Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Finał X edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej imienia Anny Kudeli

Zdjęcie do artykułu

W piątek, 10 grudnia, w auli naszego Liceum odbył się finał X edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej imienia Anny Kudeli, powiatowego konkursu dla młodych talentów.  

Tradycją konkursu są trzy dziedziny sztuki, w których realizują się uczniowie. Pierwszą jest fotografia (w tym roku temat konkursu brzmiał: „Emocje, miny, oblicza”), drugą literatura  
(w trzech odsłonach: prozie, poezji, publicystyce), trzecią muzyka, która podczas finału dostarcza wszystkim wielu emocji.  

Nagrody przyznało jury w składzie: w konkursie fotograficznym Katarzyna Skrzybalska, Krzysztof Skrzybalski, Kazimierz Zajda, w konkursie literackim: Anna Cała, Andrzej Cała, Monika Kulbacka, Renata Bysina, w konkursie muzycznym: Cecylia Biel, Aleksandra Frydrych, Karolina Musiał, Elwira Biel.  

W tym roku po raz pierwszy przyznano również Nagrodę Publiczności (i to międzynarodowej, gdyż na widowni, obok nagrodzonych uczniów i ich opiekunów oraz uczniów naszej szkoły zasiedli również Francuzi i Portugalczycy realizujący projekt ERASMUS). 

Nagrody dla wokalistów i nagrodzonych uczniów ufundowało Starostwo Powiatowe w Krakowie. Jak co roku w organizację finału zaangażowało się Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Przedstawiciele tych instytucji, a nasi goście, Pani Beata Kwatera, Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Krakowskiego, Pan Krzysztof Gębala, Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz Pani Karolina Kozanecka, Zastępca Dyrektora ds. Kultury w CKiS w Skawinie wraz z  Panią Dyrektor, Ewą Masłowską, wręczyli zwycięzcom dyplomy i upominki 

O wysoką jakość nagłośnienia zadbał Stanisław Calik z CKiS. Fotografie i relację z wydarzenia wykonali Katarzyna Skrzybalska z Pracowni Fotograficznej i Krzysztof Skrzybalski ze Skawińskiej Kroniki Filmowej. 

Wyniki SPA 2021 

GALERIA