Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Aktualności

#archiwum
15 grudnia 2011

Współpraca Z Uniwersytetem Rolniczym – wykład 2c

Dnia 28.11.2011r nasza szkoła gościła dr Magdalenę Hędrzyk z wydziału Hodowli Zwierząt z UR w Krakowie. Poprowadziła ona wykład w klasie 2c na temat „ KTO JEST WIĘKSZYM SZKODNIKIEM? INTERAKCJE CZŁOWIEK- SZKODNIKI” . Udowodniła nam, że to człowiek bardziej niszczy przyrodę, a nie wspomniane w temacie szkodniki. Jedyne straty na jakie jesteśmy narażeni z ich strony to straty wyłącznie materialne i to człowiek jest przyczyną ich negatywnego... Współpraca Z Uniwersytetem Rolniczym – wykład 2c - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
12 grudnia 2011

30 ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

W pierwszym tygodniu grudnia w naszej szkole celebrowaliśmy 30 ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS w ramach programu profilaktyki i edukacji prozdrowotnej. Uczniowie wzięli udział w konkursie na plakat propagujący profilaktykę infekcji wirusem HIV. Pierwsze miejsce zajęły klasy : 2 b i 3 d otrzymując nagrodę Dyrektora Szkoły. W ramach godziny wychowawczej oraz wychowania do życia w rodzinie odbyły się zajęcia na których uczniowie zdobywali wiedzę... 30 ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
6 grudnia 2011

„Profilaktyce mówimy TAK”

W ramach projektu, dnia 18 i 29 listopada, odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas I dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy oraz dla klas II pod kątem wczesnego wykrywania raka piersi - samobadania piersi na specjalnym modelu piersi kobiecych. Spotkania zostały przeprowadzone przez studentkę ostatniego roku medycyny oraz pielęgniarkę. Omówiono zagadnienia dotyczące: regularnych wizyt u ginekologa, przygotowania i przebiegu wizyty u ginekologa,... „Profilaktyce mówimy TAK” - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
28 listopada 2011

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Dnia 21 listopada 2011r. w auli V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z terenu miasta Krakowa oraz powiatów: chrzanowskiego,gorlickiego,krakowskiego,limanowskiego,miechowskiego,myślenickiego,nowotarskiego,olkuskiego,oświęcimskiego,proszowickiego, suskiego, tatrzańskiego, wadowickiego oraz wielickiego. Małopolski Wicekurator Oświaty pan... Stypendia Prezesa Rady Ministrów - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 listopada 2011

IV Powiatowy Bieg Niepodległości

Dnia 10 listopada 2011 roku uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach biegowych zorganizowanych przez ZSRCKU w Czernichowie. "IV Powiatowy Bieg Niepodległości" miał na celu upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Naród Polski suwerenności. Zawodnicy startowali w jednej kategorii wiekowej, a bieg został rozegrany w parku szkolnym, na dystansach: dziewczęta 1200 metrów, zaś chłopcy 2000 metrów. Obydwa biegi dostarczyły... IV Powiatowy Bieg Niepodległości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 listopada 2011

Wymiana młodzieżowa z Niemcami

W ramach projektu uczniowie odwiedzili: Tarnów, Kraków, Oświęcim i Zakopane. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się interaktywne zwiedzanie Fabryki Schindlera w Krakowie oraz weekendowy pobyt integracyjny w górach wraz z wieczorem góralskim. Przygotowując prezentacje dotyczące kultury romskiej, żydowskiej i góralskiej pracowano w języku angielskim. Uzupełnieniem pracy było uczestnictwo w licznych warsztatach wspierających... Wymiana młodzieżowa z Niemcami - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 listopada 2011

Probówka wysokiej jakości artystycznej!

Ogólne wrażenia z przeglądu nastrajają bardzo optymistycznie – przede wszystkim pozytywnie zaskoczyła ilość oraz jakość zgłoszonych prac i utworów: ponad 100 zdjęć, 15 piosenek, kilkadziesiąt wierszy, opowiadań i felietonów, a wszystko to przeważnie w wysokiej jakości artystycznej. W czasach, gdy komercja zdaje się wypaczać gusta i jakąkolwiek motywację do pracy, młodzi artyści pokazali, że nieobca im ciężka praca, a wielu z... Probówka wysokiej jakości artystycznej! - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 listopada 2011

Wyjazd do Parlamentu Europejskiego

W dniach 14-16.11.2011 r. odbył się kolejny wyjazd do Brukseli do Parlamentu Europejskiego. Pani Dorota Karwat opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego zorganizowała wyjazd dla uczniów skawińskich Szkół tj. ZSTE, Liceum Katolickie, Gimnazjum Nr 1 i ZSO. Uczniowie nocowali w zaprzyjaźnionym mieście Skawiny Hürth, a w Parlamencie przebywali na zaproszenie europosła pana Czesława Siekierskiego. W drodze do Brukseli odwiedzili Maastricht w Holandii... Wyjazd do Parlamentu Europejskiego - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
19 listopada 2011

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy IA zostali zaproszeni do Krakowskiego Parku Technologicznego. Gościem Specjalnym tego spotkania był JAN SMELA - założyciel i właściciel firmy Ericpol Telecom, absolwent Royal Institute of Technology w Sztokholmie. Opowiadał on o tym jak ważne jest zaufanie w biznesie, a także dyscyplina, którą ćwiczy się od najmłodszych lat. Współwłaściciel firmy Berrylife, firmy... Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
14 listopada 2011

Rocznicowe śpiewanie

W miniony czwartek, 10 listopada, w Sali gimnastycznej odbył się okolicznościowy apel poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. Po przemówieniu dyrektora i krótkim naszkicowaniu historycznego tła uroczystości, dokonano rozstrzygnięcia szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, w którym triumfowały ex aequo: Ic (za wykonanie piosenki "Serce w plecaku" i IIIb (za wykonanie piosenki "Żołnierz dziewczynie nie skłamie". Rocznicowe śpiewanie - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 listopada 2011

Spotkanie z Feniksem

FENIKS to unijny projekt, który ma na celu popularyzować fizykę. Nasza szkoła jako jedna z niewielu w województwie zakwalifikowała się do tego projektu dzięki wcześniejszym sukcesom naszych uczniów w różnych konkursach fizycznych. Dnia 25.10.2011r. w ramach projektu odwiedzili naszą szkołę pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego pan doktor Marek Gołąb oraz pan mgr inż. Sławomir Oksiutowicz, którzy wykonywali wiele... Spotkanie z Feniksem - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
10 listopada 2011

FORUMIADA SIATKARSKA 2011

Dnia 05. Listopada 2011 r. w Hali Sportowej ZSO w Skawinie, uczennice naszej Szkoły wzięły udział w zawodach w Piłkę Siatkową - "FORUMIADA SIATKARSKA 2011". Do rywalizacji w licealnej kategorii wiekowej zgłosiło się 5 zespołów, które systemem każdy z każdym walczyły o jak najwyższe lokaty. Po odprawie oraz kilku słowach organizacyjnych przedstawionych przez Kierownika zawodów przystąpiono do gier właściwych. Po 4 godzinach... FORUMIADA SIATKARSKA 2011 - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 października 2011

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14.10.2011 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, był to również dzień szczególny dla wszystkich pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste Ślubowanie. Zobacz zdjęcia ze ślubowania Po ślubowaniu klas pierwszych odbył się Szkolny Konkurs Piosenki, który stanowił jednocześnie eliminację do „Skawińskiej Probówki Artystycznej”. Jury w składzie pani dyrektor Krystyna Krawczyk, pani Katarzyna Farbaniec oraz... Dzień Edukacji Narodowej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
22 października 2011

Wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej

W dniu 13.10.2011 w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej, w których udział wzięli wszyscy uczniowie. Kandydatami na stanowisko przewodniczącego SRU byli: Kamil Baran z 2a, Paula Ożóg z 2b, Tomasz Okarmus z 2c oraz Leszek Biela z 2e. Wszyscy kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze, a następnie wzięli udział w debacie, prowadzonej przez ustępującego przewodniczącego – Piotra Kokosza z 3d. Walka o to stanowisko... Wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
13 października 2011

Prawybory i przedwyborczy heppening

W środę 5.10.2011r odbyły się w szkole prawybory parlamentarne, zorganizowane przez Klub Europejski w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. Głosowało 70 osób, uczniów klas III i niektórzy nauczyciele. 32 głosy otrzymał Ruch Palikota, 18 PO, 11 PiS. Dnia 6. 10.2011r Klub Europejski zorganizował happening pod hasłem „Zachęcamy mieszkańców do głosowania”. Młodzież przeszła do rynku, następnie... Prawybory i przedwyborczy heppening - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
7 października 2011

Ślubowanie uczniów klas I

W imieniu społeczności szkolnej ZSO oraz własnym mam zaszczyt zaprosić Rodziców uczniów klas I LO na spotkania w dniu 14.10.2011 od godz. 9.00 w auli szkolnej: uroczystość ślubowania uczniów klas I oraz, zaraz później- szkolny konkurs piosenki, będący eliminacją powiatowego przeglądu artystycznego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą "Szkolna Probówka Artystyczne 2011". Adam Łukasik.
#archiwum
29 września 2011

STYPENDIA

W dniu 26 września 2011 roku w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Krakowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu. Stypendium Starosty Krakowskiego otrzymały: Ewelina Grzywa kl 2a Agata Staniek kl 2b Paulina Bodzioch kl 2c Anna Wróbel kl 2c Justyna Bogoń kl 2e Anna Grzesiek 3c Justyna Staszczak 3c Małgorzata Szczechowicz 3c Stypendium Przewodniczącego Rady Powiatu otrzymała... STYPENDIA - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
27 września 2011

Nowy rok szkolny

1 września- początek roku szkolnego 2011/12 Rozpoczynamy nowy rok szkolny: 2011/2012, 58 w historii naszej szkoły. Inaugurujemy go w szkolnej Sali gimnastycznej, która od stycznia dobrze służy uczniom podczas zajęć szkolnych, pozalekcyjnych i szkolnych imprez. Jej istnienie potwierdza znaną prawdę, że nowoczesność potrafi doskonale komponować się z długoletnią tradycją, co w pracy ZSO- zważywszy na wcześniejszą wzmiankę... Nowy rok szkolny - ciąg dalszy artykułu »
#archiwum
21 czerwca 2011

Święto Szkoły – Dzień Patronki Szkoły

20 czerwca odbył się I Dzień Święta Szkoły – Dzień Patronki Szkoły. W ramach rozgrywek sportowych jak co roku było przeciąganie liny, a także odbył się mecz finałowy w piłkę nożną , który wygrała IC grając z IIB. Podczas Sesji Naukowej uczniowie zaprezentowali tegoroczną współpracę z uczelniami: z Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Rolniczym. Gwoździem programu było bardzo... Święto Szkoły – Dzień Patronki Szkoły - ciąg dalszy artykułu »