Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

EKO-SZAFA Dzielimy się i Pomagamy

Zdjęcie do artykułu

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Ciuch za ciuch”, która miała na celu wymianę ubrań i akcesoriów między uczniami oraz pracownikami. Była to okazja, aby nadać nowe życie częściom garderoby, których już nie używamy. Ubrania, które nie znalazły nowego właściciela zostały zważone i wysłane w paczkach do Ubrania do Oddania, gdzie 1kg ubrań przeliczony został na 1zł. Udało się nam uzbierać nieco ponad 20kg ubrań, a pieniądze z akcji zostały przekazane na cele charytatywne - Polskiej Misji Medycznej, która walczy z niedożywieniem w Senegalu. Dołączając do akcji, pomogliśmy nie tylko potrzebującym, ale także naszej planecie. Wprowadzając ubrania do drugiego obiegu zredukowaliśmy tym samym ślad węglowy i wodny.

Była to pilotażowa akcja w naszym liceum. Liczymy, że w kolejnych latach zaangażowanie w akcję będzie jeszcze większe i uda nam się zebrać znacznie większą ilość ubrań do przekazania.
ŁĄCZMY DOBRE Z POŻYTECZNYM! ZERO WARTE!