Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
1 maja 2020

Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego FOX

W dniu 3.03. 2020 odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z języka angielskiego FOX, jego dwudziesta jubileuszowa edycja. Z wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca. Zofia Marzec kl. Ic- wynik bdb, II miejsce w konkursie Wiktoria Zajda kl. Iga- wynik db, III miejsce w konkursie Eryk Remański kl. I gc- wynik db, III miejsce w konkursie
#archiwum
28 kwietnia 2020

MATURA 2020

W na podstronie MATURA znajdziecie pismo MEN w sprawie nowych terminów matur, oraz harmonogram matur
#archiwum
9 kwietnia 2020

WIELKANOC

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary  w siłę człowieka. Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha! Dyrektor LO wraz z Gronem Pegagogicznym
#archiwum
21 marca 2020

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM CHŁOPCÓW

11 marca 2020r. w Kluszkowcach odbyły się ,,Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim Chłopców”. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło 80 zawodników – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentant skawińskiego LO Mateusz Bucki osiągnął bardzo dobry wynik zdobywając 4 miejsce w Małopolsce.  W klasyfikacji generalnej powiatów – krakowski zdobył 3 miejsce. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
16 marca 2020

ZARZĄDZENIE NR 9/2020

Dyrektora LO w Skawinie z dnia 16 marca 2020 roku w sprawie organizacji pracy w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie w okresie zagrożenia koronawirusem Podstawa prawna:  art. 68 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe oraz rozporządzenia MEN z 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem... ZARZĄDZENIE NR 9/2020 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 marca 2020

KOMUNIKAT

W dniach od 25.03.2020 do 10.04.2020r. w LO w Skawinie wprowadza się realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego w trybie zdalnym. Podstawą komunikacji pomiędzy podmiotami pracy szkoły, tj: nauczycielami, uczniami i rodzicami jest dziennik elektroniczny, zwany dalej e-dziennikiem. Organizacja pracy i nauki w LO w Skawinie w rzeczonym okresie odbywa się w oparciu o dotychczasowy tygodniowy plan... KOMUNIKAT - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 marca 2020

XI HALOWE MISTRZOSTWA SKAWINY W LEKKOATLETYCE

SREBRO DLA REPREZENTACJI DZIEWCZĄT W XI HALOWYCH MISTRZOSTWACH SKAWINY W LEKKOATLETYCE:)) 04 marca 2020r. w hali sportowej naszego liceum odbyły się Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce. To był czas dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. W klasyfikacji generalnej dziewczęta zdobyły II miejsce:)) Oto wyniki klasyfikacji indywidualnej: Bieg na 30m I miejsce – Agnieszka Kiewrel 2B II miejsce – Gabi Krupnik ID Bieg na 100m I... XI HALOWE MISTRZOSTWA SKAWINY W LEKKOATLETYCE - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 marca 2020

HALOWE MISTRZOSTWA SKAWINY W LEKKOATLETYCE CHŁOPCÓW

04.03.2020r. chłopcy naszego Liceum reprezentowali szkołę w ,,XI Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce Szkół Średnich”. Zarówno w klasyfikacji indywidualnej i generalnej szkół, nasza drużyna męska zajęła I miejsce. Skład zespołu: Maciej Paciorek, Paweł Michniak, Dominik Sikora, Konrad Lenik, Michał Bijan, Konrad Pasternak, Maksymilian Ożóg, Krystian Boroń, Karol Stokłosa, Bartłomiej Janas, Mateusz Zięba,... HALOWE MISTRZOSTWA SKAWINY W LEKKOATLETYCE CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 marca 2020

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

DRUŻYNY LO SKAWINA MISTRZEM POWIATU KRAKOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM W dniu 28 lutego 2020r. odbył się  ,,Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców”. Nasze obydwie drużyny wywalczyły I miejsca i będą reprezentować Powiat na turnieju szczebla wojewódzkiego. Skład drużyn: dziewczęta - Kudra Marika, Tuleja Natalia, ZielińskaOliwia. Chłopcy - Bartnicki Jakub,  Bańdo Jan, Znaj Jędrzej. ... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 lutego 2020

KORNAWIRUS

W związku z wystąpieniem w ostatnich tygodniach w Chinach, we Włoszech, w Korei Południowej oraz innych krajach zachorowań, z takimi objawami, jak gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, przedstawiamy zalecenia służb sanitarnych, dotyczące postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Informacja służb sanitarnych dotycząca koronawirusa Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w jednym z rejonów... KORNAWIRUS - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
25 lutego 2020

STOMATOLOGIA

Komunikat dotyczący opieki zdrowotnej nad uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie w zakresie profilaktyki stomatologicznej
#archiwum
24 lutego 2020

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ

W MISTRZOSTWACH POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIĘWCZĘTA WYSTĄPIŁY W NOWYCH BIAŁO-NIEBIESKICH STROJACH:))   W dniu 12.02.2020r. w Krzeszowicach odbyły się rozgrywki siatkarskie dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży. Reprezentacja naszej szkoły grała w składzie:  Julia Szymuś 1GA, Daria Urban 2AC, Natalia Banaś 2B, Nikola Dziedzic 2D, Natalia Ziaja 3C, Klaudia Blak 3C, Martyna Płonka 3D. Dziewczęta po raz pierwszy... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 lutego 2020

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ MĘZCZYZN

W piątek 24 stycznia odbyły się w Skawinie ,,Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn”. Drużyna LO Skawina w składzie: Balcer Konrad, Bańdo Jan, Bierówka Norbert, Gałka Kamil, Jezioro Joachim, Kawaler Piotr, Boroń Krystian, Burda Błażej, Kosek Mateusz, Martyniak Jakub, Świerczek Wojciech, Zięba Mateusz – zdobyła II miejsce. Zawodnikom naszej szkoły gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą rywalizację.
#archiwum
10 lutego 2020

MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PŁYWANIU

23 stycznia 2020r. na krytej pływali „Camena” w Skawinie odbyły się powiatowe zawody pływackie. W zawodach wystartowało 6 szkół ponadpodstawowych z powiatu krakowskiego. Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Alicja Kryda 2D, Amelia Byrgiel 1GB, Alicja Frankiewicz 1C, Natalia Malina 1GC, Zofia Marzec 1C, Emilia Papież 1B wywalczyła zaszczytne II miejsce! W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie... MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W PŁYWANIU - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 lutego 2020

Zajęcia z biologii w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Od 12 lutego rozpoczynają się zajęcia on- line z biologii w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia będą prowadzili nauczyciele z Uniwersytetu Rolniczego  ( Katedra Biologii Roślin i Biotechnologii) w Krakowie. Będą się one odbywać w naszym Liceum w środy od 7.30 do 9.00 w sali nr 9. W zajęciach wezmą  udział uczniowie klas 2ac, 2b i 2d. Harmonogram zajęć został wywieszony na tablicy ogłoszeń i jest dostępny w bibliotece szkolnej.
#archiwum
10 lutego 2020

Małopolska Chmura Edukacyjna

Rekrutacja na wyjazdy warsztatowe, weekendowe na małopolskie uczelnie wyższe w ramach realizacji projektu „ Małopolska Chmura Edukacyjna w Skawinie            Rekrutacja na wyjazdy / zajęcia weekendowe dla uczniów szkół średnich z całej Małopolski zostanie zakończona 16 lutego 2020roku. Wyjazd dla naszej szkoły jest zaplanowany na weekend 27- 29 marca 2020 r. Do tej pory zrekrutowaliśmy  50 uczniów naszego liceum... Małopolska Chmura Edukacyjna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
20 stycznia 2020

WYWIADÓWKA

Zapraszamy rodziców i opiekunów na wywiadówkę po pierwszym semestrze. Wywiadówka odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godzinie 170
#archiwum
16 grudnia 2019

Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”

W dniu 13 grudnia 2019r. w hali sportowej skawińskiego Liceum odbył się Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”. Projekt był dofinansowany i pod patronatem Starosty Krakowskiego. W zawodach wzięło udział 7 reprezentacji męskich ze szkół średnich Powiatu Krakowskiego. Drużyny rywalizowały systemem gry ,,każdy z każdym”. W wyniku sportowej rywalizacji po raz kolejny drużyna męska LO Skawina zdobyła 1 miejsce. Skład zespołu: Bańdo Jan,... Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 grudnia 2019

Małopolska Chmura Edukacyjna

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas 2ac, 2b i 2d. Zajęcia prowadził dr Wojciech Wróblewski a omówione tematy to: 1. Jak powstają surowce skalne?. 2. W jaki sposób eksploatowane są surowce skalne.  Uczniowie na zajęciach wykonali ciekawe doświadczenia naukowe, które nie tylko spowodowały pogłębienie posiadanej wiedzy, ale również okazały się świetną zabawą. Następny wyjazd na uczelnię przewidziany został na 13 stycznia... Małopolska Chmura Edukacyjna - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 grudnia 2019

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Już po raz kolejny w naszym LO w listopadzie rozwiesiliśmy plakaty z dostępem do różnych, darmowych pozycji czytelniczych. Akcja „ Upoluj swoją książkę” jest ogólnopolską akcją zachęcającą wszystkich ludzi do sięgnięcia po dobrą literaturę. Książki te nic nie kosztują. Akcja polega na udostępnieniu 12 książek na okres jednego miesiąca. Jeśli chcesz poczytać lub chcą poczytać twoi znajomi, wystarczyło zainstalować w... UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ - ciąg dalszy artykułu »