Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

X finał konkursu powiatowego Skawińska Probówka Artystyczna im Anny Kudeli

Zdjęcie do artykułu

W piątek, 18 listopada w pałacyku „Sokół” w Skawinie odbył się finał konkursu powiatowego Skawińska Probówka Artystyczna im. Anny Kudeli organizowanego nasze Liceum, finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie i wspieranego w realizacji przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz @Pracownię Fotograficzną Katarzyna Skrzybalska.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się goście, którzy towarzyszyli Dyrektor Ewie Masłowskiej we wręczaniu dyplomów i nagród. Byli to: Radny Powiatu Krakowskiego Krzysztof Gębala, sekretarz Gminy Skawina Agnieszka Juszczak-Lisek oraz Wicedyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Jakub Krasucki.

Tradycyjnie już konkurs odbywał się w trzech kategoriach: literackiej (podzielonej na poezję, prozę i publicystykę), fotograficznej i wokalnej.

Jurorzy konkursów literackich, Anna Cała, Andrzej Cała, Monika Kulbacka i Renata Bysina, przeczytali uważnie kilkadziesiąt prac i zdecydowali, że najciekawsze, najbardziej poruszające, najlepiej napisane teksty stworzyli: 

Publicystyka

 1. Eryk Matuszek-Janik - Zespół Katolickich Szkół w Skawinie

 2. Julia Łata - Zespół Katolickich Szkół w Skawinie

Wyróżnienie:
Oliwia Zielka - Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach

Poezja

 1. Aleksandra Książek - Szkoła Podstawowa w Bukowie

 2. Maja Turek - Zespół Katolickich Szkół w Skawinie

 3. Samanta Kuzar - Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

Wyróżnienie: 

Dawid Baltaza - Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

Proza

 1. Aleksandra Pacułt - Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

 2. Jagoda Kasiak - Szkoła Podstawowa w Radziszowie

 3. Julia Grzybczak - Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

Wyróżnienie: 

Zofia Sułkowska - Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach

Marcelina Grzesiek - Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

Temat tegorocznego konkursu fotograficznego brzmiał: „Moje inspiracje. Tryptyk”. Jury w składzie: Katarzyna Skrzybalska, Krzysztof Skrzybalski, Kazimierz Zajda zdecydowało, że prace najlepiej pokazujące umiejętności (i to nie tylko te techniczne, ale również te polegające na uchwyceniu niezwykłej chwili) młodego fotografa wykonali:

Fotografia

 1. Danylo Sheiko – Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

 2. Emilia Papież – Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

 3. Patrycja Morawa – Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

Wyróżnienie:
Magdalena Bryniarska - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

W jury konkursu wokalnego zazwyczaj zasiadały absolwentki szkoły, zazwyczaj laureatki SPA. Tym razem okazało się, że śnieg nie pozwolił przybyć im na czas, dlatego w jury zasiedli: Elwira Biel, Jakub Krasucki oraz Renata Bysina, którzy wysłuchali wspaniałych wykonań i uznali, że w najbardziej poruszający sposób zaśpiewały:

Piosenka:

 1. Emila Horąży – Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

 2. Katarzyna Paciorek - Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

 3. Julia Dąbrowska – Szkoła Podstawowa w Radziszowie

Wyróżnienia

Lilianna Jarzębińska – Zespół Katolickich Szkół w Skawinie

Anna Warchala - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

Nowością tegorocznego konkursu było to, że odbywał się w gościnnym „Sokole”, ale też występy teatralne uczennic naszej szkoły: Elizy Stefańskiej, Julii Bolek i Katarzyny Szczepaniak, które należą do zespołu Teatru „Maska” działającego przez CKiS w Skawinie, a prowadzonego przez Andrzeja Morawę, który był autorem etiud wykonywanych przez dziewczęta i czuwał nad ich wyrazem scenicznym.

Uroczystość profesjonalnie prowadziły uczennice klasy 3d: Kornelia Baliga i Julia Bolek. Fragmenty nagrodzonych tekstów czytały: Lujza Bieniek, Nina Czopek, Eliza Stefańska i Katarzyna Szczepaniak.

Nad nagłośnieniem czuwał Stanisław Calik.

GALERIA