Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

12 maja 2023

15 maja matura z chemii na poziomie rozszerzonym

​15 maja o godzinie 9.00 zdajemy chemię na poziomie rozszerzonym w sali 14,​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatniach (pietro 3) pozostawicie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych woreczkach klucze, telefony itp.Kalkulatory (formula 2015 kalkulator prosty, formula 2023 kalkulator naukowy) i tablice wybranych wzorów... 15 maja matura z chemii na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
11 maja 2023

12 maja matura z matematyki na poziomie rozszerzonym

 12 maja o godzinie 9.00 zdajemy matematyke na poziomie rozszerzonym. w głównym budynku szkoły, sali 14, Listy zdających będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sal oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (pietro 3) pozostawiacie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych... 12 maja matura z matematyki na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
10 maja 2023

Akcja prozdrowotna - Moc przytulania

Akcja prozdrowotna - Moc przytulania Jutro w naszej szkole odbędzie się akcja prozdrowotna: „Moc przytulania”. Jak zapewne wszyscy wiemy przytulanie jest w naszym życiu bardzo ważne i niezbędne.Jak twierdzi amerykańska terapeutka Virginia Satir Potrzebujemy:4 uścisków by przeżyć,8 uścisków by zachować zdrowie,12 uścisków y się rozwijać .W ramach akcji na parterze będzie informacja na temat akcji i pozytywnych skutków przytulania.W ramach tej akcji na również parterze... Akcja prozdrowotna - Moc przytulania - ciąg dalszy artykułu »
10 maja 2023

11 maja matura z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym

11 maja o godzinie 14.00 zdajemy język rosyjski na poziomie rozszerzonym w głównym budynku szkoły, sali 14Listy zdających będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sali oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 13.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (piętro 3) pozostawiacie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych... 11 maja matura z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
10 maja 2023

11 maja matura rozszerzona z biologii

11 maja o godzinie 9.00 zdajemy biologię na poziomie rozszerzonym w głównym budynku szkoły w sali nr 14Listy zdających w poszczególnych będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sali oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. Kalkulatory oraz tablice wzorów zapewnia szkoła. Możecie mieć przy sobie... 11 maja matura rozszerzona z biologii - ciąg dalszy artykułu »
9 maja 2023

10 maja matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym

10 maja o godzinie 14.00 zdajemy język niemiecki na poziomie rozszerzonym w głównym budynku szkoły, sali 14Listy zdających będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sali oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 13.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (piętro 3) pozostawiacie odzież wierzchnią ew. parasole, a w przezroczystych... 10 maja matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym - ciąg dalszy artykułu »
9 maja 2023

10 maja matura z wiedzy o społeczeństwie

10 maja o godzinie 9.00 zdajemy wiedzę o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym w głównym budynku szkoły w sali nr 14Listy zdających w poszczególnych będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sali oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. Kalkulatory zapewnia szkoła. ​W szatni (piętro 3)... 10 maja matura z wiedzy o społeczeństwie - ciąg dalszy artykułu »
8 maja 2023

9 maja matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym

9 maja o godzinie 9.00 zdajemy język angielski na poziomie rozszerzonym oraz dwujęzycznym w głównym budynku szkoły, salach 10,11,16,14, 15 i 18Listy zdających w poszczególnych salach będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sal oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (sala nr 8)... 9 maja matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym - ciąg dalszy artykułu »
#sport
8 maja 2023

LO SKAWINA MISTRZEM POWIATU KRAKOWSKIEGO W BIEGACH DRUŻYNOWYCH

LO SKAWINA MISTRZEM POWIATU KRAKOWSKIEGO W BIEGACH... W piątek 28 kwietnia na terenie starorzecza w parku miejskim w Skawinie odbyła się wiosenna edycja Powiatowych Biegów Drużynowych. W zawodach wzięło udział łącznie 282 zawodników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu krakowskiego. Nasze liceum rywalizowało z ZSTE w Skawinie.W wyniku sportowej rywalizacji drużynowo zdobyliśmy 1miejsce na podium. Skład reprezentacji dziewcząt: Joanna Kisielewska, Emilia... LO SKAWINA MISTRZEM POWIATU KRAKOWSKIEGO W BIEGACH DRUŻYNOWYCH - ciąg dalszy artykułu »
5 maja 2023

8 maja matura z matematyki

8 maja o godzinie 9.00 zdajemy matematyke na poziomie podstawowym w głównym budynku szkoły, salach 2, 10,11,16,14, Listy zdających w poszczególnych salach będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sal oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (sala nr 8) pozostawiacie odzież wierzchnią ew. 8 maja matura z matematyki - ciąg dalszy artykułu »
4 maja 2023

5 maja matura z języka angielskiego

5 maja o godzinie 9.00 zdajemy język angielski na poziomie podstawowym w głównym budynku szkoły, salach 2, 10,11,16,14, 15 Listy zdających w poszczególnych salach będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sal oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (sala nr 8) pozostawiacie odzież... 5 maja matura z języka angielskiego - ciąg dalszy artykułu »
28 kwietnia 2023

4 maja Matura z języka polskiego

4 maja o godzinie 9.00 zdajemy język polski na poziomie podstawowym w głównym budynku szkoły, salach 2, 10,11,16,14. Listy zdających w poszczególnych salach będą umieszczone na drzwiach wejściowych w/w sal oraz na szklanych drzwiach na parterze szkoły.​Nie zapomnijcie o: punktualnym przybyciu - wchodzimy na sale egzaminacyjne o 8.30, posiadaniu dowodu tożsamości i czarnego długopisu. ​W szatni (sala nr 8) pozostawiacie odzież... 4 maja Matura z języka polskiego - ciąg dalszy artykułu »
28 kwietnia 2023

2 maja 2023r szkoła zamknięta

​Zgodnie z zarządzeniem nr 24.2022.2023 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie 2 maja 2023 tj. wtorek sekretariat szkoły jest nieczynny. W związku z tym w dniu 6 maja2023r. sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach pracy. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.​
25 kwietnia 2023

Sukces drużyny PCK

Sukces drużyny PCK W ostatni weekend nasza szkolna drużyna pierwszej pomocy w składzie: Patrycja Olejarz 3c Karolina Świerczyńska 3c Patrycja Nowak 3c Kamila Woźniczka 3a Maksymilian Kotula 3a brała udział w etapie powiatowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Zdobyli pierwsze miejsce wykazując się dużą wiedzą teoretyczną ale przede wszystkim dużymi umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tym sposobem awansowali do etapu... Sukces drużyny PCK - ciąg dalszy artykułu »
24 kwietnia 2023

JULIA PŁONKA FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA POLSKIEGO

JULIA PŁONKA FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY... ​Miło nam poinformować, że uczennica naszego LO, JULIA PŁONKA, uzyskała tytuł FINALISTKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA POLSKIEGO, co oznacza, że nie musi zdawać matury z języka polskiego, bo już uzyskała z niej 100% punktów. Julia, by dotrzeć do eliminacji ogólnopolskich, które odbyły się w podwarszawskim Konstancinie, musiała napisać liczącą 16 stron pracę naukową, by potem zmierzyć się z pracą pisemną oraz egzaminem... JULIA PŁONKA FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA POLSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#sport
12 kwietnia 2023

XIII HALOWE MISTRZOSTWA SKAWINY W LEKKOATLETYCE

XIII HALOWE MISTRZOSTWA SKAWINY W LEKKOATLETYCE 31 marca w hali LO Skawina odbyły się ,,XIII Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce”. Nasi zawodnicy reprezentowali wszystkie konkurencje w których odnieśli spektakularne sukcesy. W kategorii drużynowej: chłopcy 1 miejsce, dziewczęta 1 miejsce. W poszczególnych konkurencjach: bieg 30m – Gabriel Szymonik 1 m. Szymon Poskróbek 2 m, Magdalena Krupnik 2m, Dominika Blus 3m,.; bieg 100m – Dawid Kutermak 1 m, Kuba Piszczek 2m, Joanna... XIII HALOWE MISTRZOSTWA SKAWINY W LEKKOATLETYCE - ciąg dalszy artykułu »
12 kwietnia 2023

Dzień Autorów Europejskich w LO

​W tym roku Komisja Europejska ogłosiła nową inicjatywę - Dzień Autorów Europejskich jako ogólnoeuropejskie święto łączące sektory literatury i edukacji, aby promować czytelnictwo wśród młodzieży. Szkoły średnie we wszystkich krajach członkowskich biorą udział w akcji czytania na głos dzieł pisarzy europejskich. Czytaliśmy i my przez kilka dni...​RELACJA​
30 marca 2023

Nasze liceum po raz kolejny w FINALE

Nasze liceum po raz kolejny w FINALE W dniach 24 i 25 marca odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.Po zmaganiach w dwóch poprzednich etapach - rejonowym oraz okręgowym – Wiktoria Śliwa z klasy I A reprezentowała naszą szkołę na ostatnim etapie. Każda edycja ma program stały i zmienny. Przewodnim etapem VII edycji były służby specjalne w RP. Trudność olimpiady polegała na... Nasze liceum po raz kolejny w FINALE - ciąg dalszy artykułu »