Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
24 czerwca 2015

Konkurs Matematyczny Pangea.

W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pangea. Gratulacje dla Macieja Bolsęgi ucznia klasy 2c, który zakwalifikował się do finału tego konkursu i godnie reprezentował naszą szkołę w końcowym etapie zawodów odbywającym się w Warszawie.  
#archiwum
15 czerwca 2015

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

Uczniowie klasy IIb (oraz 1 uczeń  z IIc ) właśnie zakończyli projekty gier planszowych. Wcześniej tworzyli blog na różne tematy. Efekty można zobaczyć blogach:  http://farmona-polskidiament.blogspot.com/ http://polskizlotyostatnie25lat.blogspot.com/  ,  http://lustrourody.blogspot.com/    Autorzy powyższych blogów i gier mają szanse wygrać m.in. tablety (I m-ce)    oraz tygodniowy staż na Lotnisku w Balicach. Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
11 czerwca 2015

15 czerwca godz. 9.30 – Wykłady akademickie w naszym liceum

Wykłady akademickie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Skawinie. Skawiński ogólniak kolejny raz w tym roku gości naukowców z krakowskich uczelni. Wykłady dla uczniów liceum i zainteresowanych gimnazjalistów prowadzili już pracownicy naukowi z Uniwersytetu Jagiellońskiego i  Uniwersytetu Rolniczego. Teraz zapraszamy na spotkanie z pracownikami i studentami Akademii Górniczo – Hutniczej. Pokazy i... 15 czerwca godz. 9.30 – Wykłady akademickie w naszym liceum - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
8 czerwca 2015

LATAJĄCY UNIWERSYTET ŚLĄSKI W SKAWIŃSKIM OGÓLNIAKU.

W godzinach od 9.30 do 13.30  prowadzone będą zajęcia z młodzieżą licealną . Zainteresowani uczniowie mogą wybrać zajęcia spośród  czterech bloków  tematycznych:  filmoznawstwo, matematyka, fizyka  oraz biologia z chemią . W ramach Latającego Uniwersytetu Śląskiego wykładowcy uczelni i trenerzy przygotowali nowoczesne zajęcia dostosowane do potrzeb uczniów na poszczególnych etapach kształcenia. Podczas spotkań z... LATAJĄCY UNIWERSYTET ŚLĄSKI W SKAWIŃSKIM OGÓLNIAKU. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
5 czerwca 2015

LETNI OGRÓD PIOSENKI

To pierwsza edycja Letniego Ogrodu Piosenki czyli koncertu absolwentów naszej szkoły. Warto zaznaczyć, że wszyscy do których się zwróciliśmy chętnie przyjęli nasze zaproszenie. Na scenie można więc było posłuchać: Małgorzaty Zgrzywy, Katarzyny Farbaniec, Alicji Babskiej, Damiana Witkowskiego, Agnieszki Zięcik, Karoliny Musiał i Klaudii Pitali. Występowali także obecni uczniowie LO. Widownię tworzyli uczniowie,... LETNI OGRÓD PIOSENKI - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 maja 2015

I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO

Reprezentacja piłkarzy ręcznych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie zdominowała rywalizację w I Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO, który odbył się we wtorek, 26.05.2015r w sali gimnastycznej LO w Skawinie. Oprócz gospodarzy w turnieju wystąpiły reprezentacje Gimnazjum Nr 1 w Skawinie, Gimnazjum Nr 2 w Skawinie, Gimnazjum w Radziszowie oraz drużyna Zespołu Katolickich Szkół (gimnazjum i liceum)... I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 maja 2015

Wykład prof. dr hab. Ryszarda Laskowskiego

Wykład pt.   „GMO i pestycydy – czy pomogą wyżywić świat? Szanse i zagrożenia " odbędzie się 3.06.2015roku ( środa) w  godz.9.40 – 10.40 w auli LO w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 17. Profesor Ryszard Laskowski to znany ekolog ,  ekotoksykolog,  podróżnik i fotograf. Pomysłodawca i organizator kursów biologii tropikalnej dla studentów  UJ w Wenezueli.  W ramach  European  Food Safety  Authority jest członkiem... Wykład prof. dr hab. Ryszarda Laskowskiego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 maja 2015

Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Szkolna Drużyna Ratownicza Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie po raz drugi z rzędu, a czwarty w ostatnich latach wygrała Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i będzie reprezentować Małopolskę podczas zawodów ogólnopolskich w Lublinie w dniach 12-14 czerwca b.r. Gratulujemy i trzymamy kciuki! W dniu 23 maja 2015r. w Centrum Handlowym „Bonarka” w Krakowie odbyły się XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK,  których... Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 maja 2015

I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie zaprasza na I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO. Termin zawodów : 26. 05.2015r. Czas trwania zawodów :  9.00 – 15.00 Miejsce rozgrywek : hala sportowa przy LO w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 17. Na zakończenie Turnieju odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy zwycięską drużyną a drużyną „Piast Skawina”. Turniej ma na celu popularyzację piłki ręcznej wśród... I Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora LO. - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 maja 2015

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W dniu 13 maja 2015r. na terenie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Skawinie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, których organizatorem był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Grupa Ratownictwa zorganizowała 6 stacji, na których startujące zespoły wykazywały się praktyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz test składający się z pytań dotyczących wiedzy z... Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 maja 2015

ŚWIĘTO FLAGI

Dnia 30.04.2015 r. w naszym liceum Klub Europejski zorganizował happening z okazji Święta Flagi. Udział wzięli ; Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.
#archiwum
2 maja 2015

Chłopska Szkoła Biznesu

Dominik Łata i Paweł Osiecki z klasy IB zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Finale rozgrywek ekonomicznej gry symulacyjnej  „Chłopska Szkoła Biznesu”. Gratulujemy!
#archiwum
1 maja 2015

Wręczenie świadectw ukończenia szkoły

24 kwietnia 2015 roku kolejny rocznik uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie otrzymał świadectwo ukończenia szkoły. Jak co roku galę uświetnili zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na tę najważniejszą  uroczystość w szkolnym ceremoniale. Powiat Krakowski reprezentował pan Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu w Krakowie, natomiast władze Skawiny pan Paweł Kolasa, burmistrz... Wręczenie świadectw ukończenia szkoły - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 kwietnia 2015

Sukces uczestników I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland”

Sukces uczestników I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland” J Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Maximilian Mikosch (IID) oraz Paulina Tondyra (IIB) i Kinga Sołtys (IIB) odnieśli sukces w drużynowych zmaganiach zajmując II miejsce w regionalnej I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland” Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru... Sukces uczestników I Edycji „Turbolandeskunde – Deutschland” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 kwietnia 2015

XII MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH

              17 kwietnia 2015 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych.  Z przyjemnością informujemy, że drużyna skawińskiego „ogólniaka” w składzie: Natalia Poskróbek I c, Małgorzata Surówka I b, Zuzanna Kowalczyk, Agnieszka Niewolska I b, Marzena Lelek I b, Aleksandra Wróblewska I b podbiła serca publiczności i jury... XII MISTRZOSTWA POWIATU W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
15 kwietnia 2015

POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - SKAWINA 2015

W dniu 10.04.2015r. na „Starorzeczu” Skawinki odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. W biegu indywidualnym dziewczęta biegły na 1000 metrów, panowie na 1500. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła najwyższe miejsca na podium deklasując przeciwników z Piekar, ZSTE w Skawinie oraz Giebułtowa. Gratulacje!!!
#archiwum
1 kwietnia 2015

Wymiana polsko - niemiecka

W ramach współpracy pomiedzy powiatami krakowskim i monachijskim poraz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej  wymianie pomiedzy Liceum w Skawinie a Gimnazjum Kircheim w Monachium. Tym razem to nasza grupa poleciała z rewizytą do Bawarii. Podczas pobytu w Niemczech uczniowie polscy i niemieccy wspólnie spędzali czas miedzy innymi w Garmiich - Patenkirchen w Alpach, w fabryce i muzeum BMW oraz w Monachium. GALERIA FILM... Wymiana polsko - niemiecka - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
30 marca 2015

XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

Dnia 25.III.2015 r w ZSTE w Skawinie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie. Nasi uczniowie drużynowo/Justyna Brańka, Wojciech Tylek, Natalia Krzystek/ zajęli III miejsce. Indywidualnie W. Tylek zajął III miejsce, J. Brańka V miejsce, a N. Krzystek IX miejsce.