Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Święto szkoły 2023

Jak co roku, tuż przed zakończeniem roku szkolnego nasza szkoła świętowała. Rozpoczęliśmy czytaniem dla skawińskich przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych na skawińskich Błoniach w ramach akcji „Skawińska Przerwa na Czytanie”. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do wzrostu czytelnictwa, zarówno wśród najmłodszych, którzy z uwagą słuchali, jak i wśród nas, którzy na nowo odkryliśmy niezwykłe baśniowe światy, które istnieją tylko w książkach.

Drugiego dnia podsumowaliśmy rok szkolny. Przypomnieliśmy sobie różnorodne projekty, jeszcze raz gratulowaliśmy tym spośród nas, którzy odnieśli spektakularne sukcesy, by na koniec zmierzyć się w konkursie wiedzy o naszej patronce, Marii Skłodowskiej-Curie, kobiecie wszechstronnej, po dziś dzień podziwianej i wciąż, mimo upływu czasu, spełniającej warunki bycia autorytetem. Tego obchodziliśmy również nietypową rocznicę 50-lecia muralu znajdującego się w sali nr 12, a zainspirowanego filmem „Żółta łódź podwodna”.

Trzeci dzień był dniem sportu. Tradycyjnie już konkurencje wymagały sprawności, zwinności, współpracy, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Na koniec, w szkolnym ogrodzie odbył się piknik. Każda z klas przygotowała stoisko z pysznościami, wśród których nie zabrakło zarówno zdrowych owoców, jak i słodkiej waty cukrowej. Każda z klas przygotowała również taniec w stylu hawajskim oraz krótkie przedstawienie. Klasy pierwsze prezentowały baśń, klasy drugie legendę, klasy trzecie parodiowały lekcje w naszej szkole. W każdym przypadku zabawa była przednia.

Każda z klas przygotowała również plakat promujący bezpieczeństwo podczas wakacji.

Po podsumowaniu wszystkich zmagań okazało się, że najwięcej punktów zdobyła klasa 1c, zyskując dofinansowanie do klasowej wycieczki, natomiast klasy II c, II d, IIIa, IIIc, IIb zyskały dzień bez oceny niedostatecznej na następny rok szkolny.