Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
28 września 2017

Literacko - kryminalna gra miejska „ Zaginione dzieło”

W sobotę, 23 września uczniowie klas: 3b, 3c i 3la: Aleksandra Morawa, Karolina Turek, Olga Chromniak, Julia Siedlaczek, Krzysztof Porzucek, Wiktor Mróz  wzięli udział w literacko-kryminalnej grze miejskiej „ Zaginione dzieło” organizowanej  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. Szesnaście drużyn z gminy Skawina podjęło wyzwanie i wyruszyło w tajemniczą podróż po mieście, tropem rękopisu Stanisława... Literacko - kryminalna gra miejska „ Zaginione dzieło” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 września 2017

Małopolska Noc Naukowców – konkurs plastyczny „ Nauka, moja pasja”

W ramach współpracy LO z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie ( współorganizatorem Małopolskiej Nocy Naukowców  2017),   uczennica klasy 1 c Weronika Sajduk wzięła udział w konkursie plastycznym „Nauka, moja pasja” organizowanym w ramach projektu Małopolska Noc Naukowców. Celem przedsięwzięcia jest promocja zawodu naukowca oraz popularyzacja wiedzy na temat różnych dziedzin nauki.
#archiwum
28 września 2017

Czytelnictwo - ankieta

Jak co roku, we wrześniu , bibliotekarz liceum przeprowadził wśród  uczniów wszystkich klas szkoły, ankiety dotyczące czytelnictwa i zainteresowań czytelniczych młodzieży. Z ankiet wynika, iż nasi uczniowie najczęściej korzystają z biblioteki szkolnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, ale odwiedzają także Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie. Wielu licealistów kupuje nowości wydawnicze, audiobooki i e-booki, ponieważ w... Czytelnictwo - ankieta - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 września 2017

Goście z Francji

Dzisiaj gościliśmy delegacje z Francji z miejscowości Sillé-le-Guillaume : burmistrza Gérard  Gaplin, Eric Lucas (koordynatora delegacji, nauczyciela historii), licealistę Théo Guitton, a także sołtysa Jurczyc p. Jerzego Kłępę.  Celem ich wizyty w Polsce jest zachowanie pamięci o Błękitnej Armii inaczej Armii Hallera. To właśnie w miejscowości Sillé-le-Guillaume powstał pierwszy obóz Wojska Polskiego we Francji w 1914r. Goście z Francji - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 września 2017

WYWIADÓWKA

apraszam rodziców i opiekunów uczniów na spotkanie informacyjne dnia 14 września o godzinie 1700. Zebranie rozpocznie się na hali sportowej. Nastepnie zapraszam na spotkania z wychowawcami klas.  
#archiwum
3 września 2017

STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW

Zasady ubiegania się o pomoc materialną w gminie Skawina i gminach ościennych     Rodzice, opiekunowie prawni lub sam uczeń ( jeśli jest pełnoletni) mogą starać się o Stypendium Socjalne w Urzędzie Gminy, na terenie której mieszka uczeń. Wnioski należy pobrać  w Biurze Obsługi Mieszkańców w Skawina, Rynek 14 , lub w Wydziale Edukacji stosownego Urzędu Gminy. Aby uczeń otrzymał stypendium, dochód miesięczny na jednego... STYPENDIUM SOCJALNE DLA UCZNIÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 czerwca 2017

22.06 - Piknik Szkolny

Dnia 22.06.2017 r. (czwartek) na terenie naszego liceum odbył się coroczny piknik szkolny, który przygotowali nasi uczniowie. Tegoroczny piknik zaprezentowany został w konwencji ludowej. Na początku uczniowie klasy pierwszej przedstawili sceny z bajek: Klasa 1B – „Jaś i Małgosia” Klasa 1C – „Brzydkie kaczątko” Klasa 1D – „Księżniczka na ziarnku grochu”. Następnie uczniowie z klas drugich mieli za zadanie... 22.06 - Piknik Szkolny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 czerwca 2017

21.06 - Święto Szkoły

Dnia 21.06.2017 roku (środa) odbył się dzień sportu oraz miało miejsce jedno z najbardziej uroczystych dni w kalendarzu imprez szkolnych – święto patronki szkoły, noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Na początku odbyła się prezentacja sylwetki patronki naszego LO, kobiety pod każdym względem niezwykłej; była nie tylko wybitnym naukowcem, wpisanym na stałe do historii światowej nauki, ale także matką rodziny i patriotką. Następnie... 21.06 - Święto Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 czerwca 2017

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

W tegorocznej edycji projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie, zespół z klasy Id: Agnieszka Lis, Wojciech Żak, Szymon Janik zajęli  II miejsce. Gratulujemy! Uczniowie mieli za zadanie stworzyć blog tematyczny i pracę multimedialną (film, reportaż lub prezentację) pod hasłem „Tradycja i innowacja w polskiej przedsiębiorczości”. Cztery zespoły (dwa... Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 czerwca 2017

Sukces szkolnej drużyny pierwszej pomocy

Szkolna drużyna ratownictwa w składzie: Wiktoria Zielińska (kapitan),MichałMaślanka Agnieszka Lis Magdalena Kwinta Hubert Sasor  zajęła IV miejsce w ogólnopolskim finale XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża rozegranych w dniach 8 - 10 czerwca w Rzeszowie. Do medalowego miejsca zabrakło 1 punktu. Gratulacje dla wszystkich autorów tego pięknego sukcesu!   Tegoroczny wynik jest największym... Sukces szkolnej drużyny pierwszej pomocy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 czerwca 2017

Festiwal Szekspirowski

02 czerwca 2017r w auli LO odbył się finał III Festiwalu Szekspirowskiego. Uczniowie zaprezentowali różnorodne formy związane z życiem i twórczością Williama Szekspira. Mogliśmy obejrzeć trzy najlepsze filmiki nakręcone przez uczniów klas pierwszych oraz scenkę teatralną opartą na nowoczesnej interpretacji twórczości Szekspira. Weronika Kilarska zaprezentowała dwa sonety, a Beata Boroń zaśpiewała piosenkę zespołu... Festiwal Szekspirowski - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
31 maja 2017

O współczesnej filozofii rynku pracy, czyli jaki model kształcenia wybrać- wykład w LO

W środę, 31.05.2017r. w auli skawińskiego LO pan Wojciech Orzeł, dyrektor ds. Badań i Rozwoju Valeo Autosystemy Sp. Z o.o. wygłosił wykład na temat: Perspektywy rozwoju rynku pracy w Skawinie w kontekście rozwoju przedsiębiorstwa globalnego na przykładzie firmy Valeo. W wykładzie uczestniczyli uczniowie LO oraz zaproszeni gimnazjaliści i ich nauczyciele- doradcy zawodowi w szkołach. Podczas spotkania  prelegent skupił się na wyzwaniach... O współczesnej filozofii rynku pracy, czyli jaki model kształcenia wybrać- wykład w LO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
31 maja 2017

"Skarby Powiatu"

Reprezentacja naszego liceum w składzie: Sebastian Adamus, Arkadiusz Kajniak, Wiktor Kudzia, Artur Gros, Aleksandra Czopek, Agnieszka Lis, Wojtek Pawlak, Klaudia Ryba. zajęła drugie miejsce w V edycji Konkursu Powiatowego ,,Skarby powiatu - Kras i my" Dyplom
#archiwum
30 maja 2017

XXV MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY CZERWONEGO KRZYŻA

Szkolna drużyna ratownictwa zajęła I miejsce w etapie okręgowym XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i tym samym będzie reprezentować województwo małopolskie i powiar krakowski oraz naszą szkołę podcas etapu krajowego, który odbędzie się 8 - 10 czerwca w Rzeszowie. Skład drużyny Wiktoria Zielińska (kapitan) Michał Maślanka Agnieszka Lis Magdalena Kwinta Hubert Sasor Opiekunem drużyny jest... XXV MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY CZERWONEGO KRZYŻA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 kwietnia 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III

W imieniu społeczności szkolnej Liceum Ogólnokształcacego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Skawinie oraz własnym mam zaszczyt zaprosić rodziców i opiekunów uczniów na uroczystość zakończenia roku szkolnego klas III, która odbedzie się w piątek 28.04.2017 roku w godzinach 11.00 - 13.00 w szkolnej sali gimnastycznej.             Pragnę dodać, że zakończenie roku szkolnego klas III, jest najważniejszą uroczystością w... ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 kwietnia 2017

20.04.2017- ZEBRANIE Z RODZICAMI (zmiana terminu)

Serdecznie zapraszam na zebranie z rodzicami w dniu 20.04.2017 roku o godzinie 17.00. Podczas spotkania zgodnie ze Statutem LO zostanie przekazana informacja o klasyfikacyjnych ocenach końcowych ucznió klas III, a także informacja o ocenach bieżących dla rodziców uczniów klas I, II.
#archiwum
12 kwietnia 2017

NASZA UCZENNICA NA DESKACH PWST!!!

Z radością informujemy, że nasza uczennica: Karolina Turek z kl.2c awansowała do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii: Teatr Jednego Aktora. Nominowana do etapu wojewódzkiego Uczennica będzie prezentowała swoje umiejętności w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie! Gratulacje i życzenia powodzenia!
#archiwum
11 kwietnia 2017

IX Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

Dnia 7 kwietnia 2017 r. w Zespole Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie rywalizowali ze sobą soliści, duety oraz zespoły z rejonu Skawiny oraz okolic. Jak powiedział Przewodniczący Komisji Jury: „Kiedyś na tego typu konkursach jurorzy oceniali po prostu na podstawie tego, kto potrafi śpiewać. Problemem dla komisji w dniu dzisiejszym był fakt, że każdy z uczestników biorących udział w tym konkursie potrafi śpiewać, a poziom jaki... IX Gminny Przegląd Piosenki Religijnej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 kwietnia 2017

Powiatowy Konkurs Ortograficzny O pióro Starosty

Szkolne Mistrzynie Ortografii pokazały swoją klasę w powiecie! W Powiatowym Konkursie Ortograficznym O pióro Starosty Olga Chromniak kl. 2c zajęła III m-sce Zuzanna Babińska kl. 3a zajęła IV m-sce i zdobyła wyróżnienie. Obydwie uczennice wywiozły z konkursu cenne nagrody. Serdeczne gratulacje!