Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
16 kwietnia 2019

SESJA MATEMATYCZNA

Z wielką przyjemnością informujemy, że praca uczennicy Oliwii Frankowskiej, nadesłana na Sesję Matematyczną, decyzją Jury, zakwalifikowana została do finału. Finałowa Sesja odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz.14.00 w Auli A1 Uniwersytetu Pedagogicznego. Serdecznie gratulujemy Marta Rajek  i Beata Huet Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk
#archiwum
12 kwietnia 2019

POŻEGNANIE

  W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci śp dr Kazimiery Skałuby, długoletniej Nauczycielki oraz Dyrektora LO w Skawinie w latach 1982-1991. Społeczność szkolna LO utraciła w Zmarłej cenioną Nauczycielkę i Koleżankę, a przede wszystkim- osobę zawsze głęboko zaangażowaną w pomyślny rozwój Szkoły. Cześć Jej pamięci!  
#archiwum
25 marca 2019

POŻEGNANIE

 Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniej Nauczycielki naszej szkoły śp Haliny Wiśniewskiej. Odeszła od nas nieodżałowana "Wiśnia", "Druhna" i "Pani od łaciny", osoba wielkiego serca i życzliwości dla ludzi. Cześć Jej Pamięci!"  
#archiwum
21 marca 2019

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM CHŁOPCÓW

12 marca 2019r. w Kasinie Wielkiej odbyły się ,,Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim Chłopców”. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło 80 zawodników – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentant skawińskiego LO Mateusz Bucki osiągnął bardzo dobry wynik zdobywając 4 miejsce w Małopolsce. W klasyfikacji generalnej powiatów – krakowski zdobył 5 miejsce. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 marca 2019

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ W TAŃCU NOWOCZESNYM O PUCHAR DYREKTORA LO W SKAWINIE –

ZAPRASZAMY SZKOŁY PODSTAWOWE ( klasy VII, VIII, III gimnazjalne) MIG SKAWINA ORAZ SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE POWIATU KRAKOWSKIEGO DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO O PUCHAR DYREKTORA LO W SKAWINIE. GWARANTUJEMY CIEKAWY PROGRAM ARTYSTYCZNY ORAZ DOBRĄ ZABAWĘ! ZAPRASZAMY:)) (regulamin i harmonogram mistrzostw na podstronie „taniec nowoczesny”)
#archiwum
13 marca 2019

Błękitna Armia i skawińscy hallerczycy

W dniu 4 marca odbyła się w naszej Szkole debata historyczna "Błękitna Armia i skawińscy hallerczycy". Wykład o Błękitnej wygłosił przez Skype'a Jean-Francois Kusina, pasjonat historii i jeden z opiekunów naszej młodzieży podczas wymiany. W drugiej części spotkania Czesław Gąsiorowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie opowiedział o skawińskich żołnierzach armii generała Hallera. Na koniec nasze uczennice, Marcelina... Błękitna Armia i skawińscy hallerczycy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 marca 2019

Chłopska Szkoła Biznesu

Zwycięzcami tegorocznego Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu w wersji  Chłopskiej Ekonomii Społecznej, a w którym udział brali najbardziej przedsiębiorczy uczniowie klas I,  zostali Dawid i Krzysztof z klasy 1B. W maju będą reprezentować nasze liceum w wojewódzkich rozgrywkach międzyszkolnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywki, którzy w z wielkim zapałem walczyli o jak najlepsze inwestycje.
#archiwum
5 marca 2019

Mowa nienawiści – HEJT – nie uznaję takiej normalności

Agresja w języku pojawiała się od zawsze, choćby w postaci wulgaryzmów, ale nigdy nie było na nią tak dużego przyzwolenia w przestrzeni publicznej jak obecnie. Napięcie związane z mową pogardy i nienawiści odczuwane jest społecznie od dłuższego czasu. Coraz silniej w nasze życie wchodzi zjawisko hejtu  w internecie. Internet jest dla hejterów anonimowym narzędziem przy pomocy którego wyrażają oni zgromadzoną z różnych powodów... Mowa nienawiści – HEJT – nie uznaję takiej normalności - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 lutego 2019

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 21 lutego  w Krzeszowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej. Dziewczęta rozegrały 3 mecze grając w systemie "każdy z każdym". Swoją piękną grą wywalczyły III miejsce deklasując zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. Skład reprezentacji szkoły: Natalia Ziaja 2C, Klaudia Blak 2C, Weronika Liszka 2A, Martyna Płonka 2D, Agnieszka Lis 3A, Daria Urban 1AC, Wiktoria Wadowska 1AC, Natalia Banaś 1B,... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 lutego 2019

POWIATOWA LICEALIADA MŁODZIEŻY W PŁYWANIU

W dniu 13 lutego dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w Pływaniu, która została zorganizowana na pływalni "Camena" w Skawinie. Z przyjemnością informujemy, że sztafeta dziewcząt w składzie: Weronika Rzeszótko 3A, Eliza Grotowska 3B, Julia Sopata 3B,Jagoda Mincberger 2B, Alicja Kryda 1D, Marecka Julia 1D zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej 6x50 metrów. W klasyfikacji indywidualnej... POWIATOWA LICEALIADA MŁODZIEŻY W PŁYWANIU - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 lutego 2019

Chłopska Szkoła Biznesu

21 lutego  uczniowie szkół podstawowych,  z ostatnich klas gimnazjalnych i ósmych, rywalizowali między sobą w Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu. Celem gry ekonomicznej było osiągnięcie jak największych zysków z wypraw handlowych, wcześniej kupując potrzebne towary u producenta  i handlując z innymi uczestnikami gry. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali Emil i Filip z klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Radziszowie,... Chłopska Szkoła Biznesu - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 lutego 2019

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE RECZNEJ CHŁOPCÓW

W piątek 8 lutego odbyły się w Krzeszowicach ,,Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn”. Drużyna LO Skawina w składzie: Balcer Konrad, Bańdo Jan, Bierówka Norbert, Gałka Kamil, Gubała Krzysztof, Jezioro Joachim, Kawaler Piotr, Morawski Nikodem, Tatara Tomasz, Wcisło Hubert, Wróblewski Krzysztof  –  zdobyła II miejsce.  O końcowej klasyfikacji zadecydował bilans bramek przy równej liczbie zdobytych punktów... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE RECZNEJ CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 stycznia 2019

WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW NA SPOTKANIE INFORMACYJNE Z WYCHOWAWCAMI NA GODZINĘ 1700 10 stycznia 2019(CZWARTEK)
#archiwum
21 grudnia 2018

BOŻE NARODZENIE

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija.
#archiwum
18 grudnia 2018

Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”

W dniu 14 grudnia 2018r. w hali sportowej skawińskiego Liceum odbył się Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”. Projekt był dofinansowany i pod patronatem Starosty Krakowskiego. W zawodach wzięło udział 7 reprezentacji męskich ze szkół średnich Powiatu Krakowskiego. Drużyny rywalizowały systemem gry ,,każdy z każdym”. W wyniku sportowej rywalizacji po raz kolejny drużyna męska LO Skawina zdobyła 1 miejsce. Skład zespołu: Bańdo Jan,... Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 grudnia 2018

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją"

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", przeznaczony dla uczniów ostatniej i przedostatniej klasy liceów ogólnokształcących i techników, ma na celu zapoznanie przyszłych kandydatów na studia wyższe z problematyką zarządzania informacją. Konkurs ma formę dwuetapową, a nagrodami dla laureatów są indeksy na studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunku zarządzanie informacją, prowadzone przez... Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją" - ciąg dalszy artykułu »