Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
7 grudnia 2015

Wystawa i konkurs

W dniach od 27 listopada do 4 grudnia 2015 r. na frontowym ogrodzeniu Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie im. Marii Skłodowskiej – Curie od strony ul. Żwirki i Wigury, uczniowie oraz mieszkańcy Skawiny będą mogli zapoznać się z biogramami sześciu postaci Podziemia Antykomunistycznego z lat 1944-1963. Wystawa dotarła do szkoły w ramach projektu Stowarzyszenia Traugutt.org „Niezłomni-Wyklęci 1944-1963”.  Ta nietypowa lekcja historii... Wystawa i konkurs - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 grudnia 2015

Współpraca naszego liceum z Wydziałem Hodowli i biologii zwierząt UR w Krakowie

Współpraca naszego liceum z Wydziałem Hodowli i biologii zwierząt UR w Krakowie- nowy rocznik - nowa edycja. 24 listopada klasa 1C, w ramach współpracy naszego LO z UR, wzięła udział w lekcjach, które odbyły się w Stacji Doświadczalnej uczelni na Bielanach. Przedmiotem ćwiczeń była Izolacja DNA z krwi owcy oraz Hodowla komórek neuronowych martwych i żywych. Mieliśmy szanse pracować w profesjonalnym laboratorium pod okiem... Współpraca naszego liceum z Wydziałem Hodowli i biologii zwierząt UR w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 grudnia 2015

Z profilaktyką na TY

Pracownicy Małopolskiego  Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach realizacji projektu „ Z profilaktyką na TY” przeprowadzili w naszym LO zajęcia edukacyjne dla dziewcząt i chłopców. Uczennice klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach dotyczących profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i pierwszej wizyty u ginekologa, a uczennice klas drugich miały zajęcia związane z wczesnym wykrywaniem raka... Z profilaktyką na TY - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 listopada 2015

Olimpiada Języka Angielskiego

16 listopada odbyła się w naszej szkole Olimpiada Języka Angielskiego - etap szkolny. W konkursie wzięło udział 19 osób. Najlepszy wynik uzyskała Zuza Babińska z 2a. Zuzie i pozostałym uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
#archiwum
24 listopada 2015

Konkurs Pszczelarski

19 listopada  w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Palonkiem przygotowujące młodzież szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do kolejnego Konkursu Pszczelarskiego.  Konkurs odbędzie się 27 listopada w Zespole Szkół w Skale. Naszą szkołę reprezentować będą uczennice klasy 1 C : Aleksandra Czopek,  Aleksandra Kucik  i  Aleksandra Mrowiec. Galeria
#archiwum
24 listopada 2015

VIII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – CZERNICHÓW 2015

We wtorek 10 listopada reprezentacja naszego liceum wzięła udział w odbywających się w Czernichowie uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jednym z punktów programu był bieg niepodległości na dystansie 1200 m dla kobiet i 2000 m dla mężczyzn. Nasza drużyna, jak co roku, osiągnęła  znaczące sukcesy i wywalczyła atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu multimedialnego oraz markowej odzieży... VIII POWIATOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – CZERNICHÓW 2015 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
24 listopada 2015

III SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - finały

     W dniu 6 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie odbył się, już po raz trzeci, Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa.      Impreza ta, zorganizowana wspólnymi siłami przez... III SKAWIŃSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - finały - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 listopada 2015

III Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniu 27 października odbyły się w Naszym Liceum eliminacje do trzeciej edycji Skawińskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Nasi Uczniowie, jak zwykle, podeszli do sprawy niezwykle poważnie. W eliminacjach zaprezentowały się wszystkie klasy, których występy oceniało kompetentne jury w składzie: Dorota Karwat, Małgorzata Łukasik, Andrzej Domagała.      Wszystkie występy stały na bardzo wysokim poziomie. Jednak w zgodnej... III Skawiński Przegląd Pieśni Patriotycznej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
4 listopada 2015

Spotkanie z Timem Guénardem

5 listopada 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły spotka się z Timem Guénardem autorem książki „ Silniejszy od nienawiści”, człowiekiem, który genetyce podstawił nogę i zaprzyjaźnił się ze swoją brutalną przeszłością. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich  im. Jana Pawła II w Skawinie.
#archiwum
4 listopada 2015

Szkolny Dzień Profilaktyki

4 listopada 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym odbył się „ Szkolny Dzień Profilaktyki”. Uczniowie wzięli  udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnego trenera- psychologa. Klasy pierwsze zmierzyły się z tematem zajęć  - „ Dopalacze, nowe narkotyki, uzależnienie od leków”. Klasy drugie natomiast  podjęły temat – „ Nałóg – koniec marzeń” . Celem warsztatów było nabycie przez uczniów wiedzy o... Szkolny Dzień Profilaktyki - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 października 2015

III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO

  III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO Młodzież naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej pod nazwą: “Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego" zorganizowanej po raz trzeci w Krzeszowicach. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w następujących starożytnych konkurencjach sportowych: dromos – bieg na dystansie jednego stadionu, diaulos – bieg... III STAROŻYTNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU KRAKOWSKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
26 października 2015

Lekcja historii z Kingą Hałacińską

Korzystając z zaproszenia Pani Kingi Hałacińskiej, uczniowie Naszego Liceum już po raz trzeci mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, stanowiącej główny punkt dwudniowej wycieczki do Warszawy, która odbyła się w dniach 6 – 7 października 2015 roku. Pani Kinga jest dziennikarką i wnuczką urodzonego w Skawinie pułkownika Andrzeja Hałacińskiego, żołnierza Legionów w czasie I wojny światowej, autora słów... Lekcja historii z Kingą Hałacińską - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 października 2015

Wybory w LO

19.10.2015 r. odbyły się  prawybory pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu ,,Młodzi głosują’’. Galeria
#archiwum
16 października 2015

Wybory w LO

Dnia 19 .10.2015r/ poniedziałek/ w Liceum odbędą się prawybory pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu ,,Młodzi głosują’’, udział biorą uczniowie i nauczyciele.
#archiwum
16 października 2015

Ślubowanie pierwszoklasistów.

W Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie  zwyczajowo przypada uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu dokonała się tradycyjna zmiana pocztu sztandarowego. Galeria
#archiwum
15 października 2015

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015               W dniu 30.09.2015 w parku miejskim w Skawinie odbyły się Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe.  W zawodach wystartowały 10-osobowe sztafety, które pomimo trudnych warunków atmosferycznych  wywalczyły dla szkoły III miejsce. Panowie rywalizowali na dystansie 10 x 1500m      z drużynami  z Krzeszowic, Piekar i skawińskiego Technikum.  Dziewczęta... POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2015 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 września 2015

Wyniki przetargu

W załączniku znajdują się wyniki przetargu. OGLOSZENIE-PRZETARG.doc       md5sum: 77f15e5336e9ffb501f5444634ea751a
#archiwum
10 września 2015

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami Zebranie z rodzicami odbędzie się 15 września 2015r. (wtorek) o godz. 17.00 na sali gimnastycznej. Następnie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami w salach.