Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
4 listopada 2010

KONKURS LITERACKI

REGULAMIN X Konkursu Literackiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej- Curie 1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 2. Tematyka konkursu jest dowolna. 3. Kategorie: Poezja Opowiadanie Forma publicystyczna 4. Oczekujemy na prace do 5 stron wydruku komputerowego. Wszystkie teksty powinny być... KONKURS LITERACKI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
18 października 2010

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH

Na podstawie paragrafu 3 rozporządzenia ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej - Curie w Skawinie ustalił następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011: 02.11.2010; 12.11.2010; 07.01.2011; 02.05.2011; 04.05.2011; 05.05.2011; 06.05.2011.
#archiwum
18 października 2010

Sportowe sukcesy

11 września na Basenie Camena odbył się skawiński Aquathlon. Uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych i grupa OPEN pokonała dystans 400 m wpław i 1200 m biegiem. Wynik uzależniony był od łącznego czasu pływania i biegu. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali Anna Wieczorek i Wiktor Chlebek z klasy 3c. Ania Zdobyła II miejsce ustępując rywalce z Trójki Częstochowa, natomiast Wiktor uplasował się na III miejscu tuż za kolegami również z... Sportowe sukcesy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 października 2010

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 14 października 2010r., który jest obchodzony jako DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W trakcie uroczystości uczniowie z klas pierwszych przejęli POCZET SZTANDAROWY. Oficjalnie nową kadencję rozpoczął nowy przewodniczący SRU- Piotr Kokosz. Uroczystość uświetniły swoim występem muzyczno-wokalnym uczniowie klasy ID. Zdjęcia
#archiwum
11 października 2010

Wyniki wyborów do SRU i RPD

4 października odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej oraz Rzecznika Praw Ucznia. Wyniki wyborów do SRU: Piotr Kokosz 2 d -121 głosów Tomasz Ciepły 2b -113 głosów Ilona Brańka 2e- 68 głosów Karolina Bucka 2c- 36 głosów Wyniki wyborów Rzecznika Praw Ucznia:   p. Andrzej Morawa - 166 głosów p. Jacek Lelek - 76 głosów p. Małgorzata Morawa -13 głosów   Pozostali nauczyciele: p. Wyniki wyborów do SRU i RPD - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 października 2010

Wymiana polsko - niemiecka

Inaugurację pracy nad projektem rozpoczął integracyjny dzień w Łazach. Już sama atmosfera schroniska przyczyniła się do szybkiej integracji grupy. Podczas zajęć integracyjnych po wzajemnym zapoznaniu się i przedstawieniu szkoły i jej tradycji nastąpiła próba przełamania bariery językowej i wzajemne uczenie się łamańców językowych, co okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem dla obu grup. Wycieczka do Jaskini Nietoperzowej... Wymiana polsko - niemiecka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 czerwca 2010

Żeglarska wyprawa klasy 1a do Pucka

Po 14-tu godzinach jazdy pociągiem dotarliśmy do Gdyni, gdzie czekała nas przesiadka do Pucka. Pomimo zmęczenia bezpiecznie i w wesołej atmosferze natchnieni myślą o morskiej przygodzie dotarliśmy do Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Po bardzo smacznym i sytym obiedzie wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Swarzewa. Następnego dnia miała zacząć się nasza przygoda pod żaglami. Dzień pierwszy: ponieważ dysponowaliśmy tylko jedną... Żeglarska wyprawa klasy 1a do Pucka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 czerwca 2010

PIKNIK SZKOLNY

PIKNIK SZKOLNY Święto Szkoły Podobnie jak w poprzednich latach Święto Szkoły obejmowało 2 dni. We środę 23 czerwca świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Sportu. Natomiast w czwartek odbył się Piknik. W uroczystościach związanych z Dniem Patrona Szkoły wzięli także udział uczniowie gimnazjum. Gościliśmy absolwenta Szkoły Tomasza Stawowego, który obecnie jest Asystentem Burmistrza ds. Organizacji Pozarządowych i... PIKNIK SZKOLNY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
17 maja 2010

REKRUTACJA

Informacje dla kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w ZSO im. M. Skłodowskiej – Curie w Skawinie Od 25 czerwca 2010r. do 28 czerwca 2010r. do godz. 15.00 kandydaci, którzy złożyli podanie w Szkole muszą dostarczyć kopię świadectwa i kopię zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego 30 czerwca 2010r. godz.9.00 ogłoszenie przez Komisję Rekrutacyjno – Kwalifikacyjną list kandydatów przyjętych do... REKRUTACJA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 maja 2010

Połamania piór…

Dyplomy Primus inter pares za wybitne osiągnięcia w nauce wraz z nagrodami rzeczowymi Burmistrza MiG Skawina oraz Przewodniczącego Rady Rodziców przy ZSO otrzymali również: Anna Mueck,śr. ocen- 5,44, zach. wzorowe, Edyta Oszczyk- 5,38, wz, Justyna Żmuda- 5,07, wz, Barbara Mioduszewska- 5,06, wz, Rafał Gasiński- 5,00, wz, Klaudia Warmuz- 5,00, bdb, Małgorzata Wymiatałek- 5,00, wz. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przypadły w... Połamania piór… - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 kwietnia 2010

Konkurs Geograficzny

W tym roku już po raz trzeci został zorganizowany Szkolny Konkurs Geograficzny dla klas I – II. Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 uczniów. Tematem pracy konkursowej było „Charakterystyka przyrodnicza i gospodarcza wyspy Borneo”. Oprócz wykonanej pracy każdy uczeń musiał przystąpić do testu z wiedzy obejmującego zakres wiadomości z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej. Suma punktów tych dwóch części decydowała o... Konkurs Geograficzny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 kwietnia 2010

VII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych

Występy oceniano w osobnych kategoriach wiekowych. Liczyła się wartość techniczna i artystyczna pokazu: opracowanie choreograficzne, estetyka i dobór strojów, spójność rytmu i stylu ruchów oraz oryginalność pomysłu. W jury zasiedli honorowi goście i profesjonaliści: Lidia Pycińska - dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie Adam Łukasik – dyrektor szkoły (przewodniczący jury) Monika Fliszewska –... VII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 kwietnia 2010

Rowerem do szkoły

W związku z realizacją projektu Szkolnej Rady Uczniowskiej i Klubu Europejskiego "Rowerem do szkoły" prosimy osoby chętne do pomocy w tym uczniów jak i rodziców o kontakt z sekretariatem szkoły.
#archiwum
20 kwietnia 2010

Spotkanie z podróżnikiem

W tym roku zaprosiliśmy Pana Marka Tomalika - podróżnika, dziennikarza National Geographic, autora setek publikacji o tematyce podróżniczej. Pan M. Tomalik, miłośnik i znawca Australii, z wykształcenia jest geologiem. Był organizatorem i kierownikiem wypraw w australijski outback – m.in. wyprawy Australia Zachodnia 2002 nagrodzona prestiżowym Kolosem, Śladami Strzeleckiego 2004 – wyróżnienie Kolosem. Od 2001 roku Pan Tomalik prowadzi... Spotkanie z podróżnikiem - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 kwietnia 2010

Tenis stołowy - zawody.

Dnia 08.04.2010r. w hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie odbyła się Powiatowa Licealiada Tenisa Stołowego. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie z klasy IIa w składzie: Magdalena Machno, Sabina Budziakowska, Dariusz Małysa, Michał Dziewoński, Mateusz Lizak i gościnnie Dagmara Wąsik. W klasyfikacji ogólnej dziewczęta zdobyły I miejsce, a chłopcy III. GRATULUJEMY!!!!
#archiwum
15 kwietnia 2010

Spotkanie wielkanocne 31.03.2010

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną uczniowie klas pierwszych i drugich spędzili na wspólnej zabawie, przygotowaną przez SRU. W trakcie imprezy wszystkie klasy zaprezentowały przygotowane wcześniej pisanki - niektóre okazały się być bardzo nowoczesne, a inwencja ich twórców została doceniona przez Jury. Wszyscy świetnie się bawili w trakcie odgadywania haseł związanych z Wielkanocą, a na koniec złożyli sobie... Spotkanie wielkanocne 31.03.2010 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 kwietnia 2010

VII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych.

Zapraszamy szkoły gimnazjalne Miasta i Gminy Skawina oraz ponadgimnazjalne Powiatu Krakowskiego do wzięcia udziału w VII Powiatowych Mistrzostwach Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. Impreza pod patronatem Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i patronatem medialnym TVP Kraków oraz Gazety Skawińskiej odbędzie się 20.04.2010r. o godz. 9.00 w hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Dodatkowych informacji udziela... VII Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 marca 2010

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

23 marca odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ( 55-ta edycja ) - w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. I miejsce Rafał Sowa 2d II miejsce Bartosz Łata 2d wyróżnienie: Barbara Mioduszewska 3d. R. Sowa i B. Łata otrzymali nominację do etapu wojewódzkiego.
#archiwum
25 marca 2010

Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

24 marca odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O pióro Starosty". Dyktando najlepiej napisali: Katarzyna Skrzybalska 2d Aleksandra Florek 2e Aleksandra Nieć 2e Uczennice te wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Krakowie.