Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
16 marca 2017

SESJA NAUKOWA

     W dniu 7 marca 2017 roku w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie odbyła się sesja naukowa, będąca częścią projektu „Niezłomni – Wyklęci 1944 – 1956. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia niepodległościowego”.      Cały projekt został objęty patronatem honorowym przez Wojewodę Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, JM Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w... SESJA NAUKOWA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 marca 2017

Bieg terenowy

W dniu 28 lutego 2017 roku nasze Liceum zorganizowało bieg terenowy będący częścią projektu poświęconego Żołnierzom Wyklętym i Niezłomnym.          Bieg odbył się w godz. 10.00 – 12.30 na terenie Parku Miejskiego w Skawinie. Wzięli w nim udział zaproszeni uczniowie szkół naszego powiatu i harcerze. Drużyny otrzymały mapy parku i kartę zadań.          Zadania były  zróżnicowane, obok znajomości... Bieg terenowy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 lutego 2017

BIEG TERENOWY

W dniu 28 lutego 2017 roku nasze Liceum zorganizuje bieg terenowy będący częścią projektu Niezłomni-Wyklęci 1944-1956. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia.          Bieg odbędzie się w godz. 10.00 – 12.30 na terenie Parku Miejskiego w Skawinie. Wezmą w nim udział zaproszeni uczniowie szkół naszego powiatu i harcerze.          Zbiórka i rejestracja drużyn (prosimy o przybycie pięciu uczniów i opiekuna)... BIEG TERENOWY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 lutego 2017

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Właśnie zakończył się I etap gry giełdowej. Uczniowie z klasy 3B i 1B inwestowali wirtualne 20 000 zł w akcje lub kontrakty terminowe na GPW. Najlepszymi okazał się zespół uczniów z klasy 1B: Hubert Sasor, Mateusz Piotrowski (zysk ponad 17%)oraz zespół z klasy 3B: Zuzanna Kowalczyk, Katarzyna Paciorek, Aleksandra Wróblewska (zysk takżeponad 17%). W Małopolsce zespoły te zajęły 17  i 23 miejsce. Gratulujemy.
#archiwum
12 lutego 2017

XII Olimpiada Przedsiębiorczości

W tegorocznej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości na etapie szkolnym najlepszymi byli: Kinga Klimas 3B, Marcin Wasyl 2LA, Kinga Adamczyk 1B. Gratulujemy wyników.
#archiwum
19 grudnia 2016

BOŻE NARODZENIE

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.
#archiwum
7 grudnia 2016

SKAWIŃSKA PRÓBÓWKA ARTYSTYCZNA 2016

Wyniki poszczególnych konkursów: Konkurs piosenki miejsce               Cecylia Wyroba               LO Skawina miejsce               Beata Boroń                     LO Skawina miejsce               Anna Rachwał                 LO Skawina miejsce Beatbrothers – formacja  ZSP... SKAWIŃSKA PRÓBÓWKA ARTYSTYCZNA 2016 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2016

Konkurs „Interaktywny produkt IT”

W imieniu organizatorów V edycji ogólnopolskiego konkursu „Interaktywny produkt IT” kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w jego popularyzacji. Konkurs realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Inicjatywa podjęta przez Akademię Morską w Szczecinie umożliwia młodzieży szkolnej zaprezentowanie swoich... Konkurs „Interaktywny produkt IT” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
3 grudnia 2016

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją",

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", przeznaczony dla uczniów ostatniej i przedostatniej klasy liceów ogólnokształcących i techników, ma na celu zapoznanie przyszłych kandydatów na studia wyższe z problematyką zarządzania informacją i dorobkiem dyscypliny znanej jako informatologia (nauka o informacji). Konkurs ma formę dwuetapową, a nagrodami dla laureatów są indeksy na studia stacjonarne pierwszego stopnia... Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 listopada 2016

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW UCZNIÓW NA ZEBRANIE INFORMACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 17. 11.2016 O GODZINIE 1700
#archiwum
10 listopada 2016

IV SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

IV SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ          W dniu 4 listopada b.r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie odbył się, już po raz czwarty, Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł... IV SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
2 listopada 2016

ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ

Zapraszamy o udziału w IX edycji konkursu "Zobaczyć Matematykę". Zadnie konkursowe polega na stworzeniu strony internetowej ( w technologii HTML lub PHP - oprogramowanie niekomerycujne), która wzualizuje zagadnienia związane z matematyką. Do wygrania cenne nagrody. Szczegóły na stronie zobaczyć matematykę.
#archiwum
19 października 2016

„Skarby Powiatu- Pieskowa Skała”

Konkurs- rajd terenowy przeprowadzony w okolicach zamku w Pieskowej Skale miał formę questu złożonego z szeregu zadań z zakresu przyrody, historii i geografii regionu, a zwłaszcza Sułoszowej i okolic. Zważywszy na towarzyszącą zawodom pogodę: zimno i padający nieustannie deszcz, naszym reprezentantom należą się wyrazy uznania nie tylko za wynik rywalizacji, ale też odporność  na kaprysy aury i hart ducha. Gratulacje!
#archiwum
6 września 2016

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM   Zasady ubiegania się o pomoc materialną w gminie Skawina i gminach ościennych.   Uczeń może starać się o Stypendium Socjalne w Urzędzie Gminy, na terenie której jest zameldowany. Wniosek należy pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Skawina, Rynek 14.pokój 1, lub w Wydziale Edukacji Urzędu Gminy na terenie której uczeń mieszka. Aby wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium,... STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW LICEUM - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 sierpnia 2016

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTĄ INAUGURACJE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 01.09. (czwartek) godzina 0800 DO HALI SPORTOWEJ LO. Po uroczystości odbędą sie spotkania z wychowawcami klas.
#archiwum
25 lipca 2016

Zmarł Willi Metzler (1939-2016)

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp Willego Metzlera, emerytowanego nauczyciela Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Sankt Augustin, inicjatora wymiany młodzieży pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie a Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Sankt Augustin. Społeczność szkolna LO w Skawinie traci w Zmarłym sprawdzonego Przyjaciela uhonorowanego medalem "Za zasługi dla Szkoły", Człowieka... Zmarł Willi Metzler (1939-2016) - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 czerwca 2016

Piknik 2016

23 czerwca w ramach Święta Szkoły odbył się Piknik Szkolny. W tym roku królowała konwencja dzikiego zachodu. Uczniowie tańczyli w rytmie muzyki country, a prezentowane scenki pochodziły iście z dzikiego zachodu. Nowością były listy gończe na wesoło wręczone nauczycielom. W czasie trwania pikniku każda klasa organizowała stoisko na którym można było kupić: kiełbaski, babeczki, lemoniadę i inne frykasy. Dobra zabawa, mnóstwo... Piknik 2016 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 czerwca 2016

Święto Szkoły 2016

22 czerwca 2016 roku w naszym liceum obchodziliśmy pierwszy z dwóch dni Święta Szkoły. Rozpoczęliśmy o 8.30 konkursami sportowymi w skawińskim parku, którym kibicowali wszyscy uczniowie. Reprezentanci klas rywalizowali między innymi w biegach sztafetowych i przeciąganiu liny. O 10.00 zgromadziliśmy się w auli Liceum, aby rozpocząć drugą część dzisiejszego dnia – sesje naukową. Na początku pan dyrektor wspomniał postać śp. Święto Szkoły 2016 - ciąg dalszy artykułu »