Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Erasmus Polska

Zdjęcie do artykułu

Przylecieli! Najpierw Niemcy i Portugalczycy, niedługo później Francuzi. I tym samym 21 maja 2023r. rozpoczęliśmy polską część projektu Erasmus+ pt. "Poprzez sztukę do równouprawnienia i lepszego zrozumienia mediów." Niedzielne popołudnie przeznaczone było na zwiedzanie Skawiny, w poniedziałek odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, a już we wtorek, po krótkim porannym zwiedzaniu Krakowa, rozpoczęliśmy część warsztatową projektu. Były zajęcia w Teatrze Starym w Krakowie i interaktywnym muzeum i Centrum Edukacji Teatralnej MICET, a po południu przenieśliśmy się Skawiny na warsztaty taneczne i teatralne prowadzone przez instruktorów ze Studia Tańca Strefa 51 i Teatru „Maska”. Polska część projektu przebiegała pod hasłem "Stage Yourself", poświęcona była opracowaniu tematu równouprawnienia w formie teatralnej i tanecznej. Pracowaliśmy intensywnie przez cały następny dzień, chociaż nie mieliśmy wiele czasu na przygotowanie, bo już w środę wieczorem mieliśmy nagrywać nasze dokonania. I udało się! W zgodnej opinii instruktorów wyszło całkiem nieźle. Sami też mieliśmy dużo zabawy w trakcie warsztatów.

Resztę tygodnia spędziliśmy poza Skawiną. W czwartek rano zwiedzaliśmy muzeum Auschwitz, w tamtejszym centrum uczestniczyliśmy również w warsztatach na temat korespondencji więziennej. Po południu dotarliśmy do Rabki, gdzie mieliśmy spędzić pozostałą część wymiany. Rabka była przeznaczona na relaks i integrację. I chociaż dla niektórych wspólna wycieczka na Maciejową okazała się bardziej wyzwaniem niż relaksem, integrację można zaliczyć do udanych. Świetnie się również bawiliśmy w Teatrze Lalek „Rabcio”, który odwiedziliśmy jako ostatni punkt programu. Piątkowy wieczór spędziliśmy razem, ciesząc się swoim towarzystwem. Atmosfera była świetna, więc sobotnie pożegnanie musiało być emocjonalne. I było bardzo uczuciowo. Goście odjechali, polska część projektu zakończyła się 27 maja. Ale niektórzy z nas wkrótce znów się spotkają, bo następny etap będzie miał miejsce w październiku, tym razem w Portugalii! Ze wspólnego pobytu w Polsce pozostanie nam wiele satysfakcji i piękne wspomnienia. Zapraszamy więc do tych wspomnień i relacji z wydarzenia - w galerii poniżej. Z kolei efekty naszej pracy można będzie obejrzeć w późniejszym terminie- stosowna informacja będzie podana.

GALERIA                   RELACJA