Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Wielki Sukces Naszej Uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Bohater na stówę

Zdjęcie do artykułu

Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica, Weronika Folwarska z klasy 2b, zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie „Bohater na stówę”. Konkurs ten, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, przyciągnął niemal 1500 prac z całego kraju. Jury nagrodziło 35 prac w trzech kategoriach wiekowych, a Weronika triumfowała w kategorii wiekowej 15-20 lat. Opiekunem merytorycznym uczennicy była p. Magdalena Kuczara.

Weronika zaprojektowała banknot stuzłotowy z wizerunkiem bohatera naszej małej Ojczyzny, Bolesława Jamroza ps. „Strażak”. Dodatkowym zadaniem było napisanie uzasadnienia wyboru tego wyjątkowego bohatera. Jej zdolności artystyczne i pasja zostały docenione przez jury, co zaowocowało zasłużonym pierwszym miejscem.

10 czerwca Weronika została uhonorowana podczas uroczystej gali finałowej w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Uczestnicy gali finałowej wezmą również udział w wernisażu wystawy prac konkursowych, która będzie dostępna dla zwiedzających do 23 czerwca 2024 r. w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 107.

Dzień po uroczystości, 11 czerwca 2024 r., laureaci i wyróżnieni wraz z opiekunami zwiedzali Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie, co było częścią dodatkowej nagrody.

Serdecznie gratulujemy Weronice i jej Rodzicom sukcesu! Jesteśmy dumni, że tak utalentowana uczennica reprezentuje nasze liceum i osiąga tak znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Weroniko, życzymy Ci dalszych sukcesów i spełniania marzeń!

Relacja IPN

Relacja z ceremonii wręczenia nagród