Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Sukces Aleksandry Krystian w międzynarodowym konkursie historycznym IPN

Zdjęcie do artykułu

Z radością informujemy, że Aleksandra Krystian, uczennica klasy 2c, po raz kolejny została laureatką prestiżowego konkursu historycznego organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej: Konkurs „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (IV edycja międzynarodowa 2023/2024).

Konkurs ten polega na stworzeniu komiksu w języku polskim, który przedstawia epizod osadzony na tle wydarzeń kluczowych dla polskiego społeczeństwa. Autorzy mogą wykorzystać zarówno postaci rzeczywiste, jak i fikcyjne. Tegoroczna edycja, związana z rocznicą bitwy o Monte Cassino, stanowiła wyjątkowe wyzwanie i inspirację dla młodych twórców. Wykonanie komiksu na tak trudny
i jednocześnie istotny temat wymagało od uczestników nie tylko talentu artystycznego, ale również dogłębnej wiedzy historycznej.

Aleksandra Krystian nie po raz pierwszy udowodniła, że posiada te wyjątkowe umiejętności. Jej komiks zdobył uznanie jury, wyróżniając się zarówno pod względem artystycznym, jak i merytorycznym. Praca Aleksandry została doceniona za kreatywne podejście do tematu, precyzję historyczną oraz umiejętność angażowania czytelnika w przedstawioną opowieść.

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze jej sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie międzynarodowej. Jej osiągnięcie jest dowodem na to, że pasja i zaangażowanie mogą prowadzić do wspaniałych wyników. Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej pasji do historii oraz sztuki komiksu.