Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
7 października 2019

Małopolska Chmura Edukacyjna

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego Małopolska Chmura Edukacyjna w obszarach: biologia, geografia, umiejętności uczenia się. Zajęcia, prowadzone metodą on-line przez ekspertów z krakowskich uczelni, rozpoczną się pod koniec października, a zakończą- w czerwcu 2020r.   Małopolska Chmura Edukacyjna
#archiwum
4 października 2019

BRĄZOWE MEDALISTKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 27.09.2019r. w parku miejskim w Skawinie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w których reprezentacja dziewcząt naszej szkoły na dystansie 10 x 800 m zdobyła III miejsce.                 Skład drużyny -  Blak Klaudia III C, Kryda Alicja II D, Kiewrel Agnieszka II B, Żak Natalia II AC, Grajny Dominika I D, Kryńska Karolina I D, Stefańska Oliwia I D, Ruśniak Aleksandra I GD, Dudziak Oliwia I GD, Marzec Zofia I C. BRĄZOWE MEDALISTKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2019

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW

W dniu 27.09.2019r. w parku miejskim w Skawinie odbyły się ,,Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców”. W zawodach wzięły udział 10-osobowe sztafety z Powiatu Krakowskiego. Reprezentacja LO Skawina w składzie: Norbert Bierówka, Kacper Kudela, Jakub Barcik, Michał Bijan, Krystian Boroń, Kamil Gałka, Maksymilian Ożóg, Konrad Pasternak, Mateusz Kosek i Marek Pilch - zdobyła I miejscei awansowała do zawodów wojewódzkich. POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
1 października 2019

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY KRAKOWSKIEGO

24 września 2019r. odbył się w Giebułtowie ,,IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Krakowskiego”. W zawodach na boiskach trawiastych rywalizowało 7 drużyn – reprezentacji szkół średnich Powiatu. Drużyna LO Skawina zajęła 1 miejsce oraz tytuł najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju. Skład zespołu: Bierówka Norbert, Dutka Szymon, Lelek Jakub, Pasierbek Bartłomiej, Ruśniak Wojciech, Balcer Konrad,... TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY KRAKOWSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 czerwca 2019

WYWIADÓWKA

Zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów na wywiadówkę przed zakończeniem roku szkolnego. Wywiadówka odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 1700. Uwaga! Wywiadówka dla klasy 2a odbędzie się 13 czerwca (czwartek) o godzinie 1700.
#archiwum
9 maja 2019

Wiadomość dla maturzystów

MATURZYSTO!   Jeśli zamierzasz studiować na polskich uczelniach państwowych możesz składać wnioski o stypendia na rok akademicki 2019/2020 do 01.06.2019r. Bliższe informacje znajdziesz pod linkiem: http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/rozwin_skrzydla
#archiwum
27 kwietnia 2019

Dzień otwarty LO

Dzień otwarty LO – 29.04.2019 16.00-18.00 Podczas Dnia otwartego - zwiedzanie szkoły przez uczniów i rodziców indywidualnie. 
#archiwum
24 kwietnia 2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III

Szanowni Państwo, Dyrektor Liceum Ogólnokształcacego im. Marii Curie - Skłodowskiej w Skawinie zaprasza Abiturientów wraz z Rodzicami na uroczyste zakończenie nauki klas III, które rozpocznie się o godzinie 0800 w piątek, 26.04.2019r w gmachu szkoły. Z wrazami szacunku Adam Łukasik
#archiwum
16 kwietnia 2019

SESJA MATEMATYCZNA

Z wielką przyjemnością informujemy, że praca uczennicy Oliwii Frankowskiej, nadesłana na Sesję Matematyczną, decyzją Jury, zakwalifikowana została do finału. Finałowa Sesja odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz.14.00 w Auli A1 Uniwersytetu Pedagogicznego. Serdecznie gratulujemy Marta Rajek  i Beata Huet Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk
#archiwum
12 kwietnia 2019

POŻEGNANIE

  W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci śp dr Kazimiery Skałuby, długoletniej Nauczycielki oraz Dyrektora LO w Skawinie w latach 1982-1991. Społeczność szkolna LO utraciła w Zmarłej cenioną Nauczycielkę i Koleżankę, a przede wszystkim- osobę zawsze głęboko zaangażowaną w pomyślny rozwój Szkoły. Cześć Jej pamięci!  
#archiwum
25 marca 2019

POŻEGNANIE

 Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniej Nauczycielki naszej szkoły śp Haliny Wiśniewskiej. Odeszła od nas nieodżałowana "Wiśnia", "Druhna" i "Pani od łaciny", osoba wielkiego serca i życzliwości dla ludzi. Cześć Jej Pamięci!"  
#archiwum
21 marca 2019

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM CHŁOPCÓW

12 marca 2019r. w Kasinie Wielkiej odbyły się ,,Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim Chłopców”. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło 80 zawodników – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentant skawińskiego LO Mateusz Bucki osiągnął bardzo dobry wynik zdobywając 4 miejsce w Małopolsce. W klasyfikacji generalnej powiatów – krakowski zdobył 5 miejsce. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM CHŁOPCÓW - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 marca 2019

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ W TAŃCU NOWOCZESNYM O PUCHAR DYREKTORA LO W SKAWINIE –

ZAPRASZAMY SZKOŁY PODSTAWOWE ( klasy VII, VIII, III gimnazjalne) MIG SKAWINA ORAZ SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE POWIATU KRAKOWSKIEGO DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO O PUCHAR DYREKTORA LO W SKAWINIE. GWARANTUJEMY CIEKAWY PROGRAM ARTYSTYCZNY ORAZ DOBRĄ ZABAWĘ! ZAPRASZAMY:)) (regulamin i harmonogram mistrzostw na podstronie „taniec nowoczesny”)
#archiwum
13 marca 2019

Błękitna Armia i skawińscy hallerczycy

W dniu 4 marca odbyła się w naszej Szkole debata historyczna "Błękitna Armia i skawińscy hallerczycy". Wykład o Błękitnej wygłosił przez Skype'a Jean-Francois Kusina, pasjonat historii i jeden z opiekunów naszej młodzieży podczas wymiany. W drugiej części spotkania Czesław Gąsiorowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie opowiedział o skawińskich żołnierzach armii generała Hallera. Na koniec nasze uczennice, Marcelina... Błękitna Armia i skawińscy hallerczycy - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
9 marca 2019

Chłopska Szkoła Biznesu

Zwycięzcami tegorocznego Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu w wersji  Chłopskiej Ekonomii Społecznej, a w którym udział brali najbardziej przedsiębiorczy uczniowie klas I,  zostali Dawid i Krzysztof z klasy 1B. W maju będą reprezentować nasze liceum w wojewódzkich rozgrywkach międzyszkolnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywki, którzy w z wielkim zapałem walczyli o jak najlepsze inwestycje.
#archiwum
5 marca 2019

Mowa nienawiści – HEJT – nie uznaję takiej normalności

Agresja w języku pojawiała się od zawsze, choćby w postaci wulgaryzmów, ale nigdy nie było na nią tak dużego przyzwolenia w przestrzeni publicznej jak obecnie. Napięcie związane z mową pogardy i nienawiści odczuwane jest społecznie od dłuższego czasu. Coraz silniej w nasze życie wchodzi zjawisko hejtu  w internecie. Internet jest dla hejterów anonimowym narzędziem przy pomocy którego wyrażają oni zgromadzoną z różnych powodów... Mowa nienawiści – HEJT – nie uznaję takiej normalności - ciąg dalszy artykułu »