler (1939-2016) - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 czerwca 2016

Piknik 2016

23 czerwca w ramach Święta Szkoły odbył się Piknik Szkolny. W tym roku królowała konwencja dzikiego zachodu. Uczniowie tańczyli w rytmie muzyki country, a prezentowane scenki pochodziły iście z dzikiego zachodu. Nowością były listy gończe na wesoło wręczone nauczycielom. W czasie trwania pikniku każda klasa organizowała stoisko na którym można było kupić: kiełbaski, babeczki, lemoniadę i inne frykasy. Dobra zabawa, mnóstwo... Piknik 2016 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 czerwca 2016

Święto Szkoły 2016

22 czerwca 2016 roku w naszym liceum obchodziliśmy pierwszy z dwóch dni Święta Szkoły. Rozpoczęliśmy o 8.30 konkursami sportowymi w skawińskim parku, którym kibicowali wszyscy uczniowie. Reprezentanci klas rywalizowali między innymi w biegach sztafetowych i przeciąganiu liny. O 10.00 zgromadziliśmy się w auli Liceum, aby rozpocząć drugą część dzisiejszego dnia – sesje naukową. Na początku pan dyrektor wspomniał postać śp. Święto Szkoły 2016 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 czerwca 2016

StartUp Mixer

Sylwia Kłąput i Ania Torba z klasy 2B przeszły do II etapu konkursu Krakow Business Starter, jako 1 z 30 startupów. W maju podczas przedsięwzięcia StartUp Mixer w Krakowie, organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie (AIP Kraków) oraz UBS Kraków Sp. z o.o. dziewczyny zaprezentowały swój pomysł na biznes, który został przez jury uznany jako jeden z najlepszych projektów biznesowych. Należy dodać, że... StartUp Mixer - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 czerwca 2016

Sztafeta Młodzieży „Podaj Flagę” – 15.06.2016

W środę 15 czerwca na skawińskich błoniach odbyła się impreza sportowa, w której wzięli udział uczniowie z pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Krakowskiego.  Podczas biegu sztafetowego uczestnicy podawali sobie pałeczkę sztafetową w kształcie polskiej flagi. Rywalizacja była zacięta i nie zabrakło emocji.  Z przyjemnością informujemy, że sztafeta żeńska naszej szkoły w składzie: Olga Chromniak IC, Karolina... Sztafeta Młodzieży „Podaj Flagę” – 15.06.2016 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 czerwca 2016

Kiermasz podręczników używanych

23 czerwca w godzinach   9.00- 11.00  w korytarzu przy bibliotece szkolnej odbędzie się   Kiermasz podręczników używanych  sprzedawanych przez uczniów i absolwentów naszej szkoły. Zainteresowane osoby kupnem lub sprzedażą podręczników serdecznie zapraszamy !
#archiwum
16 czerwca 2016

I SKAWIŃSKI RAJD GÓRSKI

 I SKAWIŃSKI RAJD GÓRSKI PO BESKIDZIE SĄDECKIM SZLAKIEM KURIERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ I POLSKIEJ PODZIEMNEJ ARMII NIEPODLEGŁOŚCIOWCÓW (1947-1949)   Liceum Ogólnokształcące w Skawinie przy współpracy z Szkolną Radą Rodziców, Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie, Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie, Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz dwumiesięcznikiem Podkarpacka... I SKAWIŃSKI RAJD GÓRSKI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 maja 2016

"O pióro Starosty"

W dniu 28 kwietnia b.r w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie odbył się finał konkursu ortograficznego dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie wyłonieni w następstwie szkolnych eliminacji: Zuzanna Babińska (IIa), Kinga Paluchowska (Ib) i Marcin Wasyl (Ib). W silnej stawce 18 uczestników pierwsze miejsce i główną nagrodę zdobyła Zuzanna Babińska. Wszystkim naszym... "O pióro Starosty" - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 maja 2016

Zakończenie roku klas III

 29 kwietnia 2016 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą uroczystość w szkolnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentowali: pan Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu w Krakowie oraz pani Lidia Pycińska, dyrektor Wydziału Edukacji... Zakończenie roku klas III - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 kwietnia 2016

XIII MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

Występy oceniano w osobnych kategoriach wiekowych. Liczyła się wartość artystyczna i techniczna układu. Jury w składzie: Monika Fliszewska - przewodnicząca, Beata Szłapa, Ewelina Usarek oraz Alicja Ożóg miało prawdziwą burzę mózgów w wyborze najlepszych drużyn, ponieważ XIII edycja była niezwykle wyjątkowa pod względem poziomu tańca.  Młodzi  tańczą coraz piękniej, przygotowują coraz ambitniejsze układy, które są pod... XIII MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 kwietnia 2016

Międzyszkolny Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu

Kamil Nogieć  i Marcin Wasyl z klasy 1B  zajęli  5  miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu. W turnieju uczestniczyło 28 szkół z województwa małopolskiego.  Gratulujemy wysokiego wyniku w tych rozgrywkach.
#archiwum
25 kwietnia 2016

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w IV edycji Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości, projektu organizowanego przez Powiat Krakowski oraz współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski, kierowanego do uczniów wszystkich szkół Powiatu Krakowskiego. Koordynatorem merytorycznym projektu jest firma VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania. Program służy rozwojowi postawy przedsiębiorczej oraz wspieraniu edukacji ekonomicznej... Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 kwietnia 2016

WIOSENNE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 08.04.2016r na „Starorzeczu” Skawinki odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. W biegu indywidualnym dziewczęta biegły na 1000m, chłopcy na 1500m. Pomimo deszczu i chłodu reprezentacja naszej szkoły pobiegła najszybciej, zdobywając  jak zwykle najwyższe miejsca na podium.