Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Skawińska Przerwa na Czytanie

Zdjęcie do artykułu

Skawińska Przerwa na Czytanie

19 czerwca odbyła się II edycja imprezy promującej czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców Skawiny – przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Honorowy Patronat nad tą piękną akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – pan Norbert Rzepisko a organizatorami wydarzenia byli –Biblioteka Pedagogiczna oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie.

W godzinach porannych na Błoniach Skawińskich z transparentami, plakatami promującymi czytelnictwo oraz książeczkami pojawiła się cała społeczność liceum – dyrekcja, nauczyciele, 310 uczniów klas I-III LO, nauczyciele bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej, uczniowie szkół podstawowych nr 1,2,3,4,6, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz przedszkolaki ze skawińskich przedszkoli nr 1,2,3,5 i Przedszkola Katolickiego.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Norbert Rzepisko Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Witold Grabiec I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Arkadiusz Wrzoszczyk Wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Ryszard Majdzik Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie, Tomasz Stawowy Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, dyrektorzy, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy wszystkich zaproszonych placówek oświatowych.

Pogoda na szczęście dopisała! Na Błoniach Skawińskich promując czytelnictwo spotkało się blisko 850 uczestników! Dzieci odpoczywając na kocach, w przerwie między lekcjami, słuchały pięknych baśni, bajek, opowieści czytanych im przez ich starszych kolegów i zaproszonych gości!

Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko za objęcie akcji Honorowym Patronatem oraz wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Skawina zaangażowanym w organizację imprezy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Dyrektorowi Pogotowia Ratunkowego im. S. Greinera – Michałowi Pularkowi za zabezpieczenie medyczne akcji.

Dziękujemy także skawińskiemu Centrum Kultury i Sportu za wsparcie w organizację imprezy oraz firmie Bahlsen Polska S.A w Skawinie za przekazanie poczęstunku dla uczestników!

Dziękujemy szkołom podstawowym, przedszkolom za wzięcie udziału i razem z nami promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Skawiny. Mamy nadzieję, że równie licznie spotkamy się na kolejnych wydarzeniach czytelniczych.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną edycję „Skawińskiej Przerwy na Czytanie”. Spotkamy się za rok.

Do zobaczenia!

GALERIA