Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

Letni Ogród Piosenki 2024

Zdjęcie z galerii Letni Ogród Piosenki 2024

Tegoroczny Letni Ogród Piosenki rozpoczął obchody 70-lecia Liceum. Dyrektor Ewa Masłowska powitała zaproszonych gości i wszystkie przybyłe osoby. W swoim przemówieniu przypomniała krótko historię szkoły oraz samego koncertu, którego inicjatorem był pan Andrzej Morawa, wicedyrektor i nauczyciel naszej szkoły. Szczególny nacisk został położony na artystyczne osiągnięcia naszych uczniów, które od lat są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

Letni Ogród Piosenki to przede wszystkim uczta dla uszu, bo występujące na scenie byłe i obecne uczennice LO to profesjonalistki czarujące ciekawymi barwami głosów, umiejętnością interpretacji często trudnych utworów i absolutną miłością do muzyki. Niebagatelną rolę odgrywa tu również atmosfera, jaką tworzą pogodny letni wieczór i licealne patio pełne krzewów, drzew i kwiatów. O te ostanie zadbała w tym roku publiczność poproszona o przybycie w strojach właśnie z elementem kwiatowym. I spisała się doskonale, tworząc wielobarwny ogród.

Tegoroczny Letni Ogród Piosenki był poświęcony Kobietom, dlatego piosenki nawiązywały albo do kobiet, albo do tego, co dla kobiet najważniejsze. A najpiękniej zaśpiewały o tym same kobiety: Paulina Ożóg-Łojek, Karolina Musiał, Małgorzata Sikora, Marlena Łuczak, Anna Rachwał, Julia Zdeb, Aleksandra Frydrych (której na gitarze towarzyszyła Emilia Horąży), Nikola Kawaler i Cecylia Biel. Wykonywane przez nie piosenki były tak różnorodne jak same wokalistki, od nastrojowych ballad, przez klasyki, aż po te energetyczne, porywające publiczność.

Jako komentatorka piosenek, ale i kobiecych losów, uczuć, charakterów pojawiła się Eliza Stefańska, absolwentka szkoły aktorsko interpretująca fragmenty wiersza Juliana Tuwima Ewa , a na podsumowanie tekst Leopolda Staffa Narcyza. Wtórowały jej, przedstawiając przemyślenia dotyczące własnych doświadczeń patronka Liceum Maria Skłodowska- Curie (w tej roli uczennica klasy pierwszej, Sabina Swół) oraz Babetta (w tej roli również uczennica klasy pierwszej, Gabriela Gierek), wszak w tym roku Skawina również obchodzi okrągłe urodziny, a Babetta jest nieodłączną częścią legendy miasta. Wieczór poprowadziły pierwszoklasistki, Weronika Kowalska i Julia Kotulska.

Goście wieczoru, czyli przedstawiciele Powiatu Krakowskiego w osobach Sekretarza Powiatu Anny Wąsowicz oraz Radnych: Krzysztofa Gębali i Arkadiusza Wrzoszczyka, Urzędu Miasta i Gminy Skawina w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Skawinie Witolda Grabca, Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Tomasza Stawowego, Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego, Rady Rodziców, Nauczyciele oraz Uczniowie gromkimi brawami nagrodzili każdy z występów, a na koniec delektowali się pysznym tortem, udekorowanym, oczywiście, kwiatami.

Szczególne podziękowania należą się Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, którego pracownicy, pan Stanisław Calik i pan Andrzej Kajniak, zadbali o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sceny.

Podziękowania kierujemy również w stronę pani Katarzyny Skrzybalskiej za piękną dokumentację fotograficzną uroczystości.


GALERIA