Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#spa
2 listopada 2021

SPA

SPA  Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej im. Anny Kudeli, doroczny przegląd artystyczny Powiatu Krakowskiego.W roku 2021 Skawińska Probówka Artystyczna będzie obejmowała trzy dziedziny i zostanie przeprowadzona w formie konkursów: literackiego, piosenki oraz fotograficznego. Zasady każdego z nich zostały określone przez odrębne regulaminy.  Zgłoszenia do wszystkich konkursów... SPA - ciąg dalszy artykułu »
#erasmus
18 października 2021

Gouveia 2021 - Erasmus

Gouveia 2021 - Erasmus Minął już tydzień, a my wciąż mamy w głowach zielone palmy, szum oceanu i przepiękne górskie krajobrazy Gouvei, portugalskiego miasteczka, w którym spędziliśmy kilka niezwykłych dni wraz z uczniami z Portugalii, Niemiec oraz Francji w ramach projektu Erasmus+. Mieszkaliśmy u portugalskich przyjaciół oraz ich rodzin i doświadczyliśmy niezwykłej gościnności, otwartości i pozytywnego nastawienia wszystkich mieszkańców tej... Gouveia 2021 - Erasmus - ciąg dalszy artykułu »
14 października 2021

Sadzimy drzewa i krzewy - walczymy o czyste powietrze

Sadzimy drzewa i krzewy - walczymy o czyste powietrze W dniu 14.10 na terenie Liceum odbyło się rozdawanie drzewek owocowych dla mieszkańców powiatu krakowskiego w ramach programu "Sadzimy drzewa i krzewy - walczymy o czyste powietrze".  Pani Dyrektor Ewa Masłowska wraz z wicestarostą Arkadiuszem Wrzoszczykiem w ramach akcji zasadzili drzewko na szkolnym patio. 
14 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej.Uroczystości przewodniczyła Pani Dyrektor EWA MASŁOWSKA.Tradycyjnie miało miejsce : Ślubowanie klas pierwszych. Przekazanie obowiązków nowemu zespołowi pocztu sztandarowego. Ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego : przewodniczącym został GABRIEL SZYMONIK z klasy 2d. Gratulujemy i życzymy realizacji planów.Podziękowania dla kończącego kadencję przewodniczącego ERYKA REMAŃSKIEGO i... Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych - ciąg dalszy artykułu »
13 października 2021

Małopolska Chmura Edukacyjna- rekrutacja

Małopolska Chmura Edukacyjna- rekrutacja Trwa rekrutacja uczniów naszego liceum na zajęcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego2014-2020 pn.” Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie III” Podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacja podejścia do uczniów/uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie o szczególnych potrzebach w zakresie języka... Małopolska Chmura Edukacyjna- rekrutacja - ciąg dalszy artykułu »
1 października 2021

Wręczenie Stypendium Starosty Krakowskiego

Wręczenie Stypendium Starosty Krakowskiego W dniu dzisiejszym w auli szkolnej, odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Krakowskiego. W obecności Pani Dyrektor Ewy Masłowskiej, stypendia wręczył wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk. Wszystkim nagrodzonym stypendystom, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. ​GALERIA​
9 września 2021

Zebranie z rodzicami

16 września o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami. Sale na zebranie z rodzicamiKlasa 1a wychowawca p. Joanna Woźniczka sala 9 I piętroKlasa 1b wychowawca p. Kinga Sulejman sala 17 I piętroKlasa 1c wychowawca p. Katarzyna Ścibor sala 7 I piętro (zebranie z rodzicami uczniów kl. 1c odbędzie się 14.09.2021r. o godzinie 17.00)Klasa 1d wychowawca p. Małgorzata Morawa sala 7 II piętroKlasa 2a wychowawca p. Julia... Zebranie z rodzicami - ciąg dalszy artykułu »
1 września 2021

Powitanie

​Dzień dobry,bardzo serdecznie witam uczniów i rodziców z okazji inauguracji roku szkolnego 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie.Jako nowy dyrektor mam zaszczyt powitać Państwa w imieniu nie tylko swoim, ale także wszystkich pracowników naszej szkoły.Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2021/2022 pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Powitanie - ciąg dalszy artykułu »
25 sierpnia 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku LO w Skawinie.1. Klasy pierwsze – godzina 8.00 na sali gimnastycznej, wejście osobnymi wejściami:klasa 1a wychowawca – p. Joanna Woźniczka wejście od strony lodowiska bliżej SP2 8.30 – 9.15 w sali 9klasa 1b wychowawca – p. Kinga Sulejman wejście od strony lodowiska, 8.30 – 9.15 w sali 2klasa 1c wychowawca - p. Katarzyna Ścibor weście od strony parkingu 8.30 – 9.15 w sali 7klasa 1d wychowawca – p. Małgorzata Morawa wejście od... Rozpoczęcie roku szkolnego - ciąg dalszy artykułu »
18 sierpnia 2021

Bezpłatne warsztaty programowania

Bezpłatne warsztaty programowania Bezpłatne warsztaty z programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej „Koduj z Gigantami”.Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Skawinie przy ul. Korabnickiej 3c oraz online, w technologii wirtualnych klas.Dla Uczniów ze Skawiny i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratchklasy 4-6: programowanie w Scratch, tworzenie aplikacji... Bezpłatne warsztaty programowania - ciąg dalszy artykułu »
2 lipca 2021

Odbiór wyników egzaminu maturalnego 2021

W poniedziałek 5 lipca od godz. 8:30 - 15:30 w sali nr 18,  wydawane będą wyniku egzaminu maturalnego. Przypominamy, że do odbioru wyników konieczny jest dowód osobisty. Zachować należy wszelkie zasady reżimu sanitarnego obowiązujące na terenie szkoły. 
25 czerwca 2021

Rekrutacja na rok szkolny 20202021

Przypominamy  kandydatom do LO     Od 25 czerwca 2021 do 14 lipca 2021 w godzinach od 8:00 do 15:30  należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły,  przynosząc  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Od 9 lipca 2021 do 14 lipca 2021 należy przynieść zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. ​
25 czerwca 2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 20202021

Dzisiaj, uroczyście zebraliśmy się na naszym patio i z rąk zastępcy dyrektora, Pana Andrzeja Morawy oraz wychowawców , każdy uczeń otrzymał świadectwo. Zostały wręczone wyróżnienia, złożone podziękowania. Kilka słów podsumowania tego trudnego roku szkolnego, który choć taki był to jednocześnie stał się sprawdzianem dojrzałości, odpowiedzialności samodzielności młodych ludzi, w myśl wieloletniego już przesłania misji... Uroczyste zakończenie roku szkolnego 20202021 - ciąg dalszy artykułu »
17 czerwca 2021

Zebranie z rodzicami 21 czerwca 2021r

Zgodnie w informacją podaną w dzienniku elektronicznym, w poniedziałek 21.06.2021 r. od 18:00-19:30  odbędzie się zebranie z rodzicami online. Szczegółowe informacje przekażą wychowawcy przez dziennik elektroniczny.
7 czerwca 2021

Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych - Olimpus

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych - OlimpusCelem olimpiady jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia. Olimpiada wymaga sprawnego i analitycznego rozwiązywania łamigłówek i zadań.Sześciu naszych uczniów osiągnęło bardzo wysokie wyniki.JULIA PŁONKA z klasy 1 a zdobyła pierwsze miejsce.DYPLOMY LAUREATÓW zdobyli:Michał Kwak (klasa 1 A),... Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych - Olimpus - ciąg dalszy artykułu »
20 maja 2021

WYNIKI II EDYCJI Powiatowego Konkursu Przyrodniczego POZNAĆ ŚWIAT ZROZUMIEĆ SIEBIE

Organizatorem konkursu jest Starosta Powiatu Krakowskiego, Powiat Krakowski oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w SkawinieDo tegorocznej edycji konkursu on -line, zgłosiło się 9 zespołów szkół podstawowych , są to uczniowie klas ósmych.SP1 w Skawinie, SP2 w Skawinie, SP w Wielkich Drogach, SP w Krzęcinie, SP w Ryczowie, SP w Zelczynie i SP w Libertowie, SP w Jaśkowicach.Rywalizacja polegała na przeprowadzeniu i... WYNIKI II EDYCJI Powiatowego Konkursu Przyrodniczego POZNAĆ ŚWIAT ZROZUMIEĆ SIEBIE - ciąg dalszy artykułu »
18 maja 2021

Egzamin maturalny z języka włoskiego 19 maja 2021 r

​19 maja o godz. 14.00 zdajemy język włoski na poziomie rozszerzonym.​Wejście od godziny 13.30 przez wejście główne. Proszę o punktualność. Pamiętamy o dowodzie tożsamości, oświadczeniu o stanie zdrowia i możliwości wniesienia małej butelki wody do dyspozycji przy nodze stolika.​Powodzenia!​
17 maja 2021

Egzamin maturalny z fizyki 18 maja 2021r

18 maja o godz. 9.00 zdajemy egzamin maturalny z fizyki na poziomie rozszerzonym. Wejście do szkoły od 8.30, głównym wejściem. Szkoła zapewnia kalkulator i tablice wybranych wzorów fizykochemicznych. Zdający we własnym zakresie zaopatruje się w linijkę. Proszę o punktualność i posiadanie dowodu tożsamości. Używacie własnych przyborów, możecie wnieść małą butelkę wody, którą należy postawić przy nodze stolika. Do... Egzamin maturalny z fizyki 18 maja 2021r - ciąg dalszy artykułu »
14 maja 2021

Egzamin maturalny z historii i języka rosyjskiego 17 maja 2021r

17 maja o godz.9.00 zdajemy historię na poziomie rozszerzonym (chęni mogą korzystać z lupy w którą zaopatrują się we własnym zakresie). Wejście na sale egzaminacyjne - od godziny 8.30 głównym wejściem. O godz. 14.00 zdajemy język rosyjski na poziomie rozszerzonym - wejście od godziny 13.30, głównym wejściem.Przypominam o punktualności, konieczności posiadania dowodu tożsamości, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką,... Egzamin maturalny z historii i języka rosyjskiego 17 maja 2021r - ciąg dalszy artykułu »